Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11687 odpowiedzi w tym temacie

#9421 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 październik 2020 - 12:50

Harvey, dzięki za wzmiankę.

Your welcome. Też mi niepotrzebny z racji posiadania 530 ale zawsze może komuś się przydać. Cena mega atrakcyjna porównując do polskich 

 

Jak już o zakupach na zaodrzańskim amazonie to tam leży jeszcze jedna atrakcja: Fenix 5 refub za 250 ojro - https://www.amazon.d...lv_ov_lig_dp_itCena jak u nas za używkę.

Tylko zostawcie mi jeden bo muszę się odkuć po zakupie zabawek wahoo ;)

 

 


  • Daniel_105 lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9422 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 październik 2020 - 12:58

Na amerykanskim jest Garmin Edge 1030: z $599.99 na $299.99, ale mnie wywala na niemiecki.

 

Generlanie kiedys sporo kupowalem przez amerykasnkie storny, teraz albo blokuje albo wywala na europejskie storny gdzie ceny sa zdecydowanie wyzsze...

 

Bo to jest Prime Exclusive Deal. I to chyba terytorialny zakres, ale głowy nie daję. Może dlatego, że nie masz Amazon Prime? Oczywiście do tych 300 dolców trzeba będzie doliczyć vat i cło, a to trochę podniosłoby wartość zamówienia...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9423 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 13 październik 2020 - 14:27

Ja akurat mam rodzine w usa, wiec wysylam do nich, a oni potem mi.

 

Mnostwo ciuchow kolarskich tak kupilem, bo szczegolnie u nas osiagaja absudralne ceny. Nawet w zachodniej na tle Usa jest drozej.

Elektronika juz tak dobrze nie wychodzi, wszystko zalezy tez od kursu dolara, ale jak patrzylem rok temu to juz wychodzilo prawie jak u nas.

 

Ale zawsze byla mozliwosc  podejrzenia na sklepy z Usa produktow i ich cen.

Oni maja calkowicie inne podejscie do promocji i tam to naprawde inaczej wyglada. Europejskie sklepy nawet amerykanskich marek maja i inne ceny i gorsze promocje.

 

Wszystko sie zmienilo po tej aferze z fejsem. Amerykanskie strony z europy sa poblokowane lub przerzuca wlasnie na europejskie sklepy lub ich partnerow.

 

Sorry za OT ;)



#9424 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 13 październik 2020 - 17:46

Na amerykanskim jest Garmin Edge 1030: z $599.99 na $299.99, ale mnie wywala na niemiecki.

 

Generlanie kiedys sporo kupowalem przez amerykasnkie storny, teraz albo blokuje albo wywala na europejskie storny gdzie ceny sa zdecydowanie wyzsze...

Mam nadzieję że robią miejsce w magazynach na nowego Edge'a. ;)  :P


:) 


#9425 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 14 październik 2020 - 18:46

Tymczasem Garmin zaprezentował Index™ S2:

https://buy.garmin.c...nt Black, 13879

 

Cena: 149.99€, czyli taniej niż poprzednia (169€).

 

Może będzie okazja na zakup starszej wersji w dobrej cenie ;).



#9426 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 październik 2020 - 21:31

Ehh WiFi 5 Ghz dalej nie "wynaleźli" . Tylko dla tej wagi wciąż na routerze mam włączone 2,4 Ghz :/

Oprócz wykresów, pogody i wielokrotnych pomiarów w ciągu dnia wszystko po staremu.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9427 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 październik 2020 - 08:05

Dla posiadaczy innych wag z oszacowaniem składu ciała polecam apkę Weight Logger:

Główne cechy :
- Wyświetlanie danych w widoku przepływu.
- Przewijalne i powiększalne wykresów wagi, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie i masy mięśniowej.
- Eksport jednym kliknięciem na konto „Garmin Connect”.
- Eksport FIT i CSV.
- Wsparcie jednostki masy Kg lub Lb.
- Wsparcie masy lub procentu masy mięśniowej.
- Obsługiwane języki: angielski (domyślnie), kataloński, chiński, holenderski, francuski, niemiecki, hebrajski, włoski, polski, rosyjski, hiszpański, szwedzki, ukraiński.
 
Aplikacja opensource. Możesz pomóc ulepszyć kod, dodać funkcje, dodać lokalizację lub zgłosić problemy w Github:
 
(tłumaczenie z automatu, nie chce mi się poprawiać szczegółów - mniej więcej wiadomo o co chodzi).
 
Mam od paru lat TANITA BC-545N i waga oszacowuje:
  • Masa ciała w kg
  • Masa tkanki tłuszczowej w %
  • Masa tkanki mięśniowej w kg
  • Całkowita zawartość wody w organizmie w %
  • Minerały kostne w kg
  • Wiek metaboliczny
  • Physique rating (wskaźnik budowy ciała)
  • Wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
  • Wskażnik BMI
  • BMR (PPM - podstawowa przemiana materii)
  • odczyt segmentowy (z podziałem na prawa i lewa noga, prawa i lewa ręka oraz korpus)

    • Masa tkanki tłuszczowej w %
    • Masa tkanki mięśniowej w kg
z czego Connect rejestruje i przetwarza większość bez odczytów segmentowych, czyli:
e98a6c0e60d633d4dc678803dbab171c.jpg a w connect przyciskiem "dodaj wagę" można wprowadzić tylko masę ciała i nic poza tym. Można to obejść poprzez użycie w/w apki, do której co prawda i tak trzeba "z palucha" wpisać dane z pomiaru, ale później można je eksportować do connect (eksport przez login/hasło lub eksport fit i wczytanie jak normalną aktywność), a pojawią się wszystkie dane pomiarowe w serwisie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9428 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 19 październik 2020 - 18:27

Jakie parametry bierze Garmin EDGE do obliczania efektu treningu?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#9429 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2020 - 18:46

https://www.firstbea...effect-aerobic/

https://www.firstbea...fect-anaerobic/

https://www.firstbea...workout-labels/

https://www.firstbea.../training-load/

 

No i parę patentów  np: 

https://patentimages...9/US7717827.pdf

https://patentimages...9/US7805186.pdf

https://patentimages...170143262A1.pdf

i inne, wykorzystywane przez Garmina.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9430 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 październik 2020 - 19:05

Komuś się bardzo nudziło.

Jak dla mnie to wraz z patentem powinny być publikowane badania i koszty na nie poniesione, a jeżeli korzystano z publicznych badań to patent powinien być odrzucony :)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#9431 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2020 - 19:10

Marudzisz, zapytałem gógla i wszystko pod ręką. Zresztą opisy patentowe zawierają sporo cennych informacji w postaci wykresów i diagramów przybliżając zagadnienia zawarte w patentach.

 

A o tym co jest brane przez Garmina do obliczania efektu treningu parę razy już pisałem. Jak komuś nie chce się poszukać, to już nie ma sensu jeszcze raz to samo opisywać, stąd odsyłam do źródeł, łącznie z dokładnymi opisami wykorzystywanych patentów :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9432 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 październik 2020 - 20:28

Chodzi mi wyłącznie o patent, że komuś się nudziło ;)
To takie coś na zasadzie że ktoś udowodnił że 2+2=4, ktoś inny że 2*2=4 

a następnie producent udowodnił że 2+2+2*2=8 i postanowił to opatentować?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#9433 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2020 - 20:34

Na tym się zarabia. Jak myślisz dlaczego Garmin zakupił tą część Firstbeat z ich patentami? Ano po to, żeby za nie nie odprowadzać opłat patentowych. Woleli wysupłać większą kasę od razu i mieć z głowy opłaty od każdego sprzedanego urządzenia. 

 

A zresztą to nieco bardziej skomplikowane, niż w/w równania. Znacznie bardziej. Z drugiej strony, ludziska patentują proste wynalazki typu przysłowiowa żarówka i zarabiają na tym grube pieniądze. Pomijam nawet trolli patentowych, czy patenty Appla itp. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9434 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 październik 2020 - 20:42

No tak są ludzie jak Elon Musk którzy wolą mieć know how i wiedzą że tajemnica to najlepsza ochrona i wolą przeć do przodu i są tacy którzy opatentują swoją każdą "doskonałą" myśl :D

Albo ich rozwiązania są zbyt oczywiste i łatwo je podrobić :)

Obecna ochrona patentowa to patologia.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#9435 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 21 październik 2020 - 06:34

No i nasze urządzenia (...x30...) otrzymały kolejne numerki oprogramowania w wersji beta.


:) 


#9436 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2020 - 06:55

I to całkiem sensowne:

Zmiany wprowadzone od wersji 10.20 do 10.22:

  • CIQ 3.2
    Dodano obsługę CIQ 3.2.
    Dodano obsługę synchronizacji BLE dla aplikacji Connect IQ.
  • Trening w pomieszczeniach
    Dodano inteligentny widżet trenera, który zawiera elementy sterujące Tacx Road Feel.
    Naprawiono punkty trasy dla jazdy trenażerem.
    Dodano Wirtualnego Partnera do strony mapy podczas śledzenia kursu lub aktywności na trenerze.
    Naprawiono problemy z kontrolą stopnia, mocy i oporu inteligentnych trenażerów.
  • Prosta konfiguracja
    Dodano obsługę prostej konfiguracji. Przenieś stare profile aktywności i czujniki z Garmin Connect podczas początkowej konfiguracji.
  • Livetrack
    Dodano Livetrack sterowany urządzeniem.
    Dodano udostępnianie kursów.
  • Radar
    Dodano dźwięk radaru „All Clear”. Ustawienie można konfigurować w menu ustawień czujnika radarowego.
    Dodano instrukcje dotyczące parowania radaru w menu wyszukiwania czujnika radarowego.
  • Segmenty
    Naprawiono powtarzające się monity „Usuwanie segmentów”.
    Naprawiono aktualizowanie liderów segmentów podczas synchronizacji.
    Naprawiono błędy związane z kończeniem segmentów.
  • Poprawiona niezawodność automatycznego wykrywania FTP.
  • Naprawiono błędy związane z kończeniem segmentów.
  • Naprawiono awarię podczas aktualizacji oprogramowania czujnika.
  • Naprawiono problem z inteligentnymi monitami o jedzeniu i piciu.
  • Naprawiono fałszywe monity `` Wspinaczka zakończona '' podczas jazdy na segmencie z ClimbPro.
  • Naprawiono zatrzymywanie sieci świateł przy wyłączonym cyklu zasilania.
  • Dodano obsługę kalorii metabolicznych w pliku aktywności.
  • Naprawiono inne drobne błędy i awarie interfejsu użytkownika.

Czyli sporo zmian/poprawek dla trenażerów (ciekawe jak z polem docelowej mocy w treningu...). 

Wzorem 1030+ możliwość przeniesienia ustawień ze starego urządzenia.

Livetrack - czyżby możliwość jego obsługi bezpośrednio z Edge? Ale o co chodzi z udostępnianiem kursu podczas livetrack - czyżby wyświetlać docelowo miało również kurs, nie tylko trasę przejechaną? Czyli co w planie i gdzie aktualnie się jest?

Radar - to "All Clear" to coś w rodzaju "czysta droga" czy "nic za nami" - całkiem sensowne, o ile dźwięk będzie różnił się od dźwięku że coś jedzie ;)

Wreszcie poprawka dotycząca wyłączania sieci świateł podczas wyłączenia zasilania, może wreszcie nie trzeba będzie pilnować kolejności włączania świateł i Edge.

Muszę zgłosić wyłączanie szukania radaru lub przynajmniej ikonki radaru podczas aktywności wewnątrz pomieszczeń - coś jak przy światłach, które są z automatu niepodłączane, bo i po co. Może to jeszcze wprowadzą. No i sprawdzić to pole mocy docelowej, lub celu treningu, bo teraz to upierdliwe jest...

 

================================

Uwaga - jak ktoś nie chce testować w/w firmware, to lepiej niech nie wgrywa. Poprawki, poprawkami, ale trochę błędów niestety jest.

Co zauważyłem:

  • Obsługa LiveTrack co prawda jest możliwa bezpośrednio z urządzenia, ale pod warunkiem, że nie jest włączony autostart Livetrack. W tym przypadku w widżecie sterowania nie pokazuje się włącz/wyłącz livetrack. Jeśli autostart Livetrack wyłączymy w Connect to w widżecie Control pokazuje się opcja Start/Stop LiveTrack. Przy włączeniu ręcznym LiveTrack pyta się czy chcemy wczytać kurs - opcja włączona w Connect: "pokaż kurs", ale jakoś tego kursu na mapie w przeglądarce ze śledzeniem pozycji nie widzę. 
  • Na dodatek żeby LiveTrack zaczął poprawnie działać należy włączyć/wyłączyć/włączyć (docelowo to ostatnie) w Connect mobilnym i zsynchronizować Edge. Bez tego komunikat, że nie ma kontaktów itp. Po przełączeniu funkcji w mobilnym Connect działa prawidłowo - pomijając oczywiście, że w trybie automatycznego startu LiveTrack jest możliwość tylko wyłączenia go, ale nie można ponownie go uruchomić po wyłączeniu, bo stosowna opcja nie pojawia się w widżecie Control/Sterowanie. Do zgłoszenia.
  • Wczytanie kursu na którym są segmenty (w moim przypadku: przeniesione segmenty Strava do Garmina, ale chyba tak samo będzie w przypadku kursu ze Strava Premium) dodaje ekran z listą początku i końca kolejnych segmentów, całkiem przydatne myślę.
  • Błąd podświetlania: włączenie opcji podświetlania stałego (Stays On) jest ignorowane, wyłącza podświetlenie po 15s. 
  • Pole docelowej mocy treningu (Workout -> target) bez zmian, niestety.
  • Sieć świateł chyba poprawione, włączyłem lampy po uruchomieniu Edge i obie ładnie i dość szybko nawiązały połączenie.
  • Radar - doszły dwa dodatkowe ustawienia alertu radaru, czyli pojedynczy ton lub wieloton z sygnałem (pojedynczy modulowany) All Clear oznaczający pustą drogę za radarem. Funkcja być przydatna - nie trzeba patrzeć czy jeszcze coś jedzie, praktycznie można teraz używać słuchu do sprawdzania czy za nami coś jest, czy nie. Z drugiej strony i tak chcąc sprawdzić jak daleko i ile pojazdów jedzie trzeba popatrzeć na ekran lub... do tyłu ;)
  • Ikonka aktywnego radaru w dalszym ciągu jest na ekranie również w profilu Indoor. Po co? Zgłosić.
  • Instrukcja parowania radaru: "To connect the radar, turn it on in pairing mode." - radar co prawda można podłączyć bez trybu parowania, ale bez podłączenia światła radaru, stąd taka, a nie inna instrukcja, bo widocznie ludziska nie czytając instrukcji po prostu podłączali sam radar, bez światła i marudzili, że światło im się nie podłączyło... Co ciekawe, większość urządzeń do parowania ma tego typu instrukcje obsługi (np. pilot do parowania: "nacisnąć i przytrzymać dwa przyciski aż diody Led zamigają na zielono i czerwono",  w menu parowania, ale są wyjątki. Takim wyjątkiem jest inReach, ale też... światło(!). Tak, to co sprawia problemy, jest bez komunikatu, że światło musi być wprowadzone w tryb parowania. Do zgłoszenia.
  • Inteligentne monity jedzenia i picia - włączyć rejestrację, położyć Edge bez rejestrowania czegokolwiek i po 10 - 15 minutach zaproponuje golnięcie setki. Towarzyski alkoholik ;) - a serio, jak inteligentne, to powinno wiedzieć, że w takim przypadku zapotrzebowanie na nawodnienie raczej jest znikome...
  • Obsługi trenażerów interaktywnych, zwłaszcza wprowadzonych funkcji obsługujących Tacx Neo z dedykowanego widżetu nie sprawdzałem. Jak ktoś ma ochotę przetestować działanie to zachęcam.

Pomijając najbardziej upierdliwy błąd czyli wyłączenie podświetlania stałego, to właściwie nie jest źle. 

 


  • Marcin321 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9437 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 22 październik 2020 - 07:25

W moim E1030 nie zauważyłem żadnych problemów z LiveTrack oraz z podświetleniem ekranu choć mam ustawione stałe podświetlenie na poz 85%. Za pierwszym razem miałem nieco problemów z automatycznym włączeniem się lampek Bontrager ION200RT oraz Garmin RTL515. Jak świeciła przednia to nie było tylnej i radaru a po następnym wyłączeniu i włączeniu E1030 sytuacja była odwrotna. Po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu E1030 wszystko zostało "samonaprawione". Jedynie wydaje mi się że fw. 10.22 bardziej drenuje baterie.

======

Nie bardzo rozumiem co autor miał na myśli z tymi kcal metabolicznymi. Podczas permanentnej walki z wagą i jej wiecznej redukcji oraz nawracających efektów jojo, samo pojęcie kcal metabolicznych nie jest mi obce. Natomiast nie rozumie jakie mały być wprowadzone zmiany w tym obszarze.

======

Jeśli chodzi o widget sterowania trenażerem to można to robić na trzy sposoby: poprzez zadaną moc, nachylenie podjazdu/zjazdu (+/-15%) oraz procentowym obciążeniem.


:) 


#9438 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 październik 2020 - 22:01

Podświetlenie normalnie zaczęło funkcjonować po kolejnym restarcie. Widocznie czyszczenie pamięci czy istniejących plików systemowych (diabli wiedzą jak to jest zrobione w systemie edge...) trochę trwa i za pierwszym razem nie do końca jest to skuteczne. Stąd po kilku aktualizacjach i jakiś problemach warto zrobić porządne czyszczenie...

 

Drenażu aku nie zauważyłem. Trening stacjonarny (bez gps) z włączonym stałym podświetleniem (poziom automatycznie regulowany) - zużycie od 5 do 6% na godzinę.

 

Też szukałem tych kalorii metabolicznych i ich znaleźć nie mogę. 

 

W przypadku obsługi Neo widżet posiadać powinien jeszcze możliwość obsługi specyficznych funkcji tego trenażera np. włączenie symulacji nawierzchni. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9439 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 22 październik 2020 - 23:37

Dla tych, którzy mają limit = "no limit" pojawił się nowy król zegarków garmina. Niby do nurkowania ale ma wszystko. Dosłownie wszystko. I do roweru i do biegania i do pływania i do golfa. Descent Mk2i. 



#9440 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 23 październik 2020 - 12:51

No wreszcie... Trochę im zeszło od premiery Fenixa 6. Tylko mogliby ogarnąć cenę tego cuda, bo 6000zł po dzisiejszym kursie za tańszą wersję bądź 7000zł za wersję obsługującą nadajnik ciśnienia eh... Co prawda przyznam, że do OWD się zbieram od lat i jakoś zebrać nie mogę (nawet zacząłem ale czasu brakło), tak freediving się zdarza działać. Natomiast są aplikacje ConnectIQ dla Fenixów, które mierzą zanurzenia gdyby ktoś był zainteresowany (bo i Fenix 10 ATM więc w teorii wodoszczelność 100 metrów, natomiast sugeruję nie klikać pod wodą, a nuż przyciski już nie są gotowe na wodoszczelność). Minus podobno taki, że poniżej 8 metrów czujnik barometryczny już nie mierzy zanurzenia.

 

Tutaj nawet ktoś nagrał swoje przygody z Fenixem 6 i aplikacją APNEA DYN:

 

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z freedivingiem z Fenix-ami dajcie znać też jak się sprawują - ja od zakupu 2 miesiące temu jeszcze nie miałem okazji spędzić czasu z długimi płetwami :P.

 

Z dziwnych pomysłów natomiast Garmin wchodzi w eSport z nowym Instinct Esports:

https://buy.garmin.c...uncement, 14096

 

Można też zauważyć, że w Garmin Connect jest dostępny rodzaj aktywności pt. "Esports".

 





Dodaj odpowiedź