Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ridley Fenix Czy Coś Innego?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 kwiecień 2018 - 21:25

Hej. Szukam roweru dla siebie, wzrost 180-181cm do 4500zł.

 

Wcześniej szukałem do 3500, ale okazało się że ciężko znaleźć coś co nie będzie kompromisem, starsza rama, gorsza/niepełna grupa itp.

 

Trafiłem na człowieka który zaoferował mi Ridleya Fenixa w cenie 4500. Rower praktycznie nieużywany, na nowej Ultegrze 6800 (zerowy przebieg), korbie rotor 3d oraz kołach fulcrum racing 7. 

689219521_1_1000x700_ridley-fenix-carbon

 

Mój dylemat, to czy warto dołożyć do takiego roweru, czy poszukać w tej cenie czegoś ze sklepu na przykład na tiagrze, czy kupić coś tańszego i ew. dołożyć do kół. 

 

Ostatnie dwa lata przejeździłem na 25 letnim przełaju na 7 rzędowym shimano CX i chciałbym wreszcie szosę z prawdziwego zdarzenia, jeżdżę głównie po Łódzkim więc nie ma nie wiadomo jakich przewyższeń, najczęściej dłuższe trasy po 100km+



#2 Xanadu

Xanadu
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:22

Przez trzy sezony (2014-2016) używałem roweru zbudowanego na ramie Ridley Fenix i byłem bardzo zadowolony. To sztywna i wytrzymała konstrukcja, gwarantująca bezpieczne poruszanie się nie tylko po gładkim asfalcie, ale także tam, gdzie nie dotarło jeszcze hasło "Polska w budowie". Trudno się temu dziwić, bo rama została zaprojektowana tak, aby przeżyć bruki Paris - Roubaix. Pokonywałem dystanse rzędu 100-160 km w każdym rodzaju terenu, ale ze zdecydowaną przewagą wzgórz, bo takie są uroki Małopolski ;). Do ramy miałem zamontowaną pełną grupę Ultegra 6700, potem Dura-Ace 9000 i wreszcie Dura Ace 9070. Rama doskonale sprawdzała się zarówno z mechanicznym, jak i elektronicznym osprzętem.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić ten frameset. Na temat kół się nie wypowiadam, bo nie miałem z nimi do czynienia (swoje koła zaplatam sam). 

 

Cena jest przyzwoita. Mojego Fenixa z zamontowaną fabrycznie nową grupą 105-5800 sprzedałem mniej więcej za tyle samo. Pewnie mógłbym "wołać" więcej, ale kiepski ze mnie handlowiec - wolę jeździć na rowerze ;)

 

Jeśli zdecydujesz się na ten rower i jeśli zamierzasz o niego dbać, a nie mam powodów sądzić, aby mogło być inaczej, to uważaj na lakier. Jakość malowania jest perfekcyjna, ale ewentualnych rys z matowego lakieru nie usuniesz, a przynajmniej nie jest to łatwa sprawa. Warto więc zabezpieczyć ramę w newralgicznych punktach.


u6040y2018v3.gif


#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 kwiecień 2018 - 14:51

Mój kolega również miał Feniksa, bardzo sobie chwalił za komfort, głównie na gorszych drogach. Z kolei co do lakieru, mam też osobiste doświadczenia z przełajówką Ridleya - powłoka jest nie do zajechania!


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 kwiecień 2018 - 17:33

Dziękuje ślicznie za pomoc, zdecydowałem się. W weekend będzie test w górach, obym był zadowolony :)





Dodaj odpowiedź