Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#11321 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 20 wrzesień 2022 - 21:24

Gdzieś w opcjach można wybrać jaki obszar map ma być wgrany. Ja mam Europe wschodnią (czy środkową, nie pamiętam jak to jest nazwane) i ostatnia aktualizacja map w 1040 poszła bez problemu.

Pozdrawiam

#11322 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 21 wrzesień 2022 - 09:30

Dzięki za sugestie. Sprawdziłem i w samym urządzeniu znalazłem tylko opcje wyłączenia poszczególnych map dla danego profilu (co nic nie dało). Natomiast w Garmin Express w momencie gdy chcę wejść w opcję "Zarządzanie mapami", to program się "krzaczy" i muszę go restartować i tak w kółko. Ehh, nie miała baba kłopotu ... zachciało się nowości ...

Cóż, trzeba czekać na odpowiedź Garmina.

 

aktualizacja

Może na przyszłość komuś się przyda. Znalazłem rozwiązanie na forum Garmina. Okazało się, że problem braku pamięci nie leży po stronie Garmina ... tylko dysku twardego na komputerze:

 

"After much back and forth with Garmin support, I realized a) that the 12GB free space they refer to needs to be on your computer, not on your Garmin Edge and B) the free space needs to be on the C: drive not any other hard drive, and the 28GB free space on my computer was on the D: drive I use for data. My boot C: drive had only 4GB. Garmin support was very pleasant and responsive, but their troubleshooting protocol did not figure out that this was the problem. Although this may have been obvious to someone else, it was not clear to me that the Garmin Express download of the map file needs to go to the C drive first and then to the Edge, it does not go direct to the Edge.

This is also not clear from the instructions or any other documentation I found, and would have saved both Garmin support and me significant time we wasted on this. Map upgrade went smoothly on a different computer with enough free space on the C drive.

Happy ending."

 



#11323 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 wrzesień 2022 - 07:16

No tak, to całkiem zrozumiałe jest - Express musi pobrać mapy na dysk komputera i dopiero później transferuje je do samego urządzenia. 

 

Po pobraniu map dla Edge, Fenix (i ewentualnie nawigacji samochodowej) GB zaczyna ubywać... Kilka kolejnych aktualizacji map i w przypadku urządzeń z mniejszą ilością pamięci dyskowej robi się problem...

 

Co więcej, oprogramowanie zainstalowane na komputerze na ogół nie usuwa pobranych map z dysku, ale też z tych map "instalacyjnych" nie korzysta, no chyba, że jest opcja zainstalowania map również w komputerze (dotyczy np. samochodowych urządzeń nawigacyjnych), ale tu też głowy nie daję, czy nie zostawia plików instalacyjnych. Jeśli ktoś ma mało miejsca na dysku gdzie są przechowywane foldery użytkowników (na ogół będzie to dysk "C" - w przypadku Windows), to warto zadbać o ręczne usunięcie pobranych plików, o ile pamiętam będzie to: C:\Users\Kowalski\AppData\Roaming\GARMIN\Maps (ewentualnie można sprawdzić też w \AppData\Local\Garmin) aczkolwiek na 100% nie jestem teraz pewny gdzie dokładnie, wieczorem mogę sprawdzić i zweryfikować gdzie to ładuje...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11324 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 15:46

Aż sprawdziłem. U mnie po dwóch latach używania w sumie dwóch urządzeń Garmina było 35GB różnego rodzaju pozostałości po instalacji map, aktualizacji oprogramowania urządzenia i Garmin express. Lokalizacja to program data/Garmin/coreservice/download
  • Prozor, biker1974 i bazyl33 lubią to

#11325 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 12:16

Nie wiem czy już było w wątku, ale Garmin zaprezentował Index BPM Smart Blood Pressure Monitor, czyli.. po prostu - ciśnieniomierz. Oczywiście urządzenie synchronizuje dane do serwisu Garmin Connect i poza tym nie ma żadnych wielkich wodotrysków. Cena natomiast plasuje się w okolicy sensownego domowego ciśnieniomierza, więc powiedziałbym wręcz, że urządzenie jest bardzo tanie względem tego czego można było się spodziewać :)

 

https://www.garmin.com/en-US/p/716808

 

 



#11326 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 12:59

Mógłbym polemizować z tym "tanie" jest przynajmniej 3x droższe od zwykłych domowych ciśnieniomierzy.

#11327 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 13:11

Podkreślę ponownie: sensownego domowego ciśnieniomierza.

 

Wiem, że można kupić coś za 3-4 stówy, ale te polecane przez lekarzy startują od około 6-7 stówek.



#11328 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2022 - 13:17

Jak na razie Index BMP jest oferowany tylko i wyłącznie na terenie USA: https://support.garm...6808&tab=topics
The Index BPM Smart blood pressure monitor is currently available in the following region: United States

 

Żal wywalać całkiem dobre ciśnieniomierze, aby kupić kolejny... Fakt, Index BMP dane prześle do Connect przez WiFi albo BT, ale za dużo tych danych to nie ma.... Mnie by interesowała struktura pól FIT w których umieszczone byłyby dane z pomiaru. Wtedy na zasadzie apki Weight Logger, można byłoby dodać rozszerzenie eksportu do Connect z dowolnej aplikacji dzienniczka pomiarowego - to przecież tylko dane ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, żaden problem wpisać, zapisać fit, importować w Connect i już. Albo jak w Weight Logger - wysyłka bezpośrednio do Connect.

 

Pomijając nawet aplikacje - na githubie można znaleźć sporo rozwiązań przekazywania danych fizjologicznych np. wagi i składu ciała: https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

 

i tak np. Mi Body Composition Scale 2 Garmin Connect (Robert Wojtowicz) czy fork dla androida mi-scale-exporter (Łukasz Świderski), które używają kodu bodycompostion wysyłającego dane do Connect:
bodycomposition upload --weight 80 --bone 14 --fat 13 --hydration 58 --muscle 42 --email [email protected]
z linii komend, ale automatyzują pobranie danych z wagi Xiaomi i wysyłają do serwisu Garmina.

 

Aplikacja java do wpisania danych wagi i składu to: weight2fit -
windows.png
ale tu po wygenerowaniu pliku FIT należy albo importować w Connect, albo wysłać do apki Connect, stąd zautomatyzowanie procesu jest wygodniejsze.

 

Należy domyślać się, że prędzej czy później będzie możliwe wysyłanie danych dotyczących ciśnienia również z innych aplikacji, czy może nawet poprzez dodanie ręczne do Connect? Ta ostatnia opcja byłaby chyba najpraktyczniejsza, bo ileż to wklepać dane o ciśnieniu skurczowym/rozkurczowym co mobilnego Conect?
Na razie jednak europejski (polski) Connect nie zawiera w statystykach zdrowia pozycji "Ciśnienie krwi". - może poza tym na rynku US:
716808-1.jpg

 

 

 

 

 

 

Podkreślę ponownie: sensownego domowego ciśnieniomierza.

 

Wiem, że można kupić coś za 3-4 stówy, ale te polecane przez lekarzy startują od około 6-7 stówek.

 

 

To chyba ci lekarze są opłacani przez producentów. Nie żartujmy, dobre ciśnieniomierze i za stówę (a i mniej też) są. Może nieco droższe z przekazywaniem tych dwóch danych do aplikacji towarzyszących. Ale czy ma to wpływ na jakość pomiaru? No nie.  Czy też windowanie ceny? No tak. Płaci się za bajery dodane, typu BT, dźwiękowe komunikaty, aplikacje towarzyszące itp. Bo akurat pomiar ciśnienia krwi to nie pomiar mocy. To pomiar ciśnienia rękawa i sprawdzanie czy puls jest wyczuwalny, czy nie. Ot i cała filozofia pomiaru i do tego naprawdę nie trzeba kosmicznej technologii za kilkaset złociszy. Czy też dolców. Bo nie.

 

Właściwie sami lekarze używają dość prymitywnego sprzętu - w porównaniu do tego co można za tą stówę - dwie kupić. Nierzadko rękaw i stetoskop, choć dokładność pomiaru jest taka se. Holter ciśnieniowy też dość prymitywne urządzenie, ot dodatkowa funkcja to rejestracja ciśnienia w zadanych odstępach czasowych. Pomiary przeciętnym, tanim urządzeniem pomiarowym praktycznie mają tą samą dokładność.

 

Garminowski ciśnieniomierz za $150 tani w żadnym wypadku nie jest. Zresztą zdziwiłbym się gdyby był ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11329 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2022 - 15:18

Dzięki za to info! Mam ponad 20gb w tym katalogu MAP, czy wszystko stad mogę usunąć? Nie zepsuje się nic w garminach? :)

Aż sprawdziłem. U mnie po dwóch latach używania w sumie dwóch urządzeń Garmina było 35GB różnego rodzaju pozostałości po instalacji map, aktualizacji oprogramowania urządzenia i Garmin express. Lokalizacja to program data/Garmin/coreservice/download



#11330 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 wrzesień 2022 - 19:27

Tak, możesz - w przypadku gdy chciałbyś reinstalować aktualne mapy, Express po prostu ponownie je będzie musiał ściągać.

 

W Windows folder z ładowanymi mapami jest tu: C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads\Map

ale właściwie można usunąć pliki z pozostałych folderów \Downloads, czyli z Application (kolejne wersje Express), Firmware i PrimaryFirmware - te dwa ostatnie przechowują wersje oprogramowania posiadanych przez użytkownika urządzeń, jeśli ktoś chce przywrócić jakiś starszy firmware to trzeba tam szukać, Temp - z czego Temp na ogół powinien być pusty.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11331 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2022 - 20:27

Dziękuję, już sobie zapisałem ścieżkę do katalogu i będę to czyścił po aktualizacjach map. Posiadając edge i fenixa można szybko zapchać dysk

Tak, możesz - w przypadku gdy chciałbyś reinstalować aktualne mapy, Express po prostu ponownie je będzie musiał ściągać.

W Windows folder z ładowanymi mapami jest tu: C:\ProgramData\Garmin\CoreService\Downloads\Map
ale właściwie można usunąć pliki z pozostałych folderów \Downloads, czyli z Application (kolejne wersje Express), Firmware i PrimaryFirmware - te dwa ostatnie przechowują wersje oprogramowania posiadanych przez użytkownika urządzeń, jeśli ktoś chce przywrócić jakiś starszy firmware to trzeba tam szukać, Temp - z czego Temp na ogół powinien być pusty.



#11332 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 26 wrzesień 2022 - 18:53

Garmin varia rtl 515 GE 530 i pole Smart Bike Light. Ostatnio w polu opcji Control mode nie widzę opcji Smart (tylko manual i Network) a światła samoczynnie co jakiś czas przekraczają się na tryb manual, bez możliwości powrotu do trybu Smart. Czy ktoś zauważył podobny problem? Na forum aplikacji jest tylko jeden podobny przypadek.

#11333 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 wrzesień 2022 - 07:16

Jak już chyba zauważyłeś, Maca88 odpowiedział na forum pola na to pytanie:

maca88 11 hours ago in reply to Mazza
You are right, version 0.24.0 introduced a regression bug that removed Smart mode from the menu even if you set filters for the light. This bug is now fixed with version 0.24.2, I do apologize for the inconvenience.
 
Czyli po aktualizacji do 0.24.2 problem powinien być naprawiony ;)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11334 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 październik 2022 - 11:49

Sporo zmian dla zegarków Fenix 7 i Fenix 6. Na razie publiczne oprogramowanie alfa

Fenix 7 10.33:

Added Anchor, Sail, Sail Race activities.
Added Auto-Rest for Ultra Run.
Added Backcountry Snowboard Activity.
Added Disc Golf Activity.
Added golf Scoring settings menu.
Added Grade Adjusted Pace data field.
Added haptics to more places, including scrolling lists.
Added Morning Report.
Added nautical units options for Boat, Sail, and Sail Race activities.
Added Next Fork data field.
Added Reference Point as a hot key option.
Added support for Armenian characters.
Added support for heart rate chest strap in Yoga/Breathwork/Health Snapshot.
Added Tides glance.
Added wrist based run power support.
Fixed issue causing sleep data to no longer show later in the day.
Fixed issue where Marine maps and Street maps weren't rendering correctly together.
Fixed issue where two instances of map download continue prompt could show up after canceling a download.
Fixed issue with Do Not Disturb during sleep changing to "off" when entering and activity and backing out.
Fixed issue with glance folders where calendar could show the incorrect time.
Fixed issue with invalid values on race completion page.
Fixed issue with reviewing multisport legs.
Fixed issues with "Base" cycling daily suggested workouts.
Fixed last night HRV showing graph data when watch was not worn.
Fixed potential shutdown when editing map data fields.
Fixed slowness in segments list.
Fixed UI issue on timer when a lap is longer than 1 hour.
Fixed UI issue with zoom controls in golf green view.
Improved Daily Suggested Workout UI.
Improved map pan/zoom enter/exit experience.
Improved race predictor UI to allow back drag touch interaction from anywhere.
Improved speed of Wi-Fi.
Improved the power on page.
Improved UI around phone and Wi-Fi connection setup when these have not been set up previously.
Improvements and fixes to settings interaction with Garmin Connect mobile app.
 
Najciekawsze dodatki wytłuszczonym drukiem ;) - zwłaszcza wreszcie moc biegowa z nadgarstka, bez konieczności zakładania pasa garminowskiego zbierającego dynamikę biegu.
 
Fenix 6 23.73:
Added Backcountry Snowboarding activity.
Added Exercise Load graph.
Updated altimeter calibration to use weather forecast data to improve calibration.
Updated the activity profile limit to 75.
Fixed a UI issue with the Recovery Widget.
Fixed an issue on the Dog Tracking widget where distances would only display in yards, and never in miles.
Updated the UI of the nautical units menu.
 
Dla urządzeń rodziny Fenix 6 zmian, aktualizacji i poprawek jak widać niewiele, ale dobrze, że ciągle jeszcze jakieś są ;)

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11335 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 07 październik 2022 - 14:27

Mam w FR 955 Solar dziwną przypadłość - podczas treningu od czasu do czasu pojawia mi się na ekranie poziomy kropkowany pasek, który znika po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku. Wygląda mi to na jakiś błąd w sofcie - ktoś miał z czymś podobnym do czynienia?


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#11336 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 09 październik 2022 - 14:41

Edge 1040, najnowszy soft, obecne problemy:

1) Samoistnie się restartuje w trakcie jazdy na zewnątrz. Dzisiaj to miało miejsce dwukrotnie i zauważyłem, że było to w momencie, kiedy zjechałem z danego kursu i chciałem kliknąć opcję z prawej strony (przerysuj trasę? czy jakoś tak). Wtedy cyk, reset. Jak za trzecim razem dałem "zakończ kurs" to nic takiego nie bylo. Ktoś się spotkał?

2) Nie dolicza mi kcal do ogólnego bilansu kalorycznego z jazdy na zewnątrz. To też drugi raz już, wczoraj miałem podobnie. Jak cały tydzień używałem do chomikowania to bez problemu, natomiast teraz przez weekend ten sam błąd dwukrotnie. Nawet wczoraj pisałem z supportem na czacie, wysłałem im plik diagnostyczny jednak mam oczekiwać na maila. Ktoś się i z tym spotkał?



#11337 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 09 październik 2022 - 14:55

Hej,

Akurat wróciłem z treningu i z obu opcji przeliczania korzystałem bez problemu. Garmin to pudełko na bugi, ale akurat te resetu dotyczą chyba bardziej twojej jednostki już oprogramowania.

#11338 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 09 październik 2022 - 15:13

Resetowanie też mi się zdarzało w 530 przed zmianą. Dzisiaj na ustawce rozmawiałem z jedną osobą to miewał podobnie a i słyszał właśnie o tym ostatnio.



#11339 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 09 październik 2022 - 15:24

Resetowanie też mi się zdarzało w 530 przed zmianą. Dzisiaj na ustawce rozmawiałem z jedną osobą to miewał podobnie a i słyszał właśnie o tym ostatnio.

Masz ewidentnego pecha, w sumie przez 3 lata mnie się oba modele x30 nie zrestartowały ani razu. Napisz do Garmina, wymienią Ci pewnie na nowy w ciągu kilku dni.



#11340 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 17 październik 2022 - 19:32

Mam bardzo dziwny problem na www Garmin Connect poznikały mi  wartość max prędkość ! ze wszystkich aktywności a w zasadzie w miejscu maksymalna prędkość wszędzie mam  Średnią prędkość,

przykład

 

na aplikacji w telefonie jest ok natomiast sprawdzałem na kilku przeglądarkach jak i na 4 kompach z różnymi systemami i wszędzie mam taki błąd od soboty.Załączony plik  bandicam 2022-10-16 16-20-42-227.jpg   14,3 KB   25 Ilość pobrań





Dodaj odpowiedź