Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#6621 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 październik 2018 - 21:36

Cześć,

 

Ad 1. Prędkość jest pokazywana stabilnie. Czujnik na koło traktuj raczej jako dodatek wykorzystywany w trenażerach.

 

 

Wielokrotnie wałkowane... Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę zapytanie w tym wątku i miałbyś właściwe odpowiedzi. 

Ale precyzując, powyższa odpowiedź jest błędna. Właściwa brzmi: to zależy od sygnału gps/glonass/galieo (o ile dany model obsługuje drugi/trzeci sygnał), zwłaszcza z dużą ilością odbić zależną od rzeźby terenu np. wąwozy, ale również wysokie budynki. W takim przypadku każdy będzie pokazywał prędkość pływającą. Na płaskim terenie raczej każdy komputerek będzie pokazywał w miarę stabilną prędkość, aczkolwiek stabilności odczytów z czujnika to i tak mieć nie będzie. Ergo: czujnik prędkości przydaje się zwłaszcza jadąc w terenie. Na trenażerze tylko w przypadku konieczności wyliczenia mocy wirtualnej, bo prędkość na trenażerze to kwiatek do kożucha i tak ma się to do efektów treningu jak oglądanie słońca w tv do opalania. 

 

Treningi można tworzyć bezpośrednio w liczniku Garmin,

 

Prawda, jednakże tylko w komputerkach z dotykowym ekranem. W przypadku "przyciskowców" w rachubę wchodzą jedynie proste interwały (częstokroć wystarczające), lub użycie mobilnego connect i wysłanie treningu do komputerka. 

Minusem treningów z connect względem treningów utworzonych lub modyfikowanych (czyli wysłanych z connect, ale przerobionych na urządzeniu) jest brak możliwości wyboru średniej strefy mocy np. średniej z 3, 10, 30 sekund. Tylko moc chwilowa - obojętnie czy jest to strefa (np. 4) czy własny zakres (np. 200 - 250W). W praktyce powoduje to wyskakiwanie komunikatów, że jest się poza strefą treningową. 

Co prawda wystarczy ułożyć trening w Connect, wysłać do Edge i przerobić np. strefę na strefę - średnia z 10s. Ale tu obowiązuje uwaga jak poprzednio - dotyczy to tylko urządzeń "dotykowych" na których można przerabiać treningi. Tak, wiem: na Edge 500 też można było to zrobić, na nowych guzikowcach już niestety nie. Ewentualnie dać fit do przerobienia znajomemu i później wgrać do siebie i używać.

 

Witam,

Czy w Garmin 520 da się sparować dwa czujniki mocy tak aby potem porównać ich wskazania ? I czy na ekranie można widzieć oba wskazania, czy raczej dopiero po treningu ściągając plik fit na kompa ?

 

Jeśli się nie da, znacie coś czym zrobię takie porównanie ? Może coś jest na Androida?

 

Tak, da się - jednakże musisz użyć do tego aplikacji lub pola danych IQC. O ile pamiętam, to nawet można było porównać na ekranie i jednocześnie rejestrować dane w fit, które można było to wyciągnąć np. w GoldenCheetah. Poszukaj w sklepie IQ, bo teraz nie pamiętam co to było, a aktualnie nie mam czasu tego szukać  ;) No dobra, sprawdziłem na liście u siebie: ANT+ Power Meter. Pole czyta moc z miernika niesparowanego w urządzeniu (ważne!), pierwotnie powstało żeby umożliwić odczyt mocy dla urządzeń, które tego fabrycznie nie potrafią (znaczy mają narzucone ograniczenia), ale równie dobrze może służyć do odczytu drugiego miernika mocy. 

Dodatkowa uwaga: " At some time, I have had reports of fatal errors (e.g. rebooting) from watch users after a firmware update which might or might not be fixed in the current version. Symptoms I observed on Edge 520/1000 are giving up to connect if the sensor is not found within a few minutes and interrupted connections when workload on the device is high."


  • JHartman, herbatniczek i przegibek lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6622 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 13 październik 2018 - 21:44

O widzisz, ja pisałem na bazie 500 :) w życiu bym nie pomyślał, że nowe 510 i 520 nie potrafią...

#6623 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 październik 2018 - 22:01

510 to raczej dotykowy był ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6624 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 13 październik 2018 - 22:54

Dzięki za namiary na apke na andka i IQ. Dla tych, którzy chcieliby na wykresach porównać pomiary danych z różnych czujników mając pliki fit, www.quantified-self.io. Wychodzą mi duże różnice między pomiarem mocy Tacx Genius i Stages gen3 :( NIe mam pojęcia czemu i czy Garmin 520 ma tu jakieś znaczenie. Temat kontynuuję w https://szosa.org/to...stages-vs-tacx/



#6625 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 15 październik 2018 - 20:12

Szkoda, że ANT+ Power Meter nie zapisuje tej wyświetlanej wartości do pliku fit. O dziwo pomiar Stages i Tacx są bardzo blisko siebie, jeśli patrzę na pola w Garmin - sparowany czujnik Stages i niesparowany trenażer. 

 

Natomiast pliki z TrainerRoad (sparowany z Tacx) i z Garmin (sparowany ze Stages) różnią się sporo, nawet o 35W jeśli jadę z mocą np 420W przez minutę.

 

ipwatts narazie nic nie widzi, żadnych urządzeń i nie wiem jak to uruchomić, żeby mierzyło. EDIT: Udało się sparować jakimś cudem Tacx, ale Stages nie widzi.



#6626 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 17 październik 2018 - 20:50

W Garminie 520 można edytować pola danych z Garmin Connect czy tylko w urządzeniu?



#6627 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 październik 2018 - 22:49

Ja sprawdzałem jakość kalibracji ustawiając na Tacx app sterującym Tacx Vortex Smart zadaną moc i czytałem wynik na Assioma. Błąd na 5 minut poniżej 2% mi wychodxił, czyli git. Pamiętaj, że Tacxy szacują moc, a nie mają jej fizyczne mierniki, jak np. Elite Drivo czy Direto. Dokładny Tacx to Flux 2, a perfekcyjny to Neo. Taki Vortex też jest dokładny, ale mocno gładzi wykres mocy przez bezwładność i powolne obliczanie mocy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#6628 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 październik 2018 - 07:35

W Garminie 520 można edytować pola danych z Garmin Connect czy tylko w urządzeniu?

 

Jeśli chodzi o ustawienia ekranów i jakie pole danych ma być (jak np. w Wahoo), to connect ciągle takiego czegoś nie wspiera. Nikomu też nie chciało się zrobić jakiegoś programika wczytującego plik fit zawierający definicję ekranów i umożliwiający edycję. Zresztą miałoby to sens chyba tylko dla ekranów zawierających pola standardowe, w przypadku pól IQ nie byłoby możliwości podglądu danego pola i być może to również jest powodem braku wprowadzenia tej funkcjonalności w mobilnym connect (obok lenistwa tworzących toto ;)) bo czasami ekrany podglądu mogłby składać się z samych literek IQ ;). Co prawda rozwiązaniem byłoby wprowadzenie podglądów danych pól IQ i po problemie... No ale póki co jest jak jest, w E1030 tworzenie i edycja ekranów na urządzeniu jest całkiem wygodna, można przesuwać (właściwie zamieniać pomiędzy sobą) tak pola w obrębie jednego ekranu, jak również dowolnie ustawiać kolejność ekranów czego mi chyba najbardziej brakowało w e520.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6629 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 18 październik 2018 - 09:19

Co do "projektowania" własnych ekranów "online", możesz sprawdzić DataFieldDesigner-a. Z tego, co widzę, wspiera on 520.

 

https://garminiq-dat...er.appspot.com/


  • JHartman lubi to

#6630 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 październik 2018 - 13:20

DIY Data Field (public beta) - no nie tylko 520. Ogólnie polecam, choć trochę grzebaniny w tym jest, przeniesienie ustawień też trochę upierdliwe. Ale efekt może być zaspokajający większość potrzeb na jeden ekran. Bazując na domyślnym (autora) układzie pól dla E1030, które mi nawet odpowiadało, wykonałem dwa zestawy modów pod własne potrzeby (jeden na szosę, drugi w teren - bez pomiaru mocy). Małe zmiany funkcjonalne, czyli zamiana napisów niemieckich na polskie (nie ma z automatu, ręcznie trzeba), zmiana pól i dodanie tego co jest mi użyteczne, wykresy koloryzujące się zgodnie ze strefami tętna i mocy lub kadencji w wersji bez miernika mocy (tu zastąpienie paska kadencji na górze paskiem koloryzującym się pojemnością baterii).

Przykładowy zaprojektowany ekran dla 520.

Link do edytora umieścił wyżej ortogonalny. Warto poczytać forum. Sporo wyjaśnień co i jak uzyskać.

Minus - wersja kolorystyczna. Czyli nie przełączy się z automatu na wersję nocną/dzienną. Niestety. A do inwersji kolorów niezbędne jest wczytanie innych ustawień. 

 

 


  • JHartman i mambaout lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6631 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 październik 2018 - 11:10

Natomiast pliki z TrainerRoad (sparowany z Tacx) i z Garmin (sparowany ze Stages) różnią się sporo, nawet o 35W jeśli jadę z mocą np 420W przez minutę.

 

Możesz użyć Stagesa do sterowanie trenażerem w TrainerRoad , więc po co się przyjmujesz jakimiś różnicami ?

Sam mam Geniusa+Stages i co prawda nie działa to idealnie ale da się żyć. Zresztą w żadnym sofcie nie działa idealnie. Plus taki że zawsze masz te same waty i nie musisz pilnować ciśnienia w oponie. Niezależnie czy trening robisz na szosie czy trenażerze waty mierzy Stages


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6632 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 21 październik 2018 - 09:36

Co do "projektowania" własnych ekranów "online", możesz sprawdzić DataFieldDesigner-a. Z tego, co widzę, wspiera on 520.

 

https://garminiq-dat...er.appspot.com/

A w jaki sposób po zaprojektowaniu wgrać to do garmina?

 

.. Juz mam, niestety po wpisaniu wartosci do odpowiednich pól na Garminie wyświetla IQ z wykrzyknikiem


  • ortogonalny lubi to

#6633 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 październik 2018 - 08:24

Znaczy się, że coś źle wpisałeś. 

Na forum jest to dobrze wytłumaczone co i jak robić.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6634 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 22 październik 2018 - 16:53

Znaczy się, że coś źle wpisałeś. 

Na forum jest to dobrze wytłumaczone co i jak robić.

Oczywiście. Już zrobiłem. Nie testowałem jeszcze w terenie. 

Jak myślicie, czy ma wpływ na baterię? 

Bo możliwości żeby zrobić biały ekran jak rozumiem nie ma?



#6635 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 22 październik 2018 - 20:31

Czy na Garmin 520 można ustawić trening w zakresie watów ? Np interwał 1 - 5 min 180W, 2 - 6 min 220W itd. A najlepiej zakres np interwał 1: 160-180W. Żeby potem pokazywał czy jestem w tej strefie. Ale nie chce tego opierać na strefach.



#6636 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 październik 2018 - 21:00

Tak. :-) (pw)



--
Marcin Trzaska /czach/

-- 

Marcin Trzaska


#6637 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 27 październik 2018 - 14:33

Cześć,

Mam trzy pytania:

1) Czy w zwykłym Garmin 520 można mieć coś w stylu Group Track? Z tego co czytam, to tylko wersja 520 Plus to ma ale może jest jakieś rozwiązanie? To nie musi być mapa, wystarczyłaby odległość do drugiego urządzenia, nie w linii prostej a po wgranej trasie.

2) Czy na Garmin 520 można samemu wydewelopować coś takiego jak IQ field? Jaki język trzeba użyć, jakieś IDE ? Od czego zacząć? A konkretnie pomyślałem o ekranie, na którym widziałby tętna wszystkich jadących obok siebie na treningu aby każdy wiedział kto powinien wyjść na zmianę. Bez podawania numeru urządzenia.

3) Jest jakiś IQ field dla G520, który pokazałby nachylenie terenu przede mną? Np na wykresie, najbliższe 5km ?



#6638 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 październik 2018 - 17:40

3) Można włączyć profil tracka po którym się poruszasz. 200m do przodu pokazuje z tego co pamiętam. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6639 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopad 2018 - 16:12

Cześć chciałbym zapytać czy miał ktoś następujący problem z Edge 520. Miałem kilka treningów w historii urządzenia i poustawiałem sobie strefy tętna i wchodząc do tych jazd z historii pokazują się wykresy ile czasu jechałem w danej strefie. Niestety od dwóch jazd bieżących wykresy stref już się nie pokazują przy oznaczeniu każdej ze stref nie ma żadnego "słupka". Robiłem przywracanie do ustawień fabrycznych zmieniałem sposób obliczania stref i nic. Co ciekawego na tych starych treningach wykresy są. Moje drugie pytanie to czy najnowsza aktualizacja jest bezpieczna chodzi mi o baterie bo wiem że z tym był problem, nie mam najnowszego softu i ewentualnie chce go zaktualizować.
  • MarcoPe lubi to

#6640 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 15:28

Jak Garmin liczy czas odpoczynku, który wyświetla po treningu ? Np 48h odpoczynku. Jaki algorytm miałby tutaj sens gdyby to nie był garmin, zalezny od tętna, kalorii, dystansu, mocy czy czego ?





Dodaj odpowiedź