Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kola Tyl-Czy Ktos Pomoze Tu Znalezc Nieprawidlowosc?!


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 26 luty 2018 - 18:35

Witam szanowne forum
Mam 2 zdjecia tylnych kol zamontowanych w tej samej ramie,jedno jest 26" drugie 29".Czy ktos z doswiadczeniem portafi zdefiniowac nieprawidlowosc patrzac na te zdjecia?Z gory dzieki.

d346cd469027fc76med.png

0b313e35180835bfmed.png

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 luty 2018 - 19:41

W pierwszej kolejności przypuszczałbym, że rama jest niesymetryczna albo koła są krzywo osadzone w hakach.

 

Koło z górnego zdjęcia wydaje się (przynajmniej "na oko") błędnie zaplecione: symetryczne względem kołnierzy piasty, a nie względem ramy. Patrząc na zdjęcie, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że obręcz jest stanowczo zbyt mocno przesunięta w lewo w stosunku do prawego kołnierza piasty. Tego błędu jestem pewny na jakieś 70%, bo ze zdjęcia ciężko wywnioskować. Za to Ty możesz zrobić szybki test:

 

1. Ustaw koło poziomo na blacie

2. Podłóż jakieś elementy (np. klocki drewniane, stos monet albo cokolwiek takiego) pod dwa przeciwne punkty na obręczy

3. Zmierz odległość

4. Odwróć koło na drugą stronę i zmierz odległość - jeżeli jest inna niż w pkt. 3, to koło jest błędnie zaplecione.

 

Poza tym, to może być wniosek aż nazbyt szalony, ale czy ktoś przypadkiem nie pomylił się podczas remontu piasty? O ile się nie mylę, osłona przeciwkurzowa, która powinna być po lewej stronie, nagle znalazła się po prawej stronie bębenka, odsuwając go stanowczo zbyt daleko od ramy. Tego błędu jestem pewny na 95%.

 

Czy koło z dolnego zdjęcia jest symetryczne? Ze zdjęcia nie wynika to jasno.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 26 luty 2018 - 20:30

 

Poza tym, to może być wniosek aż nazbyt szalony, ale czy ktoś przypadkiem nie pomylił się podczas remontu piasty? O ile się nie mylę, osłona przeciwkurzowa, która powinna być po lewej stronie, nagle znalazła się po prawej stronie bębenka, odsuwając go stanowczo zbyt daleko od ramy. Tego błędu jestem pewny na 95%.

 

Czy koło z dolnego zdjęcia jest symetryczne? Ze zdjęcia nie wynika to jasno.

 

No to ja jeszcze dodam 5% pewności i mamy 100% pewność że piasta jest źle złożona - ktoś po prostu włożył oś od złej strony ;)

 

Drugie koło wygląda ok, ale przy tak zrobionym zdjęciu nie da się tego określić.



#4 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 26 luty 2018 - 20:37

Żeby było zabawniej, to ktoś w pierwszym kole dodał gruby kołnierz zaraz za bębenkiem (pewnie by wyszło przy pierwszej próbie przykręcenia kasety)



#5 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 26 luty 2018 - 20:39

Ktoś wyjął oś od lewej strony piasty i założył na odwrót ;) 



#6 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 15:52

Dzieki za spostrzegawczosc;)

#7 leletoja

leletoja
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 luty 2020 - 13:35

Pierwsze kolo niepoprawnie zaplecione. Obrecz nie jest na środku między obiema kontami A tak powinno być. Ewentualnie czasem się zdarza że ramy są niesymetryczne I obręcz ma być niesymetryczne Ale wątpię że tutaj tak jest.

strona mojego sklepu i serwisu rowerowego - wkrótce otwarcie cykle.com.pl

rowery szosowe, miejskie i holenderskie 

instagram:

https://www.instagra...bciejniszzwykle

 




Dodaj odpowiedź