Skocz do zawartości


Zdjęcie

Build Z Tr Zakończony, Co Dalej Ponowna Baza Czy Spec?


1 odpowiedź w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 22:08

Cześć,

Standardowo chyba jest tak - baza, budowa, specjalizacja. Teraz niby powinna być specjalizacja ale czy to mnie nie zastopuje? Po pierwsze widzę, że TR w Specjalizacji Rolling Race (ścigam się na płaskim terenie ale jak będzie atak to chcę się przyłączyć) w max volume oferuje 7,5h. 

 

Wiem, ze specjalizacja ma na celu doprowadzić do peaku formy ale raczej ludzie celują w ten peak gdzieś w lipiec / sierpień - wtedy są największe imprezy ? Ale z drugiej strony trening się robi fazami tak ?

 

Czy ponowny build albo baza i build w moim wypadku byłoby lepsze niż specjalizacja? Mam dwuletni staż treningowy. Bazę miałem 10h/tydzień.



#2 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 23:29

Jak dla mnie, na twoim miejscu zachowalbym obecną intensywność, zwiększając stopniowo w marcu objętość, pozwoli ci to popracować trochę nad wytrzymałością, ponieważ 7-9h to trochę mało, żeby dobrze ją rozwinąć. Przed startem jakieś 1-2tyg zmniejsz sobie stopniowo objętość treningów, zachowując intensywność, możesz też zmniejszyć częstotliwość jednostek treningowych, co pozwoli być ci bardziej świeżym w dniu wyścigu.
Using Tapatalk



Dodaj odpowiedź