Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7781 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 20 październik 2019 - 21:52

Skąd wiadomo, że to telefon nie zawyża?

Swoją drogą zrobiłem update 820 i dalej działa mi pole od lampek Bontragera.

#7782 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2019 - 06:56

Widocznie poprawili problem w wersji produkcyjnej firmware.

 

No właśnie, co do bety, oprogramowania testowe są dostępne dla 530/830/1030 (widać ujednolicenie), zmiany jak wyżej w e1030.

 

 

Garmin 520 Plus zaniża prędkość o 3-5 km/h >> kiedy jeżdżę po lesie, ba nawet kiedy jadę stosunkowo szeroką drogą też !

Sygnał mam maksymalny, dokładność 5m, i niestety powyższa sytuacja występuje w każdej z trzech konfiguracji satelitów.

Telefon komórkowy podaje prawidłowe prędkości w tych samych warunkach

Reklamować ?

 

M...

 

Telefon pewno tak. Porównaj sobie zapis ścieżki gps zarejestrowany w tych dwóch urządzeniach. Jeśli ta z telefonu będzie latać na boki, to masz przyczynę wskazywania wyższej prędkości. 

Do lasu: czujnik obrotu koła (prędkości). Na szosę zresztą też przydatny.

 

 

1. Było podpięte i było zsynchronizowane. 

2. Nie ma.

3. Zjadło tekst. Jestem miesiąc po formacie i dwa tygodnie temu jeszcze śmigało. 

4. Nie 

 

Na drugim kompie mam to samo... 

 

Jak był podpięty i zsynchronizowany to nie powinien żądać loginu/hasła do późniejszego dostępu. Nie przypominam sobie takiej sytuacji. Sprawdź czy coś nie blokuje transmisji danych, albo jej nie zakłóca. Coś, co było instalowane w przeciągu tych 2 tygodni. Gdyby był problem z kontem, to i na mobilnym miałbyś problem.

 

Z innej beczki: wczorajsza gleba na zjeździe pokrytym liśćmi pozwoliła przetestować wykrywanie zdarzeń, czyli alarm wzywający pomoc po wypadku. Jak ktoś nie przetestował, to polecam, ciekawe. Wyje i Edge i smartfon. Pewno żeby ocucić zamroczonego. Do smarfona trudniej się dogrzebać, bo można tam chyba wyłączyć alarm, ale również na samym Edge: przycisnąć dolny obszar przez kilka sekund. W klawiszowych pewno jest to przyciśnięcie jakiegoś przycisku. W obu przypadkach jest na to 30s zanim zostanie wysłana wiadomość. Wygrzebać się z liści i dotarcie do roweru, żeby ten alarm wyłączyć to niezła motywacja do stanięcia na nogi. 

Z drugiej strony pewno jak Edge wyleci przypadkiem z kierownicy to wycie alarmu (io-io-io chyba coś takiego) powinno pomóc w szybszej lokalizacji bez wspomagania się smartfonem. O ile zdąży się przez te 30s ;) później smartfon w łapkę i szukamy ostatniej lokalizacji (o ile jest dostęp do sieci z transmisją danych, bez tego chyba nie będzie działać?) ewentualnie w obszarze łączności BT. To chyba jednak lepiej przypiąć smyczką ;)


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7783 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 październik 2019 - 18:50

 Na jednym z rowerów mam założony zwykły licznik i gdyby nie on to być może nie zorientował bym się, że mam zaniżanie prędkości w lesie (na otwartej przestrzeni wskazania podobne).

Garmin chwilami zaniża nawet o 5 km/h (telefon tego nie robi),a notorycznie to  zaniża o 2-3,5 km/h 

 

Ale, jak widzę muszę zakładać czujnik koło, hm... mam kilka rowerów....

Trochę słabo.

 

M....


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#7784 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 21 październik 2019 - 21:35

 

.

U mnie przy wersji 4,21  pojawił się zgrzyt, przy próbie ręcznej kalibracji pomiaru mocy Quarq licznik restartuje się.

 

 

  W najnowszej wersji problem naprawiony, mam nadzieję , że nic innego nie wyskoczy.

Jest jeszcze parę baboli, wysyłam do nich e maile , nawet sprawnie odpowiadają, to na plus.



#7785 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 październik 2019 - 07:22

 Na jednym z rowerów mam założony zwykły licznik i gdyby nie on to być może nie zorientował bym się, że mam zaniżanie prędkości w lesie (na otwartej przestrzeni wskazania podobne).

Garmin chwilami zaniża nawet o 5 km/h (telefon tego nie robi),a notorycznie to  zaniża o 2-3,5 km/h 

 

Ale, jak widzę muszę zakładać czujnik koło, hm... mam kilka rowerów....

Trochę słabo.

 

M....

 

Rozwiązanie: czujnik na koło tego typu:

H30ffbe8847a541b4b5a8fd92d4a5acc8m.jpg

Zdjęcie i przełożenie na kolejny rower to przepięcie gumki. Cena coś koło 3 dych to właściwie może się okazać, że kupisz kiedyś więcej niż jedną sztukę o ile zmieniasz rowery jak rękawiczki.

https://pl.aliexpres...rchweb201603_55

Oczywiście to przykład, jest sporo innych czujników, na samym ali jest w czym wybierać, no chyba, że ktoś chce z premium czyli garminowski, ale nie widzę sensu przepłacać. W rowerze terenowym mam Xoss

U33254f9f4ece4085b5da32f1af2f3139l.jpg

nieco droższy, ale z możliwością wyboru funkcji (prędkość/kadencja: mam dwa jeden do prędkości, drugi kadencji), podobne to Magene, iGPSport i parę innych. Działa bezproblemowo, zmiana czujnika z koło na koło to pół minuty: odciągnąć gumę (coś jak gumki do mocowania uchwytu garminowskiego na kierownicę) zdjąć, powtórzyć na następnym kole w odwrotnej kolejności. 

 

A tak z ciekawości - daj dwa pliki z zarejestrowanymi jazdami przez telefon i edge. Porównam co zaniża, a co nie lub co jest przyczyną. Albo sam to zrób ;)

 

=============================================================

Ciekawostka: w E530/830 są akumulatory 1000 mAh. Czyli tylko 300 mAh większe niż w 520/820. I 900mA mniejsze niż w 1030. Ciekawa sprawa... 

 


  • Mediana lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7786 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 październik 2019 - 18:34

Mam na koło Garmina, ale dokupię od ryżowych.

Wrzucę wkrótce zapisy z lasu z tela i z Garmina.

Bo nie wiem czy nie reklamować mam jeszcze ze 3 mcy gwary na 520plus.

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#7787 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 04:56

Robię trening na TrainerRoad, po jego zakończeniu jest synchronizowany z Garmin Connect. Natomiast w GC nie jest uwzględniony w obciążeniu treningowym. Czy jest możliwość, żeby jakoś tak się działo czy muszę równolegle rejestrować trening na Edge? 

O pułapie teflonowym nawet nie marzę, bo na to chyba nie ma szans. 



#7788 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 06:42

O pułapie teflonowym nawet nie marzę, bo na to chyba nie ma szans. 

 

Pułap teflonowy to tylko na patelni teflonowej ;)

Wszystkie inne parametry tylko i wyłącznie przy równoległym rejestrowaniu Edge.


  • Bzyk lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7789 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 24 październik 2019 - 09:45

Kilka godzin temu została wydana aktualizcja fw dla E1030 do wersji 9.0.

Lista zmian dość długa tylko ciekawe co tym razem zostało schrzanione?

Oto lista zmian:

 

Changes made from version 8.00 to 9.00:
  • Added support for Connect IQ 3.1.
  • Added support to control Garmin inReach remotely.
  • Made improvements to the indoor cycling user experience.
    - Improved smart trainer discovery and initial setup experience when using an Indoor activity profile.
    - Improved the Follow Course experience by enabling UI (map, ClimbPro, Elevation, etc) and data recording from the simulated course.
    - Made improvements to smart trainer sensor calibration.
  • Made improvements to the workout user experience.
    - Added FTP line to workout comparison displays.
    - Allowed graphical workout data fields to be configured on regular data screens.
    -Improved the display for open steps on the workout comparison graph.
  • Made improvements to the ClimbPro user experience.
    - Made ClimbPro available for navigation to a location.
    - Added a setting in the ClimbPro data screen setup to specify which climbs should be detected (All, Medium/Large, Large Only).
    - Removed the ClimbPro page from the timer loop if there are no climbs left in the ride.
  • Made improvements to the Segment user experience.
    - Fixed an issue where segments with slashes in the name would not be processed and would create subfolders on the file system.
    - Fixed an issue where the segment leader could get reset during a sync.
    - Added setting in the Segments menu to set a Default Leader Priority, which allows the user to set a default leader to apply to all segments.
  • Fixed an issue with pairing to iPhone 11.
  • Fixed an issue where activities could report inaccurate distances if GPS was acquired after the activity started.
  • Improved Firstbeat heat acclimation by utilizing weather forecasts.
  • Added ability to render Hebrew text for incoming smart notifications. This requires additional font files that can be downloaded through Garmin Express.
  • Fixed issues with the map zoom level not being set correctly.
  • Fixed an issue where Battery Save Mode could stop working mid-ride.
  • Added jump prompts for each jump in cases where there are multiple jumps in a row.
  • Fixed issues with the heart rate graph data field.
  • Fixed an issue that caused Auto Detect Max HR to always be enabled.
  • Improved the y-scaling on the elevation profile.
  • Added directional arrows for round trip courses.
  • Fixed cosmetic issues with Extended Display mode.
  • Added additional info to the nutrition/hydration settings page.
  • Turned backlight on when the user laps or there is an autolap during an activity.
  • Automatically sized the text in the elevation data field.
  • Improved overall device stability by fixing crashes and freezes.

 


:) 


#7790 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 10:09

 

 

Kilka godzin temu została wydana aktualizcja fw dla E1030 do wersji 9.0.

Lista zmian dość długa tylko ciekawe co tym razem zostało schrzanione?

 

 
Niby czemu? Testowane w kilku betach publicznych (tam można sprawdzić pełną listę zmian), jakby coś się jeszcze znalazło to sugeruję zgłaszać, chyba najlepiej do ekipy bety ;). Z tego co widzę doszło jeszcze parę funkcji, między innymi do ClimbPro:
Made improvements to the ClimbPro user experience.
- Made ClimbPro available for navigation to a location.
- Added a setting in the ClimbPro data screen setup to specify which climbs should be detected (All, Medium/Large, Large Only).
- Removed the ClimbPro page from the timer loop if there are no climbs left in the ride.
 
co mnie cieszy, bo jak widać teraz można będzie użyć ClimbPro nie tylko we wcześniej zapisanych kursach, ale również przy normalnej nawigacji, jak również możliwość wyboru co ma być kwalifikowane jako ClimbPro (aczkolwiek Medium/Lagre wymaga wyjaśnienia), no i usunięcie niepotrzebnej strony informacji o podjazdach w przypadku gdy żadnego nie ma jest jak najbardziej słuszne.
 
Widzę poprawkę dla kilku skoków pod rząd. Dobrze, bo ostatnio informowało mnie tylko o pierwszym z serii.
 
Patrząc na identyczne prace w betach dla 1030/830/530 należy się spodziewać również nowych firmware dla 530/830.
 
Przy okazji oprogramowania w wersji beta: dla E1000 również takie się pojawiło, aczkolwiek poprawka skromna, jedynie:
Changes made from version 15.20 to 15.21:
Fixed issue where device would not connect to satellites while in GPS+GLONASS mode.
 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7791 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 24 październik 2019 - 10:31

Tylko szkoda że wdrażanie jest na poziomie 20% i jeszcze nowej wersji fw nie można pobrać, a przydałoby się bo pogoda piękna i właśnie wybieram się trochę pokręcić i na gorąco można by fw przetestować.

A co do "schrzanienia" to jak sięgam pamięcią to jeszcze chyba nie było fw aby wszystko działało bez zarzutu.


:) 


#7792 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 13:04

Serio? A co masz do zarzucenia np. wersji 8? Konkrety proszę.

Funkcje w większości jak w ostatniej becie, jak się nie możesz doczekać to ją zainstaluj.

Jak będzie dostępny dla naszego regionu to będzie można pobrać albo przez urządzenie, albo przez express, albo z linku bezpośrednio: download.garmin.com/software/Edge1030_900.gcd - czasami ta ostatnia opcja jest dostępna najszybciej.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7793 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 24 październik 2019 - 13:42

Serio? A co masz do zarzucenia np. wersji 8? Konkrety proszę.

Funkcje w większości jak w ostatniej becie, jak się nie możesz doczekać to ją zainstaluj.

Jak będzie dostępny dla naszego regionu to będzie można pobrać albo przez urządzenie, albo przez express, albo z linku bezpośrednio: download.garmin.com/software/Edge1030_900.gcd - czasami ta ostatnia opcja jest dostępna najszybciej.

Otóż mam zainstalowaną 8.11 beta w pierwszy dzień kiedy się ukazała, tak jak poprzednie poczynając od fw jaki ukazywał się przez ostatnie dwa lata. A co do różnych dziwnych zachowań, to wersja 8.00 oraz poprzednie oficjalne jaki bety miały większe lub mniejsze problemy. A jak pytasz co mam do zarzucenia to mi się przypomina że jak tylko zainstalowałem fw 8.0 to zaraz rozpoczęła się przygoda w prawym czujnikiem mocy Vector 3 i trwa ona z większymi lub mniejszymi problemami do obecnej wersji 8.11beta. Nie mówiąc już o tym ze czujnik Humon Hex też od wersji 8 zaczął szwankować. Także "nie ma róży bez kolców". Dzięki za podesłanie wersji 9, choć jest niedostępna.

pozdr.

Voytheck


:) 


#7794 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 13:52

Bety mają to do siebie. Vectorów nie mam (choć parę razy zastanawiałem się czy jednak nie kupić ;)), Humon Hex to urządzenie zewnętrzne firmy trzeciej i prawdopodobnie i tak komunikuje się tylko przez IQC czyli przez Humon Interval Data Field i Humon Endurance Data Field? Prawdopodobnie efekt zmiany IQC, wymagane poprawki producenta.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7795 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 16:32

A jak pytasz co mam do zarzucenia to mi się przypomina że jak tylko zainstalowałem fw 8.0 to zaraz rozpoczęła się przygoda w prawym czujnikiem mocy Vector 3 i trwa ona z większymi lub mniejszymi problemami do obecnej wersji 8.11beta.

 

No to przypadkiem oglądałem GP Lamę:

Prawy czujnik? Popatrzmy na ostatnie aktualizacje oprogramowania Vector 3:

Ver. 3.80 - 10/02/2019
Improved angle calculation in Power Phase.
(This version can be downloaded from: Garmin Support Download Section)
Ver. 3.68 Beta - 09/04/2019
Fixed power and cadence spikes over ANT+ and BLE.
Prevent pedals from getting unintentionally unlinked.
Fixed right sensor missing error appearing during a coast.
Fixed power spikes due to missed messages from the right pedal.
Fixed large balance drop outs.
Fixed issue where power would go to 0 Watts over BLE.
Fixed power spikes while coasting over BLE.
Fixed power spikes when BLE connects while riding.
Fixed potential cadence spikes after a short coast.
Improved pedal wake-up detection.
Improved communication to Garmin Connect Mobile.
 
Oczywiście 3.8 zawiera w sobie również to co jest wymienione w 3.68 beta.
Wniosek? Zaktualizuj (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) oprogramowanie pedałów Vector 3. 
Łatwo wysuwać wnioski, że coś jest złe, jak co innego jest źródłem problemów. 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7796 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 25 październik 2019 - 07:55

 

No to przypadkiem oglądałem GP Lamę:

...

...

 
Oczywiście 3.8 zawiera w sobie również to co jest wymienione w 3.68 beta.
Wniosek? Zaktualizuj (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) oprogramowanie pedałów Vector 3. 
Łatwo wysuwać wnioski, że coś jest złe, jak co innego jest źródłem problemów. 

 

Dziękuję za dobrą radę, ale uważasz że nie mam zaktualizowanego fw? To muszę Ci oznajmić że WSZYSTKIE moje urządzenia Garmin a mam ich bardzo wiele, są aktualne!!! I przeczytaj ze zrozumieniem, nie twierdzę że urządzenia Garmin'a są złe. Garmin to pierwsza liga i wyznacza trendy na przyszłe lata (i dlatego wybrałem ten sprzęt), lecz programowo zawsze jest coś poprawione ale i zawsze coś zepsute!!!


:) 


#7797 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 październik 2019 - 08:26

Uwaga moderacyjna: Nie cytuj (zwłaszcza całości) jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod danym postem. Zapoznaj się z: WAŻNE - Jak cytować kogoś.

 

Rozumiem, że aktualizujesz na bieżąco. Bardzo dobrze. Jednak wzmiankowane przez Ciebie problemy z prawym czujnikiem mocy wynikały z działania nie oprogramowania Edge, a oprogramowania samego Vector'a (chyba, że masz dowody, że jest inaczej). Podobnie zarzuty do czujnika Humon, który natywnie nie jest obsługiwany przez Edge, a tylko przez pole IQ.

Tak więc jeśli krzyczysz (!!!), że zawsze jest coś zepsute, to warto napisać co konkretnie i zgłaszać swoje problemy do działu rozwoju oprogramowania. Mam nadzieję, że nie tylko instalowałeś wersje beta, ale również czynnie szukałeś co w nich nie działa poprawnie i zgłaszałeś swoje zastrzeżenia i uwagi. Ja tak robiłem ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7798 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 25 październik 2019 - 09:03

 

Uwaga moderacyjna: Nie cytuj (zwłaszcza całości) jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod danym postem. Zapoznaj się z: WAŻNE - Jak cytować kogoś.

 

OK już się poprawiłem.

 

 

Rozumiem, że aktualizujesz na bieżąco. Bardzo dobrze. Jednak wzmiankowane przez Ciebie problemy z prawym czujnikiem mocy wynikały z działania nie oprogramowania Edge, a oprogramowania samego Vector'a (chyba, że masz dowody, że jest inaczej).

Skoro po zainstalowaniu fw 8.00 w E1030 bez zmiany oprogramowania układowego w Vector'ach nagle zaczynają się problemy a przed aktualizacją było OK, tzn. ze chyba coś jest uwalone nie w Vector'ach a w fw. Edge'a. A nawet jeśli byłoby tak że Vector'y, czy też ich fw był źródłem problemu to też przecież jest Garmin.

 

A tak po za tym to jest już aktualizacja E1030 do wersji 9.00, którą można pobrać z Garmin Express


  • Prozor lubi to

:) 


#7799 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 październik 2019 - 10:30

Posty połączyłem - zawsze możesz edytować post (choć imho tu powinno być ograniczenie czasowe), dodając treść, bez potrzeby pisania jednego pod drugim ;)

 

A na http://download.garmin.com/ ciągle brak wrzutu firmware. Pewno e1030 pobierze mi z automatu po włączeniu przez WiFi.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7800 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 26 październik 2019 - 19:12

Dzisiaj przetestowałem nową wersję fw 9.0 na E1030. Ogólnie wydaje się wszystko OK. Choć po aktualizacji podczas uruchamiania dwa lub trzy razy system zawisł w trakcie uruchamiania. Dłuższe przytrzymanie przycisku on/off przywróciło E1030 do życia. Podczas jazdy raz zdarzyło mi się że wyświetlił się komunikat że połączenie z radarem przerwano, a w faktycznie cały czas widziałem za mną jadące auta. Raz zauważyłem że rozłączył się czujnik tętna. Jeśli chodzi o Vector'y to nie zauważyłem problemów jakie były w wersjach od 8.00 poprzez beta 8.08, 8.07, 8.08 i 8.11. Wydaje mi się że również poprawiono wyświetlanie mocy szczytowej.


  • Prozor lubi to

:) 




Dodaj odpowiedź