Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baranowski Tour

Baranowski wyścig Darek

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 08:33

http://www.baranowskitour.pl

 

24 czerwca

 

Dwie trasy - 55 i 85 km. 

 

W zeszłym roku wybrałem się na Majka Days. Ogólnie mieszkam w północnej części kraju, w związku z tym każdy taki wyjazd to mała wyprawa (i żona lubi się wybrać w góry przy okazji). 

 

Jak porównacie trasę z Majką? Chodzi o porównanie tych najdłuższych dystansów. U Darka trochę dłużej, przewyższenie podobne z małą różnicą - u Majki sporo podjazdów, u Baranowskiego mniej, ale jeden długi, który bije czasem wjazdu i przewyższeniem wszystkie majkowe. Jednak raczej trasa Majki daje bardziej w dupę. 

xnLjYl8.png

W tym roku wybieram się na TRR i wcześniej chciałbym wybrać jedną z tych dwóch imprez. 

 

Jak oceniacie trasę Baranowskiego? Jak ogólnie wypada region Wałbrzycha w porównaniu do Krynicy? 



#2 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 17:14

Osobiście wybrałbym Majka Days. Jest to impreza dwudniowa z bardzo fajną jazdą indywidualną na czas. Trasa wyścigu może nie jest tak trudna jak TRR ale podobnie interwałowa i ogółem oceniam ją na plus. Majka Days kończy się na podjeździe co jest i bezpieczniejsze dla uczestników i bardziej 'górskie'. Patrząc na profil trasy mogę przypuszczać, że pierwsza selekcja u Baranowskiego nastąpi dopiero po 35 km, a u Majki już pierwszy podjazd ograniczy liczbę kolarzy w grupie. To też plus dla bezpieczeństwa.



#3 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 22:11

Akurat w zeszłym roku spore problemy sprawiała ekipa sprzątająca po kongresie. 

 

A czasówkę obejrzałem rano jak odbierałem pakiet, jakoś mnie to nie kręci. 

 

I pierwszy podjazd może trochę selekcji przeprowadził, ale jazda zaczęła się na pierwszym zjeździe :) to na nim mocno się porwało, bo oddzieliło jadących mocno asekuracyjnie po mokrym od tych chociaż lekko ryzykujących. 



#4 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 10 marzec 2018 - 20:45

Podjazd na Baranowski Tour (ten najdłuższy) jest stosunkowo o dość małym nachyleniu. Ciągnie się przez prawie 15km i daje 450m przewyższenia. Sprawia to, że trasa Baranowski Tour premiuje kolarzy nieco cięższych, nie typowych wycieniowanych górali. W Majka Days procenty na podjazdach sprawiają, że trasa jest skrojona w 100% pod lekkich zawodników :)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#5 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 16:19

Chyba jakiś przypał wyszedł? Na szczęście do końca wahałem się, który dystans wybrać, i finalnie nie zdążyłem zapłacić. Ale sporo osób opłaciło start, a wyścigu nie ma, nie ma też żadnych informacji, zero wyjaśnień. 

 

Żeby Dariuszowi nie odbiło się czkawką firmowanie imprezy własnym nazwiskiem. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Baranowski, wyścig, Darek