Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#5961 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 11 luty 2018 - 12:31

Nietypowe pytanie - gdzie kupię śrubki do czujnika tętna garmina? Jedna się omknęła, przydałaby się nowa. 



#5962 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 11 luty 2018 - 14:13

Nietypowe pytanie - gdzie kupię śrubki do czujnika tętna garmina? Jedna się omknęła, przydałaby się nowa. 

 

Spróbuj u zegarmistrza, powinien coś dobrać.

 

Pozdrawiam
 


  • Born Ready lubi to

#5963 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2018 - 14:24

Sklepy modelarskie też często mają takie śrubki.


  • Born Ready lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5964 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 11 luty 2018 - 14:55

Spróbuj u zegarmistrza, powinien coś dobrać.

 

Pozdrawiam
 

W sumie o tym najbardziej myślałem. 

 

Sklepy modelarskie też często mają takie śrubki.

A to ciekawy trop :) 



#5965 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 11 luty 2018 - 18:35

Czy tylko u mnie nie działa synchronizacja z edkiem? Ani przez bluetooth ani po kablu nie idzie...

#5966 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 luty 2018 - 18:46

Też miałem dzisiaj z tym problem. Zrobiłem import pliku i od tego czasu jest ok.

#5967 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 luty 2018 - 18:55

Hej chłopaki. Taka sprawa. Nie wiem czy już o tym było, a ten wątek jest wielgachny i nie znalazłem.

Więc pytam, jak było to sorry, może ktoś mnie nakieruje.

Czy da się wybrać więcej custom data fields ze sklepu niż 4? Jest jakieś rozwiązanie?



#5968 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 luty 2018 - 19:51

Oczywiście - można użyć do 10 pól w urządzeniach z 128KB pamięci na pola danych. W urządzeniu z 32KB pamięci można użyć tylko 4 pól danych IQC. 

Czyli jestem na tyle domyślny, że mogę wysunąć raczej nieomylny wniosek, że specjalnie ukryłeś informację o urządzeniu, bo oczywiście wszyscy wiedzą, że masz Edge 520. Niestety, mylisz się... 

Tak więc jakie jest rozwiązanie na więcej niż 4 pola? Zmień Edge na taki, który ma więcej pamięci na pola danych czyli 820/1000/1030. 

Przy okazji - zegarki, które mają 1/2 pamięci E520 na pola danych czyli tylko 16KB mogą użyć tylko 2 pól danych. Logiczne...


  • pimpf lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5969 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 luty 2018 - 20:47

Rzeczywiście mam 520 :)

Dzięki za info. 



#5970 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 15 luty 2018 - 11:11

Nie mam premium, a widzę pełną listę Leaderboards

#5971 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 23 luty 2018 - 14:22

Słuchajcie, czy jest jakaś apka lub pole danych do ściągnięcia, które w trochę inny sposób będzie obsługiwało segmenty w E520, niż ma to miejsce w domyślny sposób?

 

Chciałbym widzieć na ekranie ile zostało do końca, tętno, moc itp. lub po prostu wybrać inne dane, niż dystans, mapka i strata do lidera.



#5972 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 luty 2018 - 12:40

Słuchajcie, czy jest jakaś apka lub pole danych do ściągnięcia, które w trochę inny sposób będzie obsługiwało segmenty w E520, niż ma to miejsce w domyślny sposób?

 

Chciałbym widzieć na ekranie ile zostało do końca, tętno, moc itp. lub po prostu wybrać inne dane, niż dystans, mapka i strata do lidera.

 

Ustaw sobie ekran poprzedzający o takich polach jakie potrzebujesz i po problemie. Ustawiasz ile czasu / odległości zostaje do końca, strata/zysk do lidera, parametry mocy, tętna i czego tam jeszcze będziesz potrzebować. Mapy nie będzie, ale przy większości segmentów mapa potrzebna nie jest.

Mam takie ustawienia od dawien dawna, bardzo przydatne.


  • Born Ready lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5973 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 luty 2018 - 14:47

Witam wszystkich Użytkowników,

Mam pytanie dot. Garmin Edge 1000 i wgrywania kursów.
Do tej pory robiłem to za pomocą plotaroute.com. Strona całkiem niezła, ale dłuższych tras się nie da wgrać, np. takich 200 km już trzeba mieć konto PREMIUM.
W Garmin Connect nie ma problemu z takimi trasami i nawet super działa kalkulator prędkości, ale jest jeden minus:
trasy z plotaroute można było ściągnąć w formacie .tcx i posiadały nawigowanie, a dokładnie ekran ze strzałkami "Za ile w prawo / w lewo" itp.
Tras z GC jeszcze w pełni nie testowałem jednak już widzę, że tego nie posiadają i stąd moje pytanie - czy da się w jakiś dobry sposób je przekonwertować do .tcx?

I jeszcze pytanie - czy warto wyznaczać kursy na GC czy lepiej zastanowić się nad innym miejscem do tego celu?
Dzięki za odpowiedzi.



#5974 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 luty 2018 - 15:04

Ja przygotowuję kursy w Stravie i nie narzekam. Jest format tcx. czyli strzałki itd., jest opcja Use Popularity czyli wylicza trasę po drogach popularnych wśród kolarzy (mniejsze prawdopodobieństwo władowania się w dziurawą drogę), są segmenty, długość kursu w zasadzie dowolna, można udostępnić przygotowany kurs innym użytkownikom. Jak dla mnie nic lepszego nie potrzeba. Z minusów: nie zawsze kurs odpala się z wyświetlaniem komunikatów, czasem trzeba go przerwać i załadować na nowo, drugi minus: sporadycznie na niektórych skrzyżowaniach gdy mamy jechać prosto przez skrzyżowanie lub jedziemy drogą na której mamy pierwszeństwo i skręcamy w drogę również z pierwszenstwem nie wyświetla nic na temat tego gdzie jechać, nie jest to wielki problem bo jeżeli pojedziemy źle to nam o tym powie ale jednak powyższe problemy występują i mogą niektórych użytkowników irytować bo może się zdarzyć że trzeba skręcić na czuja :). Mnie nie przeszkadzają..



#5975 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 luty 2018 - 18:41

Fakt, to importuje jako aktywność z losowymi danymi czasów. Akurat do tego się nie przyda, ale może uprościć samą czynność przenoszenia segmentów Strava do segmentów Connect - wystarczy użyć przycisku GPX export i pobrać segment jako aktywność, a następnie importować ją do Connect (aktywność będzie z bieżącą datą - łatwo później zlokalizować i usunąć), utworzyć segment Garmin Connect na podstawie tej aktywności, usunąć aktywność.

 

Z tego co widzę namieszali coś w Strava, bo wyszukiwarka i przeglądarka segmentów jest skopana - w mojej okolicy widzę zaledwie 1 segment...

 

 

Mam pytanie dot. Garmin Edge 1000 i wgrywania kursów.

[...]można było ściągnąć w formacie .tcx i posiadały nawigowanie, a dokładnie ekran ze strzałkami "Za ile w prawo / w lewo" itp.
Tras z GC jeszcze w pełni nie testowałem jednak już widzę, że tego nie posiadają [...]
I jeszcze pytanie - czy warto wyznaczać kursy na GC czy lepiej zastanowić się nad innym miejscem do tego celu?
Dzięki za odpowiedzi.

 

Urządzenia nawigacyjne, jakim jest E1000 same robią routing i taką tablicę "za ile w prawo/lewo", również będziesz miał czytelne komunikaty o skręcie (strzałki na ekranie z mapą). Przetestuj i się przekonasz.

Oczywiście urządzenia nienawigacyjne czyli np. edge 520 będą miały zubożone komunikaty, na dodatek nie zawsze takie jakich można byłoby się spodziewać. 

W takim przypadku polecam aplikację Marcina - zresztą nawet w przypadku urządzeń nawigacyjnych wyznaczanie tras jest zdecydowanie szybsze i przyjemniejsze niż na samym edge.

 

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5976 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 luty 2018 - 21:39

Urządzenia nawigacyjne, jakim jest E1000 same robią routing i taką tablicę "za ile w prawo/lewo", również będziesz miał czytelne komunikaty o skręcie (strzałki na ekranie z mapą). Przetestuj i się przekonasz.

 

 

Tak, tak widzę strzałkę do skrętu na ekranie z mapą - jest OK, ale wgrywając jako kursy pliki .tcx z plotaroute miałem osobny ekran z kilkoma strzałkami w przód :)

 

Zmieniając wątek: a StravistiX darmowy?



#5977 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 28 luty 2018 - 22:26

Dokładnie mam na myśli takie coś. Czy to uzyskam instalując StravisiX ?

 

Mam drugie pytanie.

Jak uaktywnić SEGMENTY na urządzeniu Garmin Edge 1000?

Załączone pliki

  • Załączony plik  876.bmp   281,3 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8774.bmp   281,3 KB   6 Ilość pobrań


#5978 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 marzec 2018 - 23:30

Zainstaluj to zobaczysz. Albo i nie.

 

Segmenty: strava premium: oznaczenie gwiazdkami i synchronizacja. Segmenty connect - oznaczenie i synchronizacja, a właściwie "wysyłka do urządzenia". Ręcznie pobierane: umieszczenie w new files.

 

Ciekawostka: aplikacja IQC Low Power Activity Recorder  uruchomiona na e520 może zapewnić rejestrację danych jazdy przez nieco ponad 24h. Co prawda z pewnymi ograniczeniami użyteczności czyli za dużo danych na ekranach się nie zobaczy (właściwie 4 ekrany z jednym polem: czas jazdy, aktualna godzina, dystans, % baterii), jednak cały zysk właśnie polega na zminimalizowaniu odświeżania ekranu. Przy ustawieniu tylko GPS (bez glonass) i wyłączonym BT w teście uzyskałem 24h 21 min 30s. Oczywiście bez podświetlenia ekranu. Dla długodystansowców ciekawa alternatywa do dodatkowego powerbanku. Choć z drugiej strony, jeśli ktoś chce mieć normalny ekran z danymi i pełną użyteczność, to chyba dodatkowe źródło zasilania będzie lepszym rozwiązaniem ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5979 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 marzec 2018 - 23:33

https://www8.garmin....DBB2CC2B6E.html

Czy to jest dobra instrukcja postępowania, by zmienić na ekranie np. wartość pulsu na strefy pulsu?
Kolega pyta, a wirtualnie nie umiem pomóc.

#5980 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 07 marzec 2018 - 10:08

Tak

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź