Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pedały Szosowe] Niskie, Z Dużym Podparciem


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 18:30

Witam,

Szukam pedałków szosowych o następujących parametrach:

 

1) jak największe podparcie

2) niskie (jak najmniejsza realna wysokość między środkiem osi pedałka a podeszwą buta)

3) luz roboczy jak najmniejszy lub zerowy

4) dobre trzymanie, żeby nie było przypadków, że się wypną przy sprincie itp.

5) dość lekkie

 

Obecnie używam Keywin i spełniają wszystkie te wymagania opróczu punktu 4. Na początku w miarę trzymają, ale szybko się wyrabiają. Potrafią także się 'zblokować' i nie wypiąć gdy trzeba. Jeden mi pękł na dodatek, są dość słabo wykonane. Więc odpadają na 90%. Co więc wybrać? Rozważam http://www.speedplay.comale brakuje mi opinii o nich i czy spełnią moje wymagania?



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 marzec 2018 - 19:47

Troche to dziwne co piszesz. Ja uzywam juz drugi model Keywinow, kilka ladnych lat i nigdy but nie wypial mi sie gdy tego nie chcialem. Co do wypiecia, to juz calkiem nie rozumiem w czym problem.
Wyrabiania sie, podalbym kilka innych rozwiazan, ktore szybciej padaja. Bloki sa bez porownania duzo trwalsze niz np system Looka.
Faktem jest, ze system wpiecia jest bardzo wrazliwy na "obce ciala". Wtedy bardzo latwo zgubic pedal.
Jaki model masz?

#3 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 17:44

Odnośnie wypięcia na początku było ok, ale szybko się wyrobiły, jakby lekko wytarły się te bolce z boku w platformie. Bloki są ok, sama platforma pedałków się wyciera bardziej, szczególnie ten bolec odginający się przy wypięciu.

 

Do tego jak jest zimno albo coś się dostanie jakieś ziarenko piasku itp to czasami ciężko się wypiąć. W ujemnych temperaturach największy problem. To akurat mały problem dla mnie, ale jednak dwa razy aż mi wystrzeliły te zaślepki luzu podczas wypinania, taką siłę musiałem użyć.

 

Mam Keywin Carbon bodajrze, te o niższej platformie. 

 

A jak działa Ci ta śruba regulacji? Bo u mnie na tyle słabo, że nie jestem nawet w stanie stwierdzić, czy to regulacja zakresu luzu roboczego (nie sądzę, bo za to odpowiadają w keywinach zaślepki różne), czy też to regulacja siły/czułościu luzu (to najprędzej), czy też siły wypięcia (to biorąc pod uwagę jak jest pedał zbudowany to niemożliwe).

 

Dodatkowo jak rozmontowałem pedał i patrzę na sposób łożyskowania, to wydaje mi się, że raczej spore opory to wszystko robi, chodź wyczuwalne to w żaden sposób nie jest.

 

Miałeś może do czynienia z Speed Play, bo to chyba główny kandydat teraz?

 

 



#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marzec 2018 - 18:52

Speedplay: jak kupisz buty pod speedplay to będą niskie, jak w sprincie nie przekręcisz stopy w bok to się nie wypną, luz jest regulowany.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 08:58

Speedplay: jak kupisz buty pod speedplay to będą niskie, jak w sprincie nie przekręcisz stopy w bok to się nie wypną, luz jest regulowany.

 

Buty pod speedplay tj. jakie? Mam tradycyjne szosowe



#6 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marzec 2018 - 09:35

Przy montażu do zwykłej podeszwy dochodzi podkładka i wysokość wychodzi bardziej standardowa.

wire-carbon-speedplay-large1.jpg


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 marzec 2018 - 10:02

Do standardowych butow z mocowaniem na trzy sruby trzeba uzyc adaptor. Speedplay montuje sie na cztery sruby.
Odnosnie Keywinow, tak jak napisales, sruba ta sluzy do regulacji "sily" luzu. Korzystałem z tego na samym pocztku ale potem zaczajem jezdzic na zerowych zatyczkach.
Co do zatyczek, to tez zdarzylo mi sie je zgubic. Bylo to na samym pocztku ich użytkowania i byl to moj blad. Nie wcisnalem ich do konca, do momentu klikniecia. Sama zmiana zatyczek jest troche upierdliwa i zostawia slady na plastiku pedalow po narzedziach.
No ale nie robi sie tego codziennie....
Na wersji Carbon ze stalowa oska, te same pedaly co twoje, przejezdzilem pelne dwa sezony jesienno-zimowe. Czesto temperatury okolo zerowe i duzo mokrego. Nie zauwazylem zmiany w potrzebnej sile wpiecia i wypiecia.
Teraz jezdze na wersji z Ti oska. Identyczna konstrukcja, roznica tylko w materiale oski, co za tym idzie sporo lzejsze (same pedaly 163g).
Do tematu Speedplay podchodzilem pare lat temu ale po internetowej aferze, gdzie Speedplay zachowal sie podobnie, jak w znanej sytuacji, gdzie Specialized rzucil armie prawnikow na wlasciciela malej kawiarenki (chyba)... zniechecilem sie do wspierania tego typu firmy.

#8 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 13:14

A jakbyś miał porównać wrażenie 'trzymania' i 'jedności' z rowerem w Keywinach vs inne szosowe z którymi miałeś do czynienia?

Ja na moich Keywinach przejechałem półtora sezonu + kilka jazd zimą i jakoś od dłuższego czasu krąży mi myśl zmiany, bo coś mi w nich nie pasuje, chociaż za bardzo sam nie wiem co. Ale z innych miałem tylko Shimano dawno i już nie kojarzę jakie były wrażenia, sporo jeździłem też na pedałkach MTB, by móc jedne buty używać.

 

I jeszcze jedno - jak oceniasz ten system łożyskowania Keywinów? Mi się wydaje, że mógłby być lepszy, tj. że generuje on zbędne opory jednak.



#9 Xwar

Xwar
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 14:48

Ja bym brał Look i nie kombinował. Używam od lat, dobrze trzymają, trwałością może nie grzeszą, ale poza tym nie mam uwag. 



#10 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 marzec 2018 - 15:19


 

I jeszcze jedno - jak oceniasz ten system łożyskowania Keywinów? Mi się wydaje, że mógłby być lepszy, tj. że generuje on zbędne opory jednak.

Speedplay należy tak wypełnić smarem by po zakręceniu nie wykonywały obrotu :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2018 - 16:10

A jakbyś miał porównać wrażenie 'trzymania' i 'jedności' z rowerem w Keywinach vs inne szosowe z którymi miałeś do czynienia?
Ja na moich Keywinach przejechałem półtora sezonu + kilka jazd zimą i jakoś od dłuższego czasu krąży mi myśl zmiany, bo coś mi w nich nie pasuje, chociaż za bardzo sam nie wiem co. Ale z innych miałem tylko Shimano dawno i już nie kojarzę jakie były wrażenia, sporo jeździłem też na pedałkach MTB, by móc jedne buty używać.

I jeszcze jedno - jak oceniasz ten system łożyskowania Keywinów? Mi się wydaje, że mógłby być lepszy, tj. że generuje on zbędne opory jednak.


Jeśli "coś" Ci nie pasuje ale za bardzo "nie wiesz co" to raczej jedynym uzasadnieniem zmiany jest sama chęć zmiany :)
Stara przypadłość wielu ludzi, odmiana onanizmu sprzętowego

#12 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 12:07

Jeśli "coś" Ci nie pasuje ale za bardzo "nie wiesz co" to raczej jedynym uzasadnieniem zmiany jest sama chęć zmiany :)
Stara przypadłość wielu ludzi, odmiana onanizmu sprzętowego

 

Właśnie też doszedłem do takich samych wniosków. Może mi się już dość mocno zjechały i przez to trzymanie i działanie nie te... 

Tak czy siak z racji posiadania już bloków i wygody przekładania itp (mam dwie szosówki i dwie pary butów) finalnie nowy komplet też będzie Keywin chyba, bo inaczej bym musiał kupić dwa komplety albo ciągle przekładać.

 

Pytanie, gdzie w EU dostanę te pedałki? Znalazłem w it ale wersję tylko CRM TI, zależy mi na zwykłych na stalowej ośce.



#13 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 marzec 2018 - 12:44

Szkoda, ze naszemu forumowemu koledze Keywinowy business nie pociagnal. Lepiej mu idzie Absoluteblack interes. Wszystko bylo do dostania w PL....

Ostatnio, po poszukiwaniach u pokazanych dystrybutorow na stronie Keywina, kupowalem bezposrednio z Nowej Zenandii.

Rozmawialem bezposrednio z wlascicielem (John). Kupowalem pedaly Ti Carbon do tego zestaw naprawczy lozysk, hooks (dzyndzle w sytenie wpiecia, ktore tez sie wyrabiaja) i kilka par blokow, ktore w sumie dostalem bez oplaty, tak zeby zrekompensowac mi koszty wysylki i clo. W sumie gosc wyslal mi paczke bez paru rzeczy, wyslalem maila, przeprosil i wyslal brakujace rzeczy bez dodatkowych oplat.

 

Nie pamietam, czy to jest/byl dystrybutor w Danii, czy Belgii ale mial na stronie spora oferte pedalow, jak i czesi zamiennych.

Jak pisalem do nich nikt sie nie odzywal, dlatego kupowalem z NZ. Po jakims czasie dostalem maila od nich, ze maja wszystko o co pytalem. Ale bylo juz po ptakach.



#14 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 15:06

Wolałbym kupić gdzieś w EU, z podanych stron dystrybutorów tylko dwie działają, napisałem, zobaczymy co z tego będzie. W UK teoretycznie mają w sklepie te co bym chciał, ale 120 GBP + wysyłka to trochę drogawo + nie wiadomo czy w rzeczywistości mają.





Dodaj odpowiedź