Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#6581 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 04 październik 2018 - 10:29

Napisali o tym na forum Garmina https://forums.garmi...firmware-update

Ale w tym samym wątku piszą, że jest to wprowadzane stopniowo.

Wczoraj sprawdziłem i faktycznie u mnie w GC też tego nie widać.

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6582 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 październik 2018 - 13:35

Aktualizacja 1030 do v.6.3 jest już do pobrania oficjalnie ze strony garmina: TUTAJ informacja - pobieranie przez express. Ale to tylko poprawka wsparcia świateł z Connect IQ.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6583 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 04 październik 2018 - 15:16

Aktualizacja 1030 do v.6.3 jest już do pobrania oficjalnie ze strony garmina: TUTAJ informacja - pobieranie przez express. Ale to tylko poprawka wsparcia świateł z Connect IQ.


Zgadza sie, apka Bontragera dziala juz dobrze :)
  • Prozor lubi to

#6584 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 04 październik 2018 - 15:19

Czy ktoś uzytkuje nowego Egde explore? Cena porównywalna z Wahoo Bolt.

#6585 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 04 październik 2018 - 18:10

Taki problem panowie. Może ktoś pomoże. Garmin 520.

W poniedziałek podłączyłem pod komputer. Wyskoczyła aktualizacja oprogramowania. Włączyłem, poszło szybko. 

Po włączeniu zauważyłem, że zmieniło język na angielski, zniknęły moje dane, zmieniły się miary zniknęły strefy, czujniki ogólnie wszystko. 

No trudno, myślę. Powprowadzałem wszystko i tyle. Dziś idę na trening i coś dziwnego. Dane z czujników pokazują się z 5 sekundowym opóźnieniem. I szybkość i kadencja i moc. Totalna kaszana. 

 

Co mogło się stać? Jak naprawić? Poprzednio wszystko grało idealnie. Wrócić do poprzedniego firmware? Da się? Czy jakiś reset?

Doradźcie coś. 



#6586 mambaout

mambaout
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 04 październik 2018 - 19:39

Czy ktoś uzytkuje nowego Egde explore? Cena porównywalna z Wahoo Bolt.

Od wczoraj jest u mnie, ale porównać mogę tylko do garmiów biegowych, bo to pierwszy z serii edge u mnie. Za jakieś 2 tygodnie jak już będzie miał kilka dłuższych tras za sobą to postaram się skrobnąć mini recenzje. Pierwsze wrażenie pozytywne.

#6587 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 04 październik 2018 - 19:59

Miałem Wahoo Bolt, zmieniłem na EDGE 1030. Z wyglądu ten Explore przypomina 1030 - więc to na plus (dla mnie...)

Różnice Explore vs 1030:

Dołączona grafika

Więc jeśli się nie ścigasz i masz w nosie Stravę i jej segmenty a zależy Ci na nawigacji to ten Garmin wygląda na super sprawę.

Tutaj krótkia recenzja

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6588 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 05 październik 2018 - 11:28

Właśnie w tym rzecz że nie potrzebuje live segments czy pomiaru mocy.
Głównie ciekawi mnie jak wygląda długość pracy na baterii przy nawigowaniu.

#6589 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 październik 2018 - 12:16

No właśnie, rzeczywisty czas pracy tego modelu też mnie interesuje. W danych podawanych przez producenta jest "do 12h", a nauczony doświadczeniem jest to raczej czas bez podświetlenia lub może z incydentalnymi podświetleniami na 15s (moje e520/e1030 miały/mają czas działania przekraczający dane podawane przez producenta). Tak więc...

 

Od wczoraj jest u mnie, ale porównać mogę tylko do garmiów biegowych, bo to pierwszy z serii edge u mnie. Za jakieś 2 tygodnie jak już będzie miał kilka dłuższych tras za sobą to postaram się skrobnąć mini recenzje. Pierwsze wrażenie pozytywne.

 

jakby Ci się chciało, to zrób test(y) parapetowe: bez podświetlenia, włączenie rejestracji i sprawdzenie czasu działania. Kolejny z podświetleniem optymalnym do uzyskania czytelnego ekranu. 

 

O ile w E1030 umiejscowienie gniazda ładowania USB jest w dogodnym położeniu do podłączenia urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania (nawet pomijając drogi, fabryczny powerbank podpinany od dołu), to w wersji "turystycznej" jest umieszczone mało praktycznie, w wielu przypadkach położenie uniemożliwia ładowanie go podczas jazdy. Na pewno na standardowym wysięgniku (noga wysięgnika zasłoni gniazdo), być może da się podłączyć po umieszczeniu w gnieździe na kierownicę...

Trochę to głupie, bo urządzenie mogłoby być świetnym nawigatorem turystycznym, ale w tym przypadku to raczej na krótkie, kilkugodzinne jazdy...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6590 mambaout

mambaout
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 05 październik 2018 - 12:58

Jasne, bedę testował.Na szybko z dzisiejszego dojazdu do pracy, bez podświetlenia, z czujnikem tętna,połączeniem BT(bez livetrack) i zapisem co 1s czas jazdy 41:10 upłyneło czasu 42:30 i zeszło 5% jak na obrazku poniżej.

Załączony plik  2018-10-05 13_50_25-Window.jpg   21,07 KB   25 Ilość pobrań

 



#6591 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 06 październik 2018 - 09:46

Powoli znajduję sobie zajęcie około-rowerowo-garminowe zajęcie na jesienną pluchę. Jako, że apki do sterowania światłami dostępne dla Garmina są, delikatnie mówiąc, IMHO, takie sobie, spróbuję coś popisać. O efektach pozwolę sobie informować na forum w miarę na bieżąco. Na razie, korzystając z faktu, że jestem uziemiony grypą,  jestem na etapie nauki SDK, które, co prawda, nie wygląda zbyt skomplikowanie, ale jeszcze czekam na antenkę ANT+ USB, tak, aby z laptopa móc testować działanie.


  • JHartman i parmenides lubią to

#6592 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 06 październik 2018 - 09:51

Chwalebna iniciatywa! Faktycznie, choć samo sdk nie wygląda na skomplikowane to zastanawia mnie i martwi skąd takie problemy przy oryginalnej apce. Co wskazywałoby, że to jest coś nie tak z firmware...

PS: pierwsze doniesienia o problemach z 6.30 na EDGE 1030: https://forums.garmi...rmware-6-30-bug

Wczoraj zrobiłem aktualizację i aż się boję dzisiejszego wyjazdu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6593 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 06 październik 2018 - 09:55

Problem, IMHO, jest z brakiem 100% kompatybilności pomiędzy trybami oświetlenia wykorzystywanymi przez Bontragera i Garmina.

Każde sobie rzepkę skrobie - i tak, np. apka Bontragera rozumie światło radaru Varia, ale - nie wyświetla jego nazwy, a większość trybów sprowadza do prostego "świeć cały czas". Podobnie jest w drugą stronę - Garmin olewa tryby specyficzne dla Bontragera. 

Na początek pewno zacznę od prostego pola danych, podobnego do tego: 

https://apps.garmin....fc-220777b7627f, tak, aby móc po prostu szybko włączać i wyłączać, tyle, że i przód i tył jednocześnie. 

No - pobawię się, w każdym razie :) 



#6594 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 06 październik 2018 - 10:08

Chwalebna iniciatywa! Faktycznie, choć samo sdk nie wygląda na skomplikowane to zastanawia mnie i martwi skąd takie problemy przy oryginalnej apce. Co wskazywałoby, że to jest coś nie tak z firmware...

PS: pierwsze doniesienia o problemach z 6.30 na EDGE 1030: https://forums.garmi...rmware-6-30-bug

Wczoraj zrobiłem aktualizację i aż się boję dzisiejszego wyjazdu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wczoraj zrobiłem przejażdźke z nowym oprogramowaniem 6.30 z podłączonymi przez ANT+  Vector 3, Varia Radar, HRM 4, Humon, Virb Ultra 30, Di2 - żadnych problemów nie zauważyłem. Dzisiaj zrobię dłuższą "wycieczkę" zobaczę jak to będzie działać. Wersja 6.00 niby działała dobrze ale podczas dłuższej jazdy kilka razy urządzenie mi się zresetowało. Zobaczę dzisiaj czy rzeczywiście GPS działa tak żle jak jest to opisane bo powiem że również nie zauważyłem problemów.


:) 


#6595 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 07 październik 2018 - 07:57

Podczas wczorajszej "wycieczki" w Edge'u 1030 z fw. v 6.30 nie naistaniły żadne problemy poza brakiem komunikacji z czujnikiem humon, ale to nie dotyczy oprogramowania a samego urządzenia Humon.


:) 


#6596 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 07 październik 2018 - 08:27

A jak z efektem "Halo" w 1030? Czytałem, że również występuje. W moim 820 "halo" jest też obecne, ale, póki co, nic z tym nie robię.



#6597 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 07 październik 2018 - 12:26

Niestety efekt Halo występuje, występuje w egzemplarzach z początku produkcji. Mój egzemplarz również ma tę przypadłość. Przed zimą chcę skontaktować się z Garmin Polska w sprawie rozwiązania problemu.


:) 


#6598 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 07 październik 2018 - 15:25

Zauważyłem dzisiaj że nie wyświetla się informacja o nadejściu połączenia telefonicznego na Edge 1030 fw. 6.30, a na pewno była takowa przy fw. 6.00. Nie wiem jak jest z SMS'ami.

 


:) 


#6599 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 07 październik 2018 - 15:37

No niestety, rzeczony efekt widoczny jest również w wersji bontragerowskiej wspomnianego Edge'a, co gorsze/zabawniejsze - widać to w artykule dość reklamowym ...

 

https://naszosie.pl/...owosc-od-treka/

 

Eeech...



#6600 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 07 październik 2018 - 19:20

Na czym polega efekt halo w licznikach edge? No nie wiem czego szukać w zdjęciach z linku. Myślę cały czas o zastąpieniu eysłużonej 500tki 520ką plus.



Dodaj odpowiedź