Skocz do zawartości


Zdjęcie

Składanie Kolarki


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlackEye

BlackEye
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:07

Cześć wszystkim,

wpadłem na pomysł złożenia "miejskiej kolarki" dla dziewczyny. Składałem już kiedyś dla siebie single speeda od podstaw, ale zrobiłem w trakcie zakupów sporo błędów. 

Chciałbym prosić o kilka wskazówek, tzn. co mierzyć, jak mierzyć, jak dobrać, żeby pasowało do ramy (w moim przypadku akurat Romet Sport). Ostatnim razem pamiętam, że kupiłem mostek o złej średnicy, nie pasowała ośka korby, bo gdzieś była za krótka i uciekło troszkę PLNów. 

Chcę złożyć rower w stylu retro z kierownica-jaskółką, przerzutkami i klamkami na kierownicy.

 

Swoją drogą, jakie wybrać przełożenia? Ile zębatek przód/tył (do jazdy po mieście, nie za szybkiej - to dla dziewczyny)?



#2 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:24

poszukaj specyfikacji tej ramy na necie i potem kupuj części :) albo kup jakąś normalną ramę - bardziej nowoczesną.Po co taki stary gruchot 



#3 BlackEye

BlackEye
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:28

poszukaj specyfikacji tej ramy na necie i potem kupuj części :) albo kup jakąś normalną ramę - bardziej nowoczesną.Po co taki stary gruchot 

 

Oooo o tym nie pomyslalem ;)
Dzieki.

A co do bardziej nowoczesnej, chcialbym wlasnie zrobic retro rowerek. Maja fajny klimacik :D



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:34

Nie prościej kupić używany rower i ewentualne go dopieścić? Bo taniej to na pewno.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 BlackEye

BlackEye
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:41

Nie prościej kupić używany rower i ewentualne go dopieścić? Bo taniej to na pewno.

 

Trafiłem tanio ramę, dlatego nie chce już zmieniać koncepcji.



#6 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:45

widzę że to rama z lat "90 , także wątpie żebyś znalazł całą specyfikacje , ale może napisz do rometa - może coś znajdą w archiwum jakąś specyfikacje o ile będzie im się chciało :]



#7 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 12:27

Na Wiki masz podaną speckę ale na ile prawdziwa to nie wiem.

https://pl.wikipedia...iki/Romet_Sport

Sporo niestandardowych obecnie rzeczy, dodatkowo Romet w niektórych rowerach dawał stery 25mm a nie cały cal, nie pamiętam jak to było w Sporcie.





Dodaj odpowiedź