Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gravel Na Ramie Giant Fastroad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sebol1

sebol1
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 11:37

Witam

Chciałbym przywitać wszystkich bardzo serdecznie na forum bo jestem tu od niedawna. W ostatnim czasie złożyłem sobie nowy rowerek „gravelowy’’. Jest to mój pierwszy rower w życiu z kierownicą typu baranek. Do tej pory miałem rowery MTB i Crossowe. Przy składaniu roweru kierowałem się tym żeby był przede wszystkim wygodny. Bałem się przeskoku na rower bez amortyzacji. Operacja się udała, jestem zaskoczony komfortem. Szczególnie sobie chwalę sztycę D-FUSE i przedni widelec carbon oraz siodełko Selle italia C2 Gel Flow. Wygląd ramy jest bardzo kontrowersyjny i wiem że nie wszystkim się podoba ale jest wygodna i bezpieczna z uwagi na gigantyczny przekrok. Rama jest trochę inna niż w Giant Anyroad ma niższą główkę ramy, przedni widelec jest znacznie grubszy w przekroju ramion i jest od ramy w rozmiarze L (ma długą rurę sterową). Gdybym w przyszłości chciał zmienić pozycję na bardziej szosową to jest taka możliwość z uwagi na niższą główkę ramy teraz z uwagi na moje plecy pod mostkiem jest gigantyczna ilość podkładek. Poniżej zestawienie z czego rower się składa wraz z dokładnymi cenami bo prowadziłem takie zestawienie ile wydałem na rower. W miejscach gdzie jest 0 to elementy, które przełożyłem z poprzedniego roweru. Wspomnę jeszcze o hamulcach, które zdecydowanie polecam TRP HY/RD są zdecydowanie lepsze niż zwykłe mechaniczne TRP. Myślałem że rower wyniesie mnie troszkę mniej ale wiadomo... Wszystkie części są nowe poza kołami z tarczami i kasetą oraz siodełkiem, które zabrałem ze starego roweru. Koła szału nie robią ale były w idealnym stanie i nie chciałem ich sprzedawać za grosze. Myślę że dla amatora takiego jak ja się nadadzą... W typowej szosie raczej by głupio wyglądały bo są z roweru crossowego. Rowerek składałem w 100% sam i w sumie sporo się nauczyłem...

Poniżej wspomniane wcześniej zestawienie.

 

rama                                          Giant Fastroad M 2015 Black-Blue   700zł                                       700,00

widelec                                      Giant Fastroad 2015 Black-Blue (od ramy L)                                   300,00

sztyca                                        Giant D-Fuse Włókno węglowe                                                        199,00

mostek                                       Giant 80mm                                                                                       80,00

kierownica                                  Giant Connect 440mm                                                                      84,90                 

stery                                           Giant TCR Advanced 490800 (maszynowe)                                   100,00

suport press-fit                           Token skręcany tutaj zaszalałem :) żeby nie trzeszczało                199,00

koła                                                              

obręcze                                        Alexrims 6061H-t6 28" 19mm 32 otwory                                           0,00

piasta przód                                 Shimano Deore HB-M615                                                                  0,00

piasta tył                                      Shimano Deore FH-M615                                                                   0,00

szprychy                                      Sapim Black                                                                                        0,00

dętki                                            Mitas                                                                                                    0,00

opony                                          Kenda Kwest 28-622                                                                           0,00

hamulce

zacisk przód                               TRP HY/RD Post Mount                                                                    332,00

adapter przód                             Alhonga                                                                                               20,00

tarcza przód                                Saccon inox 160mm                                                                             0,00

zacisk tył                                     TRP HY/RD Post Mount                                                                    332,00

tarcza tył                                     Saccon inox 140mm                                                                              0,00

klamki hamulcowe                      Procraft RL720R i RL720L (używane)                                                 69,00

linki                                             Jagwire ROAD STS szlifowana 2szt                                                    13,10

pancerze                                    Jagwire CGX-SL 5mm kolor czarny 4m                                                17,60

napęd

korby                                           Shimano SORA FC R3000 170mm 50-34T                                       259,90

przerzutka przód                         Shimano SORA FD-R3000-F                                                               79,90

przerzutka tył                              Shimano SORA RD-R3000 GS                                                           102,90    

kaseta                                         Shimano SLX CS-HG81                                                                          0,00

łańcuch                                       Shimano CN HG93                                                                                58,90

klamkomanetki                           Shimano Sora ST-R3000 2x9 (zdjęte z new. roweru)                           365,00

linki                                             Jagwire STS szlifowana 2szt                                                                   9,98

pancerze                                    Jagwire LEX-SL 4mm kolor biały 4m                                                       25,60

inne

owijka                                         Fizik Microtex Tape Black Mat                                                                59,00

żel pod owijkę                            Bontrager Isozone 430934                                                                      29,00

łącznik pancerzy                        No name 2szt                                                                                             5,00

podkładki pod stery                    Accent                                                                                                      15,00

kapsel sterów                             Neco                                                                                                         15,00

siodło                                         Selle italia C2 Gel Flow                                                                               0,00

 

Razem            3471,78zł

 

d1c899b3d55eb866med.jpg

 

08dc78c6f03156b5med.jpg

 

33069ca0effcc6fcmed.jpg

 

efccc1ee9d4c4af3med.jpg



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2018 - 13:45

Takie rowery to tu https://szosa.org/to...zosowe-rowerki/


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif