Skocz do zawartości


Zdjęcie

Navmin - Aplikacja Android I Connectiq Do Tworzenia Tras Na Garmina I Wahoo


35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 luty 2018 - 11:20

Tak, jest. Lider i cała dziesiątka na aktywności, na samym segmencie (szczegóły segmentu) lista 25 kolejnych.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 16 luty 2018 - 10:37

No dobra, to jeśli api nie zwróci lidera, to dam okienko do wpisania jego czasu :D 



#23 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 23 luty 2018 - 14:07

No i mam prawie wszystko gotowe, to się okazało, że Strava nie pozwala na takie działania, jak generowanie ich segmentów przez aplikacje firm trzecich. Jeszcze z nimi staram się to ustalić dokładnie, ale chyba nic nie wskóram:( Mógłbym logować się nie przez API, a przez login/hasło usera (i tak nic nie trzymam na zewnętrznych serwerach, a w telefonie użytkownika appki, więc nic nigdzie nie wycieknie), ale to już było by chyba średnio legalne z punktu widzenia ich regulaminu... 



#24 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 24 luty 2018 - 08:40

Co potrzebne do sprawdzenia z fenix 5 ?

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 luty 2018 - 12:50

No i mam prawie wszystko gotowe, to się okazało, że Strava nie pozwala na takie działania, jak generowanie ich segmentów przez aplikacje firm trzecich. Jeszcze z nimi staram się to ustalić dokładnie, ale chyba nic nie wskóram:( Mógłbym logować się nie przez API, a przez login/hasło usera (i tak nic nie trzymam na zewnętrznych serwerach, a w telefonie użytkownika appki, więc nic nigdzie nie wycieknie), ale to już było by chyba średnio legalne z punktu widzenia ich regulaminu... 

 

No nie wiem, np. StravistiX pozwala bez problemu wyeksportować każdy segment z danej aktywności (tcx/gpx) - jako kursy. Może to jest kierunek? Jedynie problemem tu będzie wskazanie czasu lidera lub czasu do którego pobicia się dąży. Ewentualnie należałoby pobrać kurs z aktywności lidera, wtedy będą dostępne wszystkie parametry tego segmentu. No i problem zmiany kursu na segment...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 27 luty 2018 - 15:20

No nie wiem, np. StravistiX pozwala bez problemu wyeksportować każdy segment z danej aktywności (tcx/gpx) - jako kursy. Może to jest kierunek? Jedynie problemem tu będzie wskazanie czasu lidera lub czasu do którego pobicia się dąży. Ewentualnie należałoby pobrać kurs z aktywności lidera, wtedy będą dostępne wszystkie parametry tego segmentu. No i problem zmiany kursu na segment...

 

Tutaj wygląda to tak:

  • mogę pobrać listę zaznaczonych segmentów,
  • mogę nawet pobrać listę liderów z czasami,
  • mogę pobrać trasę segmentu (!)
  • ale nie mogę pobrać info o jeździe KOM-a, a to jest potrzebne do wygenerowania FITa segmentu. Jest to zestaw danych: czas (sekundy) lat, lon i tak mniej więcej dla każdej sekundy jazdy KOMa. Takie dane muszą być w fitcie segmentu i to pozwala widzieć cały czas podczas wyścigu, gdzie jesteś w stosunku do KOM-a:/ To da się wyciągnąć ze Stravy, ale do tego user musiał by podać login i hasło w appce, co nie jest problemem, jako że appka nic nigdzie nie wysyła i wszystko zapisuje w telefonie użytkownika, ale... używanie następnie tego co dzieje się już w stravie jest niezgodne z ich regulaminem, a ja nie chcę spotkania z ich prawnikami :/ Już to z nimi konsultowałem:D Co więcej strava nie pozwala "replikować" ich funkcjonalności, a mój pomysł uznali za próbę replikacji:D Garmin, Polar etc mają z nimi jakieś umowy no i ich integracja jednak wymaga premium w stravie:D


#27 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 27 luty 2018 - 15:59

Tak sobie myślę. Ale to może być pomysł co zasugerowałeś. Pobierasz segment jako kurs jako tcx za pomocą StravistiX, a w navmnie dodać opcję importu jako segment:D Muszę rozgryźć stravixa bo nigdy go nie używałem. Jeśli ma w TCX-ach czas przejazdu z KOM-a to może być rozwiązanie ;-)



#28 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 27 luty 2018 - 16:14

Jest jeszcze https://chrome.googl...tm_source=gmail :) Zobaczmy, może to jest jakaś droga.

Edit: czas się nie zgadza... Czas w GPX-ie jest... dość losowy.



#29 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:13

No właśnie okazuje się, że StravistiX ładnie wyksportuje dane czasów też. Wchodzisz w segment, klikasz w tabelce Overall na datę przy KOMie, teraz an dole jest mała mapka segmentu i 3 segmenty. Tu coś jest zrypane ze StravistiXem, trzeba jeszcze raz kliknąć nazwę segmentu. Pojawia się Export this Segment Effort to your GPS. Klikasz, pobierasz TCX-a i czasy są git. Co prawda od od początku epoki unixowej ;-) tj 1970-01-01 00:00:00.000Z, ale to jest nawet spoko - ważne, że czasy w punktach i na finiszu wyglądają oki:)

Więc nie trzeba tego będzie przepuszczać przez Connecta :D TCX prosto do Navmina i z Navmina do Garmina.

Prace rozpoczęte, wiec znowu jest nadzieja ;-)



#30 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 luty 2018 - 22:32

Tak, StravisiX jest darmowy. Można dać dotację autorowi ;)

Po imporcie z connect też będziesz miał ekran z manewrami. Problem tylko z opisami manewrów, bo przy zakrętach są tylko chorągiewki, odległość od manewru i czas do manewru. 

 

No właśnie okazuje się, że StravistiX ładnie wyksportuje dane czasów też. 

[...]

Więc nie trzeba tego będzie przepuszczać przez Connecta :D TCX prosto do Navmina i z Navmina do Garmina.

Prace rozpoczęte, wiec znowu jest nadzieja ;-)

 

No i super. Tak, wiem, że StravistiX ładnie to eksportuje, opisałem przy okazji przenoszenia segmentów Stravy do Garmin Connect. Przepuszczanie przez Connect miało na celu robienie kursów w Connect zawierających pełną obsługę segmentów. Problem tylko w tym, że to co jest eksportowane ze StravisitX jest już kursem, więc dochodzi jeszcze czynność konwersji segmentu na aktywność, żeby można było bezpośrednio importować do connect. Przy wtyczce, którą Ty zaproponowałeś odcinki są eksportowane jako zwykła aktywność (choć z głupimi prędkościami...), i po problemie, wystarczy tylko utworzyć na podstawie tej aktywności segment connect...

 

No ale jakby udało Ci się zrobić to o czym pisaliśmy to byłoby faktycznie świetnie. Diabli wiedzą co w Strava nakombinowali z segmentami, nawet podglądnąć większości się nie da z opcji wyszukiwania (może premium tylko ma?), choć w aktywnościach widać je wszystkie. Dziwne...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#31 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 23:40

I wyszła nowa wersja Navmina - apki na Androida oraz apki I widgetu na Garmina. Doszło sporo zmian, jest m.in. "konwersja" tras na segmenty, w tym możliwość  wygenerowania wirtualnego rywala szybszego o X% o tego z pliku tcx. 



#32 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 11:27

Prozor przekonał mnie i od wersji 1.2.1 (zaraz będzie w sklepie googla) segmenty są za free. Zachęcam jednak do subskrypcji, bo poza dostępem do funkcji planowania trasy, na dłuższą metę umożliwi ona pracę nad dalszym rozwojem appki, której utrzymanie jednak kosztuje:-D A planów na rozwój nie brakuje:D



#33 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 23:43

Po długim oczekiwaniu, wyszła nowa wersja 1.3.0. A w niej sporo nowego:

  • import plików GPX,
  • zapisywanie segmentów w formie plików FIT na telefonie,
  • osadzanie segmentów w tworzonej trasie - to jest jeszcze BETA, może nie działać w 100% poprawnie - chętnie przyjmuję informację, że coś poszło nie tak, najlepiej z plikami FIT trasy i segmentów,
  • wykres wysokości w szczegółach trasy,
  • podgląd trasy na mapie szczegółach trasy,
  • możliwość edytowania zaimportowanych tras,
  • łatwiejszy sposób wybrania miejsca do wstawienia nowego punktu na mapie.

Co więcej, dzięki zapisywaniu FIT-ów na telefonie, Navmin powinien być też przydatny dal użytkowników Wahoo :D

 

Filmiki tutorialowe ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=cDaxgtS4-C8



#34 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 02 maj 2018 - 13:04

Facebook appki https://www.facebook.com/NavminApp/:)



#35 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 07 maj 2018 - 07:34

A co z wahoo? bo w tytule posta znalazłem, ale poza tym nic:)



#36 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 07 maj 2018 - 12:53

Dla wahoo wsparcie powinno być (nie testowałem bo nie mam, al;e FIT to FIT;-) pośrednie - Navmin pozwala zapisać na telefonie trasy jako FIT, które można następnie zaimportować do Wahoo:) 





Dodaj odpowiedź