Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#6561 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 08:55

Jak to zrobisz na G. Connect ?

Co prawda mam tak, że drugi profil (MTB) ładuje mi aktywność typu kolarstwo górskie, ale, niestety - przypisuje do niego domyslny rower (szosowy). W ustawieniach sprzętu nie można, IMHO, przypisać różnych rowerów domyślnych do osobnych kategorii kolarstwa, tylko do kolarstwa w ogóle i do innych rzeczy ...

 

Myśałem, aby to ręcznie okodować, ale, niestety, Garmin udostępnia API i dokumentajcę za, bagatela, hehehe, $5000 (typowe działanie monopolisty) Dokumentacja do Stravy jest jak marzenie natomiast. Jedyne, co mi się roi, to zrobić międzytwarz pomiędzy Endomondo i Stravą, i wtedy wyglądałoby to tak:

Garmin --- automatyczna propagacja ---> Endomondo --- miedzytwarz ---> Strava

  • Do garmina profil pt. MTB ładuje kolarstwo górskie, przypisuje, co prawda, nie ten rower, ale to nieważne - to jużdziała.
  • Garmin automatycznie propaguje aktywność do Endomondo jako "kolarstwo górskie" - i to jest OK (też już działa)
  • Międzytwarz od czasu do czasu łączy się do Endomondo i do Stravy, przepychając aktywność z E do S i dla typu aktywności Endomondo "kolarstwo górskie" przypisuje mu rower MTB w Stravie.

Trochę to niewygodne, no i daje dość duże opóźnienia w załadnowaniu aktywności do Stravy, ale powinno działać. Innego sposobu na chwilę obecną nie widzę.



#6562 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 22 wrzesień 2018 - 23:02

Typ aktywności ustawisz w garminie w ustawieniach profilu, ale sprzętu z automatu do tego nie przypiszesz. Pozostaje ręczne zmienianie GC/Stravie


  • Cyklo Ziutek lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6563 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 wrzesień 2018 - 06:40

Typ aktywności ustawisz w garminie w ustawieniach profilu, ale sprzętu z automatu do tego nie przypiszesz. Pozostaje ręczne zmienianie GC/Stravie

Dokładnie. Stravie lata jaki rower masz w GC. Podstawa, to domyślna "maszyna" dla aktywności w Stravie. A tu niestety można ustawić tylko jedną i trzeba sobie po każdej "nietypowej" jeździe przemedytować.

Przerabiam to właśnie z trenażerem elite w Stravie. Nie ma znaczenia z jakiego programu wrzucam do Stravy: GC, Zwift, VirtuGO, Elite itd, zawsze jest TREK Emonda. 



#6564 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 07:18

Jest jeszcze coś - jak wyczytałem na forum developerskim Stravy, to gdzieś tak od 2012 (mniej/więcej) sporo ludzi zgłasza pomysł na osobny typ aktywności pt. kolarstwo górskie. No i ... nic z tego nie wynika, póki co. Jest "kolarstwo" i tyle.

Byłoby OK, gdyby w GC dało sie ustawić osobny rower do, nota bene, funkcjonującej już, osobnej aktywności pt. kolarstwo górskie. Wtedy - przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt - mozna by było olać Stravę i skupić się na GC. No ale Garmin jest jeszcze mniej responsywny, niż Strava...

 

UPDATE: do listy serwisów internetowych, oferujących tą funkcjonalność w niewystarczającym stopniu (w tym przypadku wręcz szczątkowym, póki co) dołączył Trek. Można założyć sobie konto, dodać do profilu rower(y) i związać to konto z GC, tylko, że

* nie można dodać subkomponentów takich, jak koła, łańcuchy, opony, etc.

* i tak trzeba - jak piszą w dokumentacji Treka, wybrać rower, i to PRZED rozpoczęciem przejażdżki.

No to - na chwilę obecną - jest znacznie mniej, niż oferuje Strava.



#6565 Maus3r

Maus3r
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 19:27

a aktualizowałeś mapy przez Garmin Express? To powinno rozwiązać problem, w przeciwny razie proponuję kontakt z supportem Garmina,bo nie wiem czy samo wgranie brakujących plików pomoże.

Aktualizowałem, była to chyba pierwsza czynność którą zrobiłem ale niestety nadal tych plików brak. Panowie, jeżeli posiada ktoś Edge 820 to może niech podeśle mi te pliki, o ile to nie jest zbyt duży kłopot. Moja wdzięczność nie będzie znała granic ;). Pozdrówka



#6566 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 wrzesień 2018 - 21:15

Weszła aktualizacja na 520 Plus.


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6567 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 wrzesień 2018 - 08:10

V 3.0? Już dawno, bo praktycznie miesiąc temu: 28.08.2018...


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6568 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 10:28

Światła Bontrager "RT" i Garmin Edge 820.

Drugi sezon się z tymi światłami i ich "współpracą" z moim Edgem użeram. Z racji gabarytów są to moje światła "jesienno-zimowe" - jako, że noc zapada szybciej, to większa szansa na to, że mnie gdzieś zastanie to w trasie. I by dobrze wszystko chodziło, gdyby nie kłopoty ze zrywaniem połączenia z Garminem, szczególnie tylnego światła. W efekcie czego garmin bezustannie "doszukowuje", apka Bontragera bezustannie pracuje w trybie "network forming" - całość jest dość bezużyteczna, niestety. Oczywiście i oświetlenie i Edge pracują OK bez siebie nawzajem, tylko wtedy ... co to za "RT" ? Nie chcę pilota bontragerowego, bo powoli zamieniałbym kierownicę w kokpit F16...

Pytanie: czy są na forum użytkownicy tych świateł (i mają podobne problemy) ?



#6569 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 13:16

Dla mnie to juz zupelnie normalne ze Bontrager wydaje aktualizacje do swojej apki „oswietleniowej” z duzym opoznieniem. Uzywam przednich swiatel Ion 200Rt na zmiane z Ion800rt + tylny radar garmin rtl510. Wprawdzie glownie steruje nimi za pomoca przycisku w manetkach (po Ant+) ale apka bontragera nie moze znalezc lamp. Na chwile pomaga usuniecie i zaladowanie aplikacji na nowo ale po wylaczeniu Garmina i po ponownym uruchomieniu znowu jest to samo tzn nie moze znalezc lamp/sieci. Pewnie po aktualizacji sie poprawi ;)

#6570 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 15:30

Ja używam zamiennie z "letnimi" kostkami Bontragera (nie-RT) ION 700 RT + Flare RT własnie ... O ile z przednim większych problemów nie widzę (poza gabarytami i ciężarem) to z tylnim mi się takie dziwa dzieją. A jak sprawuje się radar ? Na ile wytrzymuje jedno ładowanie ?  



#6571 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 15:53

Ja używam zamiennie z "letnimi" kostkami Bontragera (nie-RT) ION 700 RT + Flare RT własnie ... O ile z przednim większych problemów nie widzę (poza gabarytami i ciężarem) to z tylnim mi się takie dziwa dzieją. A jak sprawuje się radar ? Na ile wytrzymuje jedno ładowanie ?


Starszy model radaru rtl500 mial mniejsza baterie i tam 1 ladowanie dawalo mniej wiecej 50-60km trase z migajacym swiatlem. W nowszym jest wieksza bateria i 1 ladowanie daje mniej wiecej 5h dzialania radara ze swiatlem migajacym.

#6572 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 20:04

Dzięki serdeczne za informację ... przemyślę zakup :)

Na razie, póki co, zrezygnowałem z apki Bontragera i zarządzam światłami bezpośrednio z ekranu Garmina. Ergonomia obsługi, jakby to powiedzieć ... jak to u Garmina.



#6573 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 02 październik 2018 - 20:27

Coś poprawiają w EDGE 1030:

Firmware version 6.30 for the Edge 1030 is now available. This update can be downloaded through Garmin Express or Garmin Connect Mobile when available.

Changes made from version 6.00 to 6.30:

- Fixed ANT lights support for Connect IQ

Pozdrawiam,
Jarek



Sent from my iPhone using Tapatalk

#6574 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 02 październik 2018 - 20:45

Coś poprawiają w EDGE 1030:

Firmware version 6.30 for the Edge 1030 is now available. This update can be downloaded through Garmin Express or Garmin Connect Mobile when available.

Changes made from version 6.00 to 6.30:

- Fixed ANT lights support for Connect IQ

Pozdrawiam,
Jarek



Sent from my iPhone using Tapatalk

Poprawiaja Laczenie z lampkami ;)

#6575 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 02 październik 2018 - 23:42

Do 820, póki co, upgrade'u firmware'u nie ma. Bez bontragerowej apki, nota bene, działa w sumie OK.

Może też przesadziłem - naładowałem różnych niepotrzebnych apek dla zabawy, a procesor w 820 słabszy najpewniej, niż w np. 1030.

Teraz kompletnie wyczyściłem, nie mam nic, prócz firmowych ekranów i pól danych, i działa przyzwoicie ... no i, ekhm, poszedłem "w gadżety" i ów radar zakupiłem ;) Nie miałem czasu jeszcze wypróbować go w trasie, ale sparowałem z 820ką i skonfigurowałem bez żadnych problemów. 



#6576 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 październik 2018 - 06:37

Starszy model radaru rtl500 mial mniejsza baterie i tam 1 ladowanie dawalo mniej wiecej 50-60km trase z migajacym swiatlem. W nowszym jest wieksza bateria i 1 ladowanie daje mniej wiecej 5h dzialania radara ze swiatlem migajacym.

 

Sprawdziłeś, czy po prostu zgadujesz? Obstawiam to drugie. No chyba, że te 50 km jedziesz z prędkością spacerującego pieszego. Te Twoje 50 - 60 km to opierniczając się podczas jazdy, to do 2h jazdy! Już samo to powinno uzmysłowić jaką głupotkę piszesz...

W odróżnieniu od Ciebie ten radar mam od paru lat, używam i wiem ile czasu działa.

Mam RTL500 i w trybie migającym działa jakieś 12h. A nawet i na ogół więcej. Co prawda większa ilość samochodów nieco zwiększa pobór prądu, mniejszy ruch na nieco dłużej wystarczy, na dodatek zawsze można wyłączyć diody, zostawiając sam radar. Tryb stałego świecenia jest nieco bardziej prądożerny.

(szczegóły jak sprawuje się radar - wpisać w wyszukiwarkę tego wątku żądaną frazę i czytać co wcześniej pisałem...)

 

Przy okazji - ostatnie aktualizacje dla 520 i 1000 mają poprawić responsywność połączenia z radarem, bo faktycznie w porównaniu do e1030 opóźnienie wyświetlania w stosunku do mijającego samochodu było zauważalne (ok. sekundy?). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6577 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 październik 2018 - 11:44

Sprawdziłeś, czy po prostu zgadujesz? Obstawiam to drugie. No chyba, że te 50 km jedziesz z prędkością spacerującego pieszego. Te Twoje 50 - 60 km to opierniczając się podczas jazdy, to do 2h jazdy! Już samo to powinno uzmysłowić jaką głupotkę piszesz...
W odróżnieniu od Ciebie ten radar mam od paru lat, używam i wiem ile czasu działa.
Mam RTL500 i w trybie migającym działa jakieś 12h. A nawet i na ogół więcej. Co prawda większa ilość samochodów nieco zwiększa pobór prądu, mniejszy ruch na nieco dłużej wystarczy, na dodatek zawsze można wyłączyć diody, zostawiając sam radar. Tryb stałego świecenia jest nieco bardziej prądożerny.
(szczegóły jak sprawuje się radar - wpisać w wyszukiwarkę tego wątku żądaną frazę i czytać co wcześniej pisałem...)

Przy okazji - ostatnie aktualizacje dla 520 i 1000 mają poprawić responsywność połączenia z radarem, bo faktycznie w porównaniu do e1030 opóźnienie wyświetlania w stosunku do mijającego samochodu było zauważalne (ok. sekundy?).



Niczego nie zgaduje, poprzedni radar mialem okolo roku, kupiony uzywany, wiec prawdopodobnie u mnie bateria nie byla juz pierwszej nowosci, bo musialem czesto ladowac. To moje doswiadczenia, nie musisz sie z nimi zgadzac ;)

W trybie migajacym radar dziala ci 12h? Szok, ciekawe co na to garmin skoro podaje 5h, chyba ze rzeczywiscie w bardzo malym ruchu. U mnie rzadko kiedy nic nie pokazuje (miasto)

Z samego radaru korzystam w dzien i tu jego praca jest bardzo dluga, wrecz nie pozera baterii.

Opoznienie jest nadal, ale wg mnie w normie

#6578 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 październik 2018 - 13:07

Garmin w instrukcji faktycznie podaje 5h, ale światła ciągłego. Migająco to 8h, ale mój egzemplarz (chyba jednak nie jest taki wyjątkowy?) bez problemu pracuje w okolicach 12h.

wpis z czerwca 2017 #5148O ile manual radaru informował, że akumulator radaru zapewnia zasilanie przez 5h (światło ciągłe) lub 8h (światło migające), co w testach okazało się wartościami dość mocno zaniżonymi (faktyczne zasilanie radaru przy świetle migającym do ok. 12h).

Nie przeprowadzałem testów czasu działania z wyłączonymi diodami. 

 

Radar mam od września 2016r. Czyli już ponad 2 lata, akumulator działa jak nowy, ładuję przed długim wyjazdem lub jak wskaźnik w edge informuje, że zostało niewiele energii w akumulatorze. 

 

Z drugiej strony to, czy radar działa 8, czy więcej godzin nie ma większego znaczenia gdy można podłączyć podczas działania zewnętrzne zasilanie, dzięki czemu urządzenie będzie działać w trakcie nawet bardzo długiej jazdy. Co prawda wymaga to podłączenia kablem nawet małego powerbanku, ale to akurat nie jest problemem. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6579 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 październik 2018 - 14:07

Sprawdzilem i rzeczywiscie ja jezdze na trybie pulsacyjnym a nie migajacym, a widze ze ma to duze znaczenie. Natomiast max co radar wytrzymal w takim trybie (z radarem) to 2,5 treningu czyli jakies 5h i wtedy juz informowal ze jest niski stan baterii.

Edge 1030 wytrzymuje mi 3 pelne treningi po 2-2,5h max, przy czy mam sparowany pomiar mocy, dwie lampy, tetno, di2

Edit: podswietlenie ekranu na 60%

#6580 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 październik 2018 - 15:45

Coś poprawiają w EDGE 1030:

Firmware version 6.30 for the Edge 1030 is now available. This update can be downloaded through Garmin Express or Garmin Connect Mobile when available.

Changes made from version 6.00 to 6.30:

- Fixed ANT lights support for Connect IQ

Pozdrawiam,
Jarek



Sent from my iPhone using Tapatalk


Z ciekawosci skad wziales aktualizacje do 6.30? Sprawdzilem dzis po wifi w urzadzeniu i brak, po garmin express rowniez. Nawet strona Gsrmina mowi ze ostatnie oprogramowanie to 6.0



Dodaj odpowiedź