Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7181 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 19:39

A ja dalej się męczę z My Edge2. Ewidentnie jest coś nie tak. Znalazłem film na necie i tam jest bardzo dużo ustawień w opcjach, a u mnie całe cztery. Niezależnie czy wykrywa pomiar mocy czy nie. Taka sama sytuacja jest przez Garmin Express i przez Garmin Connect Mobile. 

Jakieś pomysły? Pacjent Edge 820. 

 

 

d28d78eb874fed44med.jpg



#7182 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 czerwiec 2019 - 20:59

 

Jakieś pomysły? Pacjent Edge 820. 

 

 

OLX, dział "sprzedam" ? :P



#7183 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 czerwiec 2019 - 21:26

Ten powyżej jak zwykle bredzi. Sam sobie tego swojego bolta sprzedaj, starczy na kilka flaszek "łódki bols" i zdecydowanie większa użyteczność, zwłaszcza dla kogoś takiego.

W odróżnieniu od łachudry bolta coś można dodać poza tym, co producent sobie zażyczył.

Wstrzymaj się od komentarzy nic nie wnoszących do tematu, ostrzegam, że każdy wpis poza tematem lub obrażający innych użytkowników (w tym mnie) będzie kasowany bez kolejnego ostrzeżenia. 

 

A ja dalej się męczę z My Edge2. Ewidentnie jest coś nie tak. Znalazłem film na necie i tam jest bardzo dużo ustawień w opcjach, a u mnie całe cztery. Niezależnie czy wykrywa pomiar mocy czy nie. Taka sama sytuacja jest przez Garmin Express i przez Garmin Connect Mobile. 

Jakieś pomysły? Pacjent Edge 820. 

 

 

Prawdopodobnie dla tego modelu będą tylko 3 pola do konfiguracji. Dla modeli z większym ekranem (1030) pól do konfiguracji jest 6 i jak popatrzysz na zrzuty to wszystko się zgadza:

e820:

https://services.gar...89-3ffe23cff0fd

e1030:

https://services.gar...a8-6c46215436fa

jak widzisz na dole są odpowiednio 3 lub 6 pól. To są właśnie te pola do dowolnej konfiguracji. Poza oczywiście analogowym wskaźnikiem szybkości lub mocy i dwoma środkowymi polami. 

Ewentualnie wybierz Contact Developer i zapytaj się u źródła ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7184 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 03:41

Kolega ma 830 i też co prawda ma tylko 3 pola na dole, ale może zmienić wskazówkę na moc zamiast prędkości i o to się u mnie rozchodzi. Wielkość ekranu nie powinna mieć tu chyba znaczenia.
Tu co prawda film z 1030, ale widać, że brak u mnie tych pierwszych opcji.


Do developera napisałem wczoraj, zobaczymy czy odpisze :)

#7185 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 czerwiec 2019 - 06:37

Tak, to mam u siebie.

Rozumiem, że standardowe czynności typu odinstalowanie pola -> synchronizacja -> instalowanie pola -> synchronizacja robiłeś?

Czasami po poprzedniej wersji zostają ustawienia, aczkolwiek o ile pamiętam to taki zestaw ustawień miało to pole od zawsze.

Daj znać co odpowiedział. 

 

Ta wskazówka mocy wyświetla moc chwilową, co nie do końca ma sens - wiadomo jaka jest moc chwilowa. SPH GraWH jednak w tym przypadku lepiej się sprawdza, zwłaszcza możliwość wyświetlania paska aktualnej mocy (i tętna) w kolorze strefy. Jako pojedyncze pole PowerSlider wychodzi w tym przypadku najlepiej. Tylko, że... no właśnie - pojedyncze.

 

W ogóle nie bardzo widzę sens stosowania analogowych wskaźników, a przynajmniej nie w takim wykonaniu jak prędkość/moc w My Edge 2. Zajmuje to sporo ekranu, a informacji i czytelności niewiele wnosi. Dodaje co prawda nieco świeżości czy swego rodzaju "uroku" temu co widać na wyświetlaczu, ale do szybkiej oceny aktualnej mocy (i średniej z 3, 10, 30 s?) oraz jej strefy (co czasami nawet ważniejsze jest) powinno wyglądać inaczej. Raczej jako pasek(i), może być po części okręgu z koloryzowaniem trefy. Ewentualnie 2 paski - drugi dla średniej z danego interwału lub całej jazdy (do ustawienia).

 

Spore możliwości w stworzeniu pola dostosowanego do swoich potrzeb ma DIY Data Field (publiczna beta, 3 wersje to możliwość użycia 3 różnych zestawów wskaźników (np. do szosy, mtb, inne). Tyle tylko, że trzeba się pobawić w utworzenie tego, co jest faktycznie potrzebne z dostosowaniem wyglądu, który odpowiada indywidualnym preferencjom. Edycja przez przeglądarkę internetową, adres: https://garminiq-dat...er.appspot.com/

Np. dość sensowna definicja układu ekranu dla e1030:

AUTCBASHCOBIAAOE]CPISOIAWABGQOCDAAAAAACABAkkuAVABMFCA[AAAAACCAB%s%AVAPBQFCDAAAAAACABGPSASHRPSHAGEXUL\AJABAQHRPSHAHQAF_PAIAWHKPNAACJOHXVEIAVGRDLA\HKPNAE\ODA^SEIATGSTJAAETRAWHKPNAACEXUL\E_ABGTDHA[HKPNAFAZGSFJEZAJGTTHAADBASAIV]PA\AAAAAFAABAVAJAFCCDAAAAABEABrpmAVAJWZ_AJAAAAAGAAB%fFAWALD[^CDAAAAACCABkm/hAVAGBPSCDAAAAAAAABavgAVAIBJOAKAAAAADCAB%fFAWAJ_LWCDAAAAAAEABkm/hATABQASCDAAAAABCAB0AUAOZGWCDAAAAABCAB50AUH`V`DAFAAAAAIUABB\AXAAPGLCDAAAAAAEABTimerAZAHNUYAFAAAAAAAACnoch %sAVADa[WACAAAAAFCAB%fKA^AISH`CDAAAAAAEABStrecke  kmA[APUOPBUAAAAAAAABnoch %fFAVAMAaHAMAAAAAFCAB%fFAWHJIaMACJOHXVC`AVEQBaA[HJIaMFGQACQDC`ATERR_B\GCAWHJIaMACEXUL\CJABERB_A[HJIaMFHZH^`KCOAJERR_B\GCAVADA]_CDAAAAABCAB200AYAFVM[AXAAAAAACABmax %sAUAC]LKCDAAAAABCAB60AVAFN^GCDAAAAACCABbpmASAGOZIAVAAAAAFAABAWAHGHHAaAAAAADCAB/%fEASAFN`LAWAAAAADCABAYAFNaDCDAAAAAACABavg HRAUHKPLSABAAAAAEJABMTAWHLV`_ADJOHXVC`AVA`B`A[HLV`_G[ODA^SC`ATA_R^AAJDAWHLV`_ADEXUL\CJABA_B_A[HLV`_G\ZKVDYCOAJA_R_AAJDAVANB]TCDAAAAABCAB300AYAKOL^BDAAAAAACABmax %sATANPETCDAAAAABCAB0AWAKXZ\CDAAAAACCABWattASAKX[[BBAAAAAFCADASAKX\aBCAAAAADCABAXAKX]YCDAAAAAACABavg WAUHCOMFABAAAAAISABK_AZAAPMQCDAAAAAAEABUhrzeitAYAHPW`AZAAAAAAAACETA %sASAD`DYABAAAAAFCABAXAIQSBCDAAAAAAEABRundeASALCFZB\AAAAAACABAYOUPXDAMAAAAAAAABkm %fGAVOQ^H[ACAAAAAFCAB%fKAUHCON\ABAAAAAISABMTAUHH[GRAFAAAAAC]ABBYAWAAPOFCDAAAAAAEABkCalASACW[BAYAAAAAFCAFAUAF^C_CDAAAAAAEABhmASAIBSYATAAAAAFCABA[ALH]UCDAAAAAAEABSteigungAVAOOGRBTAAAAAFAAQ%fEATAPQ_\CDAAAAADAAB%ACJJNATXABHABG`[AAAABHGRAFZJNATXAFCODA^SAEQAAAHYAD`ABG`[ADMABHGRAAAABHGRAFZJNATXAE]ODA^SAEIAAAHYADLABG`[AAAABHGR

(przekopiować i importować jako lokalny import)

Można zastosować (dla 1030) jako bazę do modyfikacji np. spolszczenia czy zmiany układów. 

 

W ten sposób można tworzyć dowolne układy, z dowolnie wybranymi (dostępnymi) danymi bądź polami obliczeniowymi. 

Minus? Od września nie widać rozwoju, czyli brak wsparcia dla e530/830. No i nie wiadomo ile jeszcze w/w strona będzie dostępna. 

Na forum garmina: https://forums.garmi.../diy-data-field

aczkolwiek to nowe forum mnie wkurza, bo dostać się do określonego wpisu łatwo nie jest. Podobnie przewinięcie na koniec to udręka, no chyba, że jest jakiś sposób, którego jeszcze nie znam ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7186 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 czerwiec 2019 - 14:23

 

Wstrzymaj się od komentarzy nic nie wnoszących do tematu, ostrzegam, że każdy wpis poza tematem lub obrażający innych użytkowników (w tym mnie) będzie kasowany bez kolejnego ostrzeżenia. 

 

 

A jak będę obrażał Garmina, to też mnie zbanujesz? :P

Nie będę tu cytował kto pierwszy zaczął osobiste wycieczki



#7187 EuroCyclist

EuroCyclist
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 23:23

Mam problem z Garminem 1000, chcialbym zrobic aktualizacje, ale komputer (Mac) go nie widzi po podlaczeniu kabla. Jest na to jakas rada?



#7188 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 czerwiec 2019 - 09:18

Na początek sprawdź inny kabel i kompa


  • EuroCyclist lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#7189 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 14 czerwiec 2019 - 10:58

U mnie na Mac'u działał z kablem od Garmin'a z zestawu z licznikiem. Z innymi nie chciał działać.

Na Win działa z kablem od telefonu Samsung.



#7190 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 12:15

No to udało mi się zwiesić Edge 530 :( , załadowałem mały plik gpx do katalogu new files w nadziei, że zostanie przekonwertowany na fit i od godziny mam na ekranie trzy kropki pulsujące z opisem że ładuje kurs, nie da się nic zrobić - żaden przycisk nie reaguje, nawet wyłączenie zasilania, poradzicie coś proszę...



#7191 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 12:18

Zasilanie przez 10s, tez nie działa ?

#7192 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 12:24

Reset działa ale potem wraca do tego samego stanu ładowania kursu i nic nie da się zrobić...

 



#7193 Rappid

Rappid
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skądireland

Napisano 14 czerwiec 2019 - 12:43

 W momencie kiedy uruchamiam nawigację, pyta się mnie "Czy nawigować do początku kursu?". Jeśli odpowiem nie, to od razu lub po przejechaniu krótkiego odcinka wywala błąd i tracę nawigację. Czy to jest normalne i co właściwie oznacza to pytanie? W instrukcji nie ma o tym słowa. Jeśli wybiorę, żeby mnie kierował, to się nie wywala, ale co chwilę leci komunikat, że jestem poza trasą, bo mam inny pomysł na przejazd przez miasto niż Garmin.

Jeżeli uruchamiasz nawigację i jest to pytanie, i jak dasz 'nie', to w dalszym ciągu powinieneś mieć linie trasy na mapie i jak sie wbijesz na trasę (powiedzmy 2km od startu) to gamin daje komunikat 'course found' i dalej lecisz normalnie.

Jeżeli wybierzesz 'tak' to nie ważne gdzie jesteś, garmin będzie cię kierował na początek trasy.



#7194 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 czerwiec 2019 - 13:22

Reset działa ale potem wraca do tego samego stanu ładowania kursu i nic nie da się zrobić...

 

Bo błędny plik dalej jest w pamięci i Edge próbuje go przekonwertować. 

Są praktycznie dwa sposoby:

  1. Podłączyć pod komputer kablem USB. Jeśli Edge zostanie wykryty jako napęd zewnętrzny, to wystarczy usunąć plik, który sprawia problemy i po ponownym uruchomieniu będzie działać normalnie.
  2. Jeśli jednak sposób nr 1 nie działa (choć raczej powinien) to należy wykonać procedurę resetu do wartości fabrycznych, sposób opisany w 1 poście tego wątku (od Edge 500 nic się nie zmieniło, ta sama procedura).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7195 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 14:41

niestety twardy reset nie działa, dostaję się tylko jakimś cudem do meni testów urządzenia ale tam nie ma możliwości przywrócenia ustawień fabrycznych...



#7196 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 czerwiec 2019 - 19:52

O ile jesteś pewny, że wykonałeś to prawidłowo to pozostaje jeszcze zgłoszenie się do serwisu. Będzie wymiana.

A tak na marginesie: co to za gpx (zawartość) i z czego wrzuciłeś (skąd to wygenerowane)?

  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7197 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 16:34

Trasę w formacie gpx wygenerowałem w bikemap.net, mają bardzo prosty i szybki generator tras, korzystam z tego wrzucając trasy do mojego turystycznego eTrex30 i wszystko chodzi bez problemu.

Wszystko zaczęło się od tego, że narzędzie do importu gpx w connect nie zaakceptowało mi pobieranego pliku -

88_PTJ.gpx 47.8 KB - "Wystąpił błąd podczas przesyłania. Spróbuj ponownie." - kilka razy próbowałem i nic. Otworzyłem ten plik w wordpad i porównałem go z innym wygenerowanym przez connect - format się zgadzał, kodowanie również, różnice tylko były w formacie zapisu pozycji, ale wynikające ze sposobu zapisu lokalizacji punktów.

Wyczytałem na jakimś forum że taką konwersję może wykonać sam Edge tylko trzeba zapisać gpx w folderze New Files ...dalej to już się stało co pisałem wcześniej ...

 

Zrobiłem zgłoszenie przez serwis Garmina, miła Pani wypytała mnie jak doszło do zawieszenia urządzenia i stwierdziła, że mam wysłać 530- tkę do serwisu Garmina do Warszawy w Aleje Jerozolimskie. Podczas rozmowy jednak zastanawiała się czy mogą mi wymienić na nowe urządzenie, po chwili stwierdziła że mogą bo 530 został kupiony w tym roku - gdy spytałem o co chodzi, powiedziała że gdyby był zeszłoroczny to dostałbym czyjeś urządzenie po naprawie - szczerze to pierwszy raz w życiu zetknąłem się z takim podejściem do naprawy serwisowej i mnie to zelektryzowało... Czyli jak będę miał problem za rok to dostanę czyjś używany, może mocno zniszczony komputerek? To ja na swojego chucham i dmucham, noszę w futerale itd. a tu takie podejście producenta - dziwne...



#7198 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 16:57

Wiele profesjonalnych urządzeń jest w ten sposób serwisowane. Dostajesz od ręki refrubished (praktycznie pudełkowy egzemplarz) a oni twój naprawiają i czeka w kolejce na następnego klienta. Nie czekasz 2 tygodnie bez sprzętu. Tyle, że robi się tak w naprawie pogwarancyjnej. Do końca gwarancji powinien być wymieniany na nowy.

#7199 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 17:23

rozumiem, natomiast Edga 530 kupiłem 2 tygodnie temu z gwarancją 2 letnią, mam nadzieję że Garmin nie skraca jej do rocznej międzynarodowej...bo chciałem ściągnąć sprzęt wcześniej z wysp ale pan z Garmina Polska odradził ze względu na długość gwarancji (1 rok), inny region urządzenia i brak języka polskiego...



#7200 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 17:26

Chciałem rozwiać wątpliwości co do stanu technicznego - nie ma się czego bać.
Ale czy można tak postąpić że sprzętem na gwarancji? Wątpię.



Dodaj odpowiedź