Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy, Ale Bez Gwarancji - Warto?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sim_co

sim_co
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:44

Cześć,

 

Przymierzam się do zakupu nowej szosy i trafiłem na ogłoszenie sprzedaży nowego roweru, który nominalnie kosztuje w okolicach 14 kPLN za cenę 9,5 kPLN. Sprzedający nabył rower w UK i z tego co zrozumiałem ma tylko dokument kupna sprzedaży zawarty ze sprzedającym, ale nie ma dokumentu kupna (paragonu / fv sklepowej). W takim wypadku mimo że rower jest nowy, to nie ma już gwarancji.

Zastanawiam się, żeby nie 'wtopić', a z drugiej strony interesująca propozycja. Rower na zdjęciach jeszcze w foliach, nie założone pedały - z drugiej strony zawsze można coś takiego 'zainscenizować'.

 

Kupilibyście nówkę za 70% wartości, ale pozbawiony gwarancji?

 

Pozdrawiam!

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:54

Zastanowiłbym się nad legalnością pochodzenia towaru. Przecież jeżeli pierwotnie został gdzieś kupiony, to jakiś dowód zakupu musi istnieć.

 

Na moje oko z dużym prawdopodobieństwem ktoś próbuje Tobie wcisnąć towar z kradzieży. Pomijając kwestie etyczne, ryzykujesz nie tylko brakiem gwarancji (co w przypadku roweru za 14K jest wg mnie nie do zaakceptowania, biorąc pod uwagę jakość wielu nowoczesnych rowerów), ale też konsekwencjami prawnymi.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 sim_co

sim_co
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:19

Hej, dzięki za odpowiedź. Wcisnąć to za dużo powiedziane, bo rower wystawiony na portalu aukcyjnym, ale tak rzeczywiście podejrzane, jeśli nie będzie do tego dokumentu zakupu - zwróciłem się o to do sprzedającego.

 

Rower na Shimano Ultegrze 6870 Di2, więc chyba tym bardziej bez gwarancji to nie najlepszy pomysł.



#4 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:12

Nie kupiłbym takiego roweru. Pomijając gwarancję to brak dowodu zakupu = mocno podejrzana sprawa. Lepiej sprawdzić promocje na zagranicznych sklepach i poszukać czegoś w okazyjnej cenie.



#5 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:15

Toż to jest okazyjna cena 😁

#6 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:46

70% ceny sklepowej to kupuje się rowery w lutym-marcu w sklepach... Ci co mają kontakty kupują już w grudniu za 70% ceny sklepowej...

 

Wiadoma sprawa, że bez pieniędzy na stole nikt z Tobą teoretyzował nie będzie, ale nigdy mniejszego rabatu na nowy rower jak 20% nie wynegocjowałem, a kupiłem ich całkiem sporo (bliska/dalsza rodzina, rekreacyjne/specjalistyczne, tanie/drogie).

 

 



#7 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 21 grudzień 2017 - 15:33

A mnie się udało kupić rower za 60% ceny katalogowej. Nowy, rocznik poprzedni z najnowszym obecnie dostępnym osprzętem. Kupowałem na początku tego roku - luty 2017. Rower, który kupiłem, to obecnie raczej nisza: czyli szosowy aluminiak ze średniej półki ze SH 105 5800 na pokładzie. Trek Emonda ALR 5. Dzisiaj kupił bym ponownie w tej cenie. Znakomita maszyna dla mnie. 



#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:53

Bierz od sprzedającego oświadczenie, że jest legalny i nie pochodzi z przestępstwa, plus jego dane. Jest już zima, więc i cena może byc zimowa. Nie można wszędzie podejrzewać przekrętu, zwłaszcza jeśli sprzedaje na portalu aukcyjnym.  pozdr



#9 sim_co

sim_co
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 00:31

Boje się braku gwarancji - czytałem trochę o Shimano Ultegrze Di2 i z jednej strony opinie są raczej entuzjastyczne, a z drugiej strony jak coś padnie, to jest to konkretny wydatek. To samo jeśli chodzi o ramę i obręcze z włókien węglowych... - temat do przemyśleń.



#10 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 22 grudzień 2017 - 10:55

To sobie odpuść. Gdybyś miał imperatyw kategoryczny :oops:  ty byś się nie zastanawiał.  pozdr





Dodaj odpowiedź