Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6761 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 luty 2019 - 21:33

Ten z Deca jest bardzo ok. Używałem dobre kilka lat. 



#6762 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 18 luty 2019 - 21:53

Ja od zeszłego roku z Edge 1000 używam pulsometru Adidasa. Można jeszcze znaleźć na Allegro jako Adidas Micoach jeszcze ostatki poniżej stówki z przesyłką.



#6763 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 19 luty 2019 - 09:10

U mnie pasek Garminowski wygląda tak, i zaczyna przerywać transmisję.

 

BEUVwfE.jpg



#6764 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 luty 2019 - 09:45

Zamiennik jeszcze możliwy do znalezienia to faktycznie Adidas. 

Ale może (a często tak jest) wystarczy wymienić sam pasek elastyczny? Jak w przypadku powyżej. Tu koszty są niemalże symboliczne ok. 3$ przykład wyszukiwania: https://pl.aliexpres...e Monitor Strap

Tylko wybrać sobie trzeba samemu ;) nawet w kolorach można przebierać...

Minus to czas dostawy, no ale jeśli nadajnik działa, a sama opaska do wymiany, to chyba nie ma sensu przepłacać?

W przypadku zakupu całego kompletu oczywiście też można spróbować z ali (ale nic tu nie zarekomenduję), poszukać adidasa, zakupić z decathlonu dwusystemówkę ant/bt, nieco większy wydatek ale jakościowo chyba nie do przebicia to zakup opasek garminowskich z serii HRM-Run, HRM-Tri. Ten drugi to dla tych, którzy chcą mieć również zapis tętna podczas pływania (ale raczej nie na basen, tu HRM-Swim) no i ma jeszcze funkcje pierwszego. Pierwszy co prawda dedykowany jest dla biegaczy (dodatkowe funkcje dynamiki biegu) i jeśli ktoś w miarę "poważnie" biega i interesują go parametry typu długość kroku, odchylenie i parę innych, to jak najbardziej warto się nim zainteresować.

Do użycia tylko na rowerze raczej też - te czujniki  u mnie jako jedyne nigdy nie miały żadnych przekłamań, działają prawidłowo w warunkach, w których inne często pokazują głupoty. Koszt większy, ale IMHO warto.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6765 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 luty 2019 - 12:36

Paski z ali można sobie odpuścić. Jakość adekwatna do ceny.
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6766 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 19 luty 2019 - 14:56

Panowie i Panie ;) zakupiłem dwustronny pomiar mocy, a teraz zastanawiam się na licznikiem z gps. Wstępnie wybór padł na Edge 520 Plus, tylko ta cena mnie odstrasza. Pytanie do Was, jest jakaś alternatywa dla tego licznika?

Ps. Chodzi oczywiście o liczniki współpracujące z pomiarami mocy ;)



#6767 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 luty 2019 - 19:18

Jak myślicie czy rozładowywanie się Garmina Edge 520 w tempie 18% na godzinę przy około 10* temperatury na zewnątrz ze stałym podświetleniem ekranu + GPS i Glonass + czujnik tętna z wyłączonym bluetooth to normalne tempo czy jednak za szybko bo ja mam wątpliwości i chciałbym usłyszeć waszą opinię.



#6768 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 luty 2019 - 19:24

mój E820 starczał na 4-5 godzin - czyli wychodziłoby że też około 18-20% na godzinę , wysłałem go na gwarancje do garmina.Wymiana na nowy (samo urządzenie)



#6769 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 luty 2019 - 19:44

mój E820 starczał na 4-5 godzin - czyli wychodziłoby że też około 18-20% na godzinę , wysłałem go na gwarancje do garmina.Wymiana na nowy (samo urządzenie)

Ale w podobnych warunkach? Szczególnie chodzi mi o temperaturę, bo ona ma duży wpływ na tempo rozładowywania się baterii.



#6770 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 luty 2019 - 19:47

Nie , w temperaturze wiosenno letniej

#6771 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 luty 2019 - 19:51

A jeździł ktoś z was np. w ostatni weekend :)? Bo zauważyłem to właśnie podczas ostatniego weekendu, może podzielicie się informacjami ile mniej więcej na godzinę podczas ostatnich jazd zeszło wam baterii.



#6772 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 19 luty 2019 - 19:57

Pada. Standard w tym $%#^. Jak na gwarancji pisz do suportu. Każą odesłać i po tygodniu dostaniesz nowy. 

Na 1-3 lata spokój. Legenda głosi że komuś wytrzymał dłużej przy regularnym używaniu :]

 

Witam ponownie dziś z koleji byłem na tenningu i pulsometr załapał od pierwszej sekundy jazdy pokazywał normalnie



#6773 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 19 luty 2019 - 21:36

@Prozor, małe ad rem:

 

Pierwszy co prawda dedykowany jest dla biegaczy (dodatkowe funkcje dynamiki biegu) i jeśli ktoś w miarę "poważnie" biega i interesują go parametry typu długość kroku, odchylenie i parę innych, to jak najbardziej warto się nim zainteresować.

 

Długość kroku i kadencja jest rejestrowana tylko przy pomocy zegarka. Opaska lub Running Dynamics Pod rejestrują bardziej zaawansowane dane: odchylenie (jak pisałeś wcześniej), kontakt z podłożem, czy bilans dla prawej i lewej nogi.

 

Nota bene te dane i tak nie są brane pod uwagę w większości popularnych szkółek i klubów biegowych. Tylko trenerzy z dużym doświadczeniem kierują się tymi wskazówkami. Dla większości biegaczy te dane (poza tętnem, tempem, kadencją i różnicą wniesień) niewiele powiedzą.

 

pozdr

 

 

Jak myślicie czy rozładowywanie się Garmina Edge 520 w tempie 18% na godzinę przy około 10* temperatury na zewnątrz ze stałym podświetleniem ekranu + GPS i Glonass + czujnik tętna z wyłączonym bluetooth to normalne tempo czy jednak za szybko bo ja mam wątpliwości i chciałbym usłyszeć waszą opinię.

 

A na ile procent miałeś podświetlenie ekranu? Może po prostu zużyłeś zbyt wiele energii. W normalnych warunkach ustawia się podświetlenie ekranu na 15 sekund... i wtedy nawet mój 6 letni Edge 510 starcza jeszcze na 10 godzin jazdy włączonym bluetoothem, zapisem co sekundę, podłączonym HR, kadencją i prędkością z koła.
pozdr



#6774 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 19 luty 2019 - 22:00

Paski z ali można sobie odpuścić. Jakość adekwatna do ceny.

 

Dokładnie, żona miała 2 szt. jedna padła po ok 3 miesiącach użytkowania, drugi po 3 treningach.


  • parmenides lubi to

#6775 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 luty 2019 - 08:36

No proszę, a ja mam chiński pasek (choć kupiony na DX), który ma parę lat i jeszcze działa, kupiony jako zamiennik do paska adidasa, którego pralka nie oszczędziła... Używany co prawda incydentalnie, ale jednak. Tyle tylko, że nie kosztował 3$, a coś koło dychy.

 

FR/Fenixy faktycznie szacują tak długość kroku jak i rytm kroku, odpowiedzialny tu jest wewnętrzny akcelerator zegarka. Z dokładnością różnie, stąd po sparowaniu z hrm-run/tri za odczyt w/w parametrów biegu odpowiedzialny jest akcelerator opaski, która rejestruje i wylicza 6 różnych parametrów biegu. Z drugiej strony akcelerator (i to dość dokładny) jest, a i tak nie do końca potrafi oprogramowanie zastąpić czujnik na stopę. 

 

Pomijając to, czy dodatkowe parametry dynamiki biegu komuś coś powiedzą (mi sporo  ;) czy też nie, to jednak opaski hrm-run/tri jak dla mnie są najmniej problematyczne, żadnych przekłamań, strat sygnału, itd.

Droższe, ale jeśli ktoś ma problemy z odczytem tętna na aktualnie używanych paskach, to warto kupić.

 

 

Jak myślicie czy rozładowywanie się Garmina Edge 520 w tempie 18% na godzinę przy około 10* temperatury na zewnątrz ze stałym podświetleniem ekranu + GPS i Glonass + czujnik tętna z wyłączonym bluetooth to normalne tempo czy jednak za szybko bo ja mam wątpliwości i chciałbym usłyszeć waszą opinię.

 

 

Ale w podobnych warunkach? Szczególnie chodzi mi o temperaturę, bo ona ma duży wpływ na tempo rozładowywania się baterii.

 

Nie tyle temperatura (zewnętrzna, choć trochę faktycznie ma - ale raczej -10*, a nie +10* ), a przede wszystkim % podświetlania. Jak ktoś da podświetlanie na stałe i to na pełną moc, to akumulator za długo urządzenia zasilać nie będzie. Należy pamiętać, że ekrany w urządzeniach garmina zwłaszcza w dobrych warunkach oświetlenia zewnętrznego w ogóle nie muszą być podświetlane, to nie smartfony. O ile pamiętam (niestety chory byłem) to w zeszły weekend było ładnie i słonecznie, praktycznie podświetlenie do niczego nie było potrzebne, ekran Edge przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym jest czytelny, a dodatkowe podświetlenie kompletnie nic nie wnosi. 

Przykład jak wyglądają ekrany Edge 1030, 1000, 520 na bez podświetlenia (tylko oświetlenie słoneczne, za to dość mocne): 

https://photos.app.g...bjYJtfRi1jnZ6Z6

https://photos.app.g...9vhV53BrE3gad48

(na drugim widać przewagę jasności ekranu 1030)

 

Z innej beczki: dla tych, którzy potrzebują więcej niż standardowe garminowskie 2 pola danych z widokiem mapy: MapDashboard (póki co tylko e1030) daje 6 pól danych + mapa i wygląda to tak: https://services.gar...c7-aa403e13fd1b

 


  • big75 i parmenides lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6776 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 luty 2019 - 11:26

Wczoraj mój Garmin 520 Plus - na podświetleniu 50% (non stop) i temp. ok. 6 stopni pokazywał zużycie baterii od 8 do 14,5 % .

Bluetooth oczywiście włączony, GPS+Galilleo.

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#6777 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 luty 2019 - 14:48

 

Pomijając to, czy dodatkowe parametry dynamiki biegu komuś coś powiedzą (mi sporo  ;) czy też nie, to jednak opaski hrm-run/tri jak dla mnie są najmniej problematyczne, żadnych przekłamań, strat sygnału, itd.

Droższe, ale jeśli ktoś ma problemy z odczytem tętna na aktualnie używanych paskach, to warto kupić.

 

ooo, właśnie to. Często to jest największym problemem. Wystarczy odrobinę elektryzująca odzież - np merinos, bawełna, czasem nawet jakaś techniczna bluza i jazda pod wiatr i bywają niezłe "jazdy" z tętnem. Czujesz, że jedziesz spokojnie, a na pulsometrze jakaś kosmiczna wartość. Albo na zjeździe z góry - odpoczywasz i masz pewnie hr koło 115, a na ekranie jakieś kosmiczne wskazania. Zdarza mi się to podczas jazd i nawet biegów, choć mam dobre opaski: jedną miekką garmina i drugą powertapa powercal i dość dobrej jakości ciuchy. Chyba muszę w końcu kupić tę opaskę garmin run. Ze względu na bezawaryjność, bo mój zegarek i tak nie pokaże tych zaawansowanych opcji... 

 

PS wciąż wstrzymuję się z wymianą swoich garminów biegowych i rowerowych na jeden zegarek. Nie mogę się zdecydować czy FR935 czy Fenix 5. 



#6778 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 luty 2019 - 19:02

@Prozor, małe ad rem:

 

Długość kroku i kadencja jest rejestrowana tylko przy pomocy zegarka. Opaska lub Running Dynamics Pod rejestrują bardziej zaawansowane dane: odchylenie (jak pisałeś wcześniej), kontakt z podłożem, czy bilans dla prawej i lewej nogi.

 

Nota bene te dane i tak nie są brane pod uwagę w większości popularnych szkółek i klubów biegowych. Tylko trenerzy z dużym doświadczeniem kierują się tymi wskazówkami. Dla większości biegaczy te dane (poza tętnem, tempem, kadencją i różnicą wniesień) niewiele powiedzą.

 

pozdr

 

 

 

A na ile procent miałeś podświetlenie ekranu? Może po prostu zużyłeś zbyt wiele energii. W normalnych warunkach ustawia się podświetlenie ekranu na 15 sekund... i wtedy nawet mój 6 letni Edge 510 starcza jeszcze na 10 godzin jazdy włączonym bluetoothem, zapisem co sekundę, podłączonym HR, kadencją i prędkością z koła.
pozdr

 

Jasność mam ustawioną na 60%.



#6779 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 luty 2019 - 08:08

Tak z ciekawości zapytam: Po co Wy Panowie używacie tego podświetlenia ? Przecież na ekranie wszystko widać.
Czy tylko ja taki dziwny jestem że używam kilka razy w roku 10% na 15s podczas wieczornych jazd ? Przecież nie gapie się cały czas na licznik tylko na drogę.
Nie bierzcie tego do siebie. Czysta ciekawość
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6780 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 luty 2019 - 08:52

Pewno wzorując się na Krzyśku Froome do pełnej kontroli nad generowaną mocą :P ;)

 

ooo, właśnie to. Często to jest największym problemem. Wystarczy odrobinę elektryzująca odzież - np merinos, bawełna, czasem nawet jakaś techniczna bluza i jazda pod wiatr i bywają niezłe "jazdy" z tętnem. Czujesz, że jedziesz spokojnie, a na pulsometrze jakaś kosmiczna wartość. Albo na zjeździe z góry - odpoczywasz i masz pewnie hr koło 115, a na ekranie jakieś kosmiczne wskazania. Zdarza mi się to podczas jazd i nawet biegów, choć mam dobre opaski: jedną miekką garmina i drugą powertapa powercal i dość dobrej jakości ciuchy. Chyba muszę w końcu kupić tę opaskę garmin run. Ze względu na bezawaryjność, bo mój zegarek i tak nie pokaże tych zaawansowanych opcji... 

 

PS wciąż wstrzymuję się z wymianą swoich garminów biegowych i rowerowych na jeden zegarek. Nie mogę się zdecydować czy FR935 czy Fenix 5. 

 

No właśnie tu jest podstawowa różnica w jakości działania tych opasek. Zakłada się i nie ma żadnych problemów ze wskazaniami. Nie trzeba kombinować z nawilżaniem czy smarowaniem jakimiś żelami punktów elektrod, nie trzeba przejmować się czy przypadkiem koszulka nie będzie się elektryzować. Nic z tych rzeczy. Fakt, droższe od standardowych, a tym bardziej od najtańszych, ale moim zdaniem warto.

Rozwiązaniem dylematu może być próba dociążenia obecnego FR różnicą wagową pomiędzy F5, a FR935 i sprawdzenie czy to nie dyskwalifikuje dźwigania prawie 2x cięższego obciążenia nadgarstka ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź