Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#9921 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 29 marzec 2021 - 06:17

FR 945 to to samo co Fenix 6 tylko w plastikowej kopercie. Jak rozważasz Fenixa to weź pod uwagę baterie w poszczególnych rozmiarach co może mieć znaczenie w tri.

Do roweru mam Edg'a więc F6 Pro używam w zasadzie tylko jako zegarka na co dzień i bateria starcza na ~10 dni.  


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9922 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 08:51

Miałem F5, zmieniłem na 945. Przy normalnym użytkowaniu Fenix był ok, ale jak zaczynałem więcej biegać to czułem nadgarski. Przekładanie między rękami trochę pomagało.
Przy zmianie zastanawiałem w nad 6s pro, niby jest mniejszy, ale ciut cięższy i ma gorszą baterie od 945

#9923 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 09:59

Pod kątem tri to bym się nie bał o baterię, w pełni naładowany FR jak i Fenix obskoczy standardowe dystanse. Poza baterią jest jeszcze różnica w wielkości więc i czytelności ekranu, tak naprawdę najlepiej sprawdzić w sklepie który Ci najbardziej odpowiada rozmiarem.

 

53gzRd6.png



#9924 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 19:01

Przy zgraniu treningu, zaplanowanego w Training Peaks do Garmina 530, synchronizuje tylko 50 etapów (zaplanowane 61)

Jest jakiś limit ?

 



#9925 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2021 - 19:47

Ta k jest limit - właśnie 50

#9926 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 20:08

Też to przerabiałem. Temat nie do obejścia. 

Jedyne co, to dzielisz trening w TP na 2 części i wrzucasz jako dwa osobne. I na etapie jakieś odpoczynku zakańczasz jeden i odpalasz drugi. 
Potem całość można połączyć w jeden plik .fit np. przy pomocy tego, co jest mega łatwe. 

https://www.fitfiletools.com/#/top



#9927 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 marzec 2021 - 06:49

Nie ma potrzeby zakańczania jednego treningu i rozpoczynania następnego! Aktywność jest kontynuowana, obojętnie ile w jej trakcie robiłeś treningów. Dopiero zakończenie treningu przyciskiem start/stop i potwierdzenie, że to już jest koniec, zakończy zapis aktywności!

 

 

Ominięcie ograniczenia to prostu zrobić trening w Connect biorąc pod uwagę ograniczenia. Czyli zamiast ramp na początek/koniec treningu (trenażer głównie) zrobić blok rozgrzewki/schłodzenia w określonym zakresie, czy też składający się z kilku kroków zamiast kilkunastu/kilkudziesięciu (po co co 10s 2W w dół/górę?). No i część zasadnicza, zwłaszcza treningi typu 6x(10x(30s/30s)) - dwie pętle zagnieżdżone i po problemie. 

Aczkolwiek problem dotyczy dość specyficznych typów treningów, jak ten powyżej. Niestety, serwisy typu TrainerDay przy eksporcie nie potrafią zrobić pętli (co rozwiązałoby problem) tylko eksportują kolejne kroki. W większość ominięcie problemu to zastąpienie ramp rozgrzewkowych/schładzających blokami rozgrzewkowymi/schładzającymi. Albo część zasadnicza jako osobny trening - jeśli ktoś musi mieć specyficzny trening na rozgrzewkę/schłodzenie (np. rozgrzewkę przed np. czasówką) to dodać to jako osobny trening, po jego zakończeniu aktywność jest kontynuowana (o ile dobrze pamiętam za czasów Edge 500/800 kończyło aktywność), wystarczy wybrać kolejny trening z listy, tym razem część zasadniczą. Robi się to dość szybko, zwłaszcza w urządzeniach z dotykowym ekranem (w przyciskowych nieco klikania jest, zwłaszcza gdy lista treningów jest dość spora i trzeba przewinąć parę stron).

 

Jeszcze raz powtórzę - nie ma konieczności zakończenia aktywności przed wybraniem kolejnego treningu. Rozpoczynasz aktywność, wybierasz rozgrzewkę, po jej zakończeniu wybierasz trening zasadniczy, po jego zakończeniu inny, później np. kontynuujesz jazdę bez treningu strukturalnego (free ride) czy wybierasz interwały definiowane z urządzenia (np. seria 10x30s/30s), na koniec wciskasz Stop i zapisujesz aktywność. Jedna aktywność, może zawierać kilka treningów strukturalnych, na dodatek połączonych z jazdą bez struktury. Jest to podstawą dla treningów poza trenażerem ;)


  • artho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9928 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marzec 2021 - 07:22

Szkoda, że tej opcji nie ma w 945 (w F6 pewnie też nie). Chyba, że ja robię coś źle i można podczas rozpoczętej aktywności wywołać menu z treningami?

#9929 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 marzec 2021 - 11:09

No niestety, tu po staremu, czyli możliwość wyboru treningu (ale i interwału!) tylko przed rozpoczęciem aktywności. Dziwne to i niepraktyczne. Chociaż żeby dało się użyć interwałów, ale i tego nie, choć w F3 chyba miałem do tego dostęp i podczas aktywności.

Może nikt nie dopominał się o tą bardzo praktyczną funkcję?

Nic, trzeba pisać do działu rozwoju oprogramowania ([email protected])


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9930 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 31 marzec 2021 - 12:54

Poszedł mail ode mnie.

 

Przyznam, że przy pierwszych kontaktach z Fenixem było to dla mnie absurdalnie niezrozumiałe. Niezrozumiałe jest do dziś, ale zdążyłem się przyzwyczaić (niesłusznie!). Interwały tworzone o czas ciężko zmapować na kilometry... pary jeszcze sporo a kilometrów przebiegłem mało. To samo z treningiem, workoutami. Liczę, że te opcje pojawią się. Jak się nas trochę zbierze może zwrócą na to uwagę.

 


  • Prozor lubi to

#9931 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 marzec 2021 - 13:06

Tryb interwałów można zmienić pomiędzy czasem, dystansem i otwartym (do wciśnięcia Lap), przy czym interwał i odpoczynek może mieć inną miarę (interwał: czas, odpoczynek: km czy otwarty). 

Akurat interwały bardzo lubię, zwłaszcza krótkie, łatwo ustawić na Edge/Fenix np. ciąg 30s/30s ileś tam razy i realizować podczas treningu. Problem tylko w tym, że w Fenix trzeba zawczasu uwzględnić, że taki trening będzie robiony i włączyć rozgrzewkę (dojazd czy dobieg do miejsca robienia interwałów). W Edge można w każdej chwili to zrobić, ot nudzę się jadąc i chciałbym zrobić parę serii sprintów po 10s z odpoczynkiem kilkuminutowym pomiędzy kolejnymi interwałami - żaden problem, można to zrobić w dowolnej chwili. 

Fenixy pod tym względem są upośledzone, chociaż nie sądzę, żeby był jakiś problem techniczny we wprowadzeniu tej funkcji. Ktoś chyba nie pomyślał, że komuś to jest potrzebne... 

Maila oczywiście też wysłałem, zobaczymy czy coś w przyszłości w tym kierunku się zmieni. Mam nadzieję, że nie dopiero w F7 ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9932 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2021 - 08:15

Wysłałem maila. Miejmy nadzieję, że "odblokują" to przy okazji aktualizacji. Też mam obawy, że mogą to wprowadzić dopiero w następcy i reklamować jako wielka zmiana  ;)



#9933 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 01 kwiecień 2021 - 08:35

Następca (czy to F7 czy F8 czy któryś kolejny) i tak musiałby wprowadzić obsługę eSIM oraz ładowanie indukcyjne aby mnie przekonać. Inaczej zostaję z F6 choćby i 10 lat :D.



#9934 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 kwiecień 2021 - 16:12

Ech, mój Garmin Fenix 3 umarł. Noo, nie daje oznak życia.

Konfigurowałem wczoraj jedną z aplikacji z zegarku (chyba Hike), gdy zegarek zawiesił się.

Wyłączyłem urządzenie i po chwili włączyłem je ponownie. Niestety, zegarek utknął na ekranie ładowania (ekran z logo Garmina).

Próbowałem kilkukrotnie włączyć i wyłączyć, ale za każdym razem to samo.

Spróbowałem różnych resetów urządzenia. Próbowałem także włączyć ekran testowy. Niestety nie udało się.

Udało się w końcu zrobić hard reset, ale zegarek ponownie utknął, tym razem na ekranie wyboru języka.

Nie można nic zrobić, nie działają przyciski. Urządzenie podłączone do komputera nie jest widoczne przez komputer.

Po rozładowaniu i podłączeniu do ładowania zegarek ponownie utknął na logo Garmina.

Support jeszcze nie odpisał.

Jakiś pomysł na reanimację?


-- 

Marcin Trzaska


#9935 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 kwiecień 2021 - 19:27

Spróbuj na wyłączonym z wciśniętym LAP wyczyścić dane użytkownika, chociaż po resecie powinien wyczyścić wszystko. Ale niekoniecznie - być może folder aplikacji IQ pozostał wraz z przyczyną powodującą problemy. Teoretycznie LAP podczas włączenia przy podłączonym urządzeniu do komputera powinien umożliwić dostęp do pamięci masowej, nawet jeśli urządzenie nie uruchamia się. Jeśli uzyskasz dostęp do pamięci koniecznie usuń folder Apps - najprawdopodobniej ostatnio instalowana/konfigurowana aplikacja spowodowała błędy. Ewentualnie usuń wszystkie pliki gpx (newfiles i curses). No i sprawdź (najlepiej na początku) czy pamięć fenixa nie ma błędów (standardowe sprawdzenie dysku).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9936 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 kwiecień 2021 - 08:44

Niestety, w żaden sposób nie można się dostać do urządzenia. Próbowałem podłączać do kilku komputerów z różnymi OS. Cegła. Ech.

-- 

Marcin Trzaska


#9937 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 kwiecień 2021 - 17:11

No właśnie jak się (częściowo przynajmniej) uruchamia, to jeszcze nie cegła.

Spróbuj najpierw rozładować na maksa, później naładować (do 10%). Próba uruchomienia. Jeśli dalej nic, to może parę razy zrobić hard reset. Może za którymś razem zaskoczy.

 

Przy okazji sprawdziłem "Treningi" w Fenix 3. Tam co prawda dostęp do pozycji "Treningi" podczas aktywności jest, ale... kończy się komunikatem, że trzeba zakończyć aktywność, żeby skorzystać z tej pozycji (czy jakoś tak), czyli w F6 tylko usunęli wyświetlanie z menu "Treningi". Szkoda, że nie umożliwili korzystania z nich... 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9938 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwiecień 2021 - 13:15

Już kilka razy próbowałem hard reset, baterię też rozładowałem. Efekt jest wciąż ten sam. Albo zwisa na logo Garmina albo na wyborze języka z tym że nie działają przyciski. Chyba muszę poczekać co Garmin Polska wymyśli.

-- 

Marcin Trzaska


#9939 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 kwiecień 2021 - 20:26

Czarno widzę, żeby jakąś konkretną propozycję rozwiązania problemu wymyślili. 

 

Następca (czy to F7 czy F8 czy któryś kolejny) i tak musiałby wprowadzić obsługę eSIM oraz ładowanie indukcyjne aby mnie przekonać. Inaczej zostaję z F6 choćby i 10 lat :D.

 

eSim i owszem, miło by było. Do aktywności typu bieganie zabieranie z sobą smartfona wielkości tabliczki czekolady (moja odzież biegowa posiada nawet kieszonki na telefony, ale... wszystkie za małe, a mój smartfon wcale duży nie jest...) jest trochę bezsensowne. A Live track to pożyteczna funkcja. Czy odbieranie ważnych połączeń na słuchawkach BT. Przynajmniej jest możliwość posłuchania sobie muzyczki czy podcastów bez smartfona. Duży plus. Żeby jeszcze była możliwość przekazywania informacji na słuchawki typu dane okrążenia bez smarfona. Ładowanie indukcyjne? Że niby w kierunku usunięcia złącza ładowania/wymiany danych? Wątpliwe, nie wszystko da się bezprzewodowo ogarnąć, no ale wszystko jest możliwe. Ja tam wolałbym, żeby ładowanie było po kablu, ale nie tak przeraźliwie wolne, bo idzie niecałe 0,3A czyli od zera do pełnego o ile się nie mylę jakieś 2h? Już 1A ładowania uprzyjemniłby życie. A tak raz na jakieś 2 tygodnie trzeba zrzucić Fenixa z nadgarstka na dłuższy czas...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9940 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwiecień 2021 - 11:31

Czarno widzę, żeby jakąś konkretną propozycję rozwiązania problemu wymyślili. 

 

Ostatnio (listopad 2019), gdy się ułamała część koperty to wymyślili. ;-) Wymienili na nowy za drobną opłatą. ;-)


-- 

Marcin Trzaska




Dodaj odpowiedź