Skocz do zawartości


Grupy Campagnolo


254 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:19

i ponoć o 100 000 km w latach 60 i 70 tych ponoć ponoc tak mawiają mastersi z najwyższej kategorii :P

Chodź swoja droga mam pwnego zlometa z poczatku lat osiemdziesiatch wszytko skatowane na maxa a naped jakby był po moze 1000 km wygląda. To był yczasy... ale wagi sie zachciało wagi i carbonu z tytanem :P

#42 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 24 kwiecień 2007 - 16:16

Czy będzie dobrze pracować ...

1. Klamki shimano z korbą campy i przednią przerzutką campy?
2. Klamki shimano z korbą campa, ale przerzutka shimano?
3. Klamki QS Centaur ze starszą przednią Centaur (ale licho wie czy 9 czy 10tka) na korbie Record ?
4. Łańcuch DuraAce 10tka na kompletnym osprzęcie Campy?
5. Zębatki 9tki campy czy mogę stosować w kasetach 10tkach campy?

Dzięki za ewent. odpowiedzi ...

#43 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 kwiecień 2007 - 20:20

Czy będzie dobrze pracować ...

1. Klamki shimano z korbą campy i przednią przerzutką campy?

tak

2. Klamki shimano z korbą campa, ale przerzutka shimano?

tak

3. Klamki QS Centaur ze starszą przednią Centaur (ale licho wie czy 9 czy 10tka) na korbie Record ?

tak

4. Łańcuch DuraAce 10tka na kompletnym osprzęcie Campy?

ee? szkoda niszczyc reszte napedu tym badziewnym lancuchem. ;-)

5. Zębatki 9tki campy czy mogę stosować w kasetach 10tkach campy?

hmm 10ka jest wezsza od 9ki o 0,05mm. jak wymienisz 1-2 koronki to raczej wsio powinno grac jak nalezy.

#44 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 25 kwiecień 2007 - 08:01

mucio graccias senior Malik ... ;)

Badziewny DureAce ... :mrgreen: - kurdekurde, aż tak chyba źle nie jest ?
Pozatym wiesz, można go kupić za nawet poniżej 80zł, a 10tka campy 130 ...
Ale rozumiem ze własciwie będzie "fungował" z pozostałym napędem campy ... ;)

[ Dodano: 2007-05-12, 19:24 ]
Aaaaaaa .... jednak campa ... ;)
klamki, tylna i kaseta 10tka 12/25 (wszystko centaur 2007 - nówencje), korba record i przednia centaur (zostały stare bez zmian) i łancuch DureAce ... (aha , zmieniłem se pakiet na nówke chorus 102mm)

No, ale problemo ... - wyglada na to że przednia nie bardzo funguje z tym 10-tkowym osprzetem. Czy jezeli jest na 9-tke to faktycznie moga być problemy przy zmianie pozostałego osprzętu na 10-tkowy ?

#45 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 04 maj 2007 - 19:51

Nieubłaganie nadeszła chwila...chwila wymiany łańcucha. W tej chwili mam Miche Corsa 9.
Teraz chce założyć campe C9 ale nie chce tego skuwać na stałe.
Czy C9 bedzie działać ze spinką np popularnym Sramem do napędów 9 biegowych ?

#46 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 maj 2007 - 22:08

nie powinno byc problemow, ale po co dawac spinke?

#47 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 04 maj 2007 - 22:14

Swojemu łańcuchowi czasami funduje kąpiel w benzynce. Nie uśmiecha mi się rozkuwanie łańcucha bo to go osłabia.

#48 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 maj 2007 - 22:18

hmm a nie lepiej poprostu niedopuscic do nadmiernego zabrudzenia lancucha?
czeste kapiele w benzynie tez nie sa za bardzo wskazane ;-)

#49 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 04 maj 2007 - 22:24

ja o swój napęd dbam co najmniej jak o swoje zęby :mrgreen: . Oczywiście , że często nie myje w benzynie. Co jazda to łańcuch jest przecierany a jak zachodzi potrzeba to smarowany.

#50 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 maj 2007 - 22:29

w takim razie IMO nie ma sensu oslabiac lancucha spinka.
jak raz na 3 tys km rozkujesz lancuch nic sie nie stanie.

#51 FairFaX

FairFaX
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKrosno

Napisano 04 maj 2007 - 23:22

Ja uzywam juz od pewnego czasu Wippermana Connex 908 i jestem bardzo zadowolony, kupiony po bardzo okazyjnej cenie na Allegro.

Mimo, ze ma spinke nie sadze zeby byl jakos bardziej oslabiony, przynajmniej sie nie skarzy;)


p.s. czasami ciezko utrzymac lancuch w czystosci biorac pod uwage czasami zaje... fajna pogode i czyste polskie drogi, wtedy kapiel w nafcie mu pomaga:P

#52 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 05 maj 2007 - 05:50

nie da sie jezdzic i nie zabrudzic lancucha.

#53 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 05 maj 2007 - 06:56

MIMO tych wszystkich postów przypominam co niektórym o moim wynalazku do smarowania łańcuch ,,,kiedyś mi zażucano ,że ta bajka nie przejdzie w mtb...
tym razem tego kawałka na otarcie łez nie da się dodać ,,,,
tyle lat już jeżdzę na wynalazku ,że zapomniałem ,że istnieją jakieś oliwki do łańcuchów ,nie wspominając o nazwie --zaprzestałem na FINIS,H-czy jakoś tak ..
CZYścić łańcuch --a co to znaczy-??????? rozpinać do wyczyszczenia ????????
to nieprawdopodobne ---może lepiej go tak nie brudzić tymi guwienkami ,,żywotność łańcuch skraca się w y przypadku nadmiernego smarowania -poprzez brud , kurz ,kamyki i inne badziewia- pomijając MOC którą wkłada się do utrzymania prędkości na rowerze ..ale nie pomijając zużycia zębatek - kasety..
ŁAÑCUCH ma być suchy ---suchy ,że na tyle mokry aby pracował w warunkach nie pozwalających mu zatrzeć się ,zmiejszyć tarcie między ogniwami i z lekkością przekrzywiać się do wrzucenia innego przełożenia ,,,,,,,i jego nasmarowanie powinno na tym się zakończyć !!!!!!!
czy wspomniałem coś o brudzie i kurzu żeby go przypadkiem wykąpać ---chyba NIE więc dla spostrzegawczych -15minut na przemyślenia ,,,,pozdro,,JAREK.. :roll: :lol: :mrgreen:

#54 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 05 maj 2007 - 08:42

CZYścić łańcuch --a co to znaczy-??????? rozpinać do wyczyszczenia ????????

Ja swojego łańcucha nie smaruje żeby z niego kapało. Nie używam wynalazków w sprey'u. Po kropelce na każde ogniwo wystarczy.
Używałem wielu "magicznych" środków do smarowania i ich rewolucyjność szybko daje się wyczuć - głośność działania napędu , precyzja pracy etc.
Czyścić można na wiele sposobów. Przede wszystkim przecierać szmartą możliwie często. Mimo to łańcuch nie jest idealnie suchy z zewnątrz więc zawsze będzie się do niego lepić brud. Dlatego też raz na jakiś czas łańcuch przechodził mycie generalne. To się daje później odczuć.
Jarek jestem bardzo ciekaw Twojej metody. Po wymianie łańcucha postaram się ją wypraktykować.
Najgorsze jest to ,że nowe łańcuchy są tak obwicie zakonserwowane , że po krótkim czasie jest na nim cała masa syfu mimo , że zawsze przecieram je szmatą z benzyną.

#55 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 07 maj 2007 - 18:35

Ja używam osobiście C9 ze spinką Connexa, używałem także ze sramem. Na przestrzeni kilkunastu tysięcy kilometrów NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW.

Polecam takie rozwiązanie!

pzdr

#56 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maj 2007 - 19:46

pantani, coś jest nie tak. Connex ma bolce o średnicy większej o 0,2 mm od SRAM'a, więc jak do jednego łańcucha możesz stosować różne spinki? Chyba, że w spinkach Connex robi różne wersje?

#57 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 08 maj 2007 - 13:30

Widocznie mogę.
Stosuję spinke srama na 9 [cena 2 zeta] i Connexa na 9 [kiedyś dałem z 15 zeta]. Zero problemów!

Średnica bolców: sram: 3.66mm; connex 3.62mm - różnica żadna, nie wiem o czym ty mówisz karbon.

pzdr!

#58 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 maj 2007 - 14:27

Mam spinkę Connex'a i nie chciała mi wejść w łańcuch DA. Średnica bolca w Connex'ie była większa o 0,2 mm niż tego w spince SRAM'a.

#59 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 08 maj 2007 - 20:10

Ten topic to łańcuch C9 + spinka a nie DA + spinka.

Widocznie trafiłeś na jakas niedoróbke produkcyjną.

Z campą działa igła.

pzdr

#60 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 maj 2007 - 20:12

ze spinka connexa lancuch shitmano potrafi przeskakiwac na przelozeniu plyta - os.



Dodaj odpowiedź