Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7161 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:38

Panowie małe pytanie : ściągnąłem z uchwytu Garmina przy sklepie i włożyłem do tylnej kieszeni, coś chyba się poprzestawiało i teraz podczas jazdy ekran po ok.10 sekundach gaśnie czy za to jest odpowiedzialna opcja oszczędzanie baterii czy jakaś inna ?



#7162 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:13

Może ustawiłeś nieświadomie podświetlanie na 15s? 



#7163 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:21

Nie, nie chodzi o podświetlanie - wyświetlacz gaśnie, znika wszystko i jak palcem dotknę to się wybudza 



#7164 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:30

Aaaa no to możliwe, że oszczędność baterii. Chociaż nie jestem ekspertem w tej kwestii, bo raz w życiu to użyłem i pamiętam, że właśnie wtedy się wyświetlacz wyłączał.

#7165 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 06:29

Nie, nie chodzi o podświetlanie - wyświetlacz gaśnie, znika wszystko i jak palcem dotknę to się wybudza 

 

Tak, oszczędzanie energii: tryb energooszczędny - zmniejszone podświetlanie ekranu (o ile włączone lub automatyczne), wygaszanie ekranu (brak odświeżania zawartości), punkty śladu i dane z czujników rejestrowane są ze zmniejszoną częstotliwością (aczkolwiek nie jestem pewny, czy również gdy jest podłączony miernik mocy, muszę sprawdzić). Wybudzanie ekranu po dotknięciu lub po pojawieniu się zdefiniowanego zdarzenia np. alarm radaru, strefy, treningu itd. (do ustawienia w opcji oszczędności baterii).

Oczywiście jest to opisane w instrukcji obsługi, ale kto by to czytał :P

 

W becie dla 1030 poprawili błąd, który zgłosiłem:

Edge 1030 Ver. 7.42 Beta - 06/10/2019   Fixed issue where CIQ data fields were removed every power cycle.
(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

a który nieźle mnie wkurzył (występował tylko w beta 7.41), dobrze, że kopię wcześniej robię zanim wrzucam bety (i nie tylko) do aktualizacji.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7166 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 12:33

Witam
Panowie mam pytanko. Czy odpalając trening -ćwiczenie jest możliwość skrócenia lub wydłużenia etapu w ćwiczeniu? Wiadomo że w ruchu miejskim są różne sytuacje i np chciałbym wydłużyć czas jazdy na odpoczynku aby dojechać do np wzniesienia.. Czy wystarczy wcisnąć pauze i ćwiczenie się zatrzyma ale jazda nadal będzie rejesrowana? Bo że skrócenie to widzę że wystarczy nacisnąć LAP i przechodzi się do następnego etapu...
Drugie pytanie odnośnie działania pola WIND.
Od paru jazd nie działa..cały czas jest 0...Jak jest u Was?

#7167 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 13:35

Skrócenia tak, od zawsze. Wystarczy wcisnąć LAP. Z wydłużeniem gorzej, teraz z tego co pamiętam można dać od początku (chyba) przynajmniej w e1030 (o ile pamiętam to wysunięcie z dołu ekranu i wybór), raczej tak samo w dotykowcach, w przyciskowcach nie mam pojęcia ;)

Jak wciśniesz pauzę to rejestracji nie ma. Pauza to pauza, nie tylko pauza ćwiczenia.

 

 Wind Field. (do pobrania z IQ: Wind Field) wersja niezarejestrowana wyświetla informacje do 11 minut, później kod rejestracyjny.

Wind - wersja darmowa wycofana (koszty API i transferu danych), pozostała wersja z roczną subskrypcją za $5 ale warto. 

 

Jeśli masz tą wersję to niedawno była aktualizacja do nowszej wersji. Komunikat "00" tylko do czasu synchronizacji z serwerem pogodowym. Możliwość zapisu do  aktywności WindFactor (czyli czy wmordęwind, czy w plery, czy obojętnie i jak mocno), ustawień jednostek prędkości wiatru i komunikatów pogodowych, chociaż w te upały to mam cały czas komunikat 

! Orange Heat Wave Warning For Poland - Lubuskie Province Sulecinski County (strzałka i prędkość jest, ale brak wtedy dodatkowych danych np. temperatury czy wpływu wiatru, wilgotności itp.)

czyli lepiej te komunikaty raczej wyłączać, przynajmniej w takich warunkach pogodowych...


  • Kolunio lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7168 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 13:37

Witam
Panowie mam pytanko. Czy odpalając trening -ćwiczenie jest możliwość skrócenia lub wydłużenia etapu w ćwiczeniu? Wiadomo że w ruchu miejskim są różne sytuacje i np chciałbym wydłużyć czas jazdy na odpoczynku aby dojechać do np wzniesienia.. Czy wystarczy wcisnąć pauze i ćwiczenie się zatrzyma ale jazda nadal będzie rejesrowana? Bo że skrócenie to widzę że wystarczy nacisnąć LAP i przechodzi się do następnego etapu...
Drugie pytanie odnośnie działania pola WIND.
Od paru jazd nie działa..cały czas jest 0...Jak jest u Was?

 

Ja właśnie pauzuję tak jak Ty piszesz, ale wtedy zatrzymana jest też rejestracja. Aczkolwiek robię to przy dojeżdżaniu do skrzyżowań czy cuś, więc te kilka/kilkanaście sekund pomijam. 


  • Kolunio lubi to

#7169 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 14:15

Wind field mam wersję płatną. Nawet ja właśnie parę dni temu aktualizowałem i właśnie po tej aktualizacji tak mi się wydaje mimo polaczenia z telefonem nie pobiera danych i cały czas jest 00....

#7170 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 14:51

Jaki Edge?

Chociaż w przypadku modeli z mniejszą pamięcią czyli e520 pole i tak powinno działać, ale nie będzie możliwości wyboru ustawień.

 

Standardowo - usuń pole, zsynchronizuj, dodaj, zsynchronizuj i sprawdź ponownie działanie. W razie co pisz do autora, odpisuje szybko i konkretnie (np. na moją sugestię wprowadził tryb offline).


  • Kolunio lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7171 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 15:48

ćwiczenie jest możliwość  wydłużenia etapu w ćwiczeniu? 

 

Sprawdziłem w E1030: na ekranie treningowym (po dotknięciu na samym dole na środku) pokazuje się mała zakładka, po dotknięciu ekran z (od góry) czas bieżącego etapu do końca, pod spodem opis bieżącego etapu, poniżej co będzie robione później, a na samym dole przycisk "Restartuj etap".

Pewno podobnie we wszystkich nowych dotykowcach tj. 820/830. W 520/530 prawdopodobnie trzeba nacisnąć enter (prawy górny przycisk).

 

Z innej beczki: wrzuciłem betę 7.42 i tym razem działa dobrze, pola IQ zostają na miejscu. Mam nadzieję, że innych błędów nie będzie.

Zaleta: przyspieszono znacznie obliczanie tras, dzięki wprowadzeniu specyficznego "kruczka" tzn.: trasa przelicza się, ale rysowanie na mapie jest odłożone na sam koniec. Dzięki temu uzyskuje się wyliczenie trasy ok. 100 km w jakieś 15s (pi razy oko, bo wyznaczyłem trasę do Międzyzdrojów jakieś 235 km i wyliczało ok. 30s) - na mapie OSMapa PL Lite, ale na domyślnej mapie Garmina trwa to jeszcze szybciej, bo ok. 16 sekund, czyli wychodzi niecałe 7 sekund na 100 km.

Szybko? No, szybko. To w czym jest haczyk? Ano w tym, że przeliczanie i wyznaczanie trasy to jedno, a narysowanie krechy nawigacyjnej na mapie to drugie. Te dwie czynności są teraz rozbite i stąd ten duży zysk w czasie wyliczania nawigacji. 

Jednak zaraz po wyliczeniu trasy są już informacje o zakrętach, w tym najbliższym na mapie. Cwany dość i całkiem skuteczny zabieg kolejkowania priorytetowego. Wreszcie ktoś sensownie pomyślał nad optymalizacją.

 

Nie wiem, czy w/w sposobu wyliczenia trasy nie przemycili przy wcześniejszej aktualizacji, chociaż jak sobie przypominam już poprzednio trasa była szybciej wyznaczana, ale nie aż tak. Myślę, że raczej jednocześnie z poprawkami i aktualizacjami wprowadzają optymalizację nawigacji.

 

Jednak jeśli ktoś chce wyznaczać trasy zdecydowanie dłuższe, liczące kilkaset km, to chyba jednak warto się zastanowić nad wstawieniem punktów pośrednich, bo bez tego czym dłuższa trasa tym z czasem wyliczanie będzie się wydłużać dość znacznie. Z drugiej strony jest to nawigacja rowerowa i wyznaczanie trasy możliwej do przejechania rowerem w czasie jednego dnia nie zajmuje dużo czasu. A ultrasy mają raczej trasę rozplanowaną i nie korzystają z podpowiedzi nawigatora garminowskiego do ułożenia trasy ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7172 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 16:21

Dziękuję za pomoc. Po ponownym zainstalowaniu pola już działa.. Garmin to edge 1030. Co do treningu myślę że reset etapu też jest dobra opcja. DZIĘKUJĘ

#7173 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 11 czerwiec 2019 - 21:04

w te upały to mam cały czas komunikat 

! Orange Heat Wave Warning For Poland - Lubuskie Province Sulecinski County (strzałka i prędkość jest, ale brak wtedy dodatkowych danych np. temperatury czy wpływu wiatru, wilgotności itp.)

czyli lepiej te komunikaty raczej wyłączać, przynajmniej w takich warunkach pogodowych...

 

Mam to samo od dwóch dni w Edge 830 . W poprzednim tygodniu działało dobrze tj. pokazywało temperaturę i wilgotność.


50.png


#7174 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 22:24

Usuń zaznaczenie informacji o tych komunikatach z poziomu konfiguracji pola przez connect'a. 

Cytując autora: "the alert text in the top is for your area and is sent by DarkSky.  While it is displaying, the temperature and other optional fields are hidden.  If you don't want the alert, you can turn it off in the settings page of the field."


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7175 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:31

czy mógłby mi ktoś w żołnierskim skrócie napisać w czym 530 jest lepsza od 520?

kupiłem żonie Vectory 3 i warto by mieć coś wygodnego do czytania mocy jak również pozostałych parametrów treningu - kadencja, czas, prędkość, tętno itp. Nawigacji i map nie potrzebuje, natomiast fajnie by było mieć segmenty Stravy. Czy to wszystko oferuje 520, podobnie jak 530?

Ja sam używałem 1000 ale się przesiadłem na 1030 właśnie ze względu na segmenty, oraz synchronizację stanu wytrenowania pomiędzy zegarkiem i komputerem rowerowym, dodatkowo w 1030 jest fajniejszy interfejs i lepszy ekran. Czy podobnie to wygląda w przypadku 520 i 530?

Mam dylemat, bo lekko używany 520 chodzi po 700 a nowa 530 kosztuje dwa razy tyle. Jak jest dużo lepsza, to mogę rozważyć, natomiast jak to jest tylko kwestia map, to chyba nie warto...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#7176 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:45

czy mógłby mi ktoś w żołnierskim skrócie napisać w czym 530 jest lepsza od 520?

Jak wydałęś na czujniki mocy prawie 4500zł to 700 złoty w tą czy tamtą stronę chyba nie ma zbytniej różnicy. Kiedy kupisz Edge 530 to będziesz miał nowość z możliwościami rozwojowymi na przyszłość. Kiedy kupisz E 520 to już na starcie masz urządzenie stare, które za chwilę będzie można kupić za jeszcze mniejszą kwotę niż ta, o której piszesz a i jest mniejsza szansa na rozwój fw co się wiąże z poprawianiem już nie mówiąc o wprowadzaniu nowych funkcji.


:) 


#7177 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 czerwiec 2019 - 14:05

Czy to wszystko oferuje 520, podobnie jak 530?


tak
 

czy mógłby mi ktoś w żołnierskim skrócie napisać w czym 530 jest lepsza od 520?

w żołnierskim skrócie: mniej lub bardziej przydatnymi bajerami.

 

Ale skoro zrobiłeś jej prezent za 4,5k to chybe nie chcesz powiedzieć że teraz przyoszczędzisz 0,7k ? Tym bardziej że na sobie nie oszczędziłeś 2,2k :D  :rolleyes:


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#7178 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 14:26

no bez przesady z tymi 4.5k - to jest wersja 3S - na jedną stronę.

ale macie rację - lepiej wejść w nowsze urządzenie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#7179 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 12 czerwiec 2019 - 14:47

Usuń zaznaczenie informacji o tych komunikatach z poziomu konfiguracji pola przez connect'a. 

Cytując autora: "the alert text in the top is for your area and is sent by DarkSky.  While it is displaying, the temperature and other optional fields are hidden.  If you don't want the alert, you can turn it off in the settings page of the field."

 

Dzięki. Zadziałało.


50.png


#7180 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 czerwiec 2019 - 18:57

Mam problem z Edge 1030, pewnie w innych działa to podobnie. Mam ściągnięty kurs ze Stravy przez apkę IQ, jest w zapisanych kursach. Kurs zaczyna się parę km od domu, licznik odpalam od razu po wyjściu. W momencie kiedy uruchamiam nawigację, pyta się mnie "Czy nawigować do początku kursu?". Jeśli odpowiem nie, to od razu lub po przejechaniu krótkiego odcinka wywala błąd i tracę nawigację. Czy to jest normalne i co właściwie oznacza to pytanie? W instrukcji nie ma o tym słowa. Jeśli wybiorę, żeby mnie kierował, to się nie wywala, ale co chwilę leci komunikat, że jestem poza trasą, bo mam inny pomysł na przejazd przez miasto niż Garmin.





Dodaj odpowiedź