Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#6721 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:01

Mam klika smartfonów (Samsungi: Galaxy S III, S 4, S7 Edge, Note 4) i ....

 

Zdecydowanie najlepiej zapisuje ślad najstarszy telefon Galaxy S III , który ma tylko sam GPS i robi to bdb  jak na telefon (chwilami nie ustępuje Garminowi 520 Plus ), pozostałe telefony, teoretycznie dużo lepsze i z Glonass, a zapisują ślad tylko "jako tako" ( a chwilami wręcz beznadziejnie).  :)

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6722 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 29 styczeń 2019 - 11:08

Od początku użytkowania mam zapis 1s. Rozważam zakupu czegoś z pomiarem tętna na nadgarstku z GPS. Może Forerunner 30.

#6723 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 styczeń 2019 - 11:16

 

PS. Czy ktoś przerabiał wymianę baterii w E520 ?

W pewnym sensie tak. Niecałe dwa lata od zakupu bateria nagle zamiast 15h wytrzymywała niecałe 4-5h - czasami nie wytrzymywała do końca treningu. Napisałem do supportu Garmina  maila z pytaniami: jak się wymienia baterię i ile to kosztuje. Odpowiedź: proszę przysłać licznik. Po niecałych dwóch tygodniach dostałem nowego Edge 520.


-- 

Marcin Trzaska


#6724 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:12

Z garminem raczej nie ma problemu z gwarancją. Ja swojego edge 810 oddałem miesiąc przed końcem gwarancji, też z powodu baterii. Gwarancja przyjęta, co prawda odesłali nie nowego tylko refurbished ale wszystko było ok i gwarancja na kolejne 2 lata :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka



#6725 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 styczeń 2019 - 07:31

W pewnym sensie tak. Niecałe dwa lata od zakupu bateria nagle zamiast 15h wytrzymywała niecałe 4-5h - czasami nie wytrzymywała do końca treningu. 

 

Tylko na ogół okazuje się, że to nie tyle problem sprzętu (znaczy: zużycia samego akumulatora) co oprogramowania systemowego. Jakaś apka IQ, jakaś błędna konfiguracja, czy coś w tym stylu i zwłaszcza po kolejnej aktualizacji okazuje się, że działa kilka godzin do rozładowania akumulatora. W takim przypadku zawsze warto wykonać reset do ustawień fabrycznych i sprawdzić działanie bez żadnych dodatków typu IQ. Jeśli działanie nie poprawi się, to faktycznie wtedy warto myśleć o wymianie akumulatora. 

Ale to chyba w wyjątkowych przypadkach, mój e520 po ponad 2 latach potrafił pracować ponad 18h (w testach "parapetowych", bez podświetlenia).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6726 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 styczeń 2019 - 09:47

Oczywiście wcześniej były resety, przywracanie do ustawień fabrycznych. Po prostu bateria się wyekspirowała. ;-)


--
Marcin Trzaska /czach/

-- 

Marcin Trzaska


#6727 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:24

Bywa i tak ;)

 

Z innej beczki: piekło prawie zamarzło, Garmin zaczyna sprzedawać paski z czujnikiem tętna nadające w ANT+ i BTLE: HRM-Dual. Żeby nie było za różowo, to jest to podstawowy produkt, dedykowany dla mniej wymagających użytkowników, czyli bez zaawansowanych funkcji znanych typu dynamika biegu czy transmisja danych po wyjściu z wody. Z drugiej strony dla kolarza jak najbardziej spełniający wszystkie wymagania...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6728 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 luty 2019 - 08:05

Mam już "GPS + Galileo" . :)

Garmin Express pokazał mi, że  nie mam jeszcze aktualizacji mapy Europy z możliwością wyznaczania tras, ale podał rozmiar pliku 7.16 GB i czas aktualizacji 3 h. :)
! sic - To jest aktualizacja czy cała mapa ?? :)

 

M...

 


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6729 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 luty 2019 - 13:09

Cała mapa. "Stary" plik z mapą jest zastąpiony nowym (właściwie to kilka plików np. mapa właściwa, plik odblokowujący, mapa DEM itd). Standard, z tego co pamiętam w przypadku urządzeń typu edge raczej nie można określić obszarów do pobrania, w przypadku braku pamięci (np. e1000) należy użyć karty pamięci. Mapa i tak jest dzielona na obszary (o ile się nie mylę to chyba trzy?). Później obszar mapy "lokalnej" można wrzucić na pamięć wewnętrzną, resztę ewentualnie zostawić na SD, lub nawet tej karty się pozbyć jak inny obszar nie jest potrzebny.

Z tym, że aktualizacje map dla Edge robione są niezbyt często, chyba raz do roku. Określenie obszarów możliwe jest za to w drogowych urządzeniach nawigacyjnych (np. Nuvi), zwłaszcza dla tych z mniejszą ilością pamięci - ale to też dopiero wtedy, gdy express stwierdzi, że urządzenie ma za mało pamięci i pełna aktualizacja nie jest możliwa.

Reasumując - tak, jeśli chcesz mieć najnowszą wersję mapy, to niestety musisz pobrać te 7GB. Ten czas 3h to nie tylko czas pobrania, ale również przygotowania i transferu do urządzenia. 


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6730 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 05 luty 2019 - 19:26

Takie pytanko. Chcę wymienić kartę sd w Edge 1000 na większą. Garmin je sobie jakoś indeksuje, czy mogę skopiować zawartość jeden do jeden?



#6731 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 luty 2019 - 10:09

Możesz skopiować zawartość. Nośnik jest nośnik, tu nie ma różnicy. Ewentualnie na wszelki wypadek po zmianie karty możesz sprawdzić, gdzie dane są zapisywane (do pamięci wewnętrznej, czy do karty) i gdyby jednak po zmianie karty nastąpiła zmiana zapisu do pamięci wewnętrznej, to trzeba byłoby to zmienić. 


  • JohnDoePL lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6732 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 luty 2019 - 09:03

Dlaczego nie można wybrać opcji  śledzenia " Glonass + Galileo" lub wersja 'GPS+Glonass+ Galileo ? :)

 

A z dostępnych opcji to chyba niedługo tylko "GPS+Galileo" jak zacznie w pełni działać. :)

 

i tak na marginesie to często mój  Garmin 520 Plus, przy jeździe ze stałą prędkością np. 30 km/h (mam też zwykły licznik   :)) pokazuje  prędkości rzędu ok. 28,5 - 31 km/h (na otwartej przestrzeni) i nie wiem czy odesłać go na gwarancji (i żeby chociaż zawyżał, a nie zaniżał :P ).

 

M...

 


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6733 mambaout

mambaout
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 07 luty 2019 - 11:21

Prędkość zawsze będzie trochę pływać. Rozwiązaniem jest zakup czujnika prędkości.



#6734 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 luty 2019 - 12:16

tak tylko, że chwilami nie wiem z jaka prędkością właściwie jadę. :P

M.


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6735 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 luty 2019 - 12:49

Ważne, że jedziesz ;)

 

Dlaczego nie można wybrać opcji  śledzenia " Glonass + Galileo" lub wersja 'GPS+Glonass+ Galileo ? :)

 

A z dostępnych opcji to chyba niedługo tylko "GPS+Galileo" jak zacznie w pełni działać. :)

 

i tak na marginesie to często mój  Garmin 520 Plus, przy jeździe ze stałą prędkością np. 30 km/h (mam też zwykły licznik   :)) pokazuje  prędkości rzędu ok. 28,5 - 31 km/h (na otwartej przestrzeni) i nie wiem czy odesłać go na gwarancji (i żeby chociaż zawyżał, a nie zaniżał :P ).

 

M...

 

Nie ma możliwości G+G bo domyślam się, że to akurat obsługuje ten sam odbiornik.  Drugi pewno obsługuje tylko gps. Ewentualnie jeden odbiornik, ale z ograniczoną ilością jednocześnie śledzonych kanałów/satelitów. W tym drugim przypadku można domniemywać, że garmin jako rasowe amerykańce dbają o swój interes narodowy, czyli wspierają ich system nawigacyjny dając opcję równoczesnej pobierania danych z innych systemów.

 

Odsyłanie nic nie pomoże, bo zwiększanie czułości i wykorzystywanie między innymi sygnałów odbitych skutkuje "pływaniem" prędkości. Pewnym rozwiązaniem tego problemu mogłoby być wprowadzenie wyświetlania wartości średniej prędkości z np. 3 - 5 sekund. Być może istnieje jakieś pole IQC umożliwiające tego typu uśrednianie prędkości chwilowej. Sprawdź ;)

A najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w czujnik obrotu koła. 


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6736 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 luty 2019 - 13:13

Mam czujnik prędkości Garmina  nawet, aleeeee myślałem, że ten Garminek zrobi robotę XD, a czujnik to zwiększy mi masę roweru powyżej 8 kg. :D.

Jak żyć ? XD

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6737 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 luty 2019 - 21:08

Zrzuć te kilkadziesiąt gramów szmalcu i się zbilansuje ;)


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6738 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2019 - 13:54

W niedalekiej przyszłości należy spodziewać się lepszej obsługi trenażerów. Dlaczego? Bo Garmin właśnie przejął Tacx'a: Garmin Acquires Tacx. Co prawda (póki co i chyba przez dłuższy czas) samo brandowanie trenażerów TACX pozostanie (zbyt znana marka), ale prędzej czy później należy spodziewać się również pojawienia się loga Garmin'a na trenażerach Tacx'a. 

Niewątpliwe pozytywną stroną przejęcia producenta trenażerów może być poprawa obsługi serwisowej trenażerów - o ile wprowadzą standardy obsługi garminowskiej... Pomimo, że na razie informują o zachowaniu dotychczasowych kanałów dystrybucji i suportu.

 

Ps. Część z rozważań Ray'a uważam za błędne np. sugerowanie potencjalnego zamknięcia Zwifta wraz z wypuszczeniem dedykowanego trenażera przez Zwift - to już na szczęście nie te czasy, gdzie każdy producent sprzętu zamykał się we własnym ekosystemie - prowadziło to do ograniczonej ilości użytkowników, wysokich kosztów rozwoju oprogramowania (w przeliczeniu na użytkownika), potencjalnych problemów z rozwojem sprzętu i oprogramowania (np. tacx'owy TTS). Podobnie sugerowanie, że pozostali producenci dobrych trenażerów (Wahoo, Elite...) coś na tym tracą jest raczej błędne. Fakt, zyskuje Tacx z dystrybucją trenażerów na rynkach pozaeuropejskich. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6739 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 14 luty 2019 - 10:50

Witam
Jestem na etapie wymiany garmin edge 1000 na 1030. Czy ktoś może wie gdzie można zakupić w dobrych pieniądzach? :) Może być zakup poza PL ;)

#6740 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 14 luty 2019 - 11:30

Livigno, tam kupisz za cenę ok 20-25% mniejszą niż w PL.Jak dobrze pamiętam to wersja Bundle kosztowała 500€.


:) 




Dodaj odpowiedź