Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#9061 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 09:30

DCR znam i w nim miałem zamiar to zrobić dopóki wczoraj nie zobaczyłem, ze na Zwiftpower się da. Wrzucasz 2 pliki .fit i jest pełna analiza krzywych. W teorii narzędzie do porównywania treningów ze Zwifta i drugiego miernika, ale można wrzucać jak wspomniałem kilka swoich plików do analizy.

#9062 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2020 - 09:39

Faktycznie, analiza -> utwórz nowy zestaw danych. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9063 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 10:16

Dobre info z tą analizą bo też planowałem porównać Garminowski pasek HRM-Dual vs Apple Watch 3, ale jakoś mnie odrzuciły opłaty w DCR ;)



#9064 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 07 sierpień 2020 - 16:25

Nowa beta dla E1030 jak są odważni 😀https://www8.garmin....ls.jsp?id=12819

 

Link do forum Garmina https://forums.garmi...8-now-available

 

Changes made from version 9.50 to 9.68:

  • Segments:
    Fixed issue with detecting segments that were going in the opposite direction of travel
    Improved segment and ClimbPro UI cooperation
    Fixed issues when approaching a segment embedded in a course and other minor segment UI issues
    Fixed issue where segment virtual partners would claim to be finished almost immediately after starting the segment
  • ClimbPro:
    Improved estimated time to end of a ClimbPro climb
    Fixed ClimbPro page graph drawing
    Fixed issue where disabling 'Pop-up on Climb Approach' would disable ClimbPro completely
  • Improved iPhone pairing
  • Improved sensor connectivity
  • Improved automatic FTP detection
  • Added Go Back, Pause, and Go Forward workout step controls to the workout tray
  • Added support for new GPS firmware. Sync your device to update to the new firmware
  • Added option to delete a data field in quick edit mode. Access by pressing and holding a data field on a timer page.
  • Improved grit and flow consistency between Garmin products
  • Improved bike light connection stability
  • Fixed bike alarm not turning off after correct password was entered
  • Fixed radar vehicle drawing temporarily not updating
  • Added a shortcut to the display menu by pressing and holding the Auto Brightness button on the status widget
  • Added a toggle for MTB map theme
  • Improved MTB trail search UI
  • Fixed issue where history line wasn't updated while panning in the map
  • Fixed issue with the number of power zones displayed post ride
  • Fixed dual sided power meter calibration factor reporting only one side
  • Fixed Firstbeat metrics for multiple rides during the same power cycle
  • Fixed Training Effect UI layout
  • Removed unnecessary beeps for notifications that don't need them
  • Fixed timezone map downloads from WiFi
  • Fixed issue with power targets in TCX workouts
  • Made various device stability improvements


#9065 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2020 - 16:28

Pewno poprawili to co robiło cegłę, sprawdzę jak mi odeślą

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9066 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 sierpień 2020 - 21:17

Dobrze zrozumiałem wasze ostatnie posty, że urządzenie po wymianie ma nową gwarancję? 2 lata?

 

Wygląda na to, że moja 1030 padła :( W środę wszystko normalnie działało (w ogóle ostatnio aż dziwnie że wszystko śmigało, włącznie z livetrack), a dzisiaj nie chce się włączyć. Podłączenie do kompa też zero reakcji. Ma raptem kilka miesięcy, jest po wymianie ze względu na ekran halo.



#9067 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 21:25

Tak, zawsze jest od początku 2 lata po wymianie.
Miałem podobny problem wczoraj jak u Ciebie. Pomogło podłączenie do kompa na całą noc.

#9068 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 sierpień 2020 - 21:39

Podłączyłem dzisiaj na około 2-3h. Po odłączeniu był ciepły, czyli raczej się ładował. Spróbuję jutro dłużej.



#9069 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2020 - 22:19

Mam w domu 1030+, zaczynam studiować instrukcję, strasznie to wszystko dla mnie jest trudne nie mogę się odnaleźć.

Próbuję ustalić jak dodać adres ulubiony np: dom, ale ciężko jest. Z konfiguracją WiFI podobnie.
Jutro pierwsza jazda, mam nadzieję że się nie zgubię.

W poniedziałek, lub wtorek dojdą czujniki od MioCyclo, już nie mogę się doczekać.

 

Panowie jak usunąć mapy z urządzenie, chciałbym mapy ze swojej lokalizacji, ale nie mogę ich pobrać, ponieważ mam info o niewystarczającej pamięci na urządzeniu?

 

 

Dobrze chyba już wiem są nie aktualne dlatego muszę je zaktualizować by można było zmienić region, słabe to bo zajmuje więcej czasu, mam nadzieję że będę mógł wyrzucić Stany i Zelandię, nie wiem czemu to mam na pamięci.

Załączone pliki


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#9070 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 10:35

Fenix 5, ale liczę na słowo porady. 

 

Mam go od 13 miesięcy, do tej pory wszystko cacy, bateria trzymała ~2 tygodnie. Krótko przed tym atakiem na serwery Garmina zjechało do 5 dni nawet jeśli nie rejestrowałem aktywności. Jak Garmin stanął na nogi, zrobiłem spokojnie reset, ale problem jest dalej, nic się nie naprawiło. 

 

Reklamować? Jaka jest procedura? 



#9071 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 10:49

W życiu mi Fenix 5 nie trzymał nawet tygodnia, więc zazdro hehe. 

 

https://support.garmin.com/pl-PL/

 

Wybierasz jakikolwiek produkt i zatwierdzasz i na następnej stronie masz na dole E-mail. Opisujesz problem i czekasz na odpowiedź. 


  • Born Ready lubi to

#9072 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 10:58

W życiu mi Fenix 5 nie trzymał nawet tygodnia, więc zazdro hehe. 

Więc nawet jeśli by przyjęli reklamację i wymienili na taki jak Twój, to nie będę jakoś poszkodowany :) mój trzymał 2 tygodnie nawet przy rejestrowanych godzinnych aktywnościach co drugi dzień, byłem bardzo zadowolony do tego lata. 

 

Dzięki za szybką pomoc. 



#9073 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 11:04

A jak Twój trzeci pin od kabla? U mnie standardowo wypalony. Za to też wymieniają bez problemu. Czekam aż będzie bliżej końca gwarancji.

#9074 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 sierpień 2020 - 14:43

Tak, zawsze jest od początku 2 lata po wymianie.
Miałem podobny problem wczoraj jak u Ciebie. Pomogło podłączenie do kompa na całą noc.

 

Faktycznie, wygląda na identyczną sytuację. Rano udało się go włączyć. Pokazał 0% baterii.

 

Po naładowaniu u ciebie wszystko wróciło do normy?



#9075 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 15:22

Mi po całej nocy pod kompem pokazał 100%. No i jak narazie drugi dzień i wszystko jest po staremu. Mam nadzieję, że to była tylko jednorazowa akcja.

#9076 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 20:21

A jak Twój trzeci pin od kabla? U mnie standardowo wypalony. Za to też wymieniają bez problemu. Czekam aż będzie bliżej końca gwarancji.

Heh, są cztery i wszystkie ok :) 



#9077 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 20:53

Korozja trzeciego pinu, to taka klasyka gatunku w przypadku Fenixa 5. 

 

https://www.reddit.c...i_dont_wear_it/

 

Garmin wymienia wtedy zegarek. 


  • Born Ready lubi to

#9078 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 21:16

Wow, tego nie znałem i aż sprawdziłem pod lampą... jest i u mnie ten problem, więc chyba znalazłem drugi powód do wymiany zegarka :) 

 

Dzięki! 


  • Bzyk lubi to

#9079 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 08:16

Mam w domu 1030+, zaczynam studiować instrukcję, strasznie to wszystko dla mnie jest trudne nie mogę się odnaleźć.

Próbuję ustalić jak dodać adres ulubiony np: dom, ale ciężko jest. Z konfiguracją WiFI podobnie.
Jutro pierwsza jazda, mam nadzieję że się nie zgubię.

W poniedziałek, lub wtorek dojdą czujniki od MioCyclo, już nie mogę się doczekać.

 

Panowie jak usunąć mapy z urządzenie, chciałbym mapy ze swojej lokalizacji, ale nie mogę ich pobrać, ponieważ mam info o niewystarczającej pamięci na urządzeniu?

 

 

Dobrze chyba już wiem są nie aktualne dlatego muszę je zaktualizować by można było zmienić region, słabe to bo zajmuje więcej czasu, mam nadzieję że będę mógł wyrzucić Stany i Zelandię, nie wiem czemu to mam na pamięci.

No dla osób nieprzyzwyczajonych do ekosystemu Garmina z początku jest mało intuicyjnie - trochę inaczej niż przyzwyczaiły nas telefony a do tego ogrom funkcji. Nie warto się zniechęcać, po prostu to jest narzędzie z masą możliwości. Na początek nie będziesz potrzebował wszystkich ale z czasem poznasz coraz więcej i część wykorzystasz.

 

Wifi bodajże konfigurowało się przy pierwszym parowaniu z telefonem, które warto wykonać od razu - wtedy kończysz konfigurację wygodnie na telefonie. Nie wiem jakie mapy potrzebujesz ale mapy na razie zostaw w spokoju, te wbudowane są bardzo dokładne. Zapoznaj się z urządzeniem.


  • worms14 lubi to

#9080 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2020 - 18:34

To fakt pierwszy kontakt jest tragiczny, ale z każdą godziną jest lepiej,właściwie wszystko nie wiem jak samo się robi. Grunt to zapamiętać wszystko, układ co nie będzie łatwe. W moim przypadku to co nie działało już działa, trochę licznik jest upośledzony bez czujników, niebawem to się zmieni. Jeszcze chce zamontować Inpeak custom na korbie lewej dla mocy, nie wiem czy się uda, bo mój typ SRAM NX jest nie wymieniony w liście produktów kompatybilnych.

Generalnie z licznika jestem bardzo zadowolony, cieszę się że własnie jego wybrałem, ekran jak dla mnie to duża wygoda jeżeli chodzi o wielkość, bateria też dobrze rokuje, ale brak czujników więc zobaczymy jak dalej będzie.


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S




Dodaj odpowiedź