Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7481 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 sierpień 2019 - 10:42

Jest, w "Statystyka wydajności" i w tym menu jest po kolei:

  • Stan treningu
  • Pułap tlenowy
  • Trening Effect
  • Krzywa mocy
  • Współczynnik FTP
  • Próg mleczanowy

Stan treningu w mobilnym connect jest "po staremu", do odświeżenia trzeba poczekać na nową wersję aplikacji. 

Aktualnie mam informację w Stanie treningu, że powinienem się poopierniczać, bo jestem zbyt skoncentrowany na intensyywnych ćwiczeniach, a mam braki w spokojnych aerobowych ;)

 

Jeszcze jedna uwaga in minus - otóż kiedy podłącza się E1030 do ładowania poprzez jakiś zasilacz i nie ma to znaczenia jakie natężenie prądu jest podczas ładowania to Garmin załącza się i aby ładować w stanie wyłączonym fizycznie trzeba wyłączyć urządzenie przyciskiem ON/OFF i potwierdzić na ekranie funkcją "wyłącz" po tej czynności E1030 przechodzi w stan ładowania baterii w stanie wyłączonym a na ekranie widnieje nazwa firmy z piktogramem ładującej się baterii oraz procentowym stanem naładowania. W poprzednich wersjach fw kiedy Garmin był wyłączony i podłączało się do ładowania urządzenie się nie włączało tylko od razu przechodziło do ekranu ładowania.

Pozdr.

Voytheck

P.S. Po zakończeniu procesu ładowania urządzenie nie wyłącza się jak to było w przypadku fw. 7.50

 

Jak dla mnie nie ma zmian - u mnie tak od zawsze się ładował. Wszystkie poprzednie modele też. I nie wyłączał się po zakończeniu ładowania. Chyba chodzi o to, żeby użytkownik widział, że Edge jest podłączony do ładowania i jaki jest aktualny poziom ładowania. Bardziej mnie wkurza to, że po naładowaniu i wyciągnięciu wtyczki urządzenie automatycznie się włącza (też od zawsze).

Oczywiście dla jasności (bo miałem wątpliwości, czy przypadkiem po włączeniu aktywności, czy ogólnie ekranu nie przechodzi w stan ładowania): podłączenie zasilania podczas pracy (nawet bez rejestracji aktywności) nie powoduje przejścia do ikonki ładowania, tylko jest komunikat o podłączonym zasilaniu. 

 

Poprawka - jednak nie zrozumiałem co napisałeś ;)

Po podłączeniu do zasilania w stanie wyłączonym urządzenie włącza się do stanu pracy, czyli jest możliwość włączenia aktywności itp. Żeby wyłączyć trzeba nacisnąć przycisk on/off. Krótko: uśpienie, przytrzymanie to wybór pomiędzy uśpieniem, a wyłączeniem.

 

Zresztą akurat to nie jest problemem, bo jak wspominałem po wyciągnięciu wtyczki usb przy ładowaniu na wyłączonym i tak urządzenie włączało się, a po uruchomieniu należało wyłączyć ręcznie. No chyba, że od razu jazda.... Tak więc teraz można uśpić, po naładowaniu odłączyć i wyłączyć. Widocznie tego typu zachowanie przyjęli w 530/830.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7482 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 12:27

"Jak dla mnie nie ma zmian - u mnie tak od zawsze się ładował. Wszystkie poprzednie modele też. I nie wyłączał się po zakończeniu ładowania. Chyba chodzi o to, żeby użytkownik widział, że Edge jest podłączony do ładowania i jaki jest aktualny poziom ładowania. Bardziej mnie wkurza to, że po naładowaniu i wyciągnięciu wtyczki urządzenie automatycznie się włącza (też od zawsze).

 

Oczywiście dla jasności (bo miałem wątpliwości, czy przypadkiem po włączeniu aktywności, czy ogólnie ekranu nie przechodzi w stan ładowania): podłączenie zasilania podczas pracy (nawet bez rejestracji aktywności) nie powoduje przejścia do ikonki ładowania, tylko jest komunikat o podłączonym zasilaniu. 

 

Poprawka - jednak nie zrozumiałem co napisałeś ;)

Po podłączeniu do zasilania w stanie wyłączonym urządzenie włącza się do stanu pracy, czyli jest możliwość włączenia aktywności itp. Żeby wyłączyć trzeba nacisnąć przycisk on/off. Krótko: uśpienie, przytrzymanie to wybór pomiędzy uśpieniem, a wyłączeniem.

 

Zresztą akurat to nie jest problemem, bo jak wspominałem po wyciągnięciu wtyczki usb przy ładowaniu na wyłączonym i tak urządzenie włączało się, a po uruchomieniu należało wyłączyć ręcznie. No chyba, że od razu jazda.... Tak więc teraz można uśpić, po naładowaniu odłączyć i wyłączyć. Widocznie tego typu zachowanie przyjęli w 530/830"

 

Być może mało obrazowo przedstawiłem sytuację związana z ładowaniem:

FW 7.50 - było tak - kiedy urządzenie było wyłączone podpinając kabel ładowania z ładowarki do Garmina, E1030 nie włączał systemu a tylko na chwilę włączał podświetlenie ekran, na którym ukazywał się logotyp Garmin oraz piktogram z % stanem naładowania baterii. Za kilka sekund po podłączeniu podświetlenie przygasało i pozostawał logotyp i piktogram baterii. Sytuacja taka była aż do momentu kiedy stan naładowania osiągnął 100%. Wtedy urządzenia wyłączało się zupełnie i z ekranu znikała nazwa oraz bateria.

 

FW 7.85b - jest tak - urządzenie jest wyłączone, podłączając je kablem do ładowarki urządzenie się załącza i uruchamia system, po czym się ładuje ale cały czas jest system uruchomiony, następuje wyszukiwanie czujników ekran świeci. Aby ładować urządzenie w sposób bardziej wydajny musimy przycisnąć przycisk on/off, ukazuje się strona z opcjami gdzie jedna z kafelek to "wyłącz". Naciskamy i urządzenie się wyłącza i przechodzi do stanu ładowania jak do opisałem powyżej czyli logotyp Garmin i piktogram baterii. Niestety ale po naładowaniu Garmina sam się już nie wyłączy jak to miało miejsce w fw7.50 lecz cały czas widnieje ładowana "bateryjka" z 100% poziomem naładowania.

 

I jak powszechnie wiadomo baterie litowo-jonowe (a takie przecież zainstalowane są w E1030) nie lubią tzw. przeładowywania ponieważ tracą swoją pojemność. Kiedy na ekranie przez cały czas widnieje naładowana bateryjka z symbolem zygzaka to domniemam że jest ona cały czas pod napięciem. FW7.50 zapobiegał temu ponieważ wyłączał urządzenie kiedy miało 100% naładowanej baterii. I wtedy nawet kiedy byśmy wyciągnęli i ponownie włożyli kabel zasilający to i tak urządzenie by się uruchomiło do stanu ładowania (bez uruchamiania systemu) a zaraz potem ponownie zostało wyłączone jak to opisałem w przypadku fw7.50

Mam głęboką nadzieję że opis tego problemu nie zagmatwałem jeszcze bardziej i teraz bardziej obrazowo opisałem sposób ładowania, który miał oraz ma miejsce przy różnych wersjach fw. 

Pozdr.


:) 


#7483 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 sierpień 2019 - 18:59

Witam.
Jestem ciekaw czy równiez macie taka sytuację związaną z Garmin Connect Mobile na Androida że nie wyświetla karty "stan treningu" choć w opcjach jest aktywna. Wszystkie inne jak np. tętno, kalorie, sen etc. wyświetl prawidłowo. Mój tel. to Samsung Galaxy S9+ z androidem wersji 9.
Dzięki za odpowiedź.

Ta funkcja jest chyba niedostępna w starszych garminach. W 820 też tego nie miałem :(

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#7484 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 19:14

Ta funkcja jest chyba niedostępna w starszych garminach. W 820 też tego nie miałem :(

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

W starszych garminach? Po pierwsze to E1030 nie jest "starszym garminem" a flagowcem, który po ostatniej aktualizacji zyskał trochę świeżości a po drugie to pytanie dotyczyło widget'u, który po ostatniej aktualizacji Connect Mobile, został wprowadzony do aplikacji. Więc żeniąc te dwa urządzenia widget powinien działać a nie działa, ale to już prawdopodobnie nie do końca wprowadzona zmiana w oprogramowaniu gdzie pełną funkcjonalność pewnie zyska w następnych wersjach Connect


:) 


#7485 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 19:26

... Można będzie ustawić alarm (no, po aktualizacji connecta, póki co jeszcze nie), …

Alarm działa. Jednak nie jest do końca w pełni funkcjonalny, chyba do momentu wydania nowej wersji Connect Mobile. Teraz alarm można ustawić i po ruszeniu licznikiem zaczyna wyć lecz nie jest to sygnalizowanie na telefonie.


:) 


#7486 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 sierpień 2019 - 20:04

Jest sygnalizowane. Nawet wysyła powiadomienia na fenixa. Opisałem co i jak. Tylko nie można dostać się do ustawień alarmu z connect.

Stan treningu jest dostępny z menu mobilnego connect, wyżej opisałem gdzie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7487 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 16 sierpień 2019 - 20:40

Jest sygnalizowane. Nawet wysyła powiadomienia na fenixa. Opisałem co i jak. Tylko nie można dostać się do ustawień alarmu z connect.

Stan treningu jest dostępny z menu mobilnego connect, wyżej opisałem gdzie.

Wysyła na Fenixa? Musze to odnaleźć.

Stan treningu - wiem o tym. Zapewne w przyszłych wersjach funkcjonalność tej opcji w Connect Mobile polepszy się.

___________________________________________________________________________________

Rzeczywiście wysyła powiadmienia na fenix'a. Kiedy pierwszy raz bawiłem się alarmem to fenix się ładował w innym pokoju i nie zauważyłem że coś sie dzieje z Edge. Teraz widzę że wysyła komunikat "Aktywowano alarm rowerowy! Alarm został włączony. Srawdż swój rower." Fajna funkcja. Tylko jak się za bardzo oddalisz i zerwie się połączenie pomiędzy telefonem a E1030 to i tak nic z tych komunikatów.


:) 


#7488 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 17:06

 Tak na poważnie to dam jej jeszcze szansę, zobaczymy co będzie w następnych dniach

Kolejne dwa dni z Wnidfield i po falstarcie pierwszego dnia teraz już dobrze pokazuje kierunek i siłę wiatru, ale żeby nie było tak kolorowo to teraz co chwilę wywala mi komunikat <wind register> i całe wskazania znikają, rekord to dobre 20min z tym komunikatem, potem wszystko wraca i po paru minutach znowu to samo. Rozumiem, że jakiś problem z GPSem. Też tak macie??



#7489 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 17:50

Nie. To co masz, to jest normalne działanie, gdy się nie uiści pięciu zielonych. Jeżeli zapłaciłeś, to pisz do autora, bo coś jest nie tak.
  • EmPe lubi to

#7490 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 17:58

Nie. To co masz, to jest normalne działanie, gdy się nie uiści pięciu zielonych. Jeżeli zapłaciłeś, to pisz do autora, bo coś jest nie tak.

No to muszę skrobnąć maila do autora apki, bo zapłaciłem dwa dni temu. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

#7491 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 sierpień 2019 - 21:25

Restartowałeś Edge po instalacji i opłaceniu? Z tego co pamiętam, to po zarejestrowaniu wystarczy raczej zrestartować Edge (wyłącz, włącz ponownie, zsynchronizuj) i powinno działać poprawnie. W ustawieniach będziesz miał ważność subskrypcji (Your Expiration Date)..


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7492 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 06:27

No właśnie po ostatniej synchronizacji to pole było puste bez żadnej daty, co też mnie trochę zdziwiło. Spróbuję jeszcze raz zrobić restart dziś popołudniu, bo teraz w robocie siedzę
Dzięki za odzew

#7493 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 sierpień 2019 - 08:31

W starszych garminach? Po pierwsze to E1030 nie jest "starszym garminem" a flagowcem, który po ostatniej aktualizacji zyskał trochę świeżości a po drugie to pytanie dotyczyło widget'u, który po ostatniej aktualizacji Connect Mobile, został wprowadzony do aplikacji. 

 

Nigdzie nie napisałeś że to 1030. W 830 działa jak należy.

 

Jakie są wasze wrażenia z ClimbPro? Ja nie jestem do końca zadowolony. Moje subiektywne odczucia z podjazdów różnią się od tego co garmin pokazuje. Do tego dochodzi lag, Chyba, że ja nie umiem imterpretować wykresu. Często tam gdzie pokazuje na zielono podjazd jest cięższy niż czerwony i na odwrót. Fajnie jak by to było pokazane tak jak na Altimetrze. Ale, albo mi się zdaje, albo kolory nie są przypisane konkretnym nachyleniom?  



#7494 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 18 sierpień 2019 - 09:25

Nigdzie nie napisałeś że to 1030. W 830 działa jak należy.

 

Jakie są wasze wrażenia z ClimbPro? Ja nie jestem do końca zadowolony. Moje subiektywne odczucia z podjazdów różnią się od tego co garmin pokazuje. Do tego dochodzi lag, Chyba, że ja nie umiem imterpretować wykresu. Często tam gdzie pokazuje na zielono podjazd jest cięższy niż czerwony i na odwrót. Fajnie jak by to było pokazane tak jak na Altimetrze. Ale, albo mi się zdaje, albo kolory nie są przypisane konkretnym nachyleniom?  

Nie napisałem ponieważ nie chodzi mi o wyświetlanie stanu treningu na komputerku rowerowym a chodzi mi o widget, który został dołożony przy okazji ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej na androida, a sam licznik to tylko jeden z elementów tworzących całość aby można było odczytać tzw. "Stan treningu" na Garmin Connect Mobile (o tej chwili ta opcja znajduje się w menu statystyka wydajności).

Jeśli chodzi o Climb to moje wrażenia są BARDZO POZYTYWNE. Co prawda dopiero na swoim koncie mam 3 podjazdy z ClimbPro ale nie zauważyłem aby kolory były niewłaściwie przypisane do stopnia nachylenia podjazdu, natomiast opóźnienie występuje i to niezależnie od ustawionego systemu odczytu pozycji, ale taka przypadłość była już od dawna ponieważ od samego początku, kiedy użytkuję E1030 a to już prawie 2 lata, zawsze było opóźnienie w wyświetlaniu nachylenia tzn. kiedy zaczynał się np. cięższy fragment a E1030 wskazywał jeszcze to co było już przejechane kilkanaście metrów temu. A jeszcze co do należytej wartości nachylenia to również E1030 nieco zaniża te wartości ponieważ inne urządzenie Garmina wskazuje zawsze o 1-2% więcej niż E1030 i to by się potwierdzało ponieważ w niedzielę jechałem podjazd w dwoma kolegami, który jeden miał komputerek Mio a drugi miał Sigmę i oba mieli niemal identyczne wskazania nachylenia a ja miałem zawsze o 2% mniej


:) 


#7495 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 sierpień 2019 - 12:29

Samo wyświetlaniu nachylenia w czasie rzeczywistym chyba niewiele ma wspólnego z ClimbPro czy się mylę?

 

Przeanalizuje sobie jeszcze te podjazdy, które dobrze znam.



#7496 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 17:52

Witam.Takie pytanie czy jest możliwość edytowania  okrążeń ,dodanie okrążenia usuniecie itd . po zakończonej już trasie.



#7497 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 18 sierpień 2019 - 21:08

 

 

Jakie są wasze wrażenia z ClimbPro? Ja nie jestem do końca zadowolony. Moje subiektywne odczucia z podjazdów różnią się od tego co garmin pokazuje.

 

 

Przejeździlem w czerwcu tydzien w Alpach ,na co dzień mam Karkonosze /Izerskie  ostatnio znowu Alpy- moge powiedzieć, fajny,przydatny bajer , choć bardzo często banialuki wyskakują , szczególnie na tych ca 1 km hopkach. Nie wiem może wynika to z błędnych danych wysokościowych Garmina, niedoskonałości trasy ( robie w Ridewithgps albo w Locusie)....

 

Ale zdarza się też że działa to prawie idealnie , fajnie wyłapuje np.''polużnienia '' , na bieżąco koryguje średnie nachylenie podjazdu - w sensie te jakie zostało do końca 

 

Przykładowo taka górka Zillertaler Hohenalpenstrasse , foto z zeszłego tygodnia 

https://www.fotosik....50a055582205c8f   tu akurat poluzowań specjalnie nie było ale raczej wszystko  się zgadzało. Jak w środku byla kilku kilometrowa lufa ca 15 % to automatem średnie nachylenie do końca spadło ...potem wzrosło znowu itd.

 

( P. Karkonoska też  na wstępie wyskoczyło  ca 10 km  avg ca 8% , a końcówka avg 12 % co generalnie  jest prawdą)


  • muzycom lubi to

#7498 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 21:20

Climb pro dla mnie super, fakt , że czasem jedziesz widzisz kolor  zielony a nachylenie 18%.

Widocznie nie uwzględnia krótkich odcinków, lecz liczy średnią nachylenia z kilkuset metrów.

Przydatne info na temat pozostałych metrów do wspinaczki i odległości.

Szczególnie teraz jak mam  kilkunastokilometrowe podjazdy :)

 


  • muzycom lubi to

#7499 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 sierpień 2019 - 23:27

Dzisiaj... trenażer. I trening zaplanowany przy okazji sprawdzenie jak działają nowe funkcje treningowe. No działają i to w miarę sprawnie. Moc docelowa jest domyślnie tworzona jako średnia moc 3s, informacja o przekroczeniu zaplanowanej strefy pokazuje się z pewną zwłoką, czyli nie ma alarmów przy niewielkich niedokładnościach kręcenia. 

Podsumowanie po treningu wygląda dość ciekawie:

5a4d315b7e4a842c77c93024dcaf34bb.jpg

 

mniej więcej widać co się robiło i czy mieściło się w strefach zaplanowanych, podobnie wynikowo w connect.

 

Niedopracowania?

Podgląd listy treningowej:

4154536bcf0a25406ac49518141794c4.jpg

No i bzdurka, bo powinno być Następnie: Strefa 6 (taki, a taki zakres watów), no i dopiero później Powtórz 5-6 4x

Po treningu szacuje ilość wypoconych płynów, ale nie pyta o ilość przyjętych (i zjedzonych kalorii), pomimo włączenia Track Consumpion.

Dalej brak krzywej mocy.

 

Powyższe zgłoszone do [email protected]

 

A jeszcze jedno - przed treningiem sugeruję sprawdzić jakie są strefy mocy, bo u mnie były dość dziwne i kompletnie nie pasujące do ustawionego FTP. Co prawda wystarczyło zmienić ilość stref z 7 na Coggana i ponownie na 7 i już było OK.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7500 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 20 sierpień 2019 - 18:54

Ironia:

"Słynna" warszawska hopka "Lipkowska GK" nawet nie załapuje się do algorytmu wyświetlającego w ClimbPro.

Szkoda, że beta firmware do E1030 nie pojawiła się tydzień temu jak jeździłem po Podkarpaciu

Pozdrawiam, Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk



Dodaj odpowiedź