Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6701 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 16 styczeń 2019 - 15:40

A ja zdecydowałem się, żeby pozbyć się Edge 510 i Fr230 na rzecz Fr935. Jeździłem i biegałem z różnymi licznikami i zegarkami, ale jedno urządzenie wydaje mi się najbardziej odpowiednie dla kogoś, kto uprawia różne sporty. Nawet na rower FR 935 wydaje się ok. Ma chyba wszystko, co mi jest potrzebne. Map nie potrzebuję. Wreszcie wszystko będzie w jednym miejscu. Zadrza mi się biegać i jeździć w jednym dniu. 

 

W związku z tym zapytam: może lepiej wziąć fenixa 5? Jakieś doświadczenia?

 



#6702 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:20

Śmiało bierz Fenixa. Pod kątem roweru możesz podpiąć wszystkie czujniki łącznie z kadencją i mocą. A sam zegarek rewelacja i bateria trzyma ponad tydzień z włączonym ciągłym pomiarem tętna.

#6703 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:23

Jeśli masz tylko takie argumenty, to BzykuGD trafiłeś kulą w płot... Tak jakby na pytanie czy brać mleko w butelce, czy w lżejszym kartonie, odpowiedzieć, że w butelce można brać śmiało, bo spełnia wszystkie wymagania. A to ten sam produkt przecież...

 

A ja zdecydowałem się, żeby pozbyć się Edge 510 i Fr230 na rzecz Fr935. Jeździłem i biegałem z różnymi licznikami i zegarkami, ale jedno urządzenie wydaje mi się najbardziej odpowiednie dla kogoś, kto uprawia różne sporty. Nawet na rower FR 935 wydaje się ok. Ma chyba wszystko, co mi jest potrzebne. Map nie potrzebuję. Wreszcie wszystko będzie w jednym miejscu. Zadrza mi się biegać i jeździć w jednym dniu. 

 

W związku z tym zapytam: może lepiej wziąć fenixa 5? Jakieś doświadczenia?

 

Właściwie FR935 to F5 w obudowie bardziej dopasowanej do sportów. Plastykowa koperta zamiast metalowej to 49g zamiast  85g masy na nadgarstku. A jest to znacząca różnica. Pomimo tego, że noszę mój F3 od 3 lat na ręku, to ciągle czuć jego wagę. W porównaniu do 920XT (61g) jest spora różnica.  Poza tym wewnętrznie to dokładnie to samo. 

O ile ktoś nie ma wymagań do metalowej, ciężkiej i wyglądającej solidniej koperty, to do sportu mniejsza waga na nadgarstku jednak jest zdecydowanie praktyczniejsza. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6704 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:29

Pytanie czy chcesz mieć zegarek typowo sportowy, czy też założyć go do koszuli do pracy.
Nie napisałem nigdzie, że któryś jest lepszy czy gorszy. Wyraziłem opinie na temat zegarka, który posiadam :)

#6705 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:44

O i to jest dobre pytanie.

Z założenia FR będzie prawdopodobnie również monitorem aktywności i wygląd może mieć znaczenie. No chyba, że ktoś zakłada go tylko podczas aktywności sportowej. Znam też takie osoby, do pracy zakładają ładne zegarki z różnych względów - prestiż, czy prezent od żony.

Z drugiej strony gdybym miał wybierać, to jednak wybrałbym coś lżejszego na łapkę, jednak ten klocek na nadgarstku czuć. Co prawda zastanawiałem się nad zmianą F3 na F935, ale kusi mnie parę funkcji F5+, zwłaszcza możliwość wykorzystania Garmin Pay, możliwość zbliżeniowej zapłaty z nadgarstka przydaje się, póki co mam opaskę z mikro kartą zbliżeniową, ale po co dublować funkcjonalności i nosić dodatkowe bransoletki...

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6706 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 22 styczeń 2019 - 08:17

Co do obsługi Garmin Pay w PL https://www.garmin.c...arminpay/banks/. Aż 4 banki :/
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6707 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 08:26

Zapewne kwestia czasu. Tak jak z Apple Pay. Ja używam tego drugiego, więc u mnie do Fenixa Plus dopłata mijała się z celem.

#6708 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:08

Co do obsługi Garmin Pay w PL https://www.garmin.c...arminpay/banks/. Aż 4 banki :/


Nie wiem czy ktos probowal placic garmin pay, ale mi sie nie udalo, a probowalem w kilku punktach i na kilku terminalach. Karta dodana poprawnie, widnieje w aplikacji, platnosci zblizeniowe aktywne, a na kazdym terminalu byla informacja: uzyj tradycyjnego czytnika kart i tradycyjnej karty. Karta z nest banku.

#6709 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 22 styczeń 2019 - 15:32

Zapewne kwestia czasu. Tak jak z Apple Pay. Ja używam tego drugiego, więc u mnie do Fenixa Plus dopłata mijała się z celem.


Proponuje popytać w swoich bankach, choćby na FB. MBank nie ma w planach wdrożenie
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6710 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:18

Tak jak wspomniałem, ja używam Apple Pay i tak.

#6711 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 styczeń 2019 - 08:02

Zainstalowałem via bluetooth na 520 Plus nową wersję oprogramowania czyli 4.0 i nie widzę opcji " GPS+Galileo" ?

 

M...

 


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6712 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 styczeń 2019 - 08:12

Zainstalowałem via bluetooth na 520 Plus nową wersję oprogramowania czyli 4.0 i nie widzę opcji " GPS+Galileo" ?

 

M...

 

  • New Feature: Galileo satellites. There is now support to use the Galileo network of satellites to assist in getting GPS fixes. With the correct GPS firmware, this option can be enabled by selecting GPS+Galileo in the GPS setting. Sync the device with Garmin Express to make sure that the new line of GPS firmware is provided to the device. Without this, the option will not be available.

 

Jak widać do instalacji firmware GPS (oddzielne oprogramowanie, poza głównym oprogramowaniem urządzenia) musi być zainstalowane przez Garmin Express. Po instalacji nowego oprogramowania gps wybiera się opcję galileo albo glonass - nie ma możliwości użycia systemów eu + ru, musi być gps i tylko jeden z tych dwóch.


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6713 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 08:42

 

  1. Nie. W e1030 jest to również opcja - albo konwencjonalne przełączanie na ekran mapy przed manewrem, albo informacje. Wybór z menu Nawigacja -> Komunikaty nawigacyjne -> Tylko tekst / Mapa. Wolę konwencjonalną wersję tj. ekran mapy, tak aby zweryfikować podawane informacje, bo czasami mogą okazać się błędne (np. na rondach, ale nie tylko), zwłaszcza przy kursach z garmin connect... No ale faktycznie jest możliwość wyboru czy chce się widzieć mapę z informacjami TBT, czy wystarczy sam tekst z informacjami TBT. Takie coś też jest w e520 od którejś tam aktualizacji:
    gallery_2211_188_10295.jpg
    ale w e1000 tylko to co w punkcie 2: 
  2. Podczas zbliżania do manewru nastąpi przełączenie na ekran mapy. Nie jest to "a'la 820 i 1030" tylko cecha edge z funkcją nawigacji po routowalnej mapie. Zawsze tak było, nawet w najstarszych mapowych Edge. Po zakończeniu manewru nastąpi przełączenie na dotychczasowy ekran z danymi. 

 

Mówisz, że taka opcja o przełączaniu na ekran mapy przed manewrami jest w E520 , ale chyba tylko tej PLUS ? w starej 520 nie widzę takiej opcji :/

 

 

PS. Czy ktoś przerabiał wymianę baterii w E520 ?



#6714 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:10

Przerabiał :)

https://www.ifixit.c...or repair/92578


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6715 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:52

Mówisz, że taka opcja o przełączaniu na ekran mapy przed manewrami jest w E520 , ale chyba tylko tej PLUS ? w starej 520 nie widzę takiej opcji :/

 

 

PS. Czy ktoś przerabiał wymianę baterii w E520 ?

 

Nie, to zrzut z mojego byłego e520, nie z plusa. Oczywiście, żeby takie komunikaty były generowane, kurs musi mieć informacje o zakrętach, łącznie ze słownymi opisami. Wystarczy nawet wygenerować przykładowy kurs z connect i wysłać do edge.

 

Powyżej raczej instrukcja naprawy skorodowanego gniazda micro USB, ale można się zorientować jak wymienić akumulator. Akumulator widać w kroku 3. O ile akumulator nie jest przyklejony, lub nie jest zbyt mocno przyklejony, to jego wymiana jest dość prosta. Przy montażu obudowy należy zwrócić uwagę na dobór dobrej jakości i należytej grubości taśmy dwustronnej.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6716 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:39

Instrukcja pokazuje jak dobrać się do środka i jak to złożyć, a to 80% pracy. Sama wymiana baterii to już bułka z masłem. Na YT są filmiki jak komuś mało.

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6717 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:23



Nie, to zrzut z mojego byłego e520, nie z plusa. Oczywiście, żeby takie komunikaty były generowane, kurs musi mieć informacje o zakrętach, łącznie ze słownymi opisami. Wystarczy nawet wygenerować przykładowy kurs z connect i wysłać do edge.

 

Powyżej raczej instrukcja naprawy skorodowanego gniazda micro USB, ale można się zorientować jak wymienić akumulator. Akumulator widać w kroku 3. O ile akumulator nie jest przyklejony, lub nie jest zbyt mocno przyklejony, to jego wymiana jest dość prosta. Przy montażu obudowy należy zwrócić uwagę na dobór dobrej jakości i należytej grubości taśmy dwustronnej.

 

Własnie, nie mam pewności , czy ekran przyklejony jest tylko na tą wąską dwustronną taśmę klejącą? Nie ma tam więcej żadnej uszczelki? ;/ Może ktoś wie gdzie zakupić taką wąską taśmę, albo jakiś inny sposób na uszczelnienie. Klej raczej odpada.

 

avc.png



#6718 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:31

Nie ma żadnej uszczelki. Taśma uszczelnia połączenie. Allegro, albo w każdym serwisie GSM - taśma montażowa 3M 2mm do telefonów


  • Prozor lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6719 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:35

Garmin 520, czy nadaje się do aktywności typu marsz? Wczoraj dograłem sobie z Connect IQ apkę Hike2+. Zrobiłem ponad 5km i różnica między Garminem i Strava na Xiaomi Redmi Note4 wynosi 500m. To równo 10%. Czy telefon ma bardziej realny (wygładzony) ślad GPS. O co chodzi. Może inna apka jest lepsza do marszu z Garminem 520?

#6720 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:39

A to zależy co i jak zarejestrowało ślad gps. I z jaką częstotliwością. Wystarczy, że masz włączony w E520 rejestrację "smart" (czyli zapisze pozycję tylko wtedy, gdy oprogramowanie uzna, że nastąpiła konkretna zmiana, w praktyce kolejny zapis może być od sekundy do kilkudziesięciu sekund), a nie co 1s no i już to spowoduje rozjazd pomiędzy zarejestrowanymi śladami. 

 

Informacja o tym, że ślad smartfonowy jest bardziej wygładzony już może świadczyć o tym, że w E520 masz włączoną rejestrację "smart", co w efekcie da ślad mniej dokładny, bardziej ostry, zmieniający się w punktach np. zakrętów, nie rejestrujący drobnych łuków itp.

Rejestracja "Smart" jest anachronizmem, choć włączane to jest domyślnie. Gdy urządzenia rejestrowały w pliku gpx/tcx miało to sens, bo te pliki potrafią mieć sporą wielkość, rejestracja w pliku fit nawet wielogodzinnych aktywności nie generuje dużych plików. Zalecam włączenie rejestracji co 1 sekundę, nie wpływa to znacząco na wielkość pliku, a zapisuje wszystkie dane (obowiązkowo dla mierników mocy) i z większą dokładnością.

 

Możesz sobie porównać zarejestrowane ślady różnym oprogramowaniem, np. gpstrackeditor - programik ma spore możliwości, a jednoczesny podgląd przebiegu kilku śladów to tylko jedna z możliwości.

Przykładowe porównanie przebiegu kilku zarejestrowanych śladów:

Tour3_Merge.jpg

Jeden rzut ka wystarczy, żeby ocenić jakość zarejestrowanego śladu i sposób rejestracji: patrząc na przejazd "wycieczkowy" 150km zarejestrowany przeze mnie (to nie to wyżej ;)) Fenix'em 3 z rejestracją co sekundę, Forerunnerem 235 z rejestracją smart i śladem zarejestrowanym przez smartfon widzę wyraźnie, że najgorszą jakość śladu miał smartfon (choć to zależy tak od modelu, chipu gps, czy aplikacji rejestrującej), później FR 235 (tu rejestracja smart psuła ślad), najlepiej zarejestrował F3 - pomimo niewielkich przesunięć względem dróg, to nie ma tam takich skoków czy przesunięć jak w śladzie smartfonowym, który dzięki temu zarejestrował zdecydowanie największą odległość.

 

Zresztą ten program można użyć np. do zdecydowania się, których satelitów użyć: gps, gps+glonass, gps+galileo. Jednak warto mieć na uwadze, że przesunięcia ścieżki zwłaszcza w terenie zabudowanym wynikają z rejestracji sygnałów odbitych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź