Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11330 odpowiedzi w tym temacie

#11321 JHartman

JHartman
 • Użytkownik
 • 322 postów
 • SkądWarszaw

Napisano 20 wrzesień 2022 - 21:24

Gdzieś w opcjach można wybrać jaki obszar map ma być wgrany. Ja mam Europe wschodnią (czy środkową, nie pamiętam jak to jest nazwane) i ostatnia aktualizacja map w 1040 poszła bez problemu.

Pozdrawiam

#11322 Bartek_S79

Bartek_S79
 • Użytkownik
 • 30 postów

Napisano 21 wrzesień 2022 - 09:30

Dzięki za sugestie. Sprawdziłem i w samym urządzeniu znalazłem tylko opcje wyłączenia poszczególnych map dla danego profilu (co nic nie dało). Natomiast w Garmin Express w momencie gdy chcę wejść w opcję "Zarządzanie mapami", to program się "krzaczy" i muszę go restartować i tak w kółko. Ehh, nie miała baba kłopotu ... zachciało się nowości ...

Cóż, trzeba czekać na odpowiedź Garmina.

 

aktualizacja

Może na przyszłość komuś się przyda. Znalazłem rozwiązanie na forum Garmina. Okazało się, że problem braku pamięci nie leży po stronie Garmina ... tylko dysku twardego na komputerze:

 

"After much back and forth with Garmin support, I realized a) that the 12GB free space they refer to needs to be on your computer, not on your Garmin Edge and B) the free space needs to be on the C: drive not any other hard drive, and the 28GB free space on my computer was on the D: drive I use for data. My boot C: drive had only 4GB. Garmin support was very pleasant and responsive, but their troubleshooting protocol did not figure out that this was the problem. Although this may have been obvious to someone else, it was not clear to me that the Garmin Express download of the map file needs to go to the C drive first and then to the Edge, it does not go direct to the Edge.

This is also not clear from the instructions or any other documentation I found, and would have saved both Garmin support and me significant time we wasted on this. Map upgrade went smoothly on a different computer with enough free space on the C drive.

Happy ending."

 #11323 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 8467 postów
 • SkądSulęcin

Napisano 22 wrzesień 2022 - 07:16

No tak, to całkiem zrozumiałe jest - Express musi pobrać mapy na dysk komputera i dopiero później transferuje je do samego urządzenia. 

 

Po pobraniu map dla Edge, Fenix (i ewentualnie nawigacji samochodowej) GB zaczyna ubywać... Kilka kolejnych aktualizacji map i w przypadku urządzeń z mniejszą ilością pamięci dyskowej robi się problem...

 

Co więcej, oprogramowanie zainstalowane na komputerze na ogół nie usuwa pobranych map z dysku, ale też z tych map "instalacyjnych" nie korzysta, no chyba, że jest opcja zainstalowania map również w komputerze (dotyczy np. samochodowych urządzeń nawigacyjnych), ale tu też głowy nie daję, czy nie zostawia plików instalacyjnych. Jeśli ktoś ma mało miejsca na dysku gdzie są przechowywane foldery użytkowników (na ogół będzie to dysk "C" - w przypadku Windows), to warto zadbać o ręczne usunięcie pobranych plików, o ile pamiętam będzie to: C:\Users\Kowalski\AppData\Roaming\GARMIN\Maps (ewentualnie można sprawdzić też w \AppData\Local\Garmin) aczkolwiek na 100% nie jestem teraz pewny gdzie dokładnie, wieczorem mogę sprawdzić i zweryfikować gdzie to ładuje...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11324 Daniel_105

Daniel_105
 • Użytkownik
 • 168 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 15:46

Aż sprawdziłem. U mnie po dwóch latach używania w sumie dwóch urządzeń Garmina było 35GB różnego rodzaju pozostałości po instalacji map, aktualizacji oprogramowania urządzenia i Garmin express. Lokalizacja to program data/Garmin/coreservice/download
 • Prozor, biker1974 i bazyl33 lubią to

#11325 artho

artho
 • Użytkownik
 • 2655 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 12:16

Nie wiem czy już było w wątku, ale Garmin zaprezentował Index BPM Smart Blood Pressure Monitor, czyli.. po prostu - ciśnieniomierz. Oczywiście urządzenie synchronizuje dane do serwisu Garmin Connect i poza tym nie ma żadnych wielkich wodotrysków. Cena natomiast plasuje się w okolicy sensownego domowego ciśnieniomierza, więc powiedziałbym wręcz, że urządzenie jest bardzo tanie względem tego czego można było się spodziewać :)

 

https://www.garmin.com/en-US/p/716808

 

 #11326 mataman

mataman
 • Użytkownik
 • 300 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 12:59

Mógłbym polemizować z tym "tanie" jest przynajmniej 3x droższe od zwykłych domowych ciśnieniomierzy.

#11327 artho

artho
 • Użytkownik
 • 2655 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 13:11

Podkreślę ponownie: sensownego domowego ciśnieniomierza.

 

Wiem, że można kupić coś za 3-4 stówy, ale te polecane przez lekarzy startują od około 6-7 stówek.#11328 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 8467 postów
 • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2022 - 13:17

Jak na razie Index BMP jest oferowany tylko i wyłącznie na terenie USA: https://support.garm...6808&tab=topics
The Index BPM Smart blood pressure monitor is currently available in the following region: United States

 

Żal wywalać całkiem dobre ciśnieniomierze, aby kupić kolejny... Fakt, Index BMP dane prześle do Connect przez WiFi albo BT, ale za dużo tych danych to nie ma.... Mnie by interesowała struktura pól FIT w których umieszczone byłyby dane z pomiaru. Wtedy na zasadzie apki Weight Logger, można byłoby dodać rozszerzenie eksportu do Connect z dowolnej aplikacji dzienniczka pomiarowego - to przecież tylko dane ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, żaden problem wpisać, zapisać fit, importować w Connect i już. Albo jak w Weight Logger - wysyłka bezpośrednio do Connect.

 

Pomijając nawet aplikacje - na githubie można znaleźć sporo rozwiązań przekazywania danych fizjologicznych np. wagi i składu ciała: https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

 

i tak np. Mi Body Composition Scale 2 Garmin Connect (Robert Wojtowicz) czy fork dla androida mi-scale-exporter (Łukasz Świderski), które używają kodu bodycompostion wysyłającego dane do Connect:
bodycomposition upload --weight 80 --bone 14 --fat 13 --hydration 58 --muscle 42 --email [email protected]
z linii komend, ale automatyzują pobranie danych z wagi Xiaomi i wysyłają do serwisu Garmina.

 

Aplikacja java do wpisania danych wagi i składu to: weight2fit -
windows.png
ale tu po wygenerowaniu pliku FIT należy albo importować w Connect, albo wysłać do apki Connect, stąd zautomatyzowanie procesu jest wygodniejsze.

 

Należy domyślać się, że prędzej czy później będzie możliwe wysyłanie danych dotyczących ciśnienia również z innych aplikacji, czy może nawet poprzez dodanie ręczne do Connect? Ta ostatnia opcja byłaby chyba najpraktyczniejsza, bo ileż to wklepać dane o ciśnieniu skurczowym/rozkurczowym co mobilnego Conect?
Na razie jednak europejski (polski) Connect nie zawiera w statystykach zdrowia pozycji "Ciśnienie krwi". - może poza tym na rynku US:
716808-1.jpg

 

 

 

 

 

 

Podkreślę ponownie: sensownego domowego ciśnieniomierza.

 

Wiem, że można kupić coś za 3-4 stówy, ale te polecane przez lekarzy startują od około 6-7 stówek.

 

 

To chyba ci lekarze są opłacani przez producentów. Nie żartujmy, dobre ciśnieniomierze i za stówę (a i mniej też) są. Może nieco droższe z przekazywaniem tych dwóch danych do aplikacji towarzyszących. Ale czy ma to wpływ na jakość pomiaru? No nie.  Czy też windowanie ceny? No tak. Płaci się za bajery dodane, typu BT, dźwiękowe komunikaty, aplikacje towarzyszące itp. Bo akurat pomiar ciśnienia krwi to nie pomiar mocy. To pomiar ciśnienia rękawa i sprawdzanie czy puls jest wyczuwalny, czy nie. Ot i cała filozofia pomiaru i do tego naprawdę nie trzeba kosmicznej technologii za kilkaset złociszy. Czy też dolców. Bo nie.

 

Właściwie sami lekarze używają dość prymitywnego sprzętu - w porównaniu do tego co można za tą stówę - dwie kupić. Nierzadko rękaw i stetoskop, choć dokładność pomiaru jest taka se. Holter ciśnieniowy też dość prymitywne urządzenie, ot dodatkowa funkcja to rejestracja ciśnienia w zadanych odstępach czasowych. Pomiary przeciętnym, tanim urządzeniem pomiarowym praktycznie mają tą samą dokładność.

 

Garminowski ciśnieniomierz za $150 tani w żadnym wypadku nie jest. Zresztą zdziwiłbym się gdyby był ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11329 cowall

cowall
 • Użytkownik
 • 156 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2022 - 15:18

Dzięki za to info! Mam ponad 20gb w tym katalogu MAP, czy wszystko stad mogę usunąć? Nie zepsuje się nic w garminach? :)

Aż sprawdziłem. U mnie po dwóch latach używania w sumie dwóch urządzeń Garmina było 35GB różnego rodzaju pozostałości po instalacji map, aktualizacji oprogramowania urządzenia i Garmin express. Lokalizacja to program data/Garmin/coreservice/download#11330 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 8467 postów
 • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2022 - 19:27

Tak, możesz - w przypadku gdy chciałbyś reinstalować aktualne mapy, Express po prostu ponownie je będzie musiał ściągać.

 

W Windows folder z ładowanymi mapami jest tu: C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads\Map

ale właściwie można usunąć pliki z pozostałych folderów \Downloads, czyli z Application (kolejne wersje Express), Firmware i PrimaryFirmware - te dwa ostatnie przechowują wersje oprogramowania posiadanych przez użytkownika urządzeń, jeśli ktoś chce przywrócić jakiś starszy firmware to trzeba tam szukać, Temp - z czego Temp na ogół powinien być pusty.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11331 cowall

cowall
 • Użytkownik
 • 156 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2022 - 20:27

Dziękuję, już sobie zapisałem ścieżkę do katalogu i będę to czyścił po aktualizacjach map. Posiadając edge i fenixa można szybko zapchać dysk

Tak, możesz - w przypadku gdy chciałbyś reinstalować aktualne mapy, Express po prostu ponownie je będzie musiał ściągać.

W Windows folder z ładowanymi mapami jest tu: C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads\Map
ale właściwie można usunąć pliki z pozostałych folderów \Downloads, czyli z Application (kolejne wersje Express), Firmware i PrimaryFirmware - te dwa ostatnie przechowują wersje oprogramowania posiadanych przez użytkownika urządzeń, jeśli ktoś chce przywrócić jakiś starszy firmware to trzeba tam szukać, Temp - z czego Temp na ogół powinien być pusty.

Dodaj odpowiedź