Skocz do zawartości


Zdjęcie

Viner Strada Bianca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 07:35

Bry. Przedstawiam Wam nowy zanabytek, który zastąpił poczciwego, wysłużonego crossa. Brzydal zakupiony w stanie jak poniżej :
Rama - jest, brzmi jak dobra pecefałka, więc jest szansa, że to karbą albo przynajmniej coś zbliżonego.
Koła - jak by nie patrzeć też są, nazwane Vision team 30 disc, okrągłe, ładne, pewnie dlatego już je zmieniłem na DT350/DTR470.
Kierownica - powyginana, wąska i w ogóle, jakiś selcof, również już wymieniona na.... jakiś selcof, ino bardziej powyginany.
Klamkomanetki - daleko, zbyt daleko, dlatego zmieniłem mostek na krótszy, o czy poniżej, sram rival 22.
Mostek - jak wcześniej wspomniałem - za długi, jakiś selcof 120mm, zmieniony na koga 100mm (jak widać, duży rozmiar nie zawsze jest lepszy).
Napęd - precyzyjny i powodujący głupi uśmiech na ryju podczas jazdy, całość to Rival22 (bez rozpisywania się o poszczególnych gratach), korba 34/50, kaseta 11-32.
Taborecik - jakieś prologo, zmienione oczywiście na.....inne, wygodniejsze prologo zero 2.
Sztyca - długa, no i jakiś....selcof.
Opony - tak, gumowe, challenge gravel grinder 38c, zmienione....a nie, przepraszam, to dopiero nastąpi.
Poniżej kilka fotek ze stanu przed, jak i po. Golas i uzbrojony we wszelakie koszyki, torebki, lampki i inne pompki. Kilka jazd próbnych zaliczonych, kąciki ust przesunięte zdecydowanie bliżej uszu. Mimo, że rama dorobiła się już pierwszych rys, głównie od pancerzy na głowie ramy. Ędżoj.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#2 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:22

Typ roweru - nie mój, ale kolorystyka jak najbardziej do mnie przemawia. Bardzo ładny. Fajnie dobrane koszyki.

Mimo że nie przepadam za tego typu rowerami, pojeździł bym chętnie i pobawił się nim.

 

Pozdro

 

 

p.s. co było nie tak z VISIONAMI że zmieniłeś na DT? 


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#3 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:30

DT trochę lżejsze (choć miały być znacznie lżejsze), mocniejsze (ciutkę ważę) no i kultowe nieśmiertelne piasty. Visiony są bardzo ładne i generalnie pasują mocno do tego brzydala ale... 😉. Pójdą do żyda.

#4 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 11 styczeń 2018 - 02:49

Super

#5 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 08:08

Trochę przycięli na hamulcach - ze tę cenę mogli już dać BB7 ;)



#6 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 08:13

Upolowałem na wyprzedaży 😉. Akurat o hamulcach zapomniałem napisać. Są BB7 road.

#7 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 08:17

Rzeczywiście na zdjęciach jest BB7. Wygląda na błąd w opisie: https://www.planetx....-adventure-bike

Jak wagowo? Gdzieś widziałem 8,5 kg ale to chyba niemożliwe...



#8 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 08:34

Opis jest dobry. To raczej zdjęciami nie ma się co sugerować (straszny bałagan). Montują BB5, a za BB7 musiałem dopłacić. Nie mam pojęcia jaka waga bo nie mam jak zważyć, ale 8,5kg to to raczej nie będzie. Zwłaszcza, że rozmiar XL.

#9 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:57

Brzydal dostał chlapacze, bo pogoda nie rozpieszcza...
Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 4gotten lubi to

#10 mario_awario

mario_awario
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 23:09

Jak się sprzęt sprawuje? :)

Składam karbonowego gravela/przełaja i taka właśnie rama to jeden z moich faworytów głównie ze względu na cenę.

 

Jeżeli to nie problem: Ile masz wzrostu? Czytałem, że te ramy są dość krótkie - nie zaczepiasz butami o przedni błotnik?



#11 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 08:51

Sprzęt śmiga jak trzeba. Nie mogę złego słowa napisać. Mam 192cm wzrostu, waga około 100kg. Nie zauważyłem żeby był problem z haczeniem o błotnik, co w poprzednim crossie było częste akurat.

#12 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 08:51

Sprzęt śmiga jak trzeba. Nie mogę złego słowa napisać. Mam 192cm wzrostu, waga około 100kg. Nie zauważyłem żeby był problem z haczeniem o błotnik, co w poprzednim crossie było częste akurat.

#13 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 08:53

Sprzęt śmiga jak trzeba. Nie mogę złego słowa napisać. Mam 192cm wzrostu, waga około 100kg. Nie zauważyłem żeby był problem z haczeniem o błotnik, co w poprzednim crossie było częste akurat.

#14 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 15 marzec 2018 - 10:13

Co to za chlapacze?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#15 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 11:02

Sks velo.

#16 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 15 marzec 2018 - 11:23

A który model, bo widzę że jest kilka?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#17 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 11:25

Trekkimg, ale może weszły by szersze. Akurat takie miałem z crossa, wlazły i wystarczyły do tych opon, więc zostały.

#18 mario_awario

mario_awario
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 12:27

Sprzęt śmiga jak trzeba. Nie mogę złego słowa napisać. Mam 192cm wzrostu, waga około 100kg. Nie zauważyłem żeby był problem z haczeniem o błotnik, co w poprzednim crossie było częste akurat.

 

Dzięki za odpowiedź :)

A jakie odczucia po przesiadce na tą ramę - wcześniej miałeś alu czy inny karbon? Według jedynej recenzji jaką znalazłem w necie, widelec przenosi dużo drgań na kierownicę - też tak masz?



#19 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 18:02

Ramę miałem alu. Jest duża różnica w tłumieniu drgań na korzyść karbonu oczywiście. Pod tym względem jest bardziej komfortowo niż na crossie. Nawet pomimo iż na crossie jeździłem na oponach smart sam 1,75" a tu mam 38c. Co do recenzji, w której opisywano przenoszenie drgań przez widelec, to też ją czytałem ;). Ciężko mi się odnieść, bo crossa miałem w amortyzator i to nie najgorszym. Tu cross miał oczywiście przewagę, ale nie żebym narzekał jakoś bardzo. Byłem nastawiony, że będzie gorzej ;). Fakt faktem po wjechamiu do lasu i po kilku kilometrach po fatalnej kamienistej nawierzchni, ręce to odczuły. Nie mam jednak porównania z żadnym innym rowerem bez amortyzatora. Na wiosnę będę zakładał większe kapcie, więc komfort powinien się jeszcze poprawić.
  • mario_awario lubi to

#20 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 10:07

Z ostatnich wycieczek. Dzielnie sobie koza radzi....😉Dołączona grafikaDołączona grafika
  • stryjek lubi to