Skocz do zawartości

Zdjęcie

Garmin Edge

8244 odpowiedzi w tym temacie

#8241 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 6420 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2020 - 19:19

Niby dodatkowe 24h.

Rozumiem w nawigacyjnych 830 i 1030, ale taki feature w 530 pozytywnie mnie zaskoczył. :-)

Przecież 530 też jest nawigacyjna, tyle tylko, że bez wyboru z POI (ale z zapisanych punktów użytkownika chyba tak - na 520 dało się), a punkt do nawigacji wskazujesz na mapie, ale drogi są normalnie routowalne.

Panowie, czy nowsze urządzenia serii Edge mają jakaś opcje ‚oznaczania’ na wzór pinezki wybranego punktu na kursie po którym jedziemy? Często jadąc po nieznanych szlakach spotykam jakieś miejsca, które później chciałbym prześledzić na mapie. Aktualnie muszę zapamiętywać na którym kilometrze był ten punkt :) może jest jakaś apka co udostępnia taką funkcjonalność?

Oczywiście. Na ekranie mapy naciśnij "łapkę" na górze na środku będą symbole - [o] +), dotknięcie dowolnego punktu wbija "pinezkę", na górze ekranu naciska się baner z informacją co to jest (lub nazwą ulicy, albo współrzędnymi i odległością od bieżącego miejsca), jak jest kilka punktów w tym miejscu to jest w prawym górnym rogu menu (hamburger) z możliwością wyboru punktu, po naciśnięciu góry ekranu ukazuje się ekran z informacjami o punkcie, przyciskiem "Jedź", strzałką powrotu i chorągiewką oznaczenia miejsca POI użytkownika. Po naciśnięciu chorągiewki ukaże się komunikat o zapisaniu punktu jako czegoś tam (na ogół nazwy ulicy czy najbliższego skrzyżowania itp.), po potwierdzeniu jest ołówek oznaczający otworzenie menu z aktualną nazwą punktu i wieloma możliwościami edycyjnymi np. zmiany nazwy, symbolu, komentarza, pozycji, wysokości itd.
Odszukanie tego punktu jest proste - menu Nawigacja -> zapisane pozycje, pokaże się mapa z punktem i możliwością wyboru "Jedź" lub po dotknięciu nazwy na górze ekranu sytuacja jak po zapisaniu punktu.

To powyżej jest aktualne dla wszystkich dotykowców, dla przyciskowego 530 prawdopodobnie też się da, tylko przyciskami.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect

#8242 arturooo3

arturooo3
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano wczoraj, 10:38

Garmin Edge 530 i 830 to bardzo zbliżone komputery. Z tego co rozumiem posiadają nawet te same mapy. Różnica między komputerami w ilości przycisków zewnętrznych, mikroskopijna różnica w materiale obudowy obok ekranu. W 530 nie ma opcji wyszukiwania pobliskich POI-ów i wpisywania adresu do wyszukania. No i drobne różnice w interfejsie oczywiście pod kątem dotykowym. Poza tym porównywarka na stronie Garmina pokazuje jeszcze trochę różnic w ostatnim punkcie, "Dodatkowe".

POI-e w Edge 530 jak najbardziej się znajdują i mają się bardzo dobrze - są opisane i oznaczone ikonką. Przesuwanie i zbliżanie/oddalanie mapy bez ekranu dotykowego jest oczywiście mniej wygodne, ale dowolny POI można zaznaczyć i zapisać bądź poprosić o przeliczenie trasy i nawigowanie do niego.

Podobnie możemy zapisać dowolny punkt, w tym pustą lokację, np. w lesie. Do tego znalazłem dwa sposoby - pierwszym (najprostszym) jest wejście do menu i wybranie pozycji "Mark location". W ten sposób przechodzimy do panelu edycji punktu. W tym możemy nadać nazwę oraz komentarz, zapisać, skasować lub poprawić wysokość.

Drugi sposób to przeglądanie mapy ("Browse Map"). Podczas jazdy możemy przejść do panelu przeglądania mapy i ją przesunąć lub zbliżyć/oddalić by wybrać punkt (jak wyżej).'

Tutaj kilka "migawek" z tych tematów w Edge-u 530:

2OC0reW.jpg

#8243 czach

czach
  • Użytkownik
  • 436 postów
  • SkądWrocław

Napisano wczoraj, 16:12

Kolejny pozytyw Edge 530 (po wczorajszej jeździe) to bateria.
Licznik sparowany z telefonem, pole IQ, czujniki (tętno, moc/kadencja i prędkość). Podświetlanie na 0, bo w świetle dziennym wszystko elegancko widać.
Poziom baterii po 2.5h spadł ze 100% na 94%.

Marcin „czach“ Trzaska SQ6
  • impa lubi to

-- 

Marcin Trzaska

#8244 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 769 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano wczoraj, 17:00

Poza tym porównywarka na stronie Garmina pokazuje jeszcze trochę różnic w ostatnim punkcie, "Dodatkowe".

Wszystkie "dodatkowe" są też w 530. Niedoróbka na stronie

To jest Forum Fanatyków

marvelo

Focus Izalco Race - rower nieelektryczny - Di2, Favero Assioma Duo, Gagmin Edge 530....

#8245 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 1546 postów
  • SkądGdańsk

Napisano wczoraj, 22:06

Chciałem się pobawić w hakera i wgrać mapy Trailforks do 1030. Skopiowałem pliki od kolegi z 530 i wrzuciłem na swoje urządzenie. Oczywiście nie zadziałało. :) Zauważyłem, że mapy Garmina oprócz pliku .img mają też dodatkowe 3 pliki jak podejrzewam z czymś w rodzaju licencji/aktywacji na danym urządzeniu. Ma ktoś jakąś wiedzę w jaki sposób zrobić, żeby to zadziałało?

Swoją drogą pobawiłem się trochę tymi mapami i na ekranie 530 to była lekka porażka. W miejscach gdzie było gęsto od ścieżek wszystko się mieszało, a najgorsze były duże oznaczenia "TTF", które tak naprawdę wszystko zakrywały.

Dodaj odpowiedź