Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Cosmic Elite - Pęknięta Szprycha


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 27 luty 2018 - 08:22

Witam wszystkich, niestety nie nacieszyłem się długo wymarzonymi (przeze mnie) kołami. W niedzielę pękła mi szprycha w tylnym kole, po lewej stronie, przy nyplu. Podjechałem wczoraj do serwisu, panowie stwierdzili, że w Harfa Harryson nie ma takiej szprychy i że muszę szukać po sklepach, może trafię.

 

Pojawiła się wątpliwość z którego roku pochodzą koła, bo w którymś momencie była jakaś zmiana.

 

Serwisant wymierzył, że szprycha powinna mieć 266-270 mm (cyt. "zależy jak kto liczy, z łebkiem, czy bez"). Rozpocząłem poszukiwania w internecie i widzę, że są albo 289 mm albo 276 mm, bardzo różnie opisane do/od 2014. Sam przyłożyłem miarę do koła i szprych i wg. mnie, laika, taka 276 mm powinna być ok, ale nie mam pewności.

 

Pytanie zatem brzmi - jak mogę sprawdzić z którego roku są koła? Zostały zakupione w lipcu 2017, ale to nic nie znaczy. Na fakturze mam "Koła Mavic Cosmic Elite S 25 M11+ opony komplet". Czy ktoś może ma pomysł co oznacza to "M11+"?

 

W książeczce gwarancyjnej mam chyba numery seryjne każdego koła, numery są 8-cyfrowe. Czy po tym można jakoś sprawdzić jakiej szprychy potrzebuje? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, ponieważ świetnie mi się na tych kołach jeździ, a kupno nowego kompletu nie wchodzi w grę...


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#2 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 27 luty 2018 - 19:40

Numer seryjny znajdziesz na obręczy, w tańszych kołach jest to zazwyczaj naklejka z białym tłem.

 

img-tracabilite-jante.png



#3 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 28 luty 2018 - 06:58

Hej, tak, dzięki. Udało mi się rozszyfrować wszystko, niewiedza wychodzi :)

 

Po numerze seryjnym koła wyszło, że oczywiście w Harfa-Harryson mają takie szprychy, więc serwis w którym byłem trochę "dał ciała". W piątek zawożę koło do innego serwisu w Poznaniu i mam nadzieję, że uda się wszystko naprawić, choć w rozmowie telefonicznej pan wyraził duże zdziwienie tym, że obręcz się lekko rozcentrowała.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#4 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 28 luty 2018 - 19:51

A czego on oczekiwał od koła z pękniętą szprychą, że nadal będzie proste?



#5 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2018 - 09:15

Ja nie mogę.... Coraz bardziej mnie rozwalają te wszystkie serwisy. Jak można mieć serwis i nie umieć zmierzyć długości szprychy, albo mówić, że dziwne, że koło bez jednej szprychy jest rozcentrowane??

 

P.S. Sama Harfa to dramat jeśli chodzi o cokolwiek



#6 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 06 marzec 2018 - 19:25

Ja się zastanawiam jakim cudem takie sklepy utrzymują się na rynku tyle lat, dodatkowo gdzie nie spojrzeć, tam otwierają się nowe, lepsze, bardziej profesjonalne itd, itp. Nasz kraj jest bardzo specyficzny pod tym względem ;)



#7 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 09 marzec 2018 - 06:28

Rzeczywiście, do tego pierwszego serwisu już nigdy nie pojadę.

 

Co do pana, który przez telefon wyraził zdziwienie, że obręcz się rozcentrowała - nie wiem czy źle mnie wtedy zrozumiał, czy był jakiś inny powód, ale gdy zawiozłem koło do naprawy, podczas rozmowy ze mną stwierdził, że przy tak dość małej ilości szprych jest to całkowicie normalne.

 

Szprycha została wymieniona, naciąg wszystkich pozostałych został sprawdzony i poprawiony (również w przednim kole), na dniach odbieram je z serwisu :) Dzięki za zainteresowanie tematem.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#8 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 marzec 2018 - 21:41

Jeśli można się zapytać - ile Cię to wszystko wyniosło?



#9 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 marzec 2018 - 17:17

Tak na przyszłość... konkretny serwis ma maszynę do cięcia i gwintowania szprych. Z tego co wiem to Harfa powinna mieć. W takim przypadku biorą nieco dłuższą szprychę i przycinają na wymiar. Szprychę można przyciąć o ok 5mm


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#10 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 marzec 2018 - 18:01

Gwint jest wygniatany, a nie nacinany. Więc obecność odpowiedniej maszynki nawet w dużych serwisach nie jest oczywisty.  pozdr



#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2018 - 18:14

Co metoda wykonania czegoś w fabryce ma wspólnego z narzędziami w serwisie?

#12 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 marzec 2018 - 18:33

Gwint jest wygniatany, a nie nacinany. Więc obecność odpowiedniej maszynki nawet w dużych serwisach nie jest oczywisty.  pozdr

Wiem, i mam taką maszynkę (kowa) :)

Dowodzę tego, że nawet micro firma jedno osobowa, jeżeli pasjonuje się budowaniem i serwisowaniem kół to taki sprzęt powinna mieć


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#13 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 01 maj 2018 - 20:33

Jeśli można się zapytać - ile Cię to wszystko wyniosło?

 

Przepraszam, że nie zauważyłem wcześniej tego pytania. 104 PLN.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png



Dodaj odpowiedź