Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6021 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 marzec 2018 - 20:57

Możesz teraz spróbować zaktualizować system i sprawdzić ponownie. Moje próby z e520 wykazały, że po cofnięciu wersji systemu (i oczywiście resecie ustawień), a następnie zaktualizowaniu, edge działa równie długo na nowej wersji systemu.

 

 

@Prozor

W E810 ten problem występował również.

 

Z dziś... zbaczając z kursu, jeśli się zgodzę na przeliczenie kieruje mnie z powrotem na kurs i wskazówki wyświetla. Czyli jest ok.

Bałem się tego przeliczania bo 810 sobie z tym kompletnie nie radził, kończyło się to w większości przypadków zwiechą urządzenia lub całkowitym przeliczeniem trasy do punktu końcowego.

 

Pozdrawiam

 

Z tego co pamiętam nie miałem kłopotów z e810 pod warunkiem zachowania zgodności map i kursu. Główną przyczyną zwiech przy przeliczaniu okazywały się mapy, głównie to zjawisko występowało na mapach OSM i wynikało z błędów routingu na tych mapach. Na mapach UMP taki problem chyba nigdy nie wystąpił.

 

Właśnie sprawdziłem, czy problem z przeliczaniem kursu występuje w e1000. Nie występuje. Na początku miałem automatyczne przeliczanie kursu po zjechaniu z niego i oczywiście tu wszystko działało poprawnie, ponownie sprawdziłem kurs z ustawieniem monitowania czy przeliczać kurs. To również działa poprawnie. Monit jedynie nie pokazuje się podczas wyświetlania informacji o zjechaniu z kursu, wystarczy dotknąć ekranu (lub poczekać aż komunikat przestanie być wyświetlany) i wyświetla się komunikat o możliwości przeliczenia kursu. Bez przeliczenia powrót na kurs wykrywa kurs poprawnie, pojawiają się komunikaty o manewrach (ale miałem tylko na ekranie mapy).  Czyli być może problem z nawigacją e1030?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6022 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 marzec 2018 - 22:01

Możesz teraz spróbować zaktualizować system i sprawdzić ponownie. Moje próby z e520 wykazały, że po cofnięciu wersji systemu (i oczywiście resecie ustawień), a następnie zaktualizowaniu, edge działa równie długo na nowej wersji systemu.

Zostanę przy wersji 8.40. Nowsze aktualizacje nie wniosły w sumie nic przydatnego w moich zastosowaniach.

Jak do tej pory najlepszą aktualizacją była ta, która wprowadziła wyświetlanie wskazówek nawigacyjnych wraz z mapą.



#6023 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 06:31

....  Czyli być może problem z nawigacją e1030?

 

Możliwe, jeszcze kilka jazd testowych mnie czeka.

 

Faktycznie jeździłem z OSM na E810, dzięki za naprowadzenie i info że z UMP tego nie ma. Do 1030 je wrzucę jak przyjdzie mi karta.

 

Pozdrawiam



#6024 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 16:30

Dzisiaj dotarł do mnie Gramin 1030. Na pokładzie zainstalowana mapa Garmin Cycle Map EU 2017.10. Czy ta mapa jest dokładniejsza od OpenStretMap z marca 2018 ??  

 

Ogólnie bardziej polecacie oryginalna mapę od Garmina czy OSM dla jazdy szosa i MTB ??



#6025 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 17:26

Zainstaluj, porównaj i napisz. Masz na to miejsce w urządzeniu, nie musisz kasować mapy Garmina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6026 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2018 - 17:37

Ogólnie bardziej polecacie oryginalna mapę od Garmina czy OSM dla jazdy szosa i MTB ??

 

Pod względem routingu to to samo.

Różnić się mogą jedynie wyglądem, zresztą jest wiele wersji OSM różniących się właśnie wyglądem map, choć oczywiście są też wersje uproszczone (bez budynków itp.) czy w inny sposób modyfikowane. Warto zapoznać się z możliwymi formatami na extract.bbbike.org i wybrać taki, który najbardziej pasuje.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6027 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marzec 2018 - 21:43

Hej,

dotarło do mnie nowe urządzenie E520 (wymiana z powodu baterii). Uaktualniłem do FW 12.50, podłączyłem telefon, wszystkie czujniki i krótka jazda (40 minut). Spadek na poziomie 5.45%/h. 

 


-- 

Marcin Trzaska


#6028 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 16 marzec 2018 - 06:13

czy wie ktoś gdzie zmienić treści smsów standardowych w edge 1030 ?



#6029 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 11:39

czy wie ktoś gdzie zmienić treści smsów standardowych w edge 1030 ?


O ile dobrze pamietam to w aplikacji garmin connect w telefonie po sparowaniu

#6030 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 16 marzec 2018 - 12:50

Tylko nie mogę tego znaleźć - podpowiesz?

#6031 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 marzec 2018 - 07:05

nie można z poziomu apki tego modyfikować - może kiedyś garmin kiedyś to wprowadzi ... pewno w modelu "1050" ...
 

znalazłem to na PC
 
Garmin \ Text \ Polish.gtt
otworzyć na notatniku lub wordpad
 
Sekcja
TXT_CANNED_MESSAGE_List_Busy_At_The_Moment_STR_M
TXT_CANNED_MESSAGE_List_Disregard_Last_Message_STR_M
TXT_CANNED_MESSAGE_List_Be_Home_Soon_STR_M
itd


#6032 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 00:17

1. Mam w swoim Garminie ustawioną Autopauzę (Profile aktywności -> Auto Pause) - Po zatrzymaniu. Od razu powiem też: posiadam CZUJNIK PRĘDKOŚCI.
Od początku korzystania z tego udogodnienia zauważyłem, że podczas ruszania Garmin nie nalicza i traci się początkowe metry. Czy to moje złudne wrażenie?
Garmin nie jest dokładny? A może lepiej nie mieć autopauzy (tylko, że wtedy podczas posiadania czujnika prędkości na światłach stojąc naliczało mi odsetkowe metry).

Z innej beczki:
Macie jeszcze jakieś sugestie co najlepiej ustawić, gdzie ustawić "nie uwzględniaj zer" itp. ?


2 pytanie.
Jak ustawić w Garmin Connect automatyczne robienie korekty wysokości?



#6033 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 18 marzec 2018 - 00:37

A ile tych metrów Ci ucina ?

Zera uwzględniam tylko w mocy bo w prędkości i kadencji to trochę bezsens. Możesz ustawić jak chcesz.

 

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6034 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 marzec 2018 - 08:57

@Matiz17 - to kwestia zaokrąglania danych przez licznik, licznik interpretuje pomiar jako jazdę dopiero po kilku obrotach koła. Dzięki temu nie ma ryzyka, że np. przypadkowe huśtanie się na rowerze na postoju uruchomi czujnik i naliczy Ci kosmiczne wartości prędkości.

 

Mam porównanie Garmina E800 i zegarka Suunto Ambit. Po każdym treningu, na szosie i w terenie, okazuje się, że Garmin zaniża dystans (a żeby było jeszcze śmieszniej, zapisywane przez niego pomiary prędkości nie zgadzają się z wynikiem dzielenia dystansu przez czas!). Taki już urok jego algorytmu - dzięki większym zaokrągleniom spada nieco precyzja, ale "wygładza się" wiele pojedynczych przypadkowych pomiarów.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6035 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 18 marzec 2018 - 09:14

@Matiz17 - a może masz ustawiony limit prędkości do AutoPauzy na więcej niż 0 km/h ??

 

@mikroos - mój EDEK 100"kosmiczne" wartości naliczał właśnie jak limit prędkości AutoPauzy miałem ustawiony na "zero"

                   po ustawieniu na 5-10 km/h wszystko było ok.


ZORBA pozdrawia !!


#6036 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marzec 2018 - 10:25

Edek 810. Po każdej aktualizacji wrzuca mi się na ekran garmina dodatkowy profil aktywności o nazwie - "Zewnętrzny pro", którego z poziomu garmina nie mogę usunąć, ani nic z nim zrobić. Ktoś wie jak to usunąć?



#6037 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 19:26

Garmin 1030. Po wgraniu kurs w pamięć urządzenia i ponownym automatycznym uruchomieniu urządzenia podczas rozruchu wyłącza się. Da się jakoś to obejść czy wysłać na serwis ??



#6038 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 marzec 2018 - 21:31

Standardowo - sprawdź przede wszystkim kurs czy nie ma z nim problemów. Może robiony w jakimś serwisie, który robi dziwne, zapaskudzone kursy, na których po prostu e1030 się wywala. Jeśli występuje to z każdym kursem, nawet robionym na Garmin Connect, czy jeszcze gorzej z wybrania celu i wyliczenia kursu bezpośrednio z urządzenia, to wtedy faktycznie jest problem. Ale podejrzewam felerny kurs.

 

Edek 810. Po każdej aktualizacji wrzuca mi się na ekran garmina dodatkowy profil aktywności o nazwie - "Zewnętrzny pro", którego z poziomu garmina nie mogę usunąć, ani nic z nim zrobić. Ktoś wie jak to usunąć?

 

Na wiele aktualizacji już w przypadku tego modelu to nie licz, co prawda ostatnio była aktualizacja na początku marca:

Edge 810 Ver. 6.30 - 01/03/2018   Fixed a crash that can occur when starting or ending a ride with a course or workout active.

(beta w/w poprawek była już w listopadzie! - nie spieszyli się z wydaniem ostatecznej wersji...)

ale wcześniejsza to rok temu:

Ver. 6.10 - 01/04/2017   New feature! Added support for LiveTrack Auto Start.

 

tak więc jak jednorazowo podłączysz do PC i skasujesz profil to raczej długo tego typu problemów mieć nie będziesz...

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6039 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 15:31

Udało się za setnym razem przy użyciu kombinacji klawiszy zresetować urządzenie. Wydaje mi się że coś nie poszło tak przy aktualizacji  do wersji 3,90 oprogramowania bo np. przed resetem profile trasy były zapisane po angielski a po nagle były już w języku ojczystym. Po wgraniu jeszcze raz tego samego pliki z trasą komputerek przemielił go bez problemu na kurs i się nie zawiesił :)  Trasy robione były w serwisie  RideWithGps  i exportowane do pliku *.txc dla Garmina



#6040 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 18:30

Dobra, kolejny wpis nt. autozamiany mile/kilometry w moim E520 :)

 

Coś musi być popieprzone w apce, bo zmiana następuje przy synchronizacji z telefonem. Jak nie odpalam połączenia bt przed jazdą, to problemu z zamianą jednostek nie ma. 





Dodaj odpowiedź