Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6661 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 10 listopad 2018 - 12:12

(...) Po dwóch miesiącach intensywnej zabawy już Ci się odechce na nich ganiać i po problemie.

 

Hehe, nie strasz ;-) A poważnie - jak jeździsz na treningi po kilku stałych trasach to faktycznie już wiesz, które segmenty cię interesują i możesz po wyłączeniu stravy premium (Summit) wgrać je sobie ręcznie.

 

A swoją drogą, to powinno być do zrobienia żeby napisać na Garmina małą apkę ConnectIQ która ściągałaby segmenty stravy nawet bez premium... Ale wątpię, żeby pozwolili ją umieścić oficjalnym Garmin AppStore ...

 

Pozdrawiam,

Jarek



#6662 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 16:41

Pytanko do osób korzystających z treningów przesłanych z  TrainingPeaks, jaki ekran stosujecie do odtworzenia zapisanego treningu?

Można edytować ekran , który wyświetla się podczas treningu?  (mam w nim zakres watów ,następny interwał, czas interwału itp, uśrednianie chyba co 1 s, brakuje mi możliwości podejrzenia kadencji, tętna)

W przypadku przełączenia na inne strony pojawiają się komunikaty za duża , za mała moc co jest bardzo denerwujące

( komunikat ten  zasłania część ekranu)

 

 

 

 

 



#6663 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 listopad 2018 - 18:06

Pytanko do osób korzystających z treningów przesłanych z  TrainingPeaks, jaki ekran stosujecie do odtworzenia zapisanego treningu?

Można edytować ekran , który wyświetla się podczas treningu?  (mam w nim zakres watów ,następny interwał, czas interwału itp, uśrednianie chyba co 1 s, brakuje mi możliwości podejrzenia kadencji, tętna)

W przypadku przełączenia na inne strony pojawiają się komunikaty za duża , za mała moc co jest bardzo denerwujące

( komunikat ten  zasłania część ekranu)

 

Wyłącz sobie Workout Target Alert w Alerts w ustawieniach dla profilu aktywności. Komunikaty nie będą się pojawiać jeśli będziesz miał przełączone na inne okno.



#6664 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 19:36

mam wszystko wyłączone czas,  dystans, kalorie, tętno ,rytm , moc,

jedyne włączone miałem alerty o celu treningu, ale to chyba  nie to.



#6665 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 listopad 2018 - 20:17

mam wszystko wyłączone czas,  dystans, kalorie, tętno ,rytm , moc,

jedyne włączone miałem alerty o celu treningu, ale to chyba  nie to.

To właśnie jest to. Wyłącz tę opcję i skończą się wyskakujące komunikaty zasłaniające ekran. 


  • vpablov lubi to

#6666 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 listopad 2018 - 00:27

Dziękuję, ale mam jeszcze jedno pytanie:czy aby mieć moje ulubione segmenty Strava w Garminie muszę mieć konto Premium na Stravie? Ktoś wcześniej pisał, że mozna przenosić segmenty do Garmina w postaci plików przy użyciu innych serwisów internetowych (Stravistix bodajże). Czy to da się zrobić bez konta Premium na Stravie?

 

Wystarczyło użyć wyszukiwarki, albo tylko... przeczytać w pierwszym wpisie tego wątku gdzie szukać przepisu na przeniesienie segmentów Strava do segmentów Garmina.

 

Z innej beczki - pokazały się bety dla 820/520plus. Sporo zmian (poniżej 820):

Edge 820 Ver. 10.24 Beta - 11/08/2018  

New Beta Feature: Galileo satellites. There is now support to use the Galileo network of satellites to assist in getting GPS fixes. With the correct GPS firmware, this option can be enabled by selecting GPS+Galileo in the GPS setting. Sync the device with Garmin Express to make sure that the new line of GPS firmware is provided to the device. Without this, the option will not be available.
Updated smart notification categories. In the phone settings, social and other smart notification categories can be enabled. This will make the Edge show notifications from other applications depending on how they are categorized by Garmin Connect Mobile. Apps like WhatsApp, GroupMe, and Twitter may show up under social and things like e-mail, calendar, and news may show up under other. These categories are off by default and must be enabled to be seen.
Fixed an issue causing cadence and power data dropouts.
Updated indoor trainer UI to properly disable GPS when activated and no longer try to calculate routes while active.
Fixed issue where FTP data would not be uploaded to Garmin Connect correctly.
Fixed crash when doing a calculation with automotive routing selected.
Added ability to select CIQ data fields on the map page.
Added prompt to indicate when a course has more course points than are supported by the device.
Fixed issue with transmitting front and rear gear information to the Varia Vision.
Added ability to stop the course from the course review page of the active course to make it easier to reactivate a course.
Updated the incident detection interface to better indicate when the user is trying to dismiss the page by holding the specified area.
Fixed issue where auto brightness would be enabled incorrectly at boot.
Added the current software version to the power on page.
Fixed issue with device transfers.
Completing a segment will now turn on the backlight.
Added a minimum scale to the altimeter page so that small elevation ranges are reflected properly.
Minor graphics improvements.
Minor bug fixes and stability improvements.
(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

 

Dla 520+ praktycznie to samo:

version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6667 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2018 - 14:27

Doszła beta do 1030 - w skrócie mniej więcej to samo co dla 820/520+:

Edge 1030 Ver. 6.43 Beta - 11/13/2018   

Changes made from version 6.30 to 6.43:
  • New Beta Feature: Galileo satellites. There is now support to use the Galileo network of satellites to assist in getting GPS fixes. With the correct GPS firmware, this option can be enabled by selecting GPS+Galileo in the GPS setting. Sync the device with Garmin Express to make sure that the new line of GPS firmware is provided to the device. Without this, the option will not be available.
  • Added support for ANT+ cycling dynamics metrics.
  • Updated smart notification categories. In the phone settings, social and other smart notification categories can be enabled. This will make the Edge show notifications from other applications depending on how they are categorized by Garmin Connect Mobile. Apps like WhatsApp, GroupMe, and Twitter may show up under social and things like e-mail, calendar, and news may show up under other. These categories are off by default and must be enabled to be seen.
  • Fixed an issue causing cadence and power data dropouts.
  • Fixed the activity profile routing mode getting reset to Road Cycling mode.
  • Fixed issues with device transfers.
  • Added prompt to indicate when a course has more course points than are supported by the device.
  • Improved Shimano STEPS response time.
  • Fixed lens mode VIRB setting.
  • Fixed issue with transmitting front and rear gear information to the Varia Vision.
  • Fixed sharp bend notifications on the Varia Vision.
  • Fixed issue with elevation back correction that could allow large dips in elevation.
  • Added the current software version to the power on page.
  • Completing a segment will now turn on the backlight.
  • Added a minimum scale to the altimeter page so that small elevation ranges are reflected properly.
  • Improved activity auto-start when the device is stationary.
  • Minor bug fixes and stability improvements.
  • Minor CIQ improvements.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6668 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 17:10

Prozor, sporo tego. Zobaczymy jak bedzie dzialac po wlasciwym upgrade

#6669 mambaout

mambaout
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 17:44

Z niecierpliwością czekam aż zmiany dotrą do edge explore. Chodzi oczywiście o obsługę powiadomień z innych komunikatorów niż sms/fb.
Btw jestem po kolejnych testach baterii już w terenie.Naładowany do pełna. Dojazdy do pracy z tego tygodnia: 9 jazd w ciagu pięciu dni. Łączny czas 10h 45min cały czas tętno/cad/speed po ant+, podświetlenie na stałe 15-20% i po każdej jeździe garmin przez kilka min włączony zeby zrobić upload.Ekran mapy z uruchomioną nawigacją po gpx aktywny przez 2h.Zostało mi jeszcze 8%.

#6670 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 18:46

Z niecierpliwością czekam, aż te zmiany dojdą do Edge 1030 w. Bontrager, którego w międzyczasie stałem się właścicielem ... i doświadczam szeregu "przygód" związanych z jakością firmware'u. Np. takiego, jak to, że podłączenie

a. światła przedniego

b. radaru "jako radaru"

c. radaru "jako światła tylnego"

d. kadencji

rozłącza mi pulsometr. 

Po wykasowaniu jednego z ww czujników, z pulsometrem wszystko OK. Gubi się, biedaczysko.... Eeech :) 



#6671 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 listopad 2018 - 09:02

Czy garmin uwzględnia gwarancję tylko za ukazanie dowodu zakupu czy wystarczy numer seryjny?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka



#6672 mambaout

mambaout
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 09:35

Nigdy nie musiałem dowodu zakupu wysyłać. Wystarczyło podać email konta na które urządzenie jest zarejestrowane. Status gwarancji sprawdzisz przez link z pierwszego posta.


  • willi22 lubi to

#6673 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 listopad 2018 - 10:20

Na "pierdoły" typu czujniki, piloty itp. czyli wszystko co nie podlega rejestracji z automatu to dowód na ogół zakupu wymagany będzie. Przy urządzeniach, które rejestrują się przy podłączeniu (experess, connect) może to nie być wymagane. Ale nie należy brać tego za pewnik, bo serwis może poprosić o przesłanie skanu/zdjęcia dowodu zakupu. Dlatego tego typu papierki warto trzymać, jeśli akcesoria kupowane są na paragon fiskalny, który ma tendencję do blaknięcia, warto zrobić zdjęcie paragonu po zakupie, wtedy nawet jego zgubienie nie pozbawi prawa do 24mc gwarancji (kupione za granicą, zwłaszcza poza UE: 12mc).

 

Przetestował ktoś może czy występują różnice w dokładności pozycjonowaniu z użyciem Galileo? W teorii powinna zwiększyć się dokładność pozioma do ok. 1m przy zastosowaniach niekomercyjnych (i to pomimo szwankujących zegarów w satelitach...). Wczoraj po aktualizacji na balkonie (loggi) w miarę szybko załapał mi fix z dokładnością 3m, ale prawdę mówiąc nie wiem jaką dokładność wskazywałby na samym gps czy gps+glonass. Musiałbym wykonać testy w terenie, ale aktualnie pogoda za bardzo do tego nie zachęca...


  • willi22 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6674 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 19 listopad 2018 - 13:19

Na "pierdoły" typu czujniki, piloty itp. czyli wszystko co nie podlega rejestracji z automatu to dowód na ogół zakupu wymagany będzie. Przy urządzeniach, które rejestrują się przy podłączeniu (experess, connect) może to nie być wymagane. Ale nie należy brać tego za pewnik, bo serwis może poprosić o przesłanie skanu/zdjęcia dowodu zakupu. Dlatego tego typu papierki warto trzymać, jeśli akcesoria kupowane są na paragon fiskalny, który ma tendencję do blaknięcia, warto zrobić zdjęcie paragonu po zakupie, wtedy nawet jego zgubienie nie pozbawi prawa do 24mc gwarancji (kupione za granicą, zwłaszcza poza UE: 12mc).

 

Osobiście mam tutaj trochę inne doświadczenia - za każdym razem (raz przy opasce Vivo Smart a drugi raz z GPS Vista HCX) chciano ode mnie paragonu / faktury. Ale równocześnie, znam (z internetu) relacje osób, od których nie chciano takich papierów.

 

Równocześnie na stronie Garmina https://static.garmi...a_Gwarancja.pdf

 

 

Zakupy na aukcjach internetowych: Produkty zakupione na aukcjach internetowych nie podlegają

ochronie gwarancyjnej Garmin. Potwierdzenia zakupu w ramach aukcji internetowych nie będą
przyjmowane w celu weryfikacji gwarancji. W większości przypadków w celu skorzystania z usług
gwarancyjnych niezbędny jest dowód zakupu od pierwotnego sprzedawcy. 

 

Warto o tym pamiętać.

 

Pozdrawiam,

Jarek


  • willi22 lubi to

#6675 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 07:28

Czy pod 520/820 podepnę czujnik HR i przede wszystkim kadencji po Bluetooth?

#6676 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 23 listopad 2018 - 07:49

Czy pod 520/820 podepnę czujnik HR i przede wszystkim kadencji po Bluetooth?

Nie


  • Bzyk lubi to

#6677 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 07:57

To dzięki, w sumie heh.

#6678 bmalkow

bmalkow
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 17:53

Mam problem z ładowaniem kursu na Edge 810.

Garmin jest podłączony do telefonu (Android), przynajmniej tak twierdzi Garmin Connect.

Wybieram wcześniej zdefiniowany kurs, naciskam guzik eksportu na urządzenie, pokazuje mi się lista "Połączono" z moim "Edge 810" i opisem, że połączono. Próbuję zaznaczyć tą pozycję, ale nie zaznacza się. Nie ma guzika "Done" (czy jak on się nazywa), kurs nie wysyła się na Edge.

Ktoś wie czy da się to w ogóle zrobić a jeśli tak, to jak?



#6679 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 29 listopad 2018 - 12:31

heja,mam duzy problem na linii Telefon->garmin edge 520.

Mianowicie nie dziala mi livetracking,po uruchomieniu pisze na niebieskiego włącz stoper w urzadzeniu garmin,probuje start,pauza nic sie nie dzieje.na telefonie apple nie miale takich problemow jak teraz na androidzie



#6680 biker1981

biker1981
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 16:34

Właśnie wrócił mój Garmin (halo) i pasek tętna (padł) - oba sprzęty wymiana na nowe, kupiłem w Wiggle i gw roczna była do lutego 2018 - Garmin Polska bez problemu wymienił sprzęt.
W liczniku mam Soft 9.1 a cały czas pracowałem na 8 który nie sprawiał żadnych problemów dlatego nie aktualizowałem.
Ma ktoś zainstalowany 9.1- licznik jest stabilny? Jak bateria?



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź