Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#11381 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 21 listopad 2022 - 14:27

Do Edge mam tylko to gumowe etui kupione u majfendow..

 

W fenixie nie mam nic, a mam model 5, wiec juz troche lat ma.



#11382 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 21 listopad 2022 - 22:14

Po kilku latach wystawiłem E1030 na sprzedaż i jak się zacząłem przyglądać ekranowi to wyszło kilka rysek. I tak jak napisałeś - raczej nie pojawiły się w trakcie jazdy na szosie a pewnie nosząc go w kieszeni albo w plecaku.

Więc teraz na E1040 założyłem jakieś szkło, które dostałem w komplecie z silikonowym etui. Prawdę mówiąc - żadnej różnicy w jakości obrazu albo w dotyku.

Apropos - silikon z E1030 da się założyć na E1040 ale trochę trudniej dostać się do złącza USB-C. Nie ma tragedii ale za 20 zł lepiej zamówić coś z ChRLD

Pozdrawiam

#11383 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 22 listopad 2022 - 07:53



Ciąg dalszy testów z trenażerem .


U mnie, co prawda na GE 530, przy treningu interwałowym erg z żądaną mocą, zdarza się, że na początku interwału, trenażer ustawia zerowy opór i dopiero gdy zjedzie do minimum ustawia się właściwy. Dzieje się to nieregularnie, co około drugi lub trzeci interwał, ale przez to krzywa mocy wygląda jak wykres EKG i kompletnie nie nadaje się do krótszych interwałów bo ustawienie właściwej mocy zajmuje około 20 sekund.

Co do ochrony ekranu to naprawdę polecam coś nakleić, mój poprzedni edge 520 przy sprzedaży, na naklejonej folii miał sporo rys i drobnych punkcików a nigdy nie upadł, w podróży zawsze mówiłem w specjalnym woreczku i ogólnie dbałem o niego.

#11384 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 listopad 2022 - 12:15

Rodzina Fenix 7 otrzymuje nową wersję oprogramowania, właściciele, którzy zapisali się do programu Beta od jakiegoś czasu mogli używać nowe oprogramowanie, pozostali mają/będą mieć aktualizację.

  • Dodano monit o zakończenie Wznów później dla czynności, gdy użytkownik zbliża się do rozpoczęcia okna uśpienia.
  • Dodano możliwość wyboru maksymalnego pułapu tlenowego dla biegania lub jazdy na rowerze na tarczach zegarka.
  • Dodano aktywności związane z kotwicą, żaglami i wyścigami na żaglach.
  • Dodano menu ustawień punktacji golfa.
  • Dodano elementy dotykowe do większej liczby miejsc, w tym do przewijania list.
  • Dodano raport poranny: po przebudzeniu wyświetla raport poranny, który zawiera pogodę, podsumowanie snu, status HRV i inne.
  • Dodano opcje jednostek morskich dla aktywności Łodzi, Żagli i Wyścigów na żaglach.
  • Dodano kod QR do procesu parowania Bluetooth.
  • Dodano punkt odniesienia jako opcję skrótu klawiszowego.
  • Dodano obsługę znaków ormiańskich.
  • Dodano obsługę pasa piersiowego do mierzenia tętna w Jodze, Oddechu i Migawkach stanu zdrowia.
  • Dodano aplikację Ustawienia systemu.
  • Dodano ustawienie automatycznego odpoczynku/wstrzymania do aktywności Ultra Run, które automatycznie tworzy interwał odpoczynku lub wstrzymuje aktywność.
  • Dodano aktywność Backcountry Snowboard do listy dostępnych aktywności.
  • Dodano aktywność Disc Golf do listy dostępnych aktywności.
  • Dodano pole danych Tempo dostosowane do nachylenia, które wyświetla średnie tempo dostosowane do stromości terenu.
  • Dodano pole danych Następny rozwidlenie, które wyświetla odległość do następnego rozwidlenia na szlaku kursu, którym podążasz.
  • Dodano spojrzenie na pływy.
  • Dodano moc biegową z nadgarstka: dodaje dane dotyczące mocy biegowej do aktywności bez potrzeby stosowania akcesoriów do pomiaru dynamiki biegu.
  • Naprawiono problem, który mógł potencjalnie uniemożliwić odpowiednie aktualizacje VO2 Max.
  • Naprawiono problem, który powodował, że dane dotyczące snu nie były już wyświetlane później w ciągu dnia.
  • Naprawiono problem z kalibracją wysokości.
  • Naprawiono problem z automatycznymi celami kroków.
  • Naprawiono problem z polami danych Connect IQ Swim.
  • Naprawiono problem z folderami podglądu, w których kalendarz mógł pokazywać nieprawidłowy czas.
  • Naprawiono problem z odtwarzaniem muzyki Spotify, gdy używana jest funkcja odtwarzania losowego.
  • Naprawiono problem z punktami trasy podczas korzystania z trybu Ultratrac.
  • Naprawiono potencjalny problem w codziennych sugerowanych treningach podczas zmiany typu celu.
  • Naprawiono potencjalny problem z tempem podczas korzystania z HRM lub czujnika na nogę.
  • Naprawiono potencjalne problemy z odtwarzaniem muzyki podczas korzystania ze słuchawek Airpods Pro 2.
  • Naprawiono potencjalne wyłączenie podczas pobierania mapy w Menedżerze map.
  • Naprawiono potencjalne wyłączenie podczas korzystania z Nawigacji podczas aktywności.
  • Naprawiono powolność na liście segmentów.
  • Naprawiono problem z interfejsem użytkownika dotyczący stopera, gdy okrążenie jest dłuższe niż 1 godzina.
  • Ulepszona obsługa wchodzenia i wychodzenia z przesuwania/powiększania mapy.
  • Poprawiona prędkość Wi-Fi.
  • Ulepszenia i poprawki interakcji ustawień z aplikacją mobilną Garmin Connect.
  • Ulepszone pobieranie danych MOS/Meteogram dla najbliższych lotnisk
  • Zaktualizowane tłumaczenia.
  • Różne poprawki błędów i ulepszenia.

Pogrubiłem najciekawsze wg mnie "dodatki".

Raport poranny - mogliby to i dodać do F6, bo co prawda chyba wszystkie dane można wygrzebać ręcznie z widżetów, ale tu ładnie jest to przedstawione po przebudzeniu...

 

Kod QR do parowania BT - kod QR od dość dawna ułatwia życie, w tym parowanie urządzeń (Wahoo stosuje to od chyba "zawsze"), do urządzeń Garmina trafia dość późno. Co prawda aktualnie parowanie urządzeń i bez kodu nie jest taką drogą przez mękę jak jeszcze nie tak dawno, aczkolwiek w przypadku niektórych kombinacji sprzętowych, w dalszym ciągu nie działa to tak jak powinno. Zresztą chyba nie ma nic bardziej intuicyjnego niż zeskanowanie kodu QR w aplikacji i zautomatyzowanie procesu parowania urządzeń. To gdzie problem? O ile wiem to nikt nie będzie zmieniał oprogramowania w urządzeniach już wyprodukowanych, a pewno i te obecnie w produkcji z automatu otrzymują starsze firmware. Tak więc jeszcze sporo czasu minie, nim F7 po wyjęciu z pudełka będzie miał zainstalowane to nowe oprogramowanie z QR. Tak więc teraz QR może być przydatny do ponownego sparowania urządzenia z Connect, aczkolwiek to jest używane tylko przy np. zmianie telefonu. 

 

Automat interwałów to coś, co biegacze chyba z radością przywitają. Mnie wkurzało wciskanie przycisku przed/po każdym interwale. Szczerze widziałbym podobną funkcję zaimplementowaną dla interwałów rowerowych przy użyciu miernika mocy. Tyle tylko, że musiałoby być możliwe definiowanie minimalnego czasu kwalifikacji trwania średniej mocy do zaliczenia jako interwał/odpoczynek. Albo jakoś tak, zresztą podobnie jak przy algorytmie wykorzystującym tempo biegowe. 

 

Tempo dostosowane do nachylenia od dawna jest dostępne w np. Strava i w przypadku biegania w innym terenie niż bieżnia (czy jakieś płaskie jak stół niziny ;)) zdecydowanie bardziej oddaje odczuwalny wysiłek.

 

No i wreszcie programiści Garmina ogarnęli moc biegową z czujników zegarka bez potrzeby dodatkowych pól IQ (wcześniej) czy wreszcie bez rejestracji dynamiki biegu z dodatkowych urządzeń poza samym zegarkiem.  

 

======================

No i jeszcze aktualizacja Beta XX.72 dla urządzeń Edge x30:

  • Naprawiono resetowanie statystyk Firstbeat po wyłączeniu zasilania 
  • Dodano monit informacyjny podczas parowania czujnika radarowego innego niż Garmin.
  • Dodano monit informacyjny, aby zaktualizować RCT715, aby uzyskać więcej funkcji
  • Ulepszone pola danych CIQ, aby kopie tego samego pola nie ograniczały dodawania unikalnych pól
Tu aktualizacja będzie z automatu dla członków programu beta. Z racji tego, że Edge x30 dołączyły do programu beta nieco później niż urządzenia Fenix tu może być niezbędne wejście w webowy Connect, kliknięcie na "urządzenia i stan synchronizacji", wybranie "dołącz do programu beta".  Po dołączeniu oprogramowanie synchronizujące pobierze i wyśle na Edge aktualny firmware w wersji publicznej bety. 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11385 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 12:28

 

Automat interwałów to coś, co biegacze chyba z radością przywitają. Mnie wkurzało wciskanie przycisku przed/po każdym interwale. Szczerze widziałbym podobną funkcję zaimplementowaną dla interwałów rowerowych przy użyciu miernika mocy. Tyle tylko, że musiałoby być możliwe definiowanie minimalnego czasu kwalifikacji trwania średniej mocy do zaliczenia jako interwał/odpoczynek. Albo jakoś tak, zresztą podobnie jak przy algorytmie wykorzystującym tempo biegowe. 

 

Ale wydaje mi się że to trochę inaczej ma działać (tzn. z tego co widziałem, bo chyba w Enduro wprowadzili) - tylko w profilu 'ultra run', gdzie wbiegasz np. na bufet i chcesz mieć info o czasie tam spędzonym. W interwałach biegowych też w sumie odpoczywasz w marszu/biegu, więc pewnie musiałby to odcinać jakoś mocniej po tempie. Interwały rowerowe post factum ogarniane są już choćby w intervals.icu, wydaje mi się, że mogłoby to być mocno mylące- odpuścisz pedałowanie na 5-10 s "bo coś" i interwał zepsuty.

 

Wciskanie "lap" nie jest problemem, druga sprawa, że jednak nie startujesz interwałów "na ostro" a raczej mają jakiś ramp-up/cool down, więc pewnie obcinałoby kilka sekund z całosci. 

 

Ale tak mi się przypomina, że jakiś czas temu F7 dostał funkcję "up ahead" - czyli info o punktach trasy przed tobą (w sensie "następny bufet za 3 km") - to byłoby dla mnie dość ciekawe. Zastanawiam się tylko, które strony do planowania tras potrafią dodać w tracku tego typu informacje (ok, doczytałem u DCR że tylko GC to wspiera - szkoda, swoją drogą to coś co mogliby dodać też w innych plannerach np. Stravy).



#11386 pdurys

pdurys
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 13:08

 

 

Ale tak mi się przypomina, że jakiś czas temu F7 dostał funkcję "up ahead" - czyli info o punktach trasy przed tobą (w sensie "następny bufet za 3 km") - to byłoby dla mnie dość ciekawe. Zastanawiam się tylko, które strony do planowania tras potrafią dodać w tracku tego typu informacje (ok, doczytałem u DCR że tylko GC to wspiera - szkoda, swoją drogą to coś co mogliby dodać też w innych plannerach np. Stravy).

A nie mozesz zaplanowanej trasy w stravie wyeksportowac a pozniej wczytac w GC? I wtedy mozesz dodawac te punkty, o ktorych wczesniej piszesz.

 



#11387 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 listopad 2022 - 13:17

Na ślad GPX (wygenerowany w dowolnym programie, choćby w BRouter, z którego korzystam osobiście) można z łatwością nanieść punkty po drodze i nadać im dowolne nazwy. W czym to się różni od tego, o czym piszecie?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11388 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 13:33

Ale w jaki sposób nanieść? Generalnie zgoda, waypointy w GPX były od zawsze chyba, co do tej funkcji - ona dodaje ekran z listą nadchodzących waypointów (w sensie - "2 km do pierwszego, 5 do kolejnego bufetu") - z odległością mierzoną po kursie. Wystarczyłby mi nawet najbliższy punkt, ale zegarki z jakiegoś powodu tego nie miały.



#11389 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 listopad 2022 - 13:35

Tym, że ślad GPX to ślad, a nie kurs. Jasne, że GPX może być przerobiony na kurs, ale czy naniesione punkty pozostaną? No chyba, że chodzi o zaimportowany ślad GPX, na który zostaną naniesione punkty kursu w Connect. Albo ja czegoś nie rozumiem...

 

Od dłuższego  czasu już nie trzeba bawić się w eksportowanie kursu ze Strava i importowanie do Connect. Podobnie z innych serwisów np. RWGPS - wystarczy np. oznaczyć gwiazdką/pinezką (jak tam serwis to traktuje) i kurs z automatu będzie przekazany do Connect. Oczywiście o ile dany serwis jest połączony z Connect w zakresie przesyłania kursów. W samym Connect wystarczy odszukać zsynchronizowany kurs, wybrać edycję i dodać punkty trasy.  Zapisać, wysłać zaktualizowany plik do urządzenia.

 

Fakt, może to oznaczać nie tyle same interwały, co te dla "ultra run".  A może jednak nie? ;)

Seryjne wciskanie "lap" mnie osobiście (leniwy jestem?) irytuje, wolę albo użyć zaplanowanego treningu, albo funkcji "interwały" (w tym z otwartym czasem przerwy), zawsze to mniej wciskania... Algorytm po wykryciu interwału niekoniecznie musi przycinać kilka sekund, wystarczy że wstawi, że interwał rozpoczął się tych kilka sekund wcześniej. Czy zakończył. Albo zapis pliku z buforowaniem kilkusekundowym i modyfikacją znacznika interwałów. Czy coś w tym stylu. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11390 pdurys

pdurys
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 13:57

Fakt, może to oznaczać nie tyle same interwały, co te dla "ultra run".  A może jednak nie? ;)

Seryjne wciskanie "lap" mnie osobiście (leniwy jestem?) irytuje, wolę albo użyć zaplanowanego treningu, albo funkcji "interwały" (w tym z otwartym czasem przerwy), zawsze to mniej wciskania... Algorytm po wykryciu interwału niekoniecznie musi przycinać kilka sekund, wystarczy że wstawi, że interwał rozpoczął się tych kilka sekund wcześniej. Czy zakończył. Albo zapis pliku z buforowaniem kilkusekundowym i modyfikacją znacznika interwałów. Czy coś w tym stylu. 

Ja mysle, ze to jest zaimplementowane przez Garmina w taki sposob, ze trzeba wybrac jakis konktetny typ punktu aby byl widoczny na tej liscie "up ahead" jak na tym obrazku ponizej.

https://ibb.co/9cFVv1c

(nie bardzo wiem jak wstawic tutaj grafike)

Course.jpg


Użytkownik Prozor edytował ten post 24 listopad 2022 - 14:17
Grafikę wstawiasz poprzez wklejenie linka z *.jpg do okienka wyskakującego po naciśnięciu ikonki "obrazka" w pobliżu <> i działa to tak jak widać wyżej ;)


#11391 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 27 listopad 2022 - 13:16

Koledzy,

Mam takie pytanie: pierwszy sezon działam na Garminie i zauważyłem, że garmin zawsze zaniża lub zwift zawyża średnią moc interwału o 3 waty. Bez względu na to czy interwał jest na 150 czy 300 watów to na liczniku, którym zapisuje dla bezpieczeństwa mam 146, a ze zwifta wychodzi 149 itd.
Pomiar mocy ten sam w obu przypadkach. Skąd wynika różnica?
Gdy trenowałem z Karoo to wszystko było tak samo.

#11392 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 listopad 2022 - 09:19

Zawsze o 3 waty? Równo? Dziwne dość. Porównaj zapisy liczbowe mocy z Edge i Zwift. Być może Edge gubi gdzieś pojedyncze waty - w pomieszczeniach o dużym szumie elektromagnetycznym, czyli głównie dużej ilości sygnałów WiFi, zwłaszcza w okolicach 10 kanału, sygnał ANT+ potrafi być na tyle skutecznie zagłuszany, że Edge od czasu do czasu gubi połączenie, na skutek czego różnica w pomiarach Zwift/Edge będzie na korzyść tego pierwszego (o ile ten pierwszy nie gubi). Ale to nie tłumaczy stałej różnicy w dużej ilości zwłaszcza krótkich interwałów. Te akurat warto porównać liczbowo (surowe dane) i sprawdzić skąd ta różnica. O ile to ma jakiekolwiek znaczenie ;)

 

=========

Garmin wydał podsumowanie listopadowych aktualizacji w swoich urządzeniach w formacie pdf: https://www8.garmin....ovember2022.pdf

fajne i czytelne, wreszcie można się dość łatwo zorientować we wprowadzonych zmianach, najważniejsze z przykładowymi ekranami. 

Jednak podsumowanie nie zawiera wszystkich zmian (i dla wszystkich urządzeń), to raczej marketingowa ulotka. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11393 pdurys

pdurys
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 09:27

garmin zawsze zaniża lub zwift zawyża średnią moc interwału o 3 waty. Bez względu na to czy interwał jest na 150 czy 300 watów to na liczniku, którym zapisuje dla bezpieczeństwa mam 146, a ze zwifta wychodzi 149 itd.
Pomiar mocy ten sam w obu przypadkach

 

A jakie masz wyniki mocy "on-line" i przez 3s?

Moze to jest po prostu inny sposob usredniania wynikow.

 

Raczej nie sadze, ze tak jak pisze Prozor, programy otrzymuja inne dane. Nadajnik "sieje" jednym wynikiem. Nie ma dla niego znaczenia "kto slucha" tego nadawania, wiec tym bardziej nie ma wplywu na te rozne odczyty.

 

I calkowicie sie zgadzam z nim, ze takie niewielkie roznice sa chyba nieistotne.



#11394 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 listopad 2022 - 10:15

A jakie masz wyniki mocy "on-line" i przez 3s?

Moze to jest po prostu inny sposob usredniania wynikow.

 

Raczej nie sadze, ze tak jak pisze Prozor, programy otrzymuja inne dane. Nadajnik "sieje" jednym wynikiem. Nie ma dla niego znaczenia "kto slucha" tego nadawania, wiec tym bardziej nie ma wplywu na te rozne odczyty.

 

I calkowicie sie zgadzam z nim, ze takie niewielkie roznice sa chyba nieistotne.

 

Uśrednianie to uśrednianie - nie ma znaczenia, bo uśrednia z przekazywanego pomiaru 1s. Również w Zwift, nawet jeśli ustawi się wyświetlanie uśredniane, to dane rejestrowane są takie, jakie pomiar wysyła. 

Co słucha ma znaczenie o tyle, że jeśli Edge gubi dane (a zdarza się), a Zwift nie to będą różnice. Być może Edge jest połączony z pomiarem przez ANT+,  a Zwift BT i zgubione ramki mogą być inaczej uzupełniane np. Edge tam gdzie brak sygnału wstawi zero, a Zwift poprzedni pomiar. Ale to trochę gdybanie, bez wglądu w zarejestrowane dane i porównaniu różnic można zgadywać.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11395 juhas99

juhas99
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 10:45

Uśrednianie to uśrednianie - nie ma znaczenia, bo uśrednia z przekazywanego pomiaru 1s. Również w Zwift, nawet jeśli ustawi się wyświetlanie uśredniane, to dane rejestrowane są takie, jakie pomiar wysyła. 

Co słucha ma znaczenie o tyle, że jeśli Edge gubi dane (a zdarza się), a Zwift nie to będą różnice. Być może Edge jest połączony z pomiarem przez ANT+,  a Zwift BT i zgubione ramki mogą być inaczej uzupełniane np. Edge tam gdzie brak sygnału wstawi zero, a Zwift poprzedni pomiar. Ale to trochę gdybanie, bez wglądu w zarejestrowane dane i porównaniu różnic można zgadywać.

 

Jest dokładnie tak jak pisze Prozor - wszystko zależy od tego co "słucha", rejestruje i przetwarza dane z mierników.

 

 

Jak przesiadłem się na Edge 530 z 520 to pierwsze negatywne doświadczenie było właśnie związane z pomiarem mocy. Zawsze zaniżona moc średnia i znormalizowana na 530 i w konsekwencji inne TSSy. Jak zacząłem drążyć temat i poznałem dogłębnie "sensor dropouts issue" to znalazłem przyczynę - ten model po prostu tak ma. Z nieznanych przyczyn, w różnych warunkach, w różnej częstotliwości, z różnymi pomiarami mocy (testowałem 3 różne) oraz niezależnie od trybu połączenia (ANT+/Bluetooth) Edge 530 traci niejako połączenie i zapisuje 3 następujące po sobie sekundy dla kadencji i wartości mocy jako 0. Co ciekawe licznik nie pokazuje komunikatu o rozłączeniu z sensorem.

 

Doszedłem nawet do swego rodzaju paranoi zapisując ten sam trening na 4 urządzeniach (530, 520, FR945 oraz Zwift) i analizując dane w poszukiwaniu problemu.  Różnice w mocy średniej, NP oraz TSS dochodziły do 10% na niekorzyść tych zapisanych przez 530 w stosunku do reszty urządzeń - tam różnice praktycznie nie występowały lub różniły się w granicach tolerancji.

 

Skontaktowałem się z supportem Garmina, przygotowałem dokładną prezentację z danymi z kilku treningów na podstawie plików .fit nagranych specjalnym trybie rozszerzonym.

Odpisali że problem znają, pracują nad rozwiązaniem ale nie mogą przekazać daty kiedy będzie ono gotowe. To było w styczniu tego roku i jak ogólnie wiadomo problem nadal nie został rozwiązany.

 

BTW Po ostatniej aktualizacji BETA na 530, podczas wczorajszej dwugodzinnej jazdy na rowerze bez pomiaru mocy ale z czujnikami prędkości i kadencji, ilość rozłączeń tychże czujników (z komunikatem o utraconym połączeniu i ponownym podłączeniu!) przekroczyła spokojnie liczbę 100. Nie było praktycznie minuty żeby tego nie było.

530 to 
na prawdę fajny licznik, szczególnie pod względem funkcjonalności w porównaniu do 520, ale ten problem "sensor dropouts" jest irytujący. Po wczorajszym dniu rozważam skorzystanie z rękojmi, skoro Garmin nie potrafi rozwiązać tego problemu.



#11396 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopad 2022 - 10:54

Skontaktowałem się z supportem Garmina, przygotowałem dokładną prezentację z danymi z kilku treningów na podstawie plików .fit nagranych specjalnym trybie rozszerzonym.

Odpisali że problem znają, pracują nad rozwiązaniem ale nie mogą przekazać daty kiedy będzie ono gotowe. To było w styczniu tego roku i jak ogólnie wiadomo problem nadal nie został rozwiązany.

Z ciekawości: orientuje się ktoś, co robi Garmin, kiedy sprawę tego typu zgłosi się jako reklamację i zażąda zwrotu pieniędzy w ramach gwarancji? To już mocno wykracza poza jakieś chwilowe niedociągnięcia oprogramowania, wskazuje raczej na całkowite zaniechanie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11397 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 15:19

Po pojawieniu się sposobu na obsługę di2 w Karoo2 postanowiłem przerwać ten półroczny, bolesny związek z 1040.

Uważam wymieniony wyżej produkt garmina za niedopracowany bubel. Jeśli flagowiec za prawie 3000 działa jak ten mój to współczuje użytkownikom konieczności korzystania z tegoż.

Jedyny plus to bateria. Cała reszta w porównaniu z Karoo i ich pomysłem jest porażką. Kupa funkcji, z których cześć nawet czasem działa i pola IQ z których zainstalowałem chyba 7 i nigdy wszystkie nie zadziałały razem

Jakby ktoś chciał kupić w dobrej cenie 1040 z gwarancją azymuta to zapraszam na pw.

#11398 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 15:20

Warto dopłacać do fenixa wersja solar vs bez solar? Jak oceniacie użytkownicy fenixów z tym dodatkiem? 



#11399 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 15:52

Ja mam 7 bez solara i ładuje go raz na 2 tygodnie przy 3-4 treningach basenowych i 2-3 biegowych w tygodniu. Pierwszy raz ładowałem go po 3 tygodniach. Pomijając kwestie ilości słońca w ciągu roku i tak nie wiem na co miałby się solar przydać. 


  • Born Ready lubi to

#11400 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 grudzień 2022 - 16:42

Zgadzam się. Również nie mam solara i nie widzę powodu, dla którego miałbym go mieć przy moim użytkowaniu.

 

Nawet na kilkudniowych wyjazdach nie wyobrażam sobie, żebym nie miał dostępu do gniazdka tak długo, żeby nie zdążyć doładować zegarka.

 

Zresztą nawet gdyby mój styl podróżowania bezwzględnie wymagał słońca, to raczej kupiłbym oddzielny panel słoneczny z power bankiem - miałbym wówczas dostępne zasilanie do wszystkich urządzeń, a całość wyniosłaby mniej niż dopłata do solara w zegarku ;)


  • Born Ready lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź