Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Siodło] Siodełko Niszczczy Spodenki - Reklamacja ?


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 19:52

Witam, jakiś czas temu kupiłem siodło, pojeździłem zimę na trenażerze i na spodenkach zauważyłem lekkie przetarcia, w sumie myślałem że są stare. Ale dziś to mnie przerażenie wzięło, nowe gatki po dosłownie 5h jazdy przetarły się do wkładki.

 

Czy takie siodło można reklamować z tytułu niezgodności ?

Jutro fotki, dziś już późno :)


pozdrawiam



#2 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 08:17

No nieźle jeżdżę na selle slr  super flow s3 i takie cuda mi nie sa znane może za bardzo na nim się wiercisz bo nie wygodne



#3 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:52

No właśnie że jest mega wygodne. Podejrzewam że jest po prostu parę mm za wąskie dla mnie.

Efekt 5h jazdy w terenie, na trenażerze były tylko lekkie obtarcia materiału w tych miejscach ... spodenki do wywalenia

 

kahJ1Lc.jpg

 

Pozdrawiam



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:55

To nie jest przypadkiem jedno z tych siodełek do TT z dodatkową powłoką antypoślizgową? Albo pytając inaczej: jakie to jest dokładnie siodełko?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:04

Dokładnie mikroos, Pro Stealth i faktycznie może to ta powłoka...
Powrót do starego będzie bolący, nie wiem czy nie szukać speca...

 

A wracając to tematu... czy mogę reklamować z tego tytułu siodło ?

 

Pozdrawiam



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:09

Dedykowane siodełka do TT mają to do siebie, że mogą tak działać. Siodełko TT z definicji nie służy do jazdy szosowej ani 5-godzinnych treningów.

 

Moim zdaniem wiele zależy od tego, jak opisał je sprzedawca. U mnie w sklepie nie pozwoliłbym na to, abyśmy nie opisali takiego siodełka należycie (i z tego powodu raczej nie widziałbym powodu do uznania reklamacji), ale wiem, że dla niektórych "rzecz jest oczywista" i dlatego nie opisują produktu w pełni.

 

Tak naprawdę nawet na gruncie prawa sprawa nie jest oczywista, bo podstawą reklamacji nie może być problem wynikający z używania produktu niezgodnie z zastosowaniem ani coś, co jest elementem ogólnej charakterystyki produktu (z tego samego powodu nie możesz np. mieć żalu o to, że opona szosowa ślizga się w terenie).

 

Próbuj, sprzedawca zawsze ma obowiązek przyjąć i rozpatrzyć reklamację. Jaki będzie wynik, to już osobna sprawa.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:17

@mikroos, ale nigdzie nie piszę że jest to siodło dedykowane do TT. Nawet producent na stronie ma je w zakładce szosowe.

 

Pozdrawiam



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:20

Sorki, trochę w biegu odpowiadam. W takim razie tym bardziej próbuj.


  • joesatch lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:30

Jak przejedziesz ręka to czuć jakieś nierówności czy coś co może niszczyć spodenki?

Nie rozumiem jak gładki materiał miałby to robić. Albo są jakieś szwy itp, albo materiał jest jak papier ścierny ;)

#10 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:55

No to nie jest siodło do tt i w dodatku producent podaje, że jest wykonane z materiału redukującego tarcie.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#11 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 14:26

Szukałbym raczej kontaktu z producentem spodenek. W zeszłym roku udało mi się oddać spodenki do Deca, które po 3 miesiącach zaczęły obawiać ślady nadmiernego zużycia (a używałem ich rotacyjnie z kilkoma innymi parami). W ciągu pierwszych 6 miesięcy od zakupu, ciężar dowodu, że towar nie jest wadliwy leży po stronie sprzedawcy (w ramach domniemania niezgodności towaru z umową - spodenki były użytkowane prawidłowo). 

 

Wydaje mi się, że trudno byłoby udowodnić winę po stronie producenta siodełka, jeśli nie ma ono jakieś wady w stosunku do prawidłowego towaru (np. nierówność, źle wykonane poszycie). Tym bardziej, że po 6 miesiącach (a domniemam, że zakupiłeś je wcześniej) musiałbyś sam tego dowieść.  



#12 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 kwiecień 2018 - 15:51

A możesz dać zdjęcie siodła przykręconego do sztycy?Miałem kiedyś podobne przetarcie od jażma sztycy. Było zbyt szerokie dla danego siodła.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#13 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 19:09

@PiKa

Siodełko jest bez zadziorów, uszkodzeń itp.

 

@ROZMIAR

niby redukuje tarcie, a jednak wydaje mi się że spodenki jakoś bardziej się "kleją" do tego siodła.

 

@Hargin

Niestety jeżdżę w "chińczykach", ale dopiero po zmianie siodła zaczęły się takie jaja...

 

@Senninho

Jedyne zdjęcie założonego mam takie: https://imgur.com/a/dOLlC

Niestety raczej pod złym kontem.

Spodenki przetarte są ewidentnie w miejscu zakończenia "skrzydełek" siodła.

Uszkodzone w podobny sposób mam jeszcze dwie inne pary, tyle że tam materiał się tylko mechacić zaczął. Nimi jeździłem tylko na trenażerze. Spodenki z foto wziąłem na świeże powietrze :)  i taki efekt.

 

Pozdrawiam
 

 

 

 



#14 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwiecień 2018 - 21:10

Mi to wygląda na źle dobrane siodło.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#15 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 23:02

Wcześniej jeździłem na Specialized Toupe w rozmiarze 155, do którego muszę wrócić.

Niby ten spec jest ok, ale jednak szukałem czegoś wygodniejszego. Zdecydowałem się na Pro które okazało się faktycznie bardziej przyjazne mojemu siedzeniu :) ale budżet nie zniesie tylu spodenek, nawet od chińczyka.

 

Pozdrawiam



#16 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 04 kwiecień 2018 - 14:10

Trochę OT, ale możesz sprawdzić Spec Power które jest bardzo podobne w kształcie do tego które masz i na 100% nie powoduje przetarcia spodenek



#17 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 15:34

Trochę OT, ale możesz sprawdzić Spec Power które jest bardzo podobne w kształcie do tego które masz i na 100% nie powoduje przetarcia spodenek

 

Też o tym myślałem, zobaczymy jak sprawa się rozwiąże i czy dostanę zwrot $.

 

Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź