Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Rower-Trek?


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 yetiunio

yetiunio
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 14:15

Byłem dziś w sklepie treka i na emonde sl 5 2018 mógłbym dostać max 7% rabatu co daje ~8200zł. Generalnie rower na żywo prezentuje się całkiem przyjemnie w obydwu malowaniach. Ciekawi mnie czy jest szansa gdzieś na większy rabat. Wiem, że w cebulactwo popadam jednak ponad 8tyś to jednak trochę więcej niż planowałem wydać. Mogłoby się wydawać więc, że wybór jest prosty- canyon. Jednak trochę przeraża mnie to malowanie na którym mogą być widoczne krechy i wszystko jest załatwiane za pomocą przesyłek. 

 

Jest też opcja " LAPIERRE PULSIUM 500 CP" tylko wgl nie kojarze tej marki i to chyba bardziej rower w stylu endurance?

 

Żadne cebulactwo, tylko ustawiłeś sobie sztywny budżet. Niby tylko 10% więcej, ale bardzo dobrze się trzymać swoich założeń ;)

Lapierre to bardzo dobra marka. Jeździ na nich team w World Tourze, co o czymś świadczy. Osobiście polecam, miałem wcześniej Sensiuma i do wykonania ramy nie miałem żadnego zarzutu.

No ale to rower endurance i będzie jeździł inaczej niż Emonda, czy Ultimate...



#22 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 marzec 2018 - 17:16

Byłem dziś w sklepie treka i na emonde sl 5 2018 mógłbym dostać max 7% rabatu co daje ~8200zł. Generalnie rower na żywo prezentuje się całkiem przyjemnie w obydwu malowaniach. Ciekawi mnie czy jest szansa gdzieś na większy rabat. 

 

W sklepie Treka na kartę klubową mam bez niczego 15% rabatu, na wszystko. Pewnie przy drogich rowerach można uzyskać więcej, ale raczej nigdy nie będzie mi dane to sprawdzić ;)



#23 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 20:11

Zamówiłem canyona i mam nadzieje, że obejdzie się bez problemów. Obym nie żałował :D


  • piotrkol lubi to

#24 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 16:05

Krótko opiszę swoją sytuację i odczucia związane z canyon'em.

 

Rower zamówiony 26.03 późnym wieczorem. W tym samym dniu dokonałem wpłaty i otrzymałem informację, że rower zostanie wysłany między 26-30 marca. W dniu 28 marca dostałem informację, że wpłata dotarła i trwa kompletowanie. Po przeczytaniu forów zacząłem się zastanawiać jak bardzo opóźni się moja przesyłka jednak już 28 marca zostałem poinformowany, że paczka została wysłana. A w środę tj. 4. kwietnia rower był u nie :D

 

Jeżeli chodzi o rower to przesiadka z tribana na carbonowego canyona to przepaść(technologiczna). Po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów mogę stwierdzić, że rower jest mega sztywny i genialnie się nim jeździ. 

 

To tyle. Jakby ktoś się zastanawiał czy canyon łapie opóźnienia :D



#25 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 19:43

Ależ oczywiście, że "łapie opóźnienia", czasami wręcz ogromne - wystarczy poczytać Trust Pilota.

#26 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 10:15

Jeżeli to możliwe to prosiłbym o ocenę wielkości ramy. Mam okazję wymienić rower na większy bo wydaje mi się, że ten jest trochę za mały (rozmiar XXL). 

acpic.png2r769g8.png

 



#27 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 27 kwiecień 2018 - 10:19

Jaki masz mostek? 110mm? Nie wygląda to tak tragicznie.



#28 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 10:23

Mostek jest 120mm. Generalnie przy ustawieniach siodełka wyszło, że powinno być jeszcze lekko cofnięte do tyłu, żeby kolano pokrywało się z osią pedałów bądź było lekko przed nią. Czy przeskok z XXL na 3XL da spore różnice wymiarowe? Chodzi mi o odczucie tej zmiany.

 

W tej chwili czuje się dobrze na tym rowerze. Żadnych bóli pleców itp pytanie tylko czy w późniejszym czasie za mała rama(o ile ona taką jest) nie przyniesie jakichś negatywnych skutków. 



#29 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:05

Moim zdaniem rama jest ok. Jeśli jesteś rozciągnięty i lubisz sportową szybką jazdę, to ta wielkość ze zdjęć wydaje mi się odpowiednia. Tym bardziej, że piszesz, iż czujesz się dobrze. Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego. 

 

Swoją drogą musisz być bardzo wysoki. Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jesteś stosunkowo młody, to tym bardziej możesz sobie pozwolić na komfort jeżdżenia na ciut mniejszym rowerze. Z wiekiem niestety może to się zmienić. 

Super rower, udanych jazd i do zobaczenia gdzieś na drodze. 

 

pozdr

 

PS. Jestem średniego wzrostu i kupując obecne dwa rowery miałem wybór rozmiarów. Zdecydowałem się za każdym razem na te mniejsze (mieszczę się w zakresie obydwu rozmiarów). Miałem doświadczenie, wiedziałem czego oczekuję i jestem zadowolony. Ale każdy jest inny, więc traktuj doświadczenia innych rowerzystów tylko jako subiektywne opinie.

 

PS 2. I nie zasłaniaj na takich zdjęciach twarzy - wygląda to kuriozalnie:)

 



#30 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:10

Generalnie ustawienia siodełka tak aby kolano pokrywało się z osią pedałów, to jakiś mit jest. Mi osobiście było tak nie wygodnie, powodowało to bóle w kolanach.  No i własnie tak bym to podsumował. Jeśli czujesz się na rowerze dobrze, nic Ci nie drętwieje, nic Cię specjalnie nie boli, to znaczy, że raczej jest wszystko w porządku, albo nie jeździsz wystarczająco mocno :)

 

Nie sądzę aby miały być jakieś negatywne następstwa czegokolwiek, jeśli nie dostajesz negatywnych bodźców od swojego organizmu. Nasze ciało dobrze wie samo co jest dla nas dobre a co nie, wystarczy "słuchać".

W razie czego, przy mostku 120mm, masz jeszcze drobny zapas. Są ludzie jeżdżący nawet na mostkach 150mm.

PS. Śmiesznie wygląda jak w pozycji na łapach jesteś na tyle wysoko, że mógłbyś przywalić głową o futrynę xD. Przy mnie na rowerze musiałoby to komicznie wyglądać. Moje siedzenie pewnie jest niżej niż twoja rura górna :)



#31 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:35

Z informacji o mnie to 196cm wzrostu, 92kg wagi :D i 22 lata. W tej chwili jeżdżę raczej spokojnie. Ja niestety doświadczenia nie mam więc po części muszę polegać na doświadczeniu innych i każda opinia jest dla mnie bardzo przydatna. Nic nie drętwieje jak to bywało w poprzednim rowerze co jest ogromnym plusem. Czyli w skrócie rama wygląda na dobrą i mogę śmiało jeździć?



#32 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:48

Myślę, że rama jest dobra. Jak mówiłem, zawsze można kupić jakiś tani używany mostek 130-140mm na testy, jeśli będzie Ci się wydawała za krótka.



#33 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:50

Jak na moje to jest jak najbardziej OK. Możesz jeszcze ew. zamontować mostek 130mm, pojeździć troche na takiej konfiguracji i wtedy ocenić co i jak. Ale tak jak napisałem, dla mnie rama wydaje się ok.





Dodaj odpowiedź