Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fulcrum Racing 5 Lg

wymiana z Alexrins AT470 Nova

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 21:58

witam. w związku z bardzo bliskim napływem ekstra gotówki pomyślałem o upgradzie mojego Huragana 3. mam w nim oryginalnie zamontowane koła na obręczach Alexrims 32h i piastach Novateca, przód - A521sb, tył - F422sb. całość zestawu wg moich obliczeń waży ok. 2,5kg. sporo. zastanawiam się czy wymiana na Fulcrum Racing 5 LG poza zbiciem wagi o około kilogram da mi coś jeszcze i czy te koła, które mają znacznie mniej szprych mnie utrzymają, obecna waga ok. 88kg ale planuję w raz z postępem sezonu zbić ją o 4-5 kg. ktoś ma jakieś doświadczenie i się nim podzieli lub coś doradzicie? mieszkam w Toruniu, więc jest płasko, drogi w większości dobrej jakości natomiast po zimie, na niektórych fragmentach dróg ma się wrażenie, że asfalt rozpuścił się że śniegiem. pozdro!

#2 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 12:49

Fulcrum deklaruje dla swoich kół limit wagowy użytkownika 109kg.

 

Jesteś pewny, że Twoje obecne koła ważą 2,5kg? Komplet piast to niecałe 450g. Szprychy z nyplami, zakładając ciężki wariant, będą ważyły nie więcej niż 550g. Model obręczy to prawdopodobnie AT 470, który waży 475g. Jak to wszystko podsumujemy to otrzymujemy wynik 1,95kg. Fulcrumy ważą 1,65kg, więc zaoszczędzisz na wadze nie więcej niż 0,3kg. 



#3 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 13:40

liczyłem razem z oponami i dętkami. faktycznie mój błąd. specjalnie na obecne koła narzekać nie mogę, więc zastanawiam się dalej czy wymiana ma sens zwłaszcza, że nie mam z obecnymi problemów.

#4 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 14:17

Jeśli do Fulcrumów wsadzisz standardowe dętki i opony Schwalbe Durano (bo takie chyba obecnie posiadasz) to na wadze zyskasz około 150g (czyli Twoje koła ważą około 1,8kg), więc moim zdaniem, jeśli w obecnych kołach piasty dobrze się kręcą i nie odczuwasz braku sztywności to nie widzę sensu zmiany.





Dodaj odpowiedź