Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#9041 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:27

Po ostatnich perturbacjach i kilkudniowym braku dostępu do części funkcjonalności chyba nie chcą podpadać userom bardziej długimi wymianami felernej bety.. :P



#9042 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:28

Mistrzostwo świata! W 24h od zostawienia urządzenia u Garmina, kurier z nowym (refurb) GPSem zameldował się u mnie w domu.

 

Gdyby tak Garmin wypuścił taki update dla Edge 820 :D Wiem, że to Beta było, ale rozmarzyłem się na myśl o nowym/ruferbished 830  ;) 
 


  • artho lubi to

#9043 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:48

Nawet w takim przypadku raczej dostałbyś odnowioną 820 ;)

 

Mój właśnie kurier odebrał, jutro do nich dotrze, w takim tempie może będę miał na początek następnego tygodnia. Żal naklejonej folii, ale jeśli będzie to zrekompensowane nowym akumulatorem, to w sumie nawet licząc koszty wysyłki stratny raczej nie będę. 

A do tego czasu trening rejestrować trzeba będzie na Fenixie, albo bez rejestracji, jak dzikus jakiś ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9044 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpień 2020 - 15:37

Panowie taki czujnik bez problemu zadziała z 1030+?

https://www.olx.pl/o...html#2b1ce4d8ff

 

Będzie mierzył kadencję i prędkość?


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#9045 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2020 - 17:12

Tak

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9046 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 sierpień 2020 - 17:25

Panowie macie gdzieś tą publiczną bete 9.66 co by pomogła z wymianą ;)  1030 ?



#9047 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpień 2020 - 19:07

Panowie jeszcze kwestia zakupu z drugiej ręki, urządzenie kilkudniowe po wymianie, zakup bezpośrednio z Garmin chyba Polska, co muszę posiadać jakie dokumenty i czy taki sprzęt, gdyby coś się stało będę sam mógł do serwisu odsyłać?

Był problem z gubieniem GPS , zostało wymienione na nowe, sprawdzić czy działa nie można póki się nie kupi, chyba przy pierwszym uruchomieniu się podpisuje pod nowym użytkownikiem, tak mi się wydaje.

Jest to bezpieczny zakup?


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#9048 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:24

Moja 830tka była naładowana do ponad 80%. Po 2 h chciałem ją podpiąć pod kompa i się okazuje, że jest 0% i miga ikona, pustej baterii i przekreślona na czerwona błyskawica w kółko i nic nie ładuje, ani komp jej nie wykrywa. Potem nagle zaczyna się włączać i wyłączać co sekundę. Reset nie pomaga. Ktoś miał taką sytuację? 



#9049 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:27

Wymień kabel i/lub ładowarkę, bo wygląda na to, że nie ładuje się. Albo jest jakieś uszkodzenie sprzętu, wtedy zgoszenie serwisowe i wymiana.

 

Przy zakupie z drugiej ręki sprzętu z wymiany serwisowej protokół wymiany ma być przekazany dla kupującego - okres gwarancyjny w tym przypadku leci od dnia wymiany sprzętu.

 

Ps. Dajcie spokój z tym poszukiwaniem bety 9.66, swoją skasowałem i już nie dysponuję. Z drugiej strony nigdzie oficjalnie dostępna nie jest i zgłaszanie problemów miałoby sens w czasie gdy była dostępna. Można przygrać głupa, że się zainstalowało i nie miało się czasu na zgłaszanie awarii, ale to chyba lekkie przegięcie. Trzeba było faktycznie testować i szukać błędów :P - mnie nawet sumienie gryzie...


  • worms14 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9050 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:34

Próbowałem ładować z kompa i ładowarki na 2 różnych kablach. To ewidentnie kwestia sprzętowa, bo 2 h wcześniej wszystko działało. Nigdy nie było żadnych problemów. Ysz...



#9051 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:39

To pozostaje zgłoszenie serwisowe. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9052 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 22:37

A da się na jakiejś apce na telefon rejestrować trening z pomiarem mocy? Nie musi wyświetlać danych w czasie treningu, byle dało się .fit wyeksportować.

#9053 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 06 sierpień 2020 - 22:51

Panowie jeszcze kwestia zakupu z drugiej ręki, urządzenie kilkudniowe po wymianie, zakup bezpośrednio z Garmin chyba Polska, co muszę posiadać jakie dokumenty i czy taki sprzęt, gdyby coś się stało będę sam mógł do serwisu odsyłać?

Był problem z gubieniem GPS , zostało wymienione na nowe, sprawdzić czy działa nie można póki się nie kupi, chyba przy pierwszym uruchomieniu się podpisuje pod nowym użytkownikiem, tak mi się wydaje.

Jest to bezpieczny zakup?

 

Wydaje mi się że na takie pytanie powinna odpowiedzieć firma której za to płacisz, a nie losowe osoby z internetu.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#9054 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2020 - 03:15

Jest to osoba prywatna.

Prócz protokołu wymiany, nic więcej nie jest potrzebne, jakiś dowód zakupu, paragon?


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#9055 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 04:20

Sam protokół wystarczy. Od daty zawartej na nim biegnie czas gwarancji.

Wracając do mojego Edge, zostawiłem go włączonego na całą noc pod kompem i jakimś cudem naładował się do 100% i działa. Zobaczymy czy do popołudnia się znów nie wyładuje.
  • worms14 lubi to

#9056 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2020 - 06:37

Tak jak podejrzewałem, problem musiał być z zasilaniem. Aczkolwiek skoro twierdziłeś, że kable i ładowarki zmieniałeś, to wyglądało na poważniejszy problem. Dla pewności zrób test "parapetowy" czyli włącz bez pauzy (dla szybszego rozładowania z podświetleniem np. 80% - 100%) rejestrację sygnału gps na parapecie okna i zostaw do rozładowania, następnie podłącz do ładowania i sprawdź czy normalnie się ładuje, przy okazji sprawdź długość rejestracji "aktywności na parapecie". Oczywiście najlepiej zostawić to na noc, bo nawet z mocnym podświetleniem prądu w akumulatorze może wystarczyć na kilkanaście godzin.

Może okazać się, że powyższy przypadek był incydentalny, ale może być to sygnał jakiś problemów z układem zasilania, dla pewności warto sprawdzić.

 

Rejestrację treningu z zapisem do fit możesz robić np. ipbike. UI dość specyficzne (mi nie bardzo pasuje), ale rejestruje wszystko.

 

Ale przypadkiem nie masz jakiegoś Fenixa na nadgarstku?

 

Wydaje mi się że na takie pytanie powinna odpowiedzieć firma której za to płacisz, a nie losowe osoby z internetu.

 

Od kiedy firmy sprzedają urządzenia garmina po wymianach gwarancyjnych? Pomijam przypadki, gdy urządzenie było kupione na firmę (np. klub sportowy) czy sprzedawane przez pośrednika typu lombard...


  • Bzyk lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9057 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 07:05

Na razie robię test leżenia na stole hehe. Popołudniu sprawdzę jak dalej sprawy wyglądają. Dzięki.
Tak, mam Fenixa, ale chciałem jednocześnie 2 różne pomiary mocy rejestrować.

#9058 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2020 - 07:23

Wgraj aplikację IQ umożliwiającą jednoczesną rejestrację do fit kilku mierników mocy. Dane odczytasz np. w Golden Cheetah. Albo wersja dla blondynów/nietechnicznych: uruchomisz jednocześnie (z wyłączonymi pauzami!) Edge i Fenix, każdy sparowany z innym miernikiem i masz dwa pliki z danymi do porównania. Zresztą zaraz po zakończeniu aktywności jednocześnie wyłączasz  Edge/Fenix i widzisz na podsumowaniach dane o mocy. Jeśli nie zamierzasz analizować mocy po krzywych czy zapisach w określonym czasie aktywności, to nawet nie musisz się za bardzo starać włączać/wyłączać jednocześnie, byleby tylko w czasie włączenia/wyłączenia mierniki nie generowały mocy. Do ustawienia offsetu wystarczy ;) do porządnego porównania wolałbym jeden plik z zarejestrowanymi wszystkim danymi, żeby nie bawić się w przesuwanie czasu rejestracji. 

 

Pola/apki CIQ: ANT+ Power Meter (rejestracja 2 miernika), Third ANT+ Power Meter (rejestracja trzeciego), autor ten sam. Dodatkowo (dla bardziej dociekliwych): ANT+ Message Viewer for HR, SmO2 and Power meter - rejestracja danych tylko z urządzeń niesparowanych, czyli trzeba pamiętać o odłączeniu tego co chce się sprawdzić, ale daje całkiem ciekawy podgląd na dane przesyłane przez czujniki ANT+ (w tym jednostronne mocomierze), przydatna do sprawdzenia tak czujników ANT+, jakości transmisji danych, czy identyfikacji błędów.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9059 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 07:51

Tak wiem wiem. O apke na telefon pytałem pod kątem przypadku kiedy Edge miałby nie wstać, bo muszę to zrobić w ten weekend. Co do analizy krzywych, to wykorzystam serwis Zwiftpower, bo całkiem fajnie się to tam robi.

Dzięki za apki, to też się przyda.

#9060 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2020 - 08:20

Zwiftopower do tego? Jakoś nie bardzo widzę sens. No ale Twój wybór. Ewentualnie możesz skorzystać z DCR Analyzer Tool - opis co i jak. Co prawda dostęp 24h kosztuje $5 (do załadowania danych, później można oglądać ile się chce), ale ładnie można porównać kilka plików z danymi. To narzędzie używane jest przez np. Shane Millera - GP Lamę w jego porównywaniu trenażerów i ich mierników mocy. 


  • artho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź