Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dt Swiss R23 Spline - Opory


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 09:43

Hej,

 

wczoraj powoli zacząłem myśleć o instalacji moich nowych kół. Porównałem je ze standardowymi Giant P-R2. Oczywiście DT Swissy są znacznie lżejsze ale co mnie zaciekawiło to to, że się gorzej kręcą. Fakt, że koła Gianta mam z oponami (nie wiem czy to ma wpływ) ale przy ruszaniu piastą u kół Gianta opór jest zauważalnie mniejszy. Również po roztoczeniu koło kręci się zdecydowanie dłużej. 

 

Czy winą może być to, że Dt swissy są nowe i jeszcze smar może nie jest ułożony czy to jest ich "uroda" (ew. Giant ma wyśmienite piasty). 



#2 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:35

Idąc zasadami fizyki, jeśli piasty stwarzają taki sam opór, to koło z cięższa obręczą (lub po prostu oponą, dętką) powinno kręcić się dłużej. 



#3 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:59

niby tak, ale nawet kręcąc tylko piastą wyczuwalny jest znacznie większy opór. 

 



#4 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:59

No ale zasadniczo po co kręcisz tymi piastami?

#5 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:00

ciekaw byłem, jaki stawiają opór w porównianiu do moich seryjnych kół. Da się odczuć, że jest znacznie więszky. 



#6 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:09

Też w zeszłym sezonie zmieniałem dokładnie tak jak Ty, Giant P-R2 -> DT R23.

1. na starcie warto otworzyć łożyska (te do których jest dostęp) i napchać ciut więcej smaru, gdzieś taką poradę na zagranicznych forach znalazłem

2. daj im kilka km, rozruszają się

3. Jak Chikushou wspomniał, fizyka. Złóż całe koła, załóż do roweru i wtedy zakręć.

 

Koła pancerne :)

 

Pozdrawiam



#7 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:11

To pewnie smar, skoro są nowe. Ja, będąc na Twoim miejscu przestałbym kręcić tymi piastami, no ale zrobisz jak uważasz.

#8 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:12

Też w zeszłym sezonie zmieniałem dokładnie tak jak Ty, Giant P-R2 -> DT R23.

 

Zauważyłeś sporą różnicę po zmianie kół? 



#9 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 17:14

Na pewno na wadze :)
Poza tym raczej nie :) już tłumaczę dlaczego:

Sezon jeździłem na P-R2, zimę również z tym że na trenażerze... sezon wystartował a ja z nowymi kołami i lepszą troszkę nogą :) efekty były, ale nie powiem czy nogi czy kół :)

 

Pozdrawiam



#10 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:56

Widzę, że wszyscy zmieniamy koła Gianta. Ja również dziś zmieniłem. Jednak czekam jeszcze na adapter do hamulców żeby przetestować. Niestety te koła to była najsłabsza rzecz w całym rowerze. Teraz pół kilo mnie... a czy gorzej się toczą to zobaczę. Na pewno ratchet 36t brzmi lepiej :D



#11 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 07:25

Ja swoje giganty lubię ale przyszedł czas na coś lżejszego. W sumie mało który rower do cca. 8k PLN seryjnie ma dobre koła.
Ja wczoraj zdecydowałem, że r23 sprzedam - poszły tego samego dnia i jeszcze z 25% zyskiem. Trochę dorzuciłem i teraz czekam na dostawę nowych Dt Swiss RR21 dicut :)

#12 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 07:27

Swoją drogą orientuje się ktoś za ile można próbować sprzedać pr2 na tarczach?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



#13 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 11 styczeń 2018 - 08:03

Ja swoje giganty lubię ale przyszedł czas na coś lżejszego. W sumie mało który rower do cca. 8k PLN seryjnie ma dobre koła.
Ja wczoraj zdecydowałem, że r23 sprzedam - poszły tego samego dnia i jeszcze z 25% zyskiem. Trochę dorzuciłem i teraz czekam na dostawę nowych Dt Swiss RR21 dicut :)

 

Sam miałem to zasugerować, ale nie chciałem się wpier...

Dobry wybór, na pewno było warto dopłacić.



#14 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 09:51

W piątek doszły DT Swiss RR21 - zabrałem je na przejażdżkę - to nie koła, to rakiety :) Idą jak marzenie, znacznie czuć niższą wagę, szczególnie przy przyspieszaniu. Są zdecydowanie szybsze niż standardowe koła Gianta. Z ciekawości zabrałem je na pobliski podjazd, na Stravie wykręciłem swój 2nd best time, co przy zimowych ciuchach, niskiej temperaturze i poza sezonem uważam za sukces.

 

BTW. przez pomyłkę zamówiłem 2 zestawy - jeden jest na sprzedaż w dziale sprzedam/oddam/zamienię. 



#15 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:45

Nie możesz po prostu zwrócić?



#16 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:14

Jak można zamówić 2 zestawy ?! Kasa się zgadzała ?
Zwróć... albo inaczej ja odkupie od Ciebie za 1000zł :P

 

Pozdrawiam



#17 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:50

Mogę zwrócić ale wysyłka za granicę, trochę nie chce mi się bawić. 

 

A dwa zestawy zamawia się tak - zrobiłem zamówienie, przy płatności wywaliło mi błąd. Sprawdziłem z operatorem eshopu, powiedzieli, że zamówienie nie przeszło. Nie dostałem również żadego potwierdzenia. Ok, to zrobiłem zamówienie od nowa, wszystko przeszło, dostalem potwierdzenie. Następnego dnia dostałem 2 SMS z DHL, że mają dla mnie 2 przesyłki :) Sprawdziłem ze sklepem a oni faktycznie, że mam to 2 razy (i 2 razy zapłacilem)... Mina żony - bezcenna :D 


  • puchaty lubi to

#18 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 18:05

No dobra dam 1200zł :P ... żonie na waciki dasz :)

 

Pozdrawiam



#19 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2018 - 18:20

Na części zamienne będzie.

#20 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 19:39

Myślę, że za 1200 dużo chętnych bym znalazł. W sumie ostatnia szansa kupić te koła bo DT wprowadził nowe modele - teraz to DT 1400 spline a za zmianę oznaczenia trzeba dopłacić 😁



Dodaj odpowiedź