Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bontrager Aeolus 5 Vs Aura 5 Tlr Jakie Różnice?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 24 styczeń 2018 - 15:58

Jak w temacie. Jaka różnica, które lepsze?

#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2018 - 18:16

Które Aeolusy - comp czy wyższy model?
Które Aury - stare czy nowe z piastami na prostych szprychach?

To kluczowe informacje by porównać sensownie.

#3 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 25 styczeń 2018 - 11:06

Aeolus comp vs aura 5 tlr

#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2018 - 12:27

Obręcze mają tą samą szerokosc. Aeolus ma szprychy z giętym łbem a aura z prostym (mocniejszy naciąg szprych). Aura ma miękki profil karbonowy ktory jest delikatny. Koła generują dosyć uciążliwy dźwięk przy prędkościach 30-40 km na godzinę - zawirowania powietrza w profilu obręczy.
Jeśli Aeolusy mają takie samo rozwiązanie (na 99 procent mają) to sensowniejsze będą aury ze względu na szprychy/zaplot. Jednak w razie urwania szprychy może być problem z dostaniem odpowiedniej w przeciętnym rowerowym.

#5 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 25 styczeń 2018 - 16:48

Dziękuję za odpowiedź. A wagowo coś wiadomo jaka różnica? Różne źródła różnie podają i ciężko o sprawdzone informacje.

#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:27

Jeśli dobrze pamiętam dane na stronie były zgodne (ważyłem trochę kół Bontragera).
Te Aeolusy nie mają nic wspólnego z karbonowymi imiennikami.
Od 2013 roku trwałość obręczy alu Bonteagera bardzo spadła, kilkakrotnie.

#7 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:35

Jestem świadomy tego karbonu. Szukam kół z powierzchnią hamowania alu, na oponę, ze stozkowa nakładką karbopodobną o wys conajmniej 45mm. I pojawiła się opcja Aeolusa 5. Choć cały czas kontroluję Vision Trimax 45 i nowszy model Mavica Cosmic Pro Carbone (podobno nowy bębenek nie ma już paskudnej plastikowej tulejki tylko coś w stylu DT).

#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2018 - 00:49

Profil w Aurach ugina się pod palcami. Dwa razy miałem w rękach Aury z uszkodzonymi profilami przez niefortunne użytkowanie. Nie ma to wpływu na korzystanie z kół jednak źle świadczy o jakości.

Ja zbyt szybki nie jestem a dźwięk generowany przez te koła przy obrocie był dla mnie irytujący, tym bardziej że by go uniknąć trzeba jeździć wolno albo bardzo szybko, czyli absolutnie w innych przedziałach niż moje osiągi.

 

Co do Maviców - nie wiem co znaczy w stylu DT: ta firma ma dwie opcje konstrukcji: albo star ratchet, który jest opatentowany, albo konstrukcja bardziej klasyczna, z zapadkami ale opierająca się też na dziwnym wynalazku - wianku z wałeczkami, który w praktyce nic sensownego nie wnosi w stosunku do klasycznej i bezproblemowej konstrukcji innych producentów.



#9 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 26 styczeń 2018 - 07:02

Mówiąc w "stylu DT" mam na myśli występująca w piastach DT nakrętkę w kształcie "gwiazdki" na specjalny absurdalnie drogi klucz. Widziałem efekt w dwóch różnych zaprzyjaznionych salonach rowerowych jak piekielnie trudno to odkręcić i do czego może doprowadzić próba dokręcania tego (wyrwane szprychy, uszkodzone piasty na skutek użycia dużej siły). Polecono mi abym (przy wyborze takiej piasty) raz w miesiącu to odkrecil i przesmarowal. Wtedy się nie zapiecze. Trochę to absurdalne, dla mnie piasta ma być bezobslugowa. Starsze koła Shimano, czy nawet Mavic Cosmic Elite nie były przeze mnie dotykane i po dziś dzień kręcą się gładko i cicho. I cóż tu wybrać???

#10 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 03 luty 2018 - 09:37

W Mavicu ten element mocowany jest na pierścień zabezpieczający, poza tym nie trzeba go wyjmować żeby wymienić łożysko.

#11 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 04 luty 2018 - 12:39

Dziękuję za odpowiedź.



Dodaj odpowiedź