Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava - Nauczcie Mnie W To :)

strava

699 odpowiedzi w tym temacie

#101 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2019 - 22:36

adn. statystyk, to tu jest jako takie narzędzie:

https://www.statshun...om/#/statistics


  • dywyn lubi to

#102 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 maj 2019 - 08:26

No to ja mam coś z dużą nawiązką zastępującą (bądź znacznie rozszerzającą) analizę treningu oferowaną przez Strava. 

Co prawda dla posiadaczy mierników mocy (aczkolwiek jest opcja umożliwiająca oszacowanie obciążenia treningowego dla każdego typu aktywności na podstawie tętna, bazując na poprzednich treningach z mocą i tętnem), jednak możliwości narzędzia są tak imponujące, że przynajmniej warto się z nim zapoznać:

Intervals.icu app for strava

Its a slick app that automatically detects your power intervals whilst cycling. 

https://intervals.ic...35xcygrf5sdgisd 

Features 

  • Automatic interval detection in rides with real power data 
  • Comprehensive stats for each interval (power, heartrate, w/kg, torque, cadence, intensity, power zone etc.) 
  • Automatic grouping of similar intervals with average stats for the group 
  • Ride timelime chart showing power, cadence, heartrate, torque, training load etc. that highlights intervals with zoom 
  • Ride power page with time in zones, power histogram, power curve (with season curve) and best power/duration efforts 
  • Athlete power page with power curve (for last 42 days, season etc.), FTP estimation, best power/duration efforts, power models 
  • Edit ride data to fix power or heartrate spikes 
  • Comparison chart comparing intervals to similar intervals in previous rides 
  • Calendar style training log with interval summaries and weekly stats (training load, time in power zones etc.) 
  • Training load automatically estimated for HR only rides from previous rides with HR and power 
  • Performance management / fitness chart tracking fitness, fatigue and form over time 
  • Email notification when you achieve new best power/duration efforts on a ride 
mrPdbElkVRP5w1g_WGY2RcVBKBmFHfrPuaj7Z__J

 

Możliwości spore, ciekawie działa szacowanie FTP, CP, W' dla danego miesiąca (warto poprawnie zdefiniować bieżący sezon) z podglądem zmian w krzywej mocy. 

 

Wywiad z autorem: 

https://www.youtube....h?v=3XGHlk__gbo


  • dywyn, mucher i HarveyDent lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#103 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 maj 2019 - 19:43

No to ja mam coś z dużą nawiązką zastępującą (bądź znacznie rozszerzającą) analizę treningu oferowaną przez Strava. 

 

 

Widzę też subskrybujesz FFT. Miałem właśnie to wklejać :)

Kusiło mnie coś takiego pisać, ale na szczęście ktoś inny znalazł czas.

 

Przy okazji to jest open source?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#104 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 maj 2019 - 09:54

Alex czasami całkiem sensownie gada ;)

Chyba nie OO, źródeł chyba nigdzie nie publikował, ale o to musisz zapytać się autora ;)

 

Ps  - mały OT. Wreszcie ktoś docenił moment obrotowy (aczkolwiek chyba bez uwzględnienia długości korby nie do końca są to prawidłowe wartości), przy okazji można np. uświadomić sobie jak duże wspomaganie oferuje typowy silnik e-bike: 70 - 80 Nm może nie wygląda na pierwszy rzut oka imponująco, ale taki Seicento 1.1 Fire miał 88 Nm, co zresztą jest wartością typową dla niedoładowanych silników małolitrażowych. Fakt, obroty znacznie wyższe niż to co uzyskujemy w rowerze (stąd i znacznie wyższa moc), ale jednak informacje o uzyskiwanym momencie obrotowym w interwałach może powiedzieć sporo o tym jak mocną nogę mamy i czy wyższa moc interwału wynika z większej siły nóg, czy wyższych obrotów (a może i z tego i z tego?). 

Dlatego też wielokrotnie wspominałem, że interaktywne trenażery w trybie ERG powinny mieć możliwość sterowania nie tyle zadaną mocą, co stałym momentem obrotowym wyznaczanym dla określonych obrotów korby. Czyli zakłada się, że moc dla 90 obr/min będzie wynosić 200W i trenażer ma pilnować utrzymania stałego momentu obrotowego nawet jeśli zmienią się obroty korby (czyli spadnie lub wzrośnie moc). Teraz zwiększenie obrotów (i utrzymanie stałej mocy) daje w efekcie zmniejszenie obciążenia na korbie, a zmniejszenie obrotów (zmęczenie wpływa na szybkość skurczów) prowadzi do zwiększenia obciążenia, korba zwalnia, obciążenie się zwiększa i tak w kółko, aż do przerwania treningu. W przypadku stałego momentu obrotowego nawet gdyby zmniejszały się obroty to obciążenie na korbach nie wzrastałoby (pomijając rzecz jasna zmniejszenie obciążenia szybkości skurczów).

Tryby ISO w Tacx Neo nie rozwiązują problemu: isotonic służy do utrzymywania stałego napięcia mięśni przez cały ruch (głównie do przełamywania martwego punktu, co w normalnej jeździe ma raczej marginalne znaczenie), a isokinetic co prawda w założeniu ma służyć treningowi niskokadencyjnemu przy względnie dużej mocy, jednak regulacja jest oparta o stałą prędkość nie o moment występujący przy założonej mocy i obrotach. W efekcie oprogramowanie zmniejsza/zwiększa opór, zamiast dążyć do jego uśrednionego utrzymania. Implementacja trybu stałego momentu obrotowego nie powinna być trudna - znając moc i kadencję łatwo to wyliczyć.

 

Powyższe, a właściwie znaczenie wyznaczenia optymalnej kadencji w stosunku do mocy i rekrutacji specyficznych włókien mięśniowych przy danej pracy, jest wyjaśnione w Cutting-Edge Cycling w części Analyzing te Neuromuscular Demands of Cycling i wyjaśnienia dot. quadrant analysis (Allen and Coggan Training and Racing With Power strona 178).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#105 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 maj 2019 - 19:24

Aktualizacja intervals.icu - 

Intervals.icu

 

 has received some important updates in the last couple of weeks. Some bugs related to editing intervals have been fixed (thanks to Ross and Tjeerd for sending me videos to help reproduce the issues) and the fitness chart now breaks out form (TSB) separately.


 
The "form zones" are based on those in an article on Joe Friel's blog
 
 and help you figure out when you need to train more and when you should be putting in some recovery time. Thanks to Michael for the suggestion!
 
If there are things you would like to see in Intervals.icu
 
 or you find bugs, please let me know.
 
Cheers
 
Z zakładki "fitness":
The blue line shows fitness. This is a 42 day exponentially weighted moving average of your training load. The purple line shows fatigue. This is a 7 day exponentially weighted moving average of your training load. To get fitter you need to create stress by increasing training load i.e. keeping the purple line above the blue line. Your form is your fitness less fatigue. When your form is in the optimal training zone you are gaining fitness. When your form is fresh and you are fit then you are ready to race. Avoid staying in the high risk zone for long or you might become over-trained. You need to include periodic rest weeks in your training to recover from fatigue and to be at your best for goal events. References: Monitoring your training load by Science2Sport and Managing Training Using TSB by Joe Friel

 

Warto przeczytać co Joe Freil napisał, aczkolwiek nie jest to konieczne, aczkolwiek wskazane jeśli ktoś się zastanawia skąd bierze się strefa wysokiego ryzyka... Tak czy siak wykres jest teraz genialny. Widać dokładnie strefy i można dopasować trening (czy starty w zawodach) do tego co widać jak na dłoni.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#106 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 12 czerwiec 2019 - 06:29

Wykupiłem pakiet analysis i niestety nie działają mi segmenty na Wahoo, macie jakieś pomysły jak to naprawić?

 

 



#107 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 czerwiec 2019 - 08:05

Na dzień dobry https://support.waho...0-Live-Segments

 

Na razie napisałeś prośbę z cyklu: kupiłem pralkę i proszek, ale nie pierze. Jak to naprawić.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#108 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:22

Na dzień dobry https://support.waho...0-Live-Segments

 

Na razie napisałeś prośbę z cyklu: kupiłem pralkę i proszek, ale nie pierze. Jak to naprawić.

 

W zeszłym sezonie wszystko mi działo, zakończyłem subskrypcję premium na zimę, teraz wykupiłem i klops.

Wszystkie potrzebne opcje mam włączone, segmenty oznaczone gwiazdką itp. Nadal nie działa. 

Właśnie odznaczyłem wszystkie swoje segmenty i zaznaczę jeszcze raz, zobaczymy. 



#109 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 12 czerwiec 2019 - 11:48

Miałem trochę inną sytuację - tzn nigdy nie miałem aktywnego tego ekranu i segmentów live i dopiero po pewnym czasie chciałem to włączyć. Pomogło (o ile dobrze pamiętam) po prostu odłączenie konta stravy z apki/licznika i ponowne zalogowanie i synchronizacja, dodatkowy ekranik się wtedy pojawił.


  • stryjek lubi to

#110 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2019 - 13:30

Właśnie przeglądam Stava Labs - ciekawy jest projekt KODOS, może nie tyle na statystyki ile i gdzie ktoś dału kudosa ;) ale na możliwość przeglądnięcia kto faktycznie komu daje, bo często występują przypadki, że ktoś dodaje kogoś do obserwowanych (Follow) tylko dla odwzajemnienia się, żeby dostawać w efekcie kudosy, a sami nie dają nic w zamian. 

To dzięki temu projektowi można wychwycić takie pijawki i wywalić ich z obserwowanych z czystym sumieniem, no chyba, że faktycznie zależy nam na obserwacji danej osoby.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#111 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2019 - 20:10

kudosy to ostatnia rzecz jaka mnie interesuje w tym serwisie.. wolałbym żeby wreszcie załatali tego buga że gdy ktoś wyrównuje KOMa, to żeby ten segment też mu się pokazał na liście KOMów :P


  • mrfreeze lubi to

#112 mrfreeze

mrfreeze
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 07:49

Szkoda, że nie chcą wprowadzić przewyższeń do statystyk "all time" bez sensu po roku zerowanie a to jest ważniejsze niż najechanie kilometrów po płaskim.

#113 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2019 - 08:20

Kiedyś to pokazywało. Trzeba było wylogowac się, wyszukać swój profil i na wylogowanym profilu widac było przewyższenie z całości.Teraz jedynie można sobie samemu wyliczać każdy miesiąc i zsumować :P



#114 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 sierpień 2019 - 11:31

Może trzeba napisać do autora elevate żeby to dodał do wtyczki.

#115 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2019 - 11:51

Ktoś lubi piony to zawsze można też wpisać się do distance climbing chellenge i porównywać przewyższenia z innymi, tylko tam w skali 1 miesiąca. W sierpniu o ile pamietam czołówka w Polsce ma już po 20 tys pionu a światowa 40 tys. A połowy miesiaca jeszcze nie ma :P

#116 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 01 styczeń 2020 - 16:14

Zerknijcie na stravę ,Nie mogę znależć statystyk z np Gran fondo na styczeń.Niby jest napisane że completed ale nie ma tabeli z pozostałymi uczestnikami.Coś od nowego roku "ulepszyli"? 



#117 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 luty 2020 - 18:25

Hej, od przedwczoraj dzieje mi się coś takiego, na przeglądarkach Chrome/ Avast / IE - nie widzę trasy, nie ładują się analizy, nie widzę leaderboard na segmentach. Wiecie co jest nie tak?

Firefox też nie działa

2020-02-18-18-23-02.jpg



#118 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 luty 2020 - 19:07

Jeśli cię to pocieszy, to u mnie działa. :D



#119 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 luty 2020 - 19:35

wygrałeś życie :D

zaraz mnie pigmej jasny strzeli, zgłosiłem ticket do supportu

 

podejrzewam że cos ma to wspólnego z synchronizacją treningów z elevate (dawne stravistix) w chrome. Po prostu to przestało działać. I jak zacząłem synchr. od nowa to zaczęło się chrzanić, jak widać do tego stopnia, że cały mój profil szlag trafia również na innych przeglądarkach, gdzie tego addona nie ma zainstalowanego. Jak wchodzę na czyjś trening to samo - ładuje się tylko i nic nie widać. 

 



#120 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 18 luty 2020 - 21:33

To ja też Cie pociesze:  też mam elevate, ostatnio nawet uaktualniałem FTP więc poleciało synchro i u mnie działa :D


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strava