Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6141 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 08 maj 2018 - 13:17

Ok, posprawdzam to dodatkowo i wcisne wszystko co związane ze średnią na ekran. W każdym razie nawet to pole, które było na głównym prosto po wyjęciu z opakowania nic nie pokazywało, może to pole faktycznie jest związane z okrążeniami.



#6142 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 10 maj 2018 - 06:37

Hej. Gdzie i czy można "wygenerować" tętno maksymalne z treningów na przestrzeni np. obecnego roku. Chodzi mi o opcję w Strava lub Garmin Connect. Mam zestawienia poszczególnych treningów, a mi chodzi o porównanie tętna z kilku miesięcy. 

Pokazuje kalorie, które są mi potrzebne jak na d... pryszcz. 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Jak czytać wykres Fitness and Freshness ? Im wyższa wartość tym lepsze wytrenowanie? Mierzy mi dopiero od jesieni i nie mam porównania do zeszłego roku.

Dzięki



#6143 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 maj 2018 - 07:25

Tętno maksymalne masz w GC w sekcji Raporty

 

Co do drugiego pytania to raz flaczki: https://przemekzawad...p-oraz-rr-cz-i/i zasmażka https://przemekzawada.com/2018/03/30/planowanie-treningow-przy-pomocy-pmc-performance-management-chart-cz-ii/

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6144 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 10 maj 2018 - 18:04

Którą wersję UMP należy  ściągnąć przy pełnej instalacji dla BaseCamp? Mapa będzie później eksportowana do Edge 520 .

 

Czy wybór skórki ma również znaczenie? Jaka będzie najlepsza dla Edge

 

ump.jpg



#6145 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 10 maj 2018 - 20:23

O co chodzi w Virtual Partner (Edge 520)?
Jeżdżę MTB. Virtual partner ustawiony na 26km/h. Mimo, iż średnia z całej jazdy to około 24km/h, to VP pokazuje mi, że wyprzedzam go o kilkadziesiąt sekund.
O co chodzi?

#6146 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 maj 2018 - 21:46

Którą wersję UMP należy  ściągnąć przy pełnej instalacji dla BaseCamp? Mapa będzie później eksportowana do Edge 520 .

 

Czy wybór skórki ma również znaczenie? Jaka będzie najlepsza dla Edge

 

 

 

Raczej nie tyle BC co Mapsource (ewentualnie najpierw BC, potem MS), bo tam chyba łatwiej zaznaczyć obszary i nie załączać danych routingu, bo w 520 tyko niepotrzebnie zwiększają wielkość pliku, a i tak wykorzystywane nie są.

Z uwagi na docelową wielkość pliku i ograniczoną ilość pamięci w e520 raczej sugeruję wersję bez ogonków. 

Skórka ma znaczenie, bo od tego zależy wygląd mapy.

 

Ale abstrahując od powyższego sugerowałbym jednak dla e520 używać nie UMP tylko OSMapa

Jak już pokazywałem w porównaniu map Edge 520 (porównanie UMP/OSM/Fenix) najlepszą czytelność ma mapa OSMapa-LIGHT, bez nadmiarowych danych typu budynki itp. (no chyba, że komuś na tym zależy, wtedy pełna wersja, ale trzeba pamiętać, że będzie znacznie mniejszy obszar). UMP na 520 nie wyświetla napisów - porównaj sobie.


  • macior lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6147 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 11 maj 2018 - 08:55

Raczej nie tyle BC co Mapsource (ewentualnie najpierw BC, potem MS), bo tam chyba łatwiej zaznaczyć obszary i nie załączać danych routingu, bo w 520 tyko niepotrzebnie zwiększają wielkość pliku, a i tak wykorzystywane nie są.

Z uwagi na docelową wielkość pliku i ograniczoną ilość pamięci w e520 raczej sugeruję wersję bez ogonków. 

Skórka ma znaczenie, bo od tego zależy wygląd mapy.

 

Ale abstrahując od powyższego sugerowałbym jednak dla e520 używać nie UMP tylko OSMapa

Jak już pokazywałem w porównaniu map Edge 520 (porównanie UMP/OSM/Fenix) najlepszą czytelność ma mapa OSMapa-LIGHT, bez nadmiarowych danych typu budynki itp. (no chyba, że komuś na tym zależy, wtedy pełna wersja, ale trzeba pamiętać, że będzie znacznie mniejszy obszar). UMP na 520 nie wyświetla napisów - porównaj sobie.

 

No właśnie, ostatnio jeździłem po nowych kursach z OSMapa-LIGHT i to co mi przeszkadzało w czytelności kursu to napisy/nazwy ulic przy małej skali, które po prostu w niektórych miejscach nakładały sie na siebie i wszystko zasłaniały. Stąd moje podejście do mapy UMP. Potestuję jeszcze OSM ONROAD bo ta tez z tego co wiem nie pokazuje napisów.



#6148 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 maj 2018 - 09:07

O ile brak nazw ulic na ogół mogę przeboleć, to brak nazw miejscowości już nie bardzo. Onroad jest bardzo kompaktowa i faktycznie mogłaby spełniać założenia, tym bardziej, że przy odrobinie cierpliwości można sobie przygotować praktycznie całą mapę Polski do wrzutu na e520 - w pierwszym poście jest odnośnik do mapy, ale już trochę czasu upłynęło od wygenerowania i warto byłoby zrobić nową, oczywiście jeśli ktoś potrzebuje. Ale do sprawdzenia jak wygląda to oczywiście jak najbardziej się nadaje, zresztą do jazdy również, aż tak dużo zmian na drogach PL z punktu widzenia rowerzysty od czasu wygenerowania mapy to nie było...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6149 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 maj 2018 - 12:00

520 Plus vs 820 > który na ten moment będzie lepszy wg Was (bo cena podobna) ?

 

520 plus nie posiada dotyku i chyba save energy też.

Nie wiem, jak dużą mapę można wgrać do 520 plus.



#6150 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 11 maj 2018 - 13:51

wszystko zależy czy trzeba Ci dotyku,
Save energy mają wszystkie,

Jedynym ograniczeniem może być właśnie wielkość mapy... ale myślę że w 520+ jest dość miejsca na znaczny obszar...

 

Pozdrawiam



#6151 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 maj 2018 - 14:02

Chcę coś kupić z Gamina (520 plus lub 820) i nie wiem czy dobry jest ekran dotykowy na rowerze.



#6152 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 11 maj 2018 - 17:11

Wie ktoś może ile pamięci ma mieć E520 plus, czy to na razie tajemnica Garmina? Usiłowałem coś na ten temat znaleźć, ale bezskutecznie. 



#6153 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 11 maj 2018 - 17:41

Znajdziesz na stronie dcrainmaker.com

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#6154 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 11 maj 2018 - 19:35

Chcę coś kupić z Gamina (520 plus lub 820) i nie wiem czy dobry jest ekran dotykowy na rowerze.

 

 

Nie wiem jak w 820 po aktualizacji... w 1030 jest ok, ale nie jest to to samo co w 810 niestety.

 

Pozdrawiam



#6155 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 11 maj 2018 - 20:41

Znajdziesz na stronie dcrainmaker.com
 

Tak? Widocznie marnie u mnie z szukaniem, czyli ile pamięci ma E520 plus?



#6156 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2018 - 00:03

Nie marnie z szukaniem u Ciebie, tylko tego po prostu tam nie ma. Tadzikpl rzucił głupotą, bo nawet tego nie sprawdził i mając gest ofiarował szczegółowe dane, czyli poszukaj sobie gdzieś, może tam jest. A nie ma. Gdyby było i sprawdził, to łaskawie należało podać ile pamięci jest i czy zwiększono pamięć na aplikacje/pola/widżety IQC, bo to też ważne (520 ma jej trochę za mało). Na drugi raz proszę: albo wypisać coś konkretnego (z ewentualnym podaniem źródła), albo nie pisać głupot...


  • Born Ready lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6157 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 12 maj 2018 - 14:31

No patrz.. A w poradniku jest, jak wgrać mapy do e520, co zresztą sam zrobiłem..

Bo szukanie to też sztuka:

https://www.google.p...mobile&ie=UTF-8

I trafisz do

https://www.dcrainma...ic-instructions

Oczekuję satysfakcji, najlepiej na szpady ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#6158 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 12 maj 2018 - 19:14

No i gdzie tam jest coś na temat Edge 520 plus? Sprawdź chłopie zanim napiszesz głupotę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Prozor lubi to

#6159 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2018 - 21:17

Dokładnie - ilość pamięci w e520 jest znana od dawna, ale ile jest w wersji PLUS tego jeszcze nie wie nikt. DCR też tego nie napisał, a więc niniejszym Tadzik został przebity szpadą i satysfakcji się nie doczekał. Czytanie ze zrozumieniem czasami się przydaje, ale każdy może głupotę napisać, tylko trzeba umieć się do tego przyznać :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6160 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2018 - 21:35

Wspominałem kiedyś o polu z kierunkiem i siłą wiatru - no to już ktoś takie coś zrobił, zwie się to Wind w 2 wersjach Lite Field. Pierwsza wersja darmowa, ale odświeża co 30 minut i może być ograniczenie liczby żądań api, czyli może nie obsłużyć żądania i nie odświeżyć. Druga odświeża co 5 minut i ograniczeń nie ma, kosztuje symboliczne $5 i pewno idzie większość na opłatę API. Obie wyświetlają z jaką prędkością wieje wiatr, z którego kierunku (np. N) i strzałkę pokazującą kierunek z którego wieje wiatr w stosunku do pozycji jazdy. Czyli wszystko co chciałem ;) choć strzałka jest odwrotnie zorientowana, czyli jeśli wiatr wieje z zachodu to jak dla mnie intuicyjnie byłoby E <- W, a tu jest odwrotnie czyli strzałka pokazuje kierunek gdzie należy się tego wiatru spodziewać, czyli -> W. W sumie żaden problem, a użyteczność spora.

Zgodnie z cennikiem Darksky.net do tysiaka wywołań jest darmowe, kolejne kosztuje $0.0001 czyli koszt duży nie jest, ale jeśli będzie sporo ludków używających pola, to darmowo może być problem ;). Z drugiej strony wydatek 5 dolców na rok to nie majątek. Właściwie mógł dać opcję wpisania własnych danych korzystania z api darknet i wtedy faktycznie limitu by nie było...
No tak czy siak pole działa, darknet daje w miarę realne dane o szybkości wiatru i jego kierunku, dość dobrze działa pozycjonowanie. Warto przynajmniej wypróbować, a w niektórych przypadkach może być naprawdę bardzo przydatnym polem, zwłaszcza w jeździe w grupie, żeby można było dobrze dopasować swoją pozycję.
 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź