Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6681 Feltf95

Feltf95
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 15:35

mam pytanie dotyczące garmin edge 1000:

  1. czy podczas włączonej nawigacji punkt A do punkt B informacje "turn by turn" są również wyświetlane kiedy aktywne jest jakiś ekran z polem danych coś jak w edge 820 i edge 1030 (na górze pole tekstowe oraz na dole) 
  2. kiedy mam aktywne pole danych podczas nawigacji to przy zmianie kierunku wyświetli się na chwilę mapka samoczynnie pokazując co i jak (coś a'la 820 i 1030?)

Na anglojęzycznych stronach www wyczytałem, że czegoś takiego nie ma. Ale to były materiały z 2016 eoku i w dół. Więc może ROM'y nowsze coś wniosły?



#6682 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 grudzień 2018 - 00:39

  1. Nie. W e1030 jest to również opcja - albo konwencjonalne przełączanie na ekran mapy przed manewrem, albo informacje. Wybór z menu Nawigacja -> Komunikaty nawigacyjne -> Tylko tekst / Mapa. Wolę konwencjonalną wersję tj. ekran mapy, tak aby zweryfikować podawane informacje, bo czasami mogą okazać się błędne (np. na rondach, ale nie tylko), zwłaszcza przy kursach z garmin connect... No ale faktycznie jest możliwość wyboru czy chce się widzieć mapę z informacjami TBT, czy wystarczy sam tekst z informacjami TBT. Takie coś też jest w e520 od którejś tam aktualizacji:
    gallery_2211_188_10295.jpg
    ale w e1000 tylko to co w punkcie 2: 
  2. Podczas zbliżania do manewru nastąpi przełączenie na ekran mapy. Nie jest to "a'la 820 i 1030" tylko cecha edge z funkcją nawigacji po routowalnej mapie. Zawsze tak było, nawet w najstarszych mapowych Edge. Po zakończeniu manewru nastąpi przełączenie na dotychczasowy ekran z danymi. 

Informacje z 2016 w dalszym ciągu są aktualne i nic nie wskazuje, że coś się tu zmienić może.

Porównanie dodatkowo wyjaśniające zagadnienie:

od ok. 3 do 3:30

 

Z innej beczki: w becie z 3 grudnia dla 820/520plus poprawki:

  • Fixed several crashes that could occur while riding with a power meter.
  • Fixed issue when coming out of mass storage mode that could cause a crash.
  • Fixed issue where the GPS data field did not match the GPS indicated by the status bar.
  • Updated radar tone to be easier to hear.
  • Fixed Favero Assioma data dropouts.
  • Fixed issues with device transfers feature.
  • Fixed minor issue caused by reviewing a personal record.

poprawki dot. dźwięku radaru i miernika Favero wprowadzone zostały również w nieco wcześniej wydanej becie dla 1030.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6683 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 grudzień 2018 - 14:01

Znajomy ma kłopot z oryginalną opaską Garmina (zestaw 520). Po 90min jazdy (z zegarkiem w ręku +-5min) zaczyna pokazywać dziwne wskazania. Bateria wymieniona na nową tydzień temu. Co może być tego przyczyną?



#6684 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 16 grudzień 2018 - 14:35

Opaski Garmina słyną z losowej trwałości. Niezależnie od przyczyny serwis i wymieniają bez zbędnych pytań na nową.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#6685 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 01 styczeń 2019 - 21:13

Garmin Edge 1000. Kilka miesiecy temu wymienilem bakterie na nowa, bo stara miala plus minus 4 lata(przynajmniej data na niej tyle wskazuje). Nowa bateria kupiona na allegro wytrzymuje mniej wiecej tyle co stara. Czy ktos ma jakies zrodlo dobrej jakosci baterii do Garminow? Lubie swojego Garmina, bo ma wszystko czego wlasciwie mi potrzeba, ale czasami trwalosc baterii mnie denerwuje. 



#6686 bmalkow

bmalkow
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 12:45

A jakiej chińskiej firmy to bateria? Na ali chyba można spotkać wytwory dwóch firm: Cameron Sino Technology Limited oraz WiTBAT. Z czego tej pierwszej jest więcej.

P.S. Też szukam do mojego Edge 810.



#6687 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 02 styczeń 2019 - 16:16

Witam po długiej nieobecności na forum.

 

Zamierzam kupić Edge 1030 i troszkę o tym modelu i jego współpracą z pilotem Edge poczytałem.

Zadałem pytanie sprzedawcy Garminów i uzyskałem taką odpowiedź:

 

"Witam,

problem z pilotem Edge Remote jest taki, że przy sparowaniu Edge 1030 ze smartfonem pilot nie działa poprawnie. W tym momencie jedynym rozwiązaniem tego problemu jest jeżdzenie z rozparowanym smartfonem. "

 

Jednym słowem grubo. Po co rozwiązywać problem skoro można go obejść hahaha.



#6688 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 styczeń 2019 - 07:14

"Witam,

problem z pilotem Edge Remote jest taki, że przy sparowaniu Edge 1030 ze smartfonem pilot nie działa poprawnie. W tym momencie jedynym rozwiązaniem tego problemu jest jeżdzenie z rozparowanym smartfonem. "

 

Jednym słowem grubo. Po co rozwiązywać problem skoro można go obejść hahaha.

 

Pierwsze słyszę. U mnie pilot działa normalnie i bardzo stabilnie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6689 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 10:54

Pierwsze słyszę. U mnie pilot działa normalnie i bardzo stabilnie.

Z 1030 ? Bo się sam nad pilotem jakiś czas temu zastanawiałem...

 

Pozdrawiam



#6690 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:27

Potwierdzam problemy zestawu 1030+pilot+smartphone. Co prawda byłem tylko dwa razy, ale za każdym razem były problemy. Z 820 nigdy mi się to nie zdarzyło.

#6691 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 03 styczeń 2019 - 23:11

Pierwsze słyszę. U mnie pilot działa normalnie i bardzo stabilnie.

Taką informację otrzymałem od sprzedającego. dziś sprzęt przyszedł, ustawię go, zaktualizuje z wersji 5.0 do 6.3, podładuję i będę testował, zobaczymy co z tego wyjdzie :-)



#6692 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:11

Patrząc po wątku na forum garmina, to problem występuje. Zastanawiającym jednak jest, że u mnie naprawdę tego problemu nie mam, chyba jednak parę razy zdarzały się błędy komunikacyjne (czerwona lampka na pilocie), ale szybko połączenie wracało. Co prawda na ogół nie jeżdżę ze smartfonem, ale na jazdach "wycieczkowych", kiedy telefon miałem przy sobie połączony z Edge 1030 i Fenix 3 (jednocześnie) pilot pracował bez problemów. 

Z tego co pobieżnie przeglądam w/w wątek widać, że niejaki toshj od wpisu #22 wyłączył połączenie z telefonem, pilot pracował dobrze, po włączeniu połączenia następnego dnia i później...

Wpis #70 podaje "przepis" na działanie: podłączyć (wykryć) wszystkie czujniki do Edge (albo przynajmniej pilota) rozłączyć połączenie z telefonem, poczekać chwilę (ok. 30s?), połączyć telefon i ponoć działać powinno. Aczkolwiek to chyba gdybanie jest...

Garmin niby informuje, że pracują nad rozwiązaniem problemu, ale efektów jak na razie nie widać...

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6693 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 05 styczeń 2019 - 19:22

Dziś pierwszy test pilota i garmina. Telefon był sparowany, ale jako, że było to na trenażerze to 'BLE' było włączone. W efekcie pilot nie rozłączył się i był dostępny przez 2 godziny 'jazdy' :-)

Jeszcze jedno spostrzeżenie po teście. Mam wrażenie że prędkość na gaminie pokazywana jest faktycznie w systemie amerykańskim (choć pole danych oznaczone jest jako km/h) natomiast po imporcie do GC i Strava wartość prędkości była w km/h i była inna od wartości wskazanej przez licznik podczas jazdy. W podsumowaniu była już wartość taka jak w aktywności przesłane do GC.

Spotkał się ktoś z takim ewenementem ?



#6694 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 styczeń 2019 - 21:42

Jeśli prędkość jest podawana w km/h, to są to km/h. 

Z drugiej strony, prędkość na trenażerze to jest abstrakcja, znaczy tylko wyliczenie ilości obrotów koła, a do normalnej prędkości/odległości to się raczej nie odniesie. Może być przydatne jedynie do wyliczenia mocy wirtualnej trenażera, w oparciu o jego krzywą - jeśli nie dysponuje się fizycznym miernikiem mocy. 

Przejedź się na zewnątrz, przetestuj ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6695 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 06 styczeń 2019 - 17:00

W między czasie obczaiłem warunki w których prędkość różniła się w czasie aktywności (była zaniżona wartość). Okazuje się że gdy czujnik prędkości/kadencji połączony był za pomocą protokołu 'BLE' to za każdym razem wartość wskazywanej prędkości była zaniżona. Natomiast w przypadku gdy ten sam czujnik był połączony za pomocą ANT+ wskazania były poprawne. Faktem jest że nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale sprawdzałem to kilkukrotnie. W dodatku mam w dwóch rowerach takie kombo czujniki od Gianta'a (RideSence) które mogą pracować w dwóch różnych protokołach i w obu przypadkach efekt jest dokładnie taki sam :-)



#6696 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2019 - 18:15

A obwód koła w przypadku ANT+ i BT jest taki sam? Bo być może, a raczej na pewno to jest przyczyną różnic pomiarowych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6697 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 06 styczeń 2019 - 19:06

W obydwu przypadkach wpisałem na sztywno ten sam obwód koła i jechałem z GPS wyłączonym, tak więc nie ma raczej mowy że ustawione były różne rozmiary kół ;-)



#6698 korbotronic

korbotronic
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 styczeń 2019 - 20:33

Czy są jakieś przecieki/oficjalne informacje na temat możliwości pojawienia się jakichś nowości od Garmina?

Zastanawiam się nad wymianą swojego edge 800 i wstępnie wybór padł na 820.

Edge 820 wypuścili w 2016 roki i jestem ciekaw czy nie mają w planach jakiegoś następcy...



#6699 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:50

Może i mają, zwłaszcza, że 820 do udanych nie należy. Póki co jednak nic o następcy, lub przynajmniej 820 plus nie słychać. Może wiosną.

 

Od 9 stycznia dostępne są aktualizacje dla 1030, 820 i 520 plus. 

Oprócz tego co było w ostatniej becie (o ile ktoś pamięta), to trochę jest zmian, dla 1030 i 520 plus:

Edge 1030 Ver. 7.00 - 01/09/2019  

  • New Feature: Galileo satellites. There is now support to use the Galileo network of satellites to assist in getting GPS fixes. With the correct GPS firmware, this option can be enabled by selecting GPS+Galileo in the GPS setting. Sync the device with Garmin Express to make sure that the new line of GPS firmware is provided to the device. Without this, the option will not be available.
  • Added cycling dynamics support for 3rd party power sensors.
  • Updated smart notification categories. In the phone settings, social and other smart notification categories can be enabled. This will make the Edge show notifications from other applications depending on how they are categorized by Garmin Connect Mobile. Apps like WhatsApp, GroupMe, and Twitter may show up under social and things like e-mail, calendar, and news may show up under other. These categories are off by default and must be enabled to be seen.
  • Fixed an issue causing cadence and power data dropouts.
  • Fixed the activity profile routing mode getting reset to Road Cycling mode.
  • Added prompt to indicate when a course has more course points than are supported by the device.
  • Improved Shimano STEPS response time.
  • Fixed lens mode VIRB setting.
  • Fixed issue with transmitting front and rear gear information to the Varia Vision.
  • Fixed sharp bend notifications on the Varia Vision.
  • Fixed crash when using Varia Vision with workouts.
  • Fixed issue with elevation back correction that could allow large dips in elevation.
  • Fixed issue where the GPS data field did not match the GPS indicated by the status bar.
  • Fixed issue where virtual partner features were disabled for third party GPX TRK courses.
  • Added the current software version to the power on page.
  • Fixed issues with device transfers.
  • Completing a segment will now turn on the backlight.
  • Added a minimum scale to the altimeter page so that small elevation ranges are reflected properly.
  • Fixed elevation zooming issue with large courses/activities/segments (>100mi or km).
  • Improved activity auto-start when the device is stationary.
  • Updated radar tone to be easier to hear.
  • Minor bug fixes and stability improvements.
  • Minor CIQ improvements.

(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

 

dla 820 dodatkowo:

  • Updated indoor trainer UI to properly disable GPS when activated and no longer try to calculate routes while active.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6700 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 styczeń 2019 - 06:07

Garmin 520 - czy warto aktualizować mapy z garmin.openstreetmap.nl?





Dodaj odpowiedź