Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#4701 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 13 styczeń 2017 - 12:45

Dane z wczoraj:

Garmin Connect (E1000) - 710 kal - WKO4 - 717 kJ i tu jest ok przy sredniej mocy 160W (NP 200) trenażer

dzień wcześniej interwały mocowo podobne czasowo też 

Garmin Connect (E810) 730kal - WKO 512 kJ przu sredniej mocy 123 W (NP 193) góreczki (zjazdy bez watów)

 

Bardziej dowieżam WKO z resztą wystarczy przeliczyć waty razy około 4,2 i w żaden sposób mi 810 nie wychodzi (wiadomo jeszcze wchodzi w to czas ale czasy podobne róznicy 4 minuty )

 



#4702 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:55

Z ciekawości sprawdziłem temperatury:
Dołączona grafika
(ok. 20 minut leżały na biurku)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • Born Ready lubi to

-- 

Marcin Trzaska


#4703 uve

uve
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:12

27 masz w domu? 



#4704 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:26

Ja mam 19-20 (w nocy ok 18 stopni) i płacę za gaz na cały rok (również ciepła woda w kranie) 1800 zeta:)

Tylko jak przyjeżdża moja mama, to podgrzewamy do 23 C. 



#4705 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:30

W pracy. ;-) Kilka komputerów i jest rzeczywiście ciepło w pokoju.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • parmenides lubi to

-- 

Marcin Trzaska


#4706 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:43

Za jaki metraż?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#4707 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:54

74 m2, duża kubatura 3,8m w szczycie, 3m w najniższym miejscu.  

pozdr

 



#4708 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:31

To tzw. zimny wychów :D. W sumie relatywnie dużo, bo u mnie wychodzi ok. 2500/rok, przy czym trzymam 21/19.5, a grzeję prawie 2x tyle.

 

Za to fajnie widać jak na trenażerze w garażu Edge rozkręca się z 5-6 do dwunastu stopni przy cięższych treningach.


  • parmenides lubi to

#4709 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:07

Siemano, 

W jaki sposób mogę zablokować przesyłanie danych z garmin connect na stravę tj. moc i puls?

Model: Garmin 520.

 

pozdr! :)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#4710 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:28

Tak sobie czasem myślę, czy takie automatyczne przesyłanie wybranych danych to w ogóle w życiu jest możliwe. Czy to w ogóle jest takie coś.


  • mucher i sempik lubią to

#4711 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 16:10

Można wyciąć z pliku .FIT i wrzucić ręcznie na stravę. https://www.fitfiletools.com/ 

 


  • haligówka lubi to

#4712 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:21

Dokładnie, trzeba wyłączyć synchronizację wysyłania danych z automatu, usunąć niepożądane dane i dopiero wtedy wysłać tak spreparowany plik na Stravę. Rozumiem takiego Kwiatka (kazali mu, wcześniej przesyłał całe dane), ale po co ukrywać w przypadku przeciętnego amatora?

No chyba tylko po to, żeby np. ukryć rzeczywiste parametry (moc i puls) przy jakimś KOM'ie uzyskanym np. w cieniu aerodynamicznym, albo skuterem/samochodem/itd.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4713 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:26

A u mnie temperatura mniej więcej tak wygląda c57e9a250f61ba3c5ba4a477da794ad9.jpg

 

To po mniej więcej 5 minutach od włączenia (bez podświetlenia), 5 minut wcześniej było ok. 1*C mniej po kolejnych 5 min Edge pokazywał ponad 1*C więcej z tendencją rosnącą - elektronika grzeje, jednak jeśli jest możliwość chłodzenia powietrzem (jazda) to wskazania temperatury mniej więcej zgadzają się z tablicami nad jezdnią. W przypadku trenażera i intensywnego chłodzenia powietrzem wentylatora temperatura jest ciut niższa (ok. 2*C) niż to co na termometrze na ścianie.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4714 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:43

Dokładnie, trzeba wyłączyć synchronizację wysyłania danych z automatu, usunąć niepożądane dane i dopiero wtedy wysłać tak spreparowany plik na Stravę. Rozumiem takiego Kwiatka (kazali mu, wcześniej przesyłał całe dane), ale po co ukrywać w przypadku przeciętnego amatora?

No chyba tylko po to, żeby np. ukryć rzeczywiste parametry (moc i puls) przy jakimś KOM'ie uzyskanym np. w cieniu aerodynamicznym, albo skuterem/samochodem/itd.

Widzisz,nie każdy ma tendencję do chwalenia się tym, co ma najlepsze, bądź właśnie nie do końca najlepsze. Zadaję proste pytanie, oczekuję prostej odpowiedzi, a nie bezsensownych wycieczek osobistych. 

 

 w przypadku przeciętnego amatora?

 

;) 

 

EOT


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#4715 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 16:21

Jakie osobiste wycieczki? Po prostu zastanawiałem się po co cokolwiek ukrywać (no dobra, gdzie się mieszka ma sens itd.)... EOT.

 

Zmieniając temat i z innej beczki - Edge 520 i nawigacja? Tak, to możliwe. Co prawda po kursie, ale czy kurs musi być przygotowany wcześniej i znajdować się w pamięci Edge 520 lub w garmin connect? Na szczęście nie. Co prawda od lat nie można doprosić się Garmina o umożliwienie mobilnej aplikacji connect tworzenia kursów, dzięki czemu można byłoby gdzieś w nieznanym miejscu opracować trasę i wysłać na E520. No tak, widać teraz dlaczego Garmin nie chce tego robić - jak komuś potrzebna taka funkcja, to niech kupuje droższe urządzenie z możliwością nawigacji np. Edge 820. Jednak na szczęście już jest sposób na ominięcie tego sztucznego ograniczenia.

Nazywa się to DynamicWatch i składa się z dwóch części: aplikacji IQConnect routeCourse (dla zegarków Fenix 3 Forerunner itd. dostępna jest aplikacja dwMaps) i dostępnego serwisu online (no, to może być czasami minus w głuszy bez zasięgu) właśnie DW . Jak to wygląda? Najlepiej popatrzeć na opis wideo:

 

W skrócie jak to wygląda?

Opis co i jak: Help. Ale z punktu widzenia przeciętnego :P użytkownika wygląda to tak:

Są dwie możliwości użycia (no, co najmniej dwie): przed rozpoczęciem aktywności wchodzi się w menu Connect IQ Edge, następnie routeCourse. W czasie aktywności tak samo, z tym, że najpierw klawisz do tyłu (prawy dolny), Menu -> Connect IQ, widzimy Aktywność trwa, zatrzymaj i zapisz przed otworzeniem aplikacji CIQ -> zignorować komunikat poprzez naciśnięcie strzałki w dół, wybrać routeCourse i dalej już tak samo w obu przypadkach.

No i tu małe utrudnienie bo u mnie czasami zmienia się kod do linkowania urządzenia (muszę dowiedzieć się dlaczego - wygląda na to, że przy linku z urządzenia moblinego trzyma kod: czyli trzeba linkować z urządzenia, które jest sparowane z Edge). Czyli trzeba wyciągnąć smartfon, uruchomić przeglądarkę i wejść na stronę dynamic/watch/link (jeśli tego wcześniej się nie robiło, to zalogować się, można za pomocą konta np. strava, Ride with GPS, Under Armour (MapMyRide/MapMyRun)) lub dynamic/watch/settings  podać kod wyświetlony na Edge 520 (link new device) i uzyskujemy dostęp do wszystkich zgromadzonych kursów tak w urządzeniu (żadna nowość, to jest i bez tej apki), jak i w chmurze DW. Można importować zapisane w w/w serwisach (o ile wcześniej się z nimi połączyło i autoryzowało - polecam jeśli ktoś ma trasy planowane np. w Stravie wystarczy zaznaczyć gwiazdkę przy trasie) nieco więcej możliwości ma konto płatne $9.99 (porównanie wersji kont) rocznie między innymi możliwość edycji importowanych tras.

No ale jeśli przyjmujemy, że ma być to nawigacja typu wyciągam smartfon, wyznaczam trasę, pobieram na Edge i jadę, to właściwie można korzystać z wersji bezpłatnej. Opcja płatna posiada jeszcze możliwość dodawania do 10 waypointów, no i akurat to jest całkiem przydatne...

Czyli wejście w przeglądarce w opcję "Create" (lub "Plan route" ta sama opcja), zaznaczenie którędy trasa ma przebiegać, punkty można przeciągać palcem (myszką w wersji przeglądarki PC) i naciśnięcie ikonki dyskietki (pamięta ktoś co to takiego? ;)) zapisze kurs (podać nazwę). W wersji premium przydała by się jeszcze możliwość ustalenia paru punktów docelowych np. DOM i automatycznego wyznaczania trasy.

 

Co prawda do używania tego typu "nawigacji" niezbędny jest smartfon i połączenie internetowe  (a właściwie TYLKO do wyznaczenia drogi, później nie jest już potrzebny jak się jedzie po kursie), jednak często oba te warunki są spełnione (choć ja często i z premedytacją zostawiam smartfona w domu...). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie przez Garmina możliwości tworzenia kursów w aplikacji mobilnej i wysyłanie ich do Edge, ale jeśli nie ma co się chce, to trzeba używać to co jest ;).


  • pimpf i grzeSiuu lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4716 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 16 styczeń 2017 - 09:37

Siemano, 

W jaki sposób mogę zablokować przesyłanie danych z garmin connect na stravę tj. moc i puls?

Model: Garmin 520.

 

pozdr! :)

 

z automatu wycina chyba tylko https://www.cyclinganalytics.com 

po odpowiednim ustawieniu 

 

 Załączony plik  cyc analitycs.png   10,58 KB   25 Ilość pobrań


  • haligówka lubi to

#4717 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 styczeń 2017 - 12:37

Dobra panowie, problem się wyjaśnił z moim Edkiem 500, który przypomnę, nie chciał się połączyć z Expresem.

 

Zadzwoniłem do Garmina, postąpiłem zgodnie z instrukcją miłej pani i niestety nic nie pomogło (musiałem z katalogu usunąć jeden plik, który Edek sam sobie uzupełnia). Wysłałem im zrzut ekranu gdzie był opisany rzekomy błąd z ich serwerem i mieli posprawdzać. Po 4 dniach mam odpowiedź:

 

Po sprawdzeniu wiadomosci przeslanych przez Pana niestety stwierdzilismy, iz urzadzenie bedzie musialo byc serwisowane. 

W celu zlozenia reklamacji prosze podac nastepujace dane:

  • Imie i Nazwisko:
  • Dokladny adres wysylki z kodem pocztowym:
  • Adres email (jezeli inny):
  • Kontaktowy nr telefonu:
  • Numer seryjny urzadzenia:
  • Dowod zakupu urzadzenia

Na tej podstawie bedziemy w stanie stwierdzic czy urzadzenie jest objete gwarancja. jesli nie koszt wymiany to 423.24 PLN brutto.

 

No fajnie, urządzenie za 600/800zł, a naprawa z przesyłkami ponad połowę tej ceny. Odpuszczam, bo ręcznie mogę przesłać dane do Connect, a najwyżej nie będę aktualizował licznika.

 

Jeszcze druga sprawa, nieszczęsne opaski HR, które w starszej wersji padały i nie łączyły sie z licznikiem. Problem leży w zaśniedziałych stykach, dostaje się pot pod obudowę i miedziane styki totalnie zaśniedzieją przez co nie ma połączenia elektroniki z gumą/elektrodą opaski. Generalnie tragedia jakość.

 

Ale co ciekawe, kupiłem z aliexpres najtańszą opaske ANT+/Bluetooth za 19USD. I co, i działa perfekcyjnie. Dane śle jednocześnie i poprzez BT i ANT. Jakość wykonania świetna, nadajnik na klipsy jak w tych nowych opaskach Garmina, czego chcieć więcej?

https://pl.aliexpres...2757180722.html



#4718 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 styczeń 2017 - 13:43

 

 

Ale co ciekawe, kupiłem z aliexpres najtańszą opaske ANT+/Bluetooth za 19USD. I co, i działa perfekcyjnie. Dane śle jednocześnie i poprzez BT i ANT. Jakość wykonania świetna, nadajnik na klipsy jak w tych nowych opaskach Garmina, czego chcieć więcej?

https://pl.aliexpres...2757180722.html

Ile trwała transakcja- tzn od zamówienia, opłacenia do ,,towar w domu'' - pytam widziałem coś podobnego i piszą dostawa do 60 dni.



#4719 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 styczeń 2017 - 13:59

Ta odpowiedź serwisu garmina to standardowa śpiewka. Łącznie z tym usunięciem pliku. Miałem podobny problem z Fenix 3 (express na win w ogóle nie widział F3 - na 2 kompach) no i po którejś tam aktualizacji (nie wiem czy F3, czy expressa) działa. Cuda, panie, cuda... Nie pamiętam, ale twardy reset (z kompletnym czyszczeniem i przywróceniem fabrycznych ustawień) robiłeś? Jak zrobisz kopię zawartości, to później możesz przywracać po kolei ustawienia, aktywności, i sprawdzać czy jeszcze działa...

 

Z tymi chińskimi opaskami to też loteria. Akurat ja kiedyś kupiłem ciut inny, no i tez działał. Jakiś czas. Od dłuższego czasu nie działa. No cóż... Zresztą mogą być problemy (albo nie) z komunikacją, bo ANT certyfikatu w nich nie ma. No chyba, że wyskrobali trochę $ na certyfikację w co wątpię. Jak pamiętam na forum IPBike opisywał problemy z chińskimi opaskami combo. Akurat moja jak działała, to działała prawidłowo. Do czasu... Co nie oznacza, że Twoja podzieli los mojej. Oby nie.

 

Które opaski garminowskie takie problematyczne? Sztywny mi służy (lubię go, co dziwne...) do dziś od pierwszego E500 mam, czyli od 2010 roku, baterie tylko zmieniałem i dalej działa. Uszczelnienie sprawdzać należy przy wymianie baterii, bo jak ktoś zgubi gumkę to nic dziwnego, że pot dostanie się pod obudowę. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4720 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 14:16

Ile trwała transakcja- tzn od zamówienia, opłacenia do ,,towar w domu'' - pytam widziałem coś podobnego i piszą dostawa do 60 dni.

 

Nie wiem, jak w tym przypadku, ale często kupuję na Aliexpress i z mojego doświadczenia nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trwa dostawa.

Czasem paczka potrafi przyjść w mniej, niż 10 dni, a czasem w 100 (zamówione magnesy gdzieś się raczyły zawieruszyć i podróżowały z Chin do Polski przez Paragwaj...).

Zazwyczaj jednak termin dostawy oscyluje wokół 14-21 dni.
 





Dodaj odpowiedź