Skocz do zawartości


Zdjęcie

Selle Italia Slr Kit Carbonio - Jarzmo Sztycy


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:52

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś lepszego siodełka przed sezonem i rozważam Selle Italia Slr Kit Carbonio S2 jednak mam wątpliwości odnośnie mojej sztycy i jarzma sztycy czy jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi karbonowych prętów Selle Italia SLR Carbonio.

Sztyca jaką mam obecnie to Cannondale C3

https://www.ebstradi...ct/IMG_4626.jpg

https://velo7.pl/616...e-caad8-105.jpg


Czy to siodło jest warte uwagi? Rozstaw kości kulszowych u mnie to jakies 11-11,5cm.

 

 



#2 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 grudzień 2017 - 17:26

Sztyca jest ok. Co do siodełka to nikt Ci za ciebie nie zdecyduje czy jest dobre czy nie - musisz to sam sprawdzić. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#3 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 18:47

Nie chodziło mi o decyzję czy dobre pod moje 4 litery bo każdy tyłek inny :) Tylko o ogólną jakość produktu, wykonania i czy przy tym rozstawie kości nie jest za wąskie? Teoretycznie powinno być ok obecnie mam szersze innej marki i nie jest dobrze.



#4 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 21:57

Jeszcze mam takie pytanie. Widzę, że jest dość duży rozrzut cenowy Selle Italia SLR KIT Carbonio Flow. OD 670 zł do 900 zł.

Gdzieś przeczytałem, że na rynku można trafić na 2 gatunek tych siodeł, które owszem są tańsze ale gorszej jakości. Na ile to prawda i czy można jakoś je rozpoznać, czy są jakoś oznakowane?



#5 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 grudzień 2017 - 22:35

Siodełko jak siodełko. Napisy zaczynają się ścierać po 15.000 km i trochę żółknąć ale poza tym jest ok. Lorica czyli materiał z którego jest zrobione poszycie praktycznie wcale się nie zużywa nawet po 50.000 km. Jak chcesz mieć 1 gatunek to pod siodełkiem musi być hologramowa naklejka "quality control".

 

Swoją drogą za takie pieniądze można sobie kupić dosłownie każde siodełko na rynku więc się jeszcze zastanów czy na pewno chcesz SLR-a. 


  • Wszechstronny lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#6 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 23:45

Szczerze mówiąc na pewno nie zapłaciłbym za nie kwoty na poziomie 800-900zł ale powiedzmy, że na te 600zł byłbym skłonny się szarpnąć o ile spełniałoby swoją rolę należycie czyli nie gryzłoby tyłka. Widzę, że w kilku renomowanych sklepach jest za około 670zł

Nie mam tez punktu odniesienia w związku z tym jaka byłaby dobra alternatywa dla SLR. Zależy mi tez na stosunkowo niskiej wadze i oczywiście trwałości.



#7 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 06:14

Jeżeli nie masz obecnie choć wstępnie określonego romziaru i kształtu siodełka, pasującego do Twojego tyłka, to wydawanie 600pln jest mocno ryzykowne. To nie kwota wpływa na jego wygodę...

#8 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 13:20

Wstępnie wiem, że z Selle Italia ma to być s1/s2.  Żeby określić dokładniej muszę mieć siodełko o określonym rozmiarze by sprawdzić czy się nada. Przecież zawsze jest możliwość zwrotu o ile nie nosi śladów używania.
Jeszcze w grę wchodzą testówki.
To, że kwota nie wpływa na wygodę to wiem, ale wpływa na wagę.





Dodaj odpowiedź