Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeśli Nie Edge1030 To Co?


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 20 luty 2018 - 08:43

Pytanie jak każde inne, jakich tu wiele... :)

 

Jeżdżę z 810, i przyszedł czas na zmiany więc zmieniam komputer E810 na .... no właśnie na co jeśli nie półka w górę.

Brał bym E820, ale jego problemy ze "złym dotykiem" bolą.

 

Interesują mnie funkcje:

- treningowe, bo mimo wszystko sporo czasu obecnie spędzam i spędzać będę na trenażerze,

- czytelny, ładny ekran,

- nawigacja, prowadzenie po śladzie,

- integracja z telefonem,

- kompatybilność z ant+

- niezawodność (to powinien być chyba prorytet),

- akumulator który wytrzyma minimum 12h.

 

Czyli już raczej standardowe dla zaawansowanych komputerków.

 

Pozdrawiam



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 20 luty 2018 - 12:52

Brał bym E820, ale jego problemy ze "złym dotykiem" bola.

 

Użytkuję Edge 820 od ponad 16 miesięcy i narzekam na dotyk. Co prawda, na początku był on super czuły. Czasem zdawało mi się, że reaguje zanim zdołałem go dotknąć. Po wprowadzeniu poprawek do oprogramowania nadwrażliwość ustąpiła. Są do wyboru trzy poziomy czułości ekranu. Nie odnotowałem problemów z użytkowaniem ekranu, nawet w czasie opadów. Oczywiście obsługa ekranu w rękawiczkach może być udręką. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że naciąłem rękawiczkę i wysuwam opuszek palca, kiedy muszę obsłużyć ekran.

Wadą może być mały romiar wyświetlacza. Czasem dość trudno jest trafić palcem w pożądany przeze mnie obszar. Najgorzej jest w trakcie jazdy. Czasem trzeba robić klika podejść, żeby "wklikać" się w to co się chciało.



#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 20 luty 2018 - 13:48

Mam e820 kliku miesięcy i faktycznie dotyk za dobrze nie działa. O ile bez rękawiczek jest ok, to nawet mając rękawiczki przeznaczone do ekranów dotykowych jest problem tak jak napisał 4gotten z trafieniem.

Innych błędów nie zauważyłem jak na razie, ale pewnie wyjdzie to czasie użytkowania.

 

I to co mnie jeszcze denerwuje to podświetlenie ekranu. W e810 przyciskiem od wyłączania można było sobie zmieniać, w e820 nie można i ustawiłem podświetlenie na ciągłe 10% ;)



#4 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 20 luty 2018 - 15:48

W E820 problem z dotykiem zależał tylko pośrednio od firmware, tam coś sprzętowo nie grało i dale nie gra... więc całkowicie tego naprawić nie potrafią. Temu piszę o "złym dotyku" który to dyskwalifikuje E820.

W E1030 podobno to zlikwidowano.

 

Pozdrawiam



#5 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 20 luty 2018 - 16:13

W Edge 1030 bardzo podoba mi się rozwiązanie z dodatkowym akumulatorem podczepianym pod spodem. Szkoda, że nie wymyślili/wprowadzili tego już przy 820.



#6 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 20 luty 2018 - 16:38

W E820 problem z dotykiem zależał tylko pośrednio od firmware, tam coś sprzętowo nie grało i dale nie gra... więc całkowicie tego naprawić nie potrafią. Temu piszę o "złym dotyku" który to dyskwalifikuje E820.
W E1030 podobno to zlikwidowano.

Pozdrawiam


Jakos nie widze poprawy. Mialem E820, mam E1030 i jest problem z dodytkiem w rekawicach zimowych :(

#7 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 20 luty 2018 - 18:23

Jakos nie widze poprawy. Mialem E820, mam E1030 i jest problem z dodytkiem w rekawicach zimowych :(

 

W rękawicach to stare ekrany takie jak w E810 dobrze jedynie działają.

Jak wrażenia po przesiadce ?

 

Pozdrawiam



#8 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:17

Od siebie dodam, że w E820 bardzo słabo trzyma bateria. Z włączoną nawigacją pociągnie z 6-7h.



#9 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:47

W rękawicach to stare ekrany takie jak w E810 dobrze jedynie działają.
Jak wrażenia po przesiadce ?

Pozdrawiam


Ogolnie jest bdb, bateria mocna i poza kilkoma „crashami” na poprzednich wersjach softu same plusy. Szybko dziala, jest bardzo czytelny nawet z 10polami ktore mam na 1 ekranie. Nie traci lacznosci z Iphone i z pomiarem mocy jak to czasem bylo w E820



Dodaj odpowiedź