Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bolesna Krosta Na Tyłku Od Siodełka ?


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 21:47

https://fitness.wp.p...ularnie-trenuja

Małe, czerwone krostki na pupie to zwykle objaw zapalenia mieszków włosowych. Z problemem najczęściej borykają się miłośnicy jazdy na rowerze. Pot, obcisłe spodenki i kontakt z siodełkiem sprawiają, że łatwo nabawić się bolesnych wyprysków.

 

 

No to chyba mnie dopadło, usiedzieć nie mogę na siodełku.. Jak sobie z tym radzicie? Jutro chyba trzeba będzie kupić Brevoxyl

 

Siodełko mam dobrze dobrane, czuję się na nim komfortowo, już ponad rok je mam.

 

Zacząłem natomiast stosować Sudocrem, żeby się nie pocić za bardzo na tyłku, wtedy w ogóle na początku był komforcik ale dziś mega ból, może Sudocrem nie dla mnie.. Może lepiej np talk dla dzieci. Bo wkońcu trenuję na trenażerze, więc nie ma ta wilgoć jak wychodzić, to pewnie wszystko razem jakoś jest powiązane.



#2 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 19 marzec 2018 - 21:52

Mi pomógł sportsbalm. Co prawda od czasu do czasu coś tam wyskoczy ale jest dużo lepiej.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 marzec 2018 - 22:35

Na bagietkę /wacik/ jodyna i pocierać krostę mocno ok 1 minuty. Kilka razy dziennie. Jeśli nie pomoże, mały opatrunek z maści ichtiolowej. Stare, wypróbowane sposoby. Siodełko sprzyja takim sprawom, ale miewają też ci, co nigdy na nim nie siedzieli.  pozdr



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 marzec 2018 - 01:09

Chamois kremy pomagaja w zapobieganiu takim efektom.

#5 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2018 - 08:01

nie używam nic, ale jak już to mąka ;) nie żartuję!



#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 marzec 2018 - 08:18

Moze byc i maka, tylko z aplikacja bedzie troche messy. Wszystko co zmniejszy tarcie pomiedzy cialem a wkladka bedzie OK.

#7 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 marzec 2018 - 10:43

tribiotyk / jodyna



#8 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 24 marzec 2018 - 10:51

Pomaga czas. To normalna przypadłość "początku sezonu".

Czasem pomagają też przerwy powyżej  kilku dni.


  • Cyklo Ziutek lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#9 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2018 - 19:48

Maść ichtiolowa, działa doskonale, jedyna wada że brudzi ;)

#10 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 25 marzec 2018 - 03:26

Zacząłem natomiast stosować Sudocrem, żeby się nie pocić za bardzo na tyłku, wtedy w ogóle na początku był komforcik ale dziś mega ból, może Sudocrem nie dla mnie.. 

Mam nadzieje, że nie stosujesz kremu przed tylko po treningu. W innym przypadku mieszki włosowe zamiast oddychać są zaklejane.

Przed treningiem proponuję: https://www.magiczny...-z-widlaka.html



#11 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 25 marzec 2018 - 09:03

 

Zacząłem natomiast stosować Sudocrem, żeby się nie pocić za bardzo na tyłku, wtedy w ogóle na początku był komforcik ale dziś mega ból, może Sudocrem nie dla mnie.. Może lepiej np talk dla dzieci. Bo wkońcu trenuję na trenażerze, więc nie ma ta wilgoć jak wychodzić, to pewnie wszystko razem jakoś jest powiązane.

No i to może być początek kłopotów, jak wcześniej napisał cykloziutek.

Ja niczym nie smaruję, jak się krosta pojawi (baaaaardzo rzadko, ale się pojawia) to działam brutalnie: gruba igła, wbijamy w krostę, wyciskamy zawartość (booooli) i na drugi dzień po problemie.



#12 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 25 marzec 2018 - 09:03

dwa razy ten sam post, a usunąć się nie da


 



#13 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 marzec 2018 - 16:50

Mam nadzieje, że nie stosujesz kremu przed tylko po treningu. W innym przypadku mieszki włosowe zamiast oddychać są zaklejane.

Przed treningiem proponuję: https://www.magiczny...-z-widlaka.html

 

A Sudocrem to nie jest coś jak chamois cream, czyli z nazwy coś co nakładamy przed jazdą?

 

Osobiście nie wyobrażam sobie dłuższej jazdy bez wcześniejszego użycia Sudocremu. Inaczej wszystko mam poobcierane.



#14 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 marzec 2018 - 17:48

Chamois krem i Sudokrem wykonuja dwie rozne rzeczy.
Ten pierwszy ma zapobiegwcze dzialanie, zmniejszajac tarcie pomiedzy cialem i gatkami.
Sudokrem jest leczniczym kremem, zawierajacym tlenek cynku stosowanym w leczeniu odparzen, podraznien skory.


#15 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 25 marzec 2018 - 18:01

A macie jakiś sposób na krosty, które powstają głęboko pod skórą? Od dłuższego czasu mam problem  z taką krostą, która tworzy się w jednym miejscu. Nie da się jej wycisnąć bo nie jest bezpośrednio pod naskórkiem jak pryszcz. Przebijać igłą medyczną a potem  jodyna, maść itd?



#16 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 marzec 2018 - 18:05

Dokładnie tak. Przebić, najlepiej grubą igłą (boli dość mocno), wycisnąć (boli jak sam skurczybyk), posmarować i dać skórze odpocząć.

 

Nie jest łatwo, bo to naprawdę spory ból i w dodatku zadajesz go sam sobie (więc masz odruch, żeby zrezygnować), ale inaczej nie pozbędziesz się problemu w trwały sposób.

 

Alternatywa to oczywiście wizyta u dermatologa, który zrobi to samo, ale skasuje 200 zł.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#17 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 marzec 2018 - 19:03

Chamois krem i Sudokrem wykonuja dwie rozne rzeczy.
Ten pierwszy ma zapobiegwcze dzialanie, zmniejszajac tarcie pomiedzy cialem i gatkami.
Sudokrem jest leczniczym kremem, zawierajacym tlenek cynku stosowanym w leczeniu odparzen, podraznien skory.

 

Czyli żyłem w nieświadomości. Chociaż u mnie używanie Sudocremu jak chamois cream bardzo dużo dawało, względem nie używania. Muszę w takim razie spróbować dedykowanego kremu. Są jakieś tanie alternatywy czy jesteśmy skazani na produkty typu Assos, Rapha?



#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 marzec 2018 - 19:11

Od biedy nawet zwykła wazelina daje niezłe efekty, o ile nie "zasiedzisz się" na lub po treningu i nie dasz się bakteriom namnożyć (choć to powinno być oczywiste, niezależnie od stosowania różnych środków bądź nie). Dla ochrony przed nadmiarem bakterii warto rozmieszać ją z odrobiną oleju z drzewa herbacianego.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marzec 2018 - 19:19

Na samą myśl o wyciskaniu słabo mi się robi, dajcie szansę maści Ichtiolowej o której pisałem. Smarujecie krostę na noc, można dać na to opatrunek jałowy bo maść paskudnie brudzi. Jak nie będziecie zwlekać to rankiem będzie już można normalnie funkcjonować, jeszcze jedna kuracja kolejnego wieczora i po problemie nie ma śladu. Bezboleśnie :)

 

Drugi specyfik który czasem stosuję to Alantan (odpowiednik Sudocrem), najczęściej po deszczowych eskapadach. Znów stosowany wieczorem, a rano tyłeczek jak u niemowlaka. Nigdy nie stosowałem "zapobiegawczo" przed jazdą, od tego jest dobre siodło i spodenki.

 

Tak przy okazji, co prawdę nie na 4 litery, ale jak kogoś nawiedza opryszczka to polecam Heviran (na receptę). Łykać jak tylko czuć że coś ma wyłazi.

 

Te trzy specyfiki zawsze mam w apteczce, zabieram na wszystkie dłuższe eskapady rowerowe i nigdy mnie nie zawiodły. Działają zaskakująco skutecznie, a bez nich komplikacje mogą skutecznie popsuć urlop.



#20 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 marzec 2018 - 19:22

Alantan/Sudocrem są OK na podrażnienia, ale nie mają działania antybiotycznego ani nawet zbyt skutecznego bakteriostatycznego. Dobrze łagodzą objawy, ale nie usuwają przyczyny powstawania krost.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź