Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6041 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 00:14

@Matiz17 - to kwestia zaokrąglania danych przez licznik, licznik interpretuje pomiar jako jazdę dopiero po kilku obrotach koła. Dzięki temu nie ma ryzyka, że np. przypadkowe huśtanie się na rowerze na postoju uruchomi czujnik i naliczy Ci kosmiczne wartości prędkości.

 

Mam porównanie Garmina E800 i zegarka Suunto Ambit. Po każdym treningu, na szosie i w terenie, okazuje się, że Garmin zaniża dystans (a żeby było jeszcze śmieszniej, zapisywane przez niego pomiary prędkości nie zgadzają się z wynikiem dzielenia dystansu przez czas!). Taki już urok jego algorytmu - dzięki większym zaokrągleniom spada nieco precyzja, ale "wygładza się" wiele pojedynczych przypadkowych pomiarów.

Garmin jest niedokładny..... A niby lepszej rzeczy już nie ma.

Zaskoczyłeś mnie, choć domyślałem się, że coś ucina. A jak myślisz jeśli trochę jeżdżę po mieście to w stosunku rocznym ucina mi dużo typu 100 km na 20.000 km ?

To może lepiej nie mieć autopauzy? Ale zaś wtedy gdy stoję na światłach to mi nalicza... w drugą stronę.

 

@Matiz17 - a może masz ustawiony limit prędkości do AutoPauzy na więcej niż 0 km/h ??

 

@mikroos - mój EDEK 100"kosmiczne" wartości naliczał właśnie jak limit prędkości AutoPauzy miałem ustawiony na "zero"

                   po ustawieniu na 5-10 km/h wszystko było ok.

Mam "po zatrzymaniu".

Mogę dać własną prędkość w Auto Pause 4,8km/h. Co to oznacza?

 

Inne pytanie.

Czy zapisał Wam kiedyś Garmin trasę z inną datą. Mi dwukrotnie się tak zdarzyło, przy czym dziś przed wyjazdem patrzę i zegarek pokazywał 6 minut opóźnienia. Patrzę za parę chwil i już było OK, ale co ciekawe tego samego dnia gdy wieczorem zgrywałem trasę patrzę i zapisana jest trasa w Garmin Connect z dzisiejszą datą, ale z godziną 23:46, czy jakoś tak... i czas ruchu: 427:53:11.

Co ciekawe mam też trasy zgrywane na Ride with GPS i tam rozcina tego GPX-a na dwa w tym jeden zapisuje z datą 2037 rok.

Coś jest nie tak.......... Urządzenie za 1700 złoty nie powinno tak działać.

Dodam, że trasa jest zapisana POPRAWNIE, jedynie są pomieszane godziny..... np. przyjechałem na 15:05 i odjechałem o 17:40 i tego nie ma....... Są godziny bardzo skrochmalone.

Załączone pliki



#6042 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 marzec 2018 - 06:20

Garmin jest niedokładny..... A niby lepszej rzeczy już nie ma.

Hue hue ;)

ucina mi dużo typu 100 km na 20.000 km ?

100 km przy 20 000 to dużo? To raptem pół procenta. U mnie zwykle różnice na pojedynczym treningu wynoszą około 1%, choć bardzo wiele zależy od terenu (im bardziej kręty i zalesiony, tym gorzej i tym bardziej Garmin się myli).
 
O ile na szosie ciężko przypisać winę jednoznacznie Garminowi, o tyle w terenie i pod gęstymi drzewami nie mam najmniejszych wątpliwości - potrafi wskazać prędkość 0 i włączyć pauzę, kiedy jadę 24 km/h wg Suunto!

To może lepiej nie mieć autopauzy?

Zdecydowanie lepiej mieć.

Mogę dać własną prędkość w Auto Pause 4,8km/h. Co to oznacza?

Przy prędkości poniżej 4,8 km/h włączy się pauza.

Czy zapisał Wam kiedyś Garmin trasę z inną datą

Mogę tylko przypuszczać. Prawdopodobnie licznik stał długo nieużywany, a potem rozpocząłeś trening, zanim połączył się z satelitami i zsynchronizował czas.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6043 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 21 marzec 2018 - 06:46

 

Mogę dać własną prędkość w Auto Pause 4,8km/h. Co to oznacza?

 

 

 

 

Przy prędkości poniżej 4,8 km/h włączy się pauza.

 

 

Ponadto możesz tam ustawić dowolną wartość 


  • mikroos lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#6044 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 07:49

Boarn ready, sprawdź ustawienia na connect.garmin.com dla licznika. Tam masz pewnie mile i appka w trakcie synchronizacji nadpisuje licznik ustawieniami z serwera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6045 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 marzec 2018 - 08:18

Tadzikpl - co tak seryjnie wstawiasz ten sam post? ;)

Nie, na connect ma km, to faktycznie musi być problem z synchronizacją, dziwne, że występuje to tylko dla 520, fenix3 i 1000 trzymają km. Co ciekawe w mobilnym connect są (ustawienie użytkownika -> jednostki) 2x jednostki brytyjskie i 1x metryczne. Może tu coś trzeba pokombinować....

 

Matiz17 - jeśli masz czujnik na kole, to po każdym zatrzymaniu "obetnie" max obwód koła. Dużo? Nie przesadzajmy. Czy 100km na 20 tys? No chyba, że będziesz co chwilę się zatrzymywał... Zresztą to nie apteka. Do lasu (zwłaszcza z bogatą rzeźbą terenu) warto mieć czujnik obrotu koła, uniknie się wtedy falowania prędkości (jeśli komuś to przeszkadza) lub nawet autopauz przy ustawieniu ich na próg prędkości. Inna data/czas wynika nie z tego, że długo nie używałeś (no chyba, że używałeś go w przyszłości :D), ale z błędu odczytu sygnału gps - komputerek po niecałkowitym zsynchronizowaniu z kilkoma satelitami GPS mógł otrzymać (odczytać) zniekształcony sygnał gps z błędną datą/czasem (szczegóły wyznaczania położenia i czasu wg gps). Po pełnej synchronizacji data/czas (i pozycja!) się ustawiła na normalną i stąd dzielenie aktywności. W takim przypadku użyj narzędzia opisanego w wątku 1 (zestaw  narzędzi FIT: https://www.fitfiletools.com) do naprawy czasu. A na przyszłość po prostu wykonaj pełną akwizycję sygnału GPS (tu pomaga/przyspiesza również GLONASS) przed włączeniem stopera. No i warto mieć aktualny plik EPO który nie tylko znacznie przyspiesza pozycjonowanie, ale również powinien zabezpieczyć przed takimi błędami. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6046 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 08:25

To Tapatalk na ajfonie coś nie korbi..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#6047 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 10:10

Boarn ready, sprawdź ustawienia na connect.garmin.com dla licznika. Tam masz pewnie mile i appka w trakcie synchronizacji nadpisuje licznik ustawieniami z serwera.

 

Nie, na connect ma km, to faktycznie musi być problem z synchronizacją, dziwne, że występuje to tylko dla 520, fenix3 i 1000 trzymają km. Co ciekawe w mobilnym connect są (ustawienie użytkownika -> jednostki) 2x jednostki brytyjskie i 1x metryczne. Może tu coś trzeba pokombinować....

Dokładnie tak. Wszędzie mam km. Gość z Garmina też nie potrafił mi pomóc, chociaż wczoraj wieczorem nie przeskoczyło, może trend się utrzyma :) dziwna sprawa i irytuje jak zapomnę przestawić przed startem treningu. 



#6048 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 marzec 2018 - 20:16

Ustawiaj cierpliwie w apce w telefonie i GC km pomimo że są ustawione.... km :)

Miałem to samo w tamtym roku. Po tygodniu garmin skapitulował i nie przestawiał :D

W tym czasie na pewni nie było nowej aktualizacji softu w telefonie i liczniku. Ot "samo" się naprawiło


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6049 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 26 marzec 2018 - 20:29

Proszę o pomoc. Resetuję mojego Edge 520 do ustawień fabrycznych...a ciągle siedzą w nim dodatki IQ. Jak się ich pozbyć?



#6050 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 marzec 2018 - 21:33

Dziwne, powinno wykasować - resetowałeś z menu (pewno tak) czy klawiszami przy starcie systemu (jak - patrz pierwszy post). Sugeruję sekwencję resetu przy starcie. Jeśli nie pomoże (powinno), to podłączenie do PC i wykasować ręcznie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6051 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 27 marzec 2018 - 18:14

Próbowałem resetów i tak, i tak. A jakie pliki należy usunąć po podłączeniu do PC?

#6052 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 marzec 2018 - 19:27

Ostatnio pani Maria z serwisu Garmina zaproponowała wymianę mojego Edga 820, mającego chyba problemy z baterią, na inną sztukę. Decyzja była poprzedzona wymianą maili, poprzeplataną różnego rodzaju testami i sugestiami rozwiązania problemu.

Przez co najmniej tydzień będę się musiał obejść bez garmina i to wtedy kiedy planowałem "świąteczny obóz treningowy" w kraju. Jak żyć ;)?



#6053 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 marzec 2018 - 20:51

Jak żyć ;)?

 

Bez garmina. Wbrew pozorom, da się :D

 

 

Próbowałem resetów i tak, i tak. A jakie pliki należy usunąć po podłączeniu do PC?

 

Folder Apps (albo tylko całą jego zawartość).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6054 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 28 marzec 2018 - 06:52

 

 

 

 

Folder Apps (albo tylko całą jego zawartość).

 

Dziękuję. Wreszcie paskudy zniknęły :)



#6055 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 marzec 2018 - 07:16

Standardowo - sprawdź przede wszystkim kurs czy nie ma z nim problemów. Może robiony w jakimś serwisie, który robi dziwne, zapaskudzone kursy, na których po prostu e1030 się wywala. Jeśli występuje to z każdym kursem, nawet robionym na Garmin Connect, czy jeszcze gorzej z wybrania celu i wyliczenia kursu bezpośrednio z urządzenia, to wtedy faktycznie jest problem. Ale podejrzewam felerny kurs.

 

 

Na wiele aktualizacji już w przypadku tego modelu to nie licz, co prawda ostatnio była aktualizacja na początku marca:

Edge 810 Ver. 6.30 - 01/03/2018   Fixed a crash that can occur when starting or ending a ride with a course or workout active.

(beta w/w poprawek była już w listopadzie! - nie spieszyli się z wydaniem ostatecznej wersji...)

ale wcześniejsza to rok temu:

Ver. 6.10 - 01/04/2017   New feature! Added support for LiveTrack Auto Start.

 

tak więc jak jednorazowo podłączysz do PC i skasujesz profil to raczej długo tego typu problemów mieć nie będziesz...

 

No miałem nadzieję, że chociaż etapa dorzucą a tu widzę, że nie ma co liczyć na to...

Tak czy inaczej dziwne, że z poziomu garmina nie mogę tego profilu usunąć



#6056 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 marzec 2018 - 20:18

Co do sytuacji z zmienianiem się jednostek na mile u siebie zrobiłem następujące kroki i pomogło:

1. Ustawiłem jednostki Brytyjskie na telefonie (te drugie, jeśli to ma znaczenie :D) mając połączonego Garmina przez BT.

2. Podłączyłem Garmina do kompa

3. Ustawiłem na stronie Garmin Connect jednostki metryczne (były mile)

4. Zsynchronizowałem na kompie.

 

Na razie jest ok :)



#6057 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 21:37

U mnie też jest już ok, chyba na stałe. 

 

Dlaczego? Nie mam pojęcia. Nic już nie robiłem, poza kilkukrotną zmianą na Edge. 



#6058 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 01:44

Mam problem z Segmentami.

 

Pokazuję zrzut ekranu z mojego Garmina, bo coś pobrało, ale nie wszystkie. Nie posiadam konta PREMIUM na Stravie, ale tym bardziej dziwi mnie to, że kilka z nich zostało pobranych, a reszty się nie da (może dlatego, że nie mam PREMIUM na Stravie korzystam z segmentów Garmin jeśli to się czymś różni, nie znam się jeszcze dobrze)? Co dziwne też na pulpicie w GARMIN CONNECT mam te segmenty które chciałbym mieć w Garminie - są to te które oznaczyłem gwiazdką w Stravie (również zrzut). Za to w menu "Segmenty" w GC takie coś mi się pokazuje (wcześniej mogłem oglądać segmenty).

Proszę o małą pomoc.

 

 

Załączone pliki



#6059 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:38

Jaki Edge? 

 

W moim 520 ściągnęło do stu i później błąd pobierania. Skasowałem część ze starych i pozostałe już spokojnie się pobrały przy kolejnej synchronizacji. 



#6060 Matiz17

Matiz17
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 11:36

Jaki Edge? 

 

W moim 520 ściągnęło do stu i później błąd pobierania. Skasowałem część ze starych i pozostałe już spokojnie się pobrały przy kolejnej synchronizacji. 

 

1000, niby karta pamięci jest.





Dodaj odpowiedź