Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7761 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2019 - 18:20



Panowie ma ktoś zainstalowaną najnowszą betę do 530?
U mnie przy wersji 4,21 pojawił się zgrzyt, przy próbie ręcznej kalibracji pomiaru mocy Quarq licznik restartuje się.
Widzę , że pojawiła się nowa wersja 4,23, później spróbuję na najnowszej, choć nie widać zmian odnośnie kalibracji.
Edit. co ciekawe tylko Quarqa wywala, z Powerboxem, nie mam takich problemów.


Zgłaszaj do ekipy bety. Plus logi (szczegóły w ZIP z betą). Znalezienie takiego problemu i jego raportowanie nie będzie raczej masowe

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7762 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2019 - 21:44

Kolejne zmiany w becie e1030:

Changes made from version 8.07 to 8.08:

  • Fixed an issue where activities could report inaccurate distances if GPS was acquired after the activity started.
  • Fixed an issue where only a single sensor of each type was shown in the Search All list.
  • Fixed an issue with the Trainer Found prompt appearing too often.
  • Added map and elevation data screens to indoor profiles when a course is active.
  • Updated the segment leaderboard strings to be more descriptive.
  • Fixed an issue where the back button had unexpected behavior in some Connect IQ apps.
  • Fixed a crash related to BLE sensor connection.
  • Fixed a crash related to ClimbPro.

U mnie była pogorszona komunikacja z pilotem Edge. Sprawdzę jak w tej wersji będzie się to zachowywać. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7763 uve

uve
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 13 październik 2019 - 23:34

Ktoś się orientuje czy jest możliwość edycji dystansu całkowitego dla danego profilu aktywności w Garminie 520?

Historia - Podsumowanie - Wybieramy dany profil. Chodzi o edycję pola "dystans".

 

Problem mam taki:

Na Garminie 520 zarejestrowałem pewien trening, który był wykonany na złym profilu i postanowiłem go usunąć.
Mimo tego przebieg profilu nie został pomniejszony o dystans usuniętego treningu.
Wchodzę w historia - podsumowanie - wybieram dany profil jednak nie widzę możliwości edycji kilometrów.



#7764 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 październik 2019 - 06:47

Osobiście mało się przejmuję co tam w przebiegu wypisali, ale....

  1. Sprawdź FTRepair (bezpośredni link do pobrania: http://www.monosujet...s/FTRepair.exe)z E810 działało. Ale czy będzie to podsumowanie poszczególnych profili - raczej nie. Prędzej całości. Przebiegi poszczególnych profili dostępne są w profilach (patrz zrzut ekranu apki dla maca).
  2. Ewentualnie Garmin online fit repair tool - nie nadaje już się do naprawy fit w nowszych wersjach zawierających dane z aktywności itp. ale być może dane z podsumowania przetrawi. Wczytać totals.fit lub plik profilu (jeśli poprawka ma dotyczyć tylko jego), zapisać jako csv, wyedytować, wczytać csv i zapisać jako fit, wrzucić do /new files (być może ze wcześniejszym usunięciem pliku z podsumowaniami \garmin\totals).

    Najpewniejsza metoda to przekonwertować fit/csv i później odwrotnie narzędziami z fit SDK (chyba z linii komend z użyciem java - kiedyś używałem, działało).
    Użycie: plik  java/FitCSVTool.jar 
    java -jar java/FitCSVTool.jar -b input.fit output.csv
    oczywiście input.fit to plik wejściowy, output wynikowy.
    W drugą stronę podobnie:
    java -jar java/FitCSVTool.jar -c input.csv output.fit
    Szczegóły w manualu: https://usermanual.w...5.337793762.pdf
  3. Albo oprogramowanie na macOS: 
    https://www.bigcatos...e-data.html#toc
    do edycji tak totals.fit jak i settingns.fit (tu pełne podsumowanie przebiegu) - aplikacja dostępna na Mac App Store (nie zweryfikowałem, bo nie mam dostępu tego sprzętu/oprogramowania), niestety bez wersji na Windows.
    EED9.png
    EED8.png

 

Wczorajszy trening z nową betą e1030, póki co po problemów z komunikacją z pilotem nie zauważyłem. 

 

Dopisek po sprawdzeniu totals.fit:

Tak, można w/w sposobem poprawić dane w totals.fit. Użyłem sposobu nr 2. Dane każdego z profili są zapisane w totals.fit i ten plik należy przekonwertować do csv, poprawić dane w wierszu z nazwą danego profilu np.:

Data,2,totals,timer_time,"166282",s,distance,"1412272",m,calories,"26719",kcal,unknown,"Szosa[...]

do poprawki ewentualnie czas (w sekundach), kcal i dystans (w metrach), albo tylko dystans - jak kto woli. Jak widać u mnie dane są stosunkowo "świeże" bo akurat po ostatnim przywróceniu do wartości fabrycznych (o ile pamiętam to po poprzedniej becie, jak okazało się, że zerowane są pola IQ - poprawili od razu po zgłoszeniu, ale wolałem nie czekać, a jak na złość głupi zapomniałem zrobić wcześniej kopię danych...), mógłbym to ewentualnie zmienić, ale musiałbym kombinować ile wpisać... Nie chce mi się ;)

Jeśli poprawka w notatniku, to pamiętać, żeby nie było zawijania wierszy, bo przy zapisie może być wstawiony koniec linii tam gdzie wiersz został zawinięty.

 

Poprawić, zapisać, przekonwertować do fit, umieścić w new files (albo docelowo w totals, lub i tu i tu ;)) Powinno być poprawnie.


Użytkownik Prozor edytował ten post 14 październik 2019 - 23:01
Aktualizacja po sprawdzeniu edycji TOTALS.FIT

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7765 Feltf95

Feltf95
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 17 październik 2019 - 05:44

Pojawił się nowy firmware do edge 820 wersja 12.10. Uważajcie gdyż zmianie uległ CIQ SDK na wersję 3.1. Niektóre "apki" mogą nie działać poprawnie bądź wcale. Mi nie działa dla przykładu apka bontragera od lampek - szkoda gdyż jest przydatna.



#7766 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 październik 2019 - 06:31

Czyli standardowo warto zrobić kopię danych i gdyby coś ważnego nie działało (do czasu przeniesienia apki IQ przez ich programistów) przywrócić stary firmware i ustawienia.

 

U mnie na e1030 działa wszystko co wykorzystuję (beta wspiera CIQ od 1.10.2019), a jest tego sporo. Tak więc raczej mogą to być raczej wyjątkowe przypadki, ale trzeba mieć to na uwadze.

 

Informacja o aktualizacji dla użytkowników (aktualnych i przyszłych ;)) Wind Field:

5.0.2 Something for everyone! Big rewrite to better display on watches. New optional field added for Edge 520 devices. New 3rd optional field on all other Edges and 2 more optional values - Garmin Battery and Garmin Temperature. Plus the optional fields are now bigger and easier to see. As always, if it doesn't look right on your device or fields aren't lined up, please reach out via contact developer and send me a picture so i can fix it. Thanks all!

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7767 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 październik 2019 - 12:06

Zapytam, bo już poddaje pod wątpliwość swoją normalność.
Telefon Lenovo P2 (Android 7.0)
Garmin Edge 530 (soft 4.10)

Parują się bez problemu (powstają dwa połączenia, rozumiem, że tak ma być).
Od kiedy zacząłem używać pola danych 'wind field'
zauważyłem, że telefon się rozłącza podczas jazdy - wcześniej też był problem, ale brak powiadomienia o sms/połączeniu tel. jakoś mnie nie irytował - ikona BT w polu danych już wyzwoliła agresję.
Na początku treningu, do momentu X wszystko jest cacy i działa. Po czasie X (maksymalnie pamiętam, że to było 1.5h, przeważnie 15-25 minut) telefon się rozłącza. Pamiętam, że tylko raz sam się znowu połączył, ale po chwili się jednak poddał.
Po restarcie telefonu wszystko znowu działa, do momentu X. Sam restart BT w telefonie nie pomaga.

Co zrobiłem dotychczas:
- parowałem jedno z drugim jakieś milion razy
- odinstalowałem GCM, usunąłem połączenia - pół miliona razy
- restart ustawień sieciowych w telefonie
- wyłącznie optymalizacji baterii dla właściwie wszystkiego, co mogłoby ingerować
- przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie
- googlowalem w trzech językach w poszukiwaniu rozwiązania
- pewnie coś jeszcze, czego już nie pamiętam

Efekt końcowy jest taki, że poległem.

Najprościej byłoby winić telefon, ale:
- z samochodem działa bez problemu
- z kilkoma laptopa także
- z zegarkiem Suunto, j/w

Z moich pomysłów pozostało mi:
- soft beta do Garmin, może akurat jakimś cudem pomoże?
- próba jazdy z innym telefonem w celu potwierdzenia/wykluczenia braku kompatybilności
- może jakiś custom ROM do telefonu (7.0 to ostatni oficjalny)

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Najmniej chętny jestem do zmiany telefonu, bo jeśli się potwierdzi to poza tym nic mu nie dolega.
Jednak wyciąganie telefonu non stop jest denerwujące, a co jeszcze gorsze średnio bezpieczne na drodze.

#7768 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 październik 2019 - 12:48

Spróbuj może tego: Reconnect Garmin Watch (z Edge też działa). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7769 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 październik 2019 - 13:29

Dziękuję. Wygląda obiecująco. Jutro dam znać, czy pomogło. :)

#7770 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 18 październik 2019 - 10:50

Pojawiła się też aktualizacja dla garmina 520 plus. Warto instalować? Żadnych problemów wymienionych w relase nie zauważyłem. Co realnie daje przesiadka na CIQ 3.1? Bo w sieci kilka artykułów, ale głównie z punktu widzenia programisty /dewelopera.

#7771 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 październik 2019 - 11:33

Edge 520 Plus

Ver. 5.10 - 10/15/2019

Updated to Connect IQ version 3.1. Fixed issue where some training plans would be missing workouts. Fixed activities not uploading when saved away from a phone connection. Fixed an issue pairing to MotoX phones. Fixed DI2 Battery data field showing as -1%.

(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)

 

To głównie poprawki błędów. Właściwie to nic aż tak ważnego, beta 4.23 (spory skok aż do 5.10?) testowana od 3 tygodni, więc raczej błędów być nie powinno.

CIQ 3.1 ma raczej znaczenie dla przyszłych pól/aplikacji, a i to programista musi użyć funkcji wstecznie niekompatybilnej, ale w niektórych przypadkach to co teraz jest dostępne też może funkcjonować nieprawidłowo, choć osobiście się z tym nie spotkałem (a sporo pól wykorzystuję), ponoć apka bontagera od lampek przestaje działać po aktualizacji (patrz #7768), choć to pewno jakiś błąd programistyczny twórcy pola związany ze sprawdzeniem wersji CIQ.

 

CIQ 3.1. dostępne jest od kwietnia i powoli wchodzi do urządzeń garminowskich. Patrząc na to co oferuje należy się jednak domyślać, że prędzej czy później będzie dość często wykorzystywane - zwłaszcza wprowadzenie wymiany danych przez WiFi, co powinno być użyte przez aplikacje typu Trailforks czy Strava Routes, choć oczywiście nie oznacza, że będą wstecznie niekompatybilne. Po prostu przyszłe wersje tego typu aplikacji będą sprawdzać czy jest możliwy transfer przez WiFi czy nie i wtedy albo będą pobierane dane przez WiFi, albo po staremu przez BT i łącze smartfonowe.

Co ciekawe klasa użyta do implementacji tego połączenia została wprowadzona od 3.0.0, a obecnie jest oznaczona jako "przestarzała" i planowane jej wycofanie w IQ 6.0.0 - w obecnym tempie rozwoju to będzie za ładnych parę latek...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7772 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 18 październik 2019 - 13:11

Odnośnie moich problemów ze zrywaniem BT.
Wygląda na to, że ten 'fix' pomógł. Ustawiłem póki co 'toggle bt' na 15 minut i rzeczywiście wylacza/załącza za każdym razem - brak problemów z komunikacją. Test na podstawie 100 minutowej jazdy, także z otwieraniem szampana się wstrzymam jeszcze przez kilka jazd. Niemniej jednak jest obiecujące. :)

#7773 Adam Jo

Adam Jo
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 październik 2019 - 08:17

Następne poprawki do 1030

 

https://www8.garmin....ls.jsp?id=12819



#7774 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2019 - 13:33

Czyli:

Changes made from version 8.08 to 8.11:

  • Improvements for Indoor activities
    - Fixed an issue where sensors did not automatically re-pair in indoor activity profiles.
    - Fixed indoor rides reporting incorrect time when following a course from a different time zone.
    - Indoor activities now report elevation properly when following a course.
    - Indoor activities recorded while following a course or previous activity are now shown as Virtual Cycling on Garmin Connect
  • Fixed an issue that kept the workout graph from appearing on the Training Plan screen.
  • Fixed a shutdown when using BLE sensors.

Z czego to pierwsze ostatnio mnie denerwowało. O ile czujnik mocy włączałem, to czasami zapominałem włączyć czujnik tętna, a od tego zależy wyliczanie EPOC i pochodne...

 

Po aktualizacji zauważalnie lepiej działa ekran dotykowy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7775 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 19 październik 2019 - 19:37

Garmin Express

 

Czy tylko ja mam problem z zalogowaniem? Turbo mnie to już irytuje, serio. Zrobiłem reset, i na nowym haśle ciągle to samo. Wpisuję dane, mieli, i wraca do okna logowania. 

 

Jakieś pomysły?



#7776 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2019 - 20:06

Parafrazując, opierając się na Twoim komentarzu:

@Prozor

[...] wszystko jest poprawnie i pozostałym działa (co widać po odzewie), może czas sprawdzić swój sprzęt?  :)

 

U mnie sprzęt był w porządku (i dalej jest), moje konto nie miało dostępu do załączników użytkownika i konieczna była administracyjna poprawka uprawnień.

Ale problem, który opisujesz leży po Twojej stronie, Twojego sprzętu i oprogramowania. U mnie wszystko działa jak należy:

Załączony plik  Honeyview_express (4).jpg   33,52 KB   20 Ilość pobrań

 

Może usuń experss, wyczyść pliki związane z garminem i zainstaluj raz jeszcze?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7777 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 19 październik 2019 - 21:00

Parafrazując, opierając się na Twoim komentarzu:

 

U mnie sprzęt był w porządku (i dalej jest), moje konto nie miało dostępu do załączników użytkownika i konieczna była administracyjna poprawka uprawnień.

Ale problem, który opisujesz leży po Twojej stronie, Twojego sprzętu i oprogramowania. U mnie wszystko działa jak należy:

attachicon.gif Honeyview_express (4).jpg

 

Może usuń experss, wyczyść pliki związane z garminem i zainstaluj raz jeszcze?

Trochę dziwne by to było, bo jestem miesiąc po formacie i jeszcze 2 tygodnie temu. Ekran jak Twój też mam, tutaj nie ma problemu. Problem pojawia się w momencie próby wejścia w urządzenie. 



#7778 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2019 - 23:22

Patrząc na serwery connect: https://connect.garmin.com/status/

to tylko te:

  • Challenges
  • DailySummary
  • Leaderboards
  • SleepSync
  • StepSync

mają status "Limited".

Pozostałe są w pełni online.

 

Urządzenie wcześniej było podpięte do konta i zsynchronizowane? Czy nowo podłączane? W mobilnym connect problemów nie ma? 

Dwa razy formatowałeś w ciągu miesiąca? Usunięcie aplikacji i danych (czyszczenie plików tymczasowych itp.) nie pomaga?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7779 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 19 październik 2019 - 23:27

1. Urządzenie wcześniej było podpięte do konta i zsynchronizowane? Czy nowo podłączane? 2. W mobilnym connect problemów nie ma? 

3. Dwa razy formatowałeś w ciągu miesiąca? 4. Usunięcie aplikacji i danych (czyszczenie plików tymczasowych itp.) nie pomaga?

1. Było podpięte i było zsynchronizowane. 

2. Nie ma.

3. Zjadło tekst. Jestem miesiąc po formacie i dwa tygodnie temu jeszcze śmigało. 

4. Nie 

 

Na drugim kompie mam to samo... 



#7780 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 październik 2019 - 21:34

Garmin 520 Plus zaniża prędkość o 3-5 km/h >> kiedy jeżdżę po lesie, ba nawet kiedy jadę stosunkowo szeroką drogą też !

Sygnał mam maksymalny, dokładność 5m, i niestety powyższa sytuacja występuje w każdej z trzech konfiguracji satelitów.

Telefon komórkowy podaje prawidłowe prędkości w tych samych warunkach

Reklamować ?

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)




Dodaj odpowiedź