Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urlop Z Rodziną I Rowerem - Każdemu Wg Potrzeb :-)

urlop rodzina dzieci rower góry morze

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 06 luty 2018 - 20:47

Cześć,

 

jak w temacie, na przełom września i października szukam miejsca na urlop, które będzie odpowiadało różnym, nieraz wykluczającym się potrzebom i zamiłowaniom ;)

 

Założenie:
- Urlop z rodziną: ja, żona (nie jeździ na kolarzówce), 9-letni syn i 10-miesięczny bobas

 

Potrzeby:

- miejscówka nad morzem, chętnie też jakaś wyspa

- jako taka gwarancja pogody i temperatury umożliwiającej kąpiele w morzu i basenie

- zakwaterowanie: bardzo istotne kryterium -> najchętniej camping z domkami/bungalowami, hotel wzgl. mieszkanie/kwatera tylko jako 2gi wybór

- możliwie blisko do plaży

- okolica umożliwiająca zrobić jakąś fajną trasę na kolarzówce co drugi dzień z porządną ilością przewyższeń

- wypożyczalnia szosówek na miejscu

 

Jest cos takiego w ogóle możliwe? :) Jeśli chodzi lokalizacje, myślałem o Teneryfie, Portugalii, południowej Hiszpanii, Majorce - głównie z myślą o pogodzie. Ale może takowa jest też "gwarantowana" gdzieś bliżej, czyli na Lazurowym Wybrzeżu czy np. w Ligurii? Niestety nie mam kompletnie żadnych doświadczeń z w/w lokalizacjami, stąd prośba o poradę.

 

Pozdrawiam

 

Johnny

 


  • Jacam76 lubi to

#2 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 06 luty 2018 - 22:15

Kolarzówce?  :-o

Hiszpania czy Liguria raczej będą za gorące w tym okresie na jazdę rowerem, chyba, że bardzo wcześnie rano.



#3 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 07 luty 2018 - 05:57

Kolarzówce?  :-o

Hiszpania czy Liguria raczej będą za gorące w tym okresie na jazdę rowerem, chyba, że bardzo wcześnie rano.

 

jakie za gorąco ???  :-P

 

Cześć,

 

...przełom września i października ...



#4 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 07 luty 2018 - 09:36

Hej. Ja pomyślałem o Chorwacji, na południu jest dużo górzystych tras. Niestety zaplecza nie znam. 



#5 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 07 luty 2018 - 09:49

Wszędzie, gdzie sobie wymarzysz możesz jeździć na rowerze. Sprawdzasz asfalty na google street view i jedziesz.

Majorka, Hiszpania, Włochy, greckie wyspy, Wyspy Kanaryjskie.

Wszystkie lokalizacje są godne polecenia i wszędzie wypada być.

 



#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 luty 2018 - 10:23

Z takimi wymaganiami, to z zamknietymi oczami przyluz palec na mapie gdzies w okolicy morza Śródziemnego (uwazaj zeby nie wyladowac w Afryce) i bedziesz zadowolony :)
Jak ma to byc wyspa, to Baleary, szczegolnie Mallorca. Mekka kolarstwa z klaycznymi Sa Calobra, czy tez Formentor.
Mozesz spodziewac sie sporo kolarzy na drogach. Loty w granicach 2h kub ponizej, swietna pogoda, super trasy i asfalty robia swoje.
Kolejna opcja, wspomniana przez ciebie, to Kanary. Super w okresie jesienno zimowym, temperatury w okolicach 20-22 st, super asfalty, trasy i krajobrazy do wyboru do koloru.
Chcesz pod gore, to Teneryfa. Gdzie bys nie pojechal bedzie zawsze pod gore. Czasami mozna sie niemile zaskoczyc, szczegolnie planujac trasy po mniej uczeszczanych drogach. Ponad 20% podjazy, dobre dla masochistow. Do tego jedne z najdluzszych podjazdow w Europie, z poziomu moza na 2300m przez 35km non stop w gore.
Osobiscie bardzo lubie Fuertaventure, puste drogi, piekne asfalty, ksiezycowy krajobraz i dzikie kozy.
Zakwaterowanie na bazie bungalow, jest dosc popularne, hotele od 2* do 4 *.

  • Jacam76 lubi to

#7 Jacam76

Jacam76
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądŁódź/Wetlina

Napisano 07 luty 2018 - 10:36

Ja polecam Istrie w Chorwacji, mają duzo kampingów i sporo tras do jazdy, północne Włochy np. Lido di Jesolo bezproblemowo z wypożyczalniami, tyle, że do górek trzeba trochę dojechać. Super jeździło mi się też na wypożyczaku po Rodos (maly ruch) i na Costa Brava. Wszędzie tam będziesz miał też atrakcje dla rodzinki.

#8 Jacam76

Jacam76
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądŁódź/Wetlina

Napisano 07 luty 2018 - 10:38

No i jeszcze Cypr był super na rower. Mają wypożyczalnie no i pogoda jak drut będzie.

#9 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 07 luty 2018 - 11:05

W zeszłym roku byłem w Chorwacji, w okolicach Makarskiej. Piękne tereny na szosę. Udało mi się zrobić kilka tras, w tym jedną dłuższą z konkretnym przewyższeniem. Do tego podjazd na Sv. Jure - drugi co wielkości szczyt Chorwacji. 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#10 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 08 luty 2018 - 21:09

polecam chorwacje wyspę KRK.

Bylem w poludniowej czesci miejsowosc Stara Baska. 

Jest sporo kempingow, domkow itd. Duzo sciezek rowerowych betonowych idealne na szose, jezdzilem tez sporo po drogach, dobry asfalt porządne przewyższenia. 

 

 



#11 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 luty 2023 - 12:56

Sa Calobra ;-) Ja wjeżdżałem tam samochodem i się obrzydliwie upociłem. Na rowerze? Szacunek! Idealne miejsce na urlop z dziećmi - https://okiemturysty.pl/gran-canaria/





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, rodzina, dzieci, rower, góry, morze