Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy Karbon Do 7000 Zł

carbon rose canyon endurance

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 luty 2018 - 09:17

No to generalnie w zależności od geometrii będzie dla Ciebie dobry rozmiar w okolicach 56.
Niektóre firmy mają bardzo zaniżone rozmiarówki, lub zawyżone, ale 59 to jest już raczej nawet w skrajnym przypadku rower dla osoby powyżej 190 cm.

 

Mój brat, ma 179, przy przekroku 88cm, a odnalazł się na ramie 54 !! Także nie ma reguły, wszystko zależy też od konkretnego roweru.

 

Większość tych kalkulatorów dostępnych w internecie operuje jeszcze na starych ramach. Obecnie prawie wszystkie ramy są slopingowe, i nawet jeśli rozmiar jest 56 - to rura pod siodłowa nie ma tylu centymetrów.

Najlepszym wyznacznikiem jest stack oraz reach, jak tego nie ma to dobrym wyznacznikiem jest też efektywna długość górnej rury (effective top tube length).

 

Polecam tą stronke, nie jest idealna, ale na pewno chociaż przybliży Ci rozmiar:

https://www.competit...culatorBike.jsp



#22 mateyuzz

mateyuzz
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 luty 2018 - 13:56

No to generalnie w zależności od geometrii będzie dla Ciebie dobry rozmiar w okolicach 56.
Niektóre firmy mają bardzo zaniżone rozmiarówki, lub zawyżone, ale 59 to jest już raczej nawet w skrajnym przypadku rower dla osoby powyżej 190 cm.

 

Mój brat, ma 179, przy przekroku 88cm, a odnalazł się na ramie 54 !! Także nie ma reguły, wszystko zależy też od konkretnego roweru.

 

Większość tych kalkulatorów dostępnych w internecie operuje jeszcze na starych ramach. Obecnie prawie wszystkie ramy są slopingowe, i nawet jeśli rozmiar jest 56 - to rura pod siodłowa nie ma tylu centymetrów.

Najlepszym wyznacznikiem jest stack oraz reach, jak tego nie ma to dobrym wyznacznikiem jest też efektywna długość górnej rury (effective top tube length).

 

Polecam tą stronke, nie jest idealna, ale na pewno chociaż przybliży Ci rozmiar:

https://www.competit...culatorBike.jsp

 

Z tymi rozmiarami to różnie bywa. Moja aktualna merida to 56, ale jak porównam tabelkę z rose to wychodzi, że niektóre długości są minimalnie dłuższe w niej, niż u Niemców przy rozmiarze 59.

Chociażby właśnie górna rura, o której piszesz: merida 575 - rose 572. Różnica co prawda nieodczuwalna, ale na papierze jest.

 

Kalkulator wygląda nieźle, ale muszę poczekać, aż ktoś mnie wymierzy :)
 



#23 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 05 luty 2018 - 15:59

Wracając do Urc 50 serwisant w sklepie mowił ze z każdej szosy można zrobić endurance :)rura sterowa przychodzi nieprzycięta a tym samym idzie założyć więcej podkładek ,mostek jest orginalnie założony na minus a przełożyć odwrotnie i automatycznie jest wygodniej.Można założyć mostek z regulacją.Opony są orginalnie 25 c nie wiem czy wejdą 28 c.Przełożenie jest wygodne ma sztywne osie myśle ze w tej cenie nie kupi się nić lepszego :)

 



#24 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 luty 2018 - 16:15

A jak załatwi sprawę prowadzenia, położenia środka ciężkości, tłumienia. Może chociaż na serwisie się on zna ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#25 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 05 luty 2018 - 16:16

Wracając do Urc 50 serwisant w sklepie mowił ze z każdej szosy można zrobić endurance :)

 

Oddam rower do tego serwisanta, żeby Speca Venge przerobił na Roubaix.


  • Jedi23 lubi to

#26 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 luty 2018 - 16:56

Na pewno ktoś się chętnie zamieni ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#27 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 luty 2018 - 18:12

Już pomijając fakt, że rower z milionem podkładek i mostkiem w plusie wygląda jak stara koza emeryta (bez obrazy dla kolarzy emerytów).



#28 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 12 luty 2018 - 14:43

Orginalnie ucr ma 120mm i kąt 6stopni mażna wymienić na 100 lub 90 z kątem 7 tak mi powiedział serwisant co o tym myślicie sztyca przychodzi jednak przycieta i ma 3 podkładki.



#29 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 23 luty 2018 - 22:12

Z tymi rozmiarami to różnie bywa. Moja aktualna merida to 56, ale jak porównam tabelkę z rose to wychodzi, że niektóre długości są minimalnie dłuższe w niej, niż u Niemców przy rozmiarze 59.

Chociażby właśnie górna rura, o której piszesz: merida 575 - rose 572. Różnica co prawda nieodczuwalna, ale na papierze jest.

 

Kalkulator wygląda nieźle, ale muszę poczekać, aż ktoś mnie wymierzy :)
 

 

W Rose rozmiar ramy dobieramy na podstawie dokładnego pomiaru długości wew. strony nogi. Tego radzę się trzymać aby było wygodnie. 



#30 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 wrzesień 2018 - 21:25

Właśnie pękła mi rama w Meridzie (rama alu, przy tylnej piaście).

Czas na nowy rower tak w okolicy 7000 zł, dobrze były, żeby miał tarcze. :))

Aktualnie szukam w necie, może ktoś znajdzie coś w dobrej cenie to proszę o post. :)


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#31 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 12:30

Ultegra z karbonem za 5000 PLN:

https://www.planetx....-disc-road-bike



#32 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 18:41

Witam ja ma takiego i jestem z niego bardzo zadowolony na wiosne tego roku udało mi sie go wyrwac za 5900

https://www.kellysbi...8/urc-50-p48525



#33 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:21

Podoba mi się Scultura 6000 disc w kolorze czarnym, tylko problem jest taki, że na polskich stronach Meridy nie ma tego roweru, rower występuje  na międzynarodowej stronie Meridy i tylko tam. :)

Nie ma testów tego roweru i zdjęć kolarzy z nim - trochę, jak rower widmo. :)

 

Podoba mi się kolor ramy  i sama rama,  warto  kupić ten rower za 8000 zł ( to jest pełna Ultegra) ?

Przykładowy link do ogłoszenia ( widziałem tą ramę i w sklepie Meridy, ale nie mam real zdjęcia z tego sklepu).

https://www.olx.pl/o...html#65d1dbbeb4


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#34 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 wrzesień 2018 - 14:10

podbijam do góry. :)


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#35 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 wrzesień 2018 - 15:05

kupiłem już rower. :)


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#36 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2018 - 15:59

Sculutrka e7000 disc super rower :) 



#37 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 07:46

kupiłem już rower. :)

 

Poka poka :)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#38 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:09

Dam zdjęcie, ale pogodę mam słabą i praktycznie jeszcze nim nie jeździłem.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: carbon, rose, canyon, endurance