Skocz do zawartości


Grupy Campagnolo


254 odpowiedzi w tym temacie

#21 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:56

podobnie jak Karbon też nigdy nie słyszałem o pęknietej karbonowej klamce. Za to połowa takich klamek które widziałem (wcale nie tak mało :D ) była już porysowana...
A i dobrze też Karbon napisał że przy wypadkach klamka rzadko uderza w asfalt. Generalnie najgorzorsze co mnie spotkało przy wywrotce: skrzywiona i pęknięta kiera, pozdzierane owijki i pancerze linki pod owijką, poobdzierane gumowe czubki Ergopowera, chyba wtedy też sie mi porysowała plastikowa klamka bo jeżdzę na Mirage.

#22 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 08 kwiecień 2007 - 16:44

świeżo po wypadku mogę powiedzieć że da się połamać ergopowery tyle że mi pękła najpierw kiera...
po upadku na beton klamka alu nie wygieła sie nawet, ale pękł korpus klamki wykonany z, pożal się boże, jakiegoś kompozytu twardego i kruchego (troche za bardzo jak na ta część)

wszystkie części da się sprowadzić - mam na myśli każdą śrubkę każdej części
są one rozpisane na campagnolo.com w zakładce serwis / spare parts

niestety sprowadzenie trwa do miesiaca, robi to pewnw osoba bedaca na allegro, (gosc handluje i serwisuje camp, ale reklamowac nie bede :) )

#23 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2007 - 18:45

ja widziałem pęknietą klamke campy record carbon, jeden z pierwszych modeli. Na jakimś wyścigu mastersów ktoś sie glebną i pech trafił na klamke :-( więc da sie to złamać nieszczęśliwym upadkiem :-(

#24 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2007 - 19:03

Jak ja bym miał możliwość kupna czegoś typu CAMPA RECORD po jakiejś okazyjnej cenie to nie wiem czy zastanawiałbym się nad czymś.
Sam jeżdzę na Xenonie/Mirage i to jest TO !

#25 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 kwiecień 2007 - 19:43

W Polsce Record kosztuje 6500 zł w pomocji, a katalogowo 7200 - 7300 zł. Ze Stanów można sprowadzić za 4500 zł. Koszty przesyłki wliczone w cene.
Uważam te 4500 zł już za okazyjną cenę. Gdybym znalazł taniej to brałbym bez zastanowienia.

#26 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 12 kwiecień 2007 - 17:06

no to się przekonałem, i zakupię sobie owy osprzęcik :-)

#27 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2007 - 19:40

Zazdroszczę ;)
Jednak nie ważne czym, ale jak i ile :D.
W sumie to dobrze, że nie mam takiego Recorda czy DA bo o czym przyszłoby mi marzyć ;> ?
BTW na ile km może wystarczyć taki napęd ?

#28 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2007 - 14:32

Witam, powiedzcie mi coś o osprzęcie CAMPAGNOLO XENON. Generalnie ta włoska firma uchodzi za chyba za bardzo dobrą ale nie zaszkodzi zapytać. Może jakiś użytkownik takowego osprzętu zechciałby podzielić się opinią; czy sprzęt jest wart swojej nie najniższej ceny, czy jest praktyczny, wytrzymały etc. Pozdro

#29 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2007 - 16:35

Z kimkolwiek rozmawiałem to zdecydowanie wyżej cenili sobie Campe w najniższych grupach w porównianiu do danych grup Shimano.
Sam na Shimano nie jeździłem, ale Campa sprawuje się super.Zrobiłem 6 tyś km i biegi nadal wchodzą "twardo". Ogólnie wszystko ok. Jedyną wadą w porównianiu do Shimano to (prócz ceny ale czy to wada ? ) mniej wygodne łapy.
Jest to moja subiektywna ocena nie oparta na doświadczeniach z innymi firmami.

#30 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 13 kwiecień 2007 - 19:22

zależy od tego, jak go używasz i jak serwisujesz :-P Mam nadzieję, że trochę posłuży :-)

#31 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 13 kwiecień 2007 - 20:49

No ja właśnie przez klamki campy obecnie jestem użytkownikiem shimano 105. Gdyby nie to , to tak poza tym reszta wszystko na + dla campy. Ale mi po prostu nie podpasowały klamki campagnolo i tyle mimo, że na campie jeździłem dłużej niż na shimano.

#32 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 kwiecień 2007 - 21:53

Urban, Łukasz, przedstawiacie swoje subiektywne oceny na temat wygody klamek. Qba musi przymierzyć się do nich i sam stwierdzić.
Jeśli chodzi o bezawaryjność to Campa nie ma sobie równych. Jakość działania można oceniać tak samo jak wygodę klamek, chociaż z bezpośrednią wygodą nie ma to nic wspólnego. Shimano chodzi ciszej i zmienia biegi miękko a Campa twardo i nieco głośniej ze względu na większą sztywność łańcucha. Nie jst to wadą bo łańcuchy Campagnolo są najlepsze - najtrwalsze.

#33 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2007 - 22:11

Tzn np 15 tyś da radę przejechać? Więcej ?

#34 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2007 - 22:14

Masz rację. Jak jeździłem z kumplem który miał Sore to tak jak mówisz ciszej wchodziło niż u mnie.
Z wyborem osprzętu- jak ze wszystkim - trzeba iść na jakiś kompromis.

#35 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2007 - 22:59

Kiedys sie mowilo nawet o 40k km;)

#36 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2007 - 14:12

Dzięki za odpowiedzi. Z tymi klamkami to chodzi o to, że kształtem są niewygodniejsze od shimanowskich? Pozdro!

#37 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 14 kwiecień 2007 - 15:22

Z tymi klamkami to chodzi o to, że kształtem są niewygodniejsze od shimanowskich?


Niewygodniejsze... Dla mnie są one wygodne, nie narzekam. A co do całego osprzętu, Campa jak Campa, bezawaryjna :-)

#38 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 kwiecień 2007 - 16:02

Dla mnie klamki Sh są niewygodne bo mają za mały obwód i mimo, że nie mam jakoś szczególnie szerokich dłoni nie wytrzymam długo trzymajac za klamki Sh. Na Campie mogę jechać długimi kilimetrami. Lubię gruby chwyt.
Zresztą porównanie Sh z Campą niedawno było na tym forum, więc nie ma sensu pisać jeszcze raz tego samego.

#39 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2007 - 16:45

Porównywanie tych dwóch grup to jak:
Które święta są lepsze? Wielkanoc czy Boże Narodzenie ?

#40 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2007 - 16:57

A która firma odpowiada poszczególnym świętom, hehe? Jak dla mnie Boże Narodzenie :mrgreen: Pozdro!



Dodaj odpowiedź